Skocz do zawartości
ArekJakub

W kontynuacje których gier chcielibyście zagrać ?

Polecane posty

Jak w tytule, możecie tu pisać, które waszym zdaniem gry powinny otrzymać zaszczytną 2(albo nawet 3 czy 4) w tytule. W moim przypadku są to produkcje raczej zapomniane. I tak:

Ghost Master - Oj, grałbym jak szalony (zwłaszcza że outro zapowiadało, że to nie koniec zmagań z Duchołamaczami). Jednak jak póki co nie ma żadnych wieści, by któreś studio kupiło tę markę i zamierzało ją kontynuować.

GROM - Ile ja bym dał, żeby ktoś się zajął wskrzeszeniem pułkownika Groma. Bo chociaż nie była to gra wybitna, to w odpowiednich rękach można by z niej zrobić prawdziwą perełkę.

Jade Empire - Zdecydowanie najlepsza gra RPG w jaką kiedykolwiek grałem. Niepowtarzalny klimat rodem z chińskich legend, ciekawa fabuła(w moim osobistym odczuciu), świetni kompani oraz masa przedniego humoru. Aż dziw, że jeszcze nie powstała kontynuacja.

MDK - Kolejna rewelacyjna marka. Chociaż mieliśmy okazję ograć część drugą, to miło byłoby zobaczyć Kurta i resztę ekipy na nowocześniejszym silniku graficznym i jeszcze większą dawką solidnej akcji.

Assassin's Creed - No dobra, kiepski żart wink_prosty.gif

Gorky 17 - Wiem że powstały dwie "kontynuacje" będące skradankami, ale ja chciałbym zobaczyć sequel na miarę oryginału.

I ty by było na tyle. Oczywiście jest więcej takich tytułów, ale wymienienie ich wszystkich zajęłoby mi chyba ze trzy strony. Więc teraz wasza kolej.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexus the Jupiter incydent

Freespace 2 - koniecznie z dołączonym joystickiem, bo sterowanie 12 przyciskami klawiatury numerycznej jest dzikim doświadczeniem :D W sumie to mogli by teraz dodać do CDA pełną wersję 2, a nie OEM, który kończył się w momencie, kiedy wczuło się w klimat gry >.>

Evil Islands

... i pewnie jeszcze z parę innych, których teraz nie pamiętam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Titan Quest - Co prawda powstaje tytuł (Grim Dawn), który można nazwać kontynuacją Titana, ale z tego co widziałem, to niezbyt mi się podoba. Niestety na prawowity sequel nigdy się nie doczekam.

Dark Sector - Świetna gra akcji z niezłym klimatem i moim zdaniem jedną z lepszych zabawek do ubijania wrogów - glewią, która nawet rzucona w ścianę lub sufit (po obraniu odpowiedniej trajektorii lotu do wroga), rykoszetując ucinała mu łeb lub inne części ciała i zawsze wracała do właściciela. Można było podsycić ją ogniem lub zimnem. Widziałem wiele słabszych tytułów, których kontynuacje się ukazały, ale niestety tak dobra gra się jej nie doczekała.

Vagrant Story - Jedyny jRPG, przy którym zarywałem nocki. Fabuła, postacie i system walki były w tym tytule bardzo mocnym argumentem. Niestety, mimo iż tytuł zebrał bardzo pozytywne opinie, to chyba nie sprzedawał się tak, jak twórcy by chcieli i Square wolało "męczyć" Final Fantasy.

KKND - Kontynuacja tego tytułu się ukazała, ale szkoda że na "dwójce" się skończyło. Była to jedna z moich pierwszych strategii i bardzo miło wspominam tę produkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chciałbym zagrać w kontynuację Kingdoms of Amalur, z tym że z bardziej zajmującą fabułą, większym poziomem trudności i z dobrze napisanymi postaciami głównymi.

Zagrał bym w pełnoprawną kontynuację serii Devil May Cry, czyli piątkę, która ponoć kiedyś powstanie.

Ucieszyłbym się też z kolejnej części Darksiders oraz Bulletstorma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remeake Stalkera.

Otwarty świat bez ładowań (oprócz podziemnych labów) ze znanymi, ale odświeżonymi miejscówkami z trylogii (bar, czerwony las, Limańsk, Prypeć, laboratoria) plus nowe. Wybory w fabule, frakcje, upgradey pancerza i broni. Do tego jakaś "sensowna" fabuła i grafika i byłoby git.

Red Dead...

czyli nowy sandboksowy western.

