Skocz do zawartości

Polecane posty

Wielu spodziewało się, że Piranha Bytes ogłosi powstanie nowej marki. Ale niewielu sądziło, że będzie to coś więcej niż dotychczasowy dorobek firmy, czyli gry cRPG w klimatach fantasy i świecie przypominającym średniowiecze. Choć ELEX to gra post-apokaliptyczna, są tam elementy fantasy, o czym możemy się przekonać, patrząc na pierwszą ujawnioną grafikę, stanowiącą tło oficjalnej strony gry: http://www.elexgame.com/

O grze już co nie co wiadomo - konstrukcyjnie, będzie to taki sam RPG jak Gothic i Risen, z dużym, otwartym światem, na modłę Gothica 3 oraz mrocznym klimatem. Wiemy to z ujawnionych niedawno informacji: http://risen.info.pl...arsc-informacji . Podobno, jest to największe przedsięwzięcie w historii firmy oraz gra, która ma budżet większy od poprzednich produkcji.

Co ciekawe, wydawcą gry jest Nordic Games, które swego czasu przejęło prawa do niektórych marek JodWood (wydawcy serii Gothic). Jak widać, PB nie współpracuje już z Deep Silver, które było wydawcą gier z serii Risen.

Osobiście, bardzo ufam Piranha Bytes, myślę, że pod względem rozgrywki, się nie zawiodę. Liczę na klasycznego RPG w stylu PB, ale w nowych, ciekawych realiach. Może nie będzie to coś rewolucyjnego w stosunku do Risen, ale ja będę zadowolony.

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze gry tego studia charakteryzowały się bugami i pewnymi uproszczeniami, ale mimo to zawsze miło spędzałem czas przy Gothicach i Risenach (nie grałem jeszcze w trójkę) dlatego ciesze się, że robią nową grę.

Ma to być RPG z otwartym światem, ma być mroczno i to wszystko w klimatach science fiction i postapo - już same te informacje sprawiły, że zwróciłem uwagę na ich grę.

Jeśli gra będzie zrobiona na modłę ich poprzednich tytułów to będę ukontentowany, jednak liczę po cichu, że fabuła będzie cuś lepsza, bo według mnie, zazwyczaj im wychodzi taka, która nie wybija się zbytnio poza przeciętność.

Na razie ciężko coś więcej powiedzieć, bo nie wiemy za dużo o tej grze, ale ja ją będę śledzić uważnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jak to będzie... Post apo to zupełnie nie moje klimaty, już wolę cyberpunk, nawet nie wiem, czy zamówię preorder. Do momentu pierwszego gameplayu nie przekonuje mnie. Chociaż i tak brak Kai Rosenkranza i Michaela Hoge zapowiada, że może być różnie.

Edytowano przez Sachees
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że zrobią tę grę na ZUPEŁNIE nowym silniku, a nie tej ich technologii, tylko ulepszonej... Poza tym, precz z systemem walki z Risenów. Mówcie co chcecie, ja się nie mogłem nigdy do tego przekonać.

Wciąż pozostają przy Genome Engine :) co do walki zgadzam się! jeżeli będzie to coś w stylu Horizon: Zero Dawn to biore w ciemno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiążę ogromne nadzieje względem tego tytułu, na początku troszkę się zawiodłem, nie lubię post apo i wszystkie Fallouty itp mnie nudzą, ale konflikt magii z technologią cholernie mi się spodobał, po zobaczeniu tych screenów podjarałem się, a gdzie tam do premiery...ba, nawet do gejmpleju.

Jedyne o co się boje, to świat mimo że otwarty i bez podziału na wyspy, to ile tej otwartości w ostatnim Risenie było kto grał ten wie, niektóre wyspy choć nie były małe, to po prostu "tunele" ładnie zakamuflowane, oby to był świat z prawdziwego zdarzenia, jak choćby w G3. Druga sprawa to npc, z Risena kojarzę tylko Stalowobrodego? Patty? bo przewijali się w Dark Waters i Titan Lords co chwila, tak to zero, postacie martwe, nieciekawe....okej, ekipy z Gothica pobijać nie muszą, ale niech jakiś charakter ci npc mają...

Ostatnia obawa to walka, ten w Titan Lords jest zjadliwy, jak się człowiek uprze oczywiście, ten urywek co był na Gamescom nie różnił się zbytnio, ale wierzę, że to ulegnie zmianie o 360 stopni, wszędzie trąbili o tym że ten model nie podoba się graczom, więc jakieś wnioski wyciągnąć powinni.

Edytowano przez konio52
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne technologie, miecze i magia ? Średnio to widzę. Chociaż przy wszystkich Risenach świetnie się bawiłem to nie do końca podobała mi się koncepcja broni palnej. Tutaj będzie już totalny mix koncepcji, magia i post-apo. Jak na wcześniejsze gry Piranii czekałem z niecierpliwością tak tutaj jetem sceptycznie nastawiony do nowych pomysłów. No ale tak jak nie ocenia się książki po okładce tak nie powinno się oceniać gry po skrawkach informacji. Może kiedy pojawią się jakieś konkretne nagrania i informacje przekonam się do nowego pomysłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elex właśnie otrzymało swoją stronę na Steam. Jakkolwiek sądzę, że na to za wcześnie (spójrzcie na opis - "to wyjątkowo dopracowana gra z gatunku action RPG,"), to jednak ma to pewną zaletę. Poznaliśmy ogólną datę premiery, a jest to "Early 2017". Trochę jeszcze poczekamy, ale mi się absolutnie nie spieszy i niech PB spokojnie pracuje nad grą.

http://store.steampowered.com/app/411300

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła oficjalna strona gry Elex: http://elexgame.com/

Nie ma tam może zbyt dużo informacji, ale szata graficzna zawierająca arty, oraz wiele screenshotów u dołu, pozwala nam stwierdzić, w jakim kierunku zmierzają twórcy. Bez wątpienia, wygląda to intrygująco. :D

Edytowano przez Kirrin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada interesujaco, ale projekt jest na tyle ambitny, ze nie jestem do konca przekonany, czy developer podola wyzwaniu. Bede sie przygladal z ciekawoscia, ale i spora rezerwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z tym wywiadem: http://www.rpgitalia.net/rpg-world/139111-piranha-bytes-interview-elex/

Poza oczywistymi zapewnieniami, że świat będzie wielki, fabuła ciekawa, a wybory ważne, możemy dowiedzieć się co nieco o stanowisku Piranhy wobec niecodziennego świata Elex. Jak oni widzą swoją grę, co chcą osiągnąć, czy wierzą w ten projekt. Myślę, że dobrze jest się o tym przekonać, bo niecodzienna konwencja Elex zdaje się wielu ludzi odrzucać oraz powoduje brak wiary w ten projekt. Ja czekam z niecierpliwością na więcej informacji o nowej grze. Jestem przekonany, że będę się przy niej bawił świetnie, jak przy każdej produkcji PB. Boję się jedynie, że w oczach ogółu będzie to co najwyżej średniak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...