Black Flag 2

Ubi mogłoby zrobić piracką serię, odcinając się od AC.

Jedi Academy 3

bądź inna gra akcji o machaniu świetlówką.

Test Drive Unlimited 3

tylko bez simsowej otoczki. Wielka wyspa (mogłaby być nawet wymyślona), licencjonowane furki i odpowiedni model jazdy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Half-Life 2: Episode 3 (no i Half-Life 3).

Dungeon Siege 4 (oczywiście w stylu dwójki, istnienie trójki pomińmy milczeniem [*])

Kolejny Jedi Academy.

Dungeon Keeper (obecni 'duchowi następcy' tej gry jakoś mi nie podchodzą)

WarCraft 4

Jazz JackRabit (w oldskulowym 2D)

Gex: Return of the Gecko (albo jakiś podobny podtytuł by temu mogli nadać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WarCraft 4

Jazz JackRabit (w oldskulowym 2D)

O! To! To!!! Dorzucilbym jeszcze:

Dune 3 (fajnie byloby znow pobiegac jako Harkonnen po goracych piaskach Arrakis)

Polanie 3 (bo nie ma to jak zbierac bedace surowcem produkcyjnym mleko i kierowac wojami)

Settlers (ale w przejrzystym stylu Settlers 2 - Veni, Vidi, Vici, a nie kolejnych odslon)

Reunion (tylko tym razem bez bugow)

Master of Magic (bo ten fantasy Civ i ojciec HOMM podobal mi sie bardziej niz wiekszosc Herosow)

I na koniec ddatek do Battlefronta utzymany w konwencji Wietnamu, czyli nastepce DLC Vietnam do Bad Company 2. Patrzac na to, jak w Battlefroncie wyglada puszcza na Endorze, to wietnamska dzungla bylaby swietna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo bym dał, za możliwość zagrania w kontynuację z prawdziwego zdarzenia gry Jagged Alliance 2.

Niestety, jak na razie wszelkie próby wskrzeszenia marki, dokładają jedynie kolejne kamyczki do ogródka rozgoryczenia. Trudno uwierzyć, że pierwowzór jest aż tak niedościgniony.

Z jednej strony powstają gry, które w szalonym widzie twórców zrezygnowały z głównej mechaniki oryginału (brak walki w turach, w JA:Bach In Action i JA:CrossFire), z drugiej tworzone są kickstarterowe porażki, na które nie ma co strzępić języka (JA:Flashback).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giants: Obywatel Kabuto - za całokształt.

Original War - świetny RTS z podrkęconym poziomem trudności. Chciałbym głównie móc zagrać w normalnym trybie sieciowym, coopa w kampani czy zwykłego customa na boty.

Hidden and Dangerous 2 - świetnie mi się dowodziło oddziałem, zwłaszcza przy obronie mostu.

Bloodrayne - pierwsza cześć która miała klimat. Druga to jakieś nieporozumienie, więc się nie liczy.

Command and Conquer: Generals - po prostu gra ma w sobie jakiś urok, że często do niej wracam.

Edytowano przez MoshunNanren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja X - men origins Wolverine, najlepiej by była mocno osadzona w uniwersum filmów. I żeby można było po drodze skopać Deadpoola. No i oczywiście nie pogniewałbym się gdyby swoje pięć minut miałaby tam moja faworytka Mystique.

Vietcong 3 Jestem jednym z tej malutkiej grupy fanów tej niesłusznie zapomnianej serii. Żeby były dwie kampanie (żołnierz USA i południowowietnamski sojusznik) i dżungle usłane pułapkami.

Red Alert 4 Chyba każdy o tym marzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Wiedźmin, chciałbym by Redowie jak skończą z Cyber Punkmi zrobili jeszcze jakąś grę w uniwersum mojej ukochanej gry.

W dobrego Gothica takiego jak Gothic I i Gothic II z nocą kruka. Przed serią o Wiedźmie, zagrywałem się w to do bólu z sześć razy ukończyłem dwójkę a jedynkę, jakieś trzy, bo potem dorwałem dwójkę i byłem nią oczarowany.

Gdyby tak można było połączyć Risen-a i Arcanie, było by w co pograć a jak by jeszcze te dwie gry połączyć z Gothic 3 to był bym w niebo wzięty.

Także chciał bym kontynuacji Skyrima z ładną grafiką i bez bugów które eliminują dziesiątki modów.

Ale głównie to chciał bym nową grę w wiedźmińskim uniwersum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat obawiałbym się ze S.T.A.L.K.E.R 2 nie dorastałby do pięt pierwszej części gdyż trudno byłoby zrobić coś co mogłoby się równać z NAJLEPSZYM SANDBOXEM w dziejach. Lepsza byłaby podobna gra z podobną mechaniką, ale w innych realiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej wczesniejszej listy dopisuje Ori and the Blind Forest, bo przy tej zajefajnej platformowce bawilem sie wysmienicie, chociaz za platformowkami generalnie nie przepadam.

No i wciaz czekam na nowego TIE Fightera. Moze sie doczekam przed emerytura, ale ewentualnym tworcom tej gry z roku na rok zostaje coraz mniej czasu, zeby sie wyrobic we wspomnianym terminie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moim nicku odpowiedzi można oczekiwać tylko jednej. Chcę nowe Prince of Persia, w trójwymiarze, z porządnym systemem walki, cudowną oprawą muzyczną, świetnie zarysowanymi postaciami i... cell-shadingiem. Tak, kontynuacja 2008 po prostu musi nastąpić, bo ta historia jak najbardziej wymaga rozwinięcia. Oryginał zadebiutował w złych dla siebie czasach, kiedy "casual" był odbierany jako zło ostateczne i mało komu przychodziło na myśl, że gra może być przyjemna. Owszem, brakowało czasem wyzwania (ale spróbujcie, zwłaszcza "Epilogue", przejść bez upadku, to zmienicie zdania), ale wybór stopnia trudności załatwiłby sprawę. No i trochę mniejsze zautomatyzowanie ruchów postaci. Za to jestem pewien, że w 2016 bajkowe, olśniewające Prince of Persia przyjęłoby się jak najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

To i ja dodam jeszcze parę tytułów, które mi się w międzyczasie przypomniały.

- Infamous Second Son - Wielka szkoda, że po dodatku First Light studio Sucker Punch kompletnie zamilkło. Chętnie zagrałbym w dodatki traktujące o losach pozostałych przewodników, zanim spotkali Delsina. Szczególnie ciekawy jestem historii Augustine oraz Hanka.

- The Elder Scrolls Adventures - chociaż nie miałem okazji zagrać w Redguarda, byłbym wdzięczny, gdyby Bethesda przywróciła swój pomysł przygodówkowych Zwojów. Szczególnie, że następny projekt miał nas podobno zabrać do Argonii.

- Kolejne części Leisure suit Larry Reloaded(zwłaszcza część siódmą) - Czy trzeba coś dodawać ?

- Impossible Creatures - Ktoś to pamięta ? Strategia z zabawą w genetyka. Co powstanie, gdy połączymy słonia z aligatorem ? Gad z gigantyczną nadwagą. A skunksa z orłem ? Wyjątkowo perfidną broń chemiczną. Krzyżówki piranii z gepardem też nie chcielibyście spotkać w prawdziwym życiu.

Edytowano przez ArekJakub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie w temacie, ale ja jako wielki fan królowej spotów motorowych (która obecnie przechodzi przez swój gorszy okres) czekam aż wyjdzie jakiś porządny manager Formuły 1 i nie potrafię zrozumieć dlaczego twórcy gier nie chcą/nie wpadli na pomysł, aby stworzyć taką grę. Formuła 1 zawiera tyle składowych, które najprawdopodobniej mogłyby bardzo fajnie wyjść w takim menegerze gdyby po prostu ktoś się zainteresował tą luką na rynku :) Aż żal człowieka bierze, że ma w głowie tyle fajnych pomysłów, ale brak mu odpowiedniej wiedzy, aby skleić z tego coś sensownego. A tak bardziej odnośnie tematu z chęcią zagrałbym w kontynuację Gothica ( ba mogłaby być nawet z grafiką i mechaniką G2, ale żeby świat był ogromny miał dużo ciekawych miejsc z porządną fabułą i muzyką) Gothic 3 (którego zgarnąłem z CD Action) był właśnie w stylu moich oczekiwań jednak pomysł z dziwnym systemem walki i kulejącą fabułą nie nasycił głodu jaki mam po zakończeniu G2:NK :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej listy dodaję Limbo - bardzo dobrze wspominam ten tytuł, przeszedłem go dwa razy, a sceną z pająkiem regularnie straszyłem członków rodziny. Jedna z lepszych gier 2D jakie miałem okazję ograć, podeszła mi pod prawie każdym możliwym względem ('historia', wygląd, klimat, muzyka, lokacje, konstrukcja świata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...