Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Korwin ma tego typu problem, że na niego zagłosuje wyłącznie wąska gruba liberałów. Komorowski ma olbrzymie szanse i mimo jego wpadek, media zrobiły swoje, bo ludzie nadal odbierają go pozytywnie. Kukiza nie widzę w roli prezydenta, zawsze będzie kojarzył mi się z branżą muzyczną.

Co myślicie o Grzegorzu Braunie?

Ps. Każdy kto nie pójdzie na wybory niech będzie świadom, że przyczynia się do zwycięstwa obecnego prezydenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Jednomandatowe okręgi obiecywał już "słońce Peru".

Jak dla mnie to powinno zlikwidować się senat i zmniejszyć liczbę posłów do 100. Zamiast rozbudowanej administracji (takiej jak teraz), zrobić 51 województw, ale nie dzielić je na powiaty i gminy. Polska jest krajem śmiesznie małym, jak na tę liczbę urzędników. Popatrzmy na moje miast Z Gorę. Ostatnio doszło do połączenia samorządów. I myślicie, że zmniejszono administrację. Przyłączono do dzielnicy "Nowe Miasto" osiedle z "starego" miasta i w ten sposób można było powołać Radę Dzielnicy w tej samej liczbie członków, co dawna rada gminy. A burmistrzem nowego tworu został dawny wójt. Żaden urzędnik nie stracił pracy, zatrudniono nowych, żeby "ułatwić współpracę między urzędami". Jedyne co zniknęło, to powiatowe delegatury, ale to dlatego, że miasto jest na prawach powiatu, więc np. wydawanie tablic rejestracyjnych po prostu przejęło miasto, bo powiat nie mógł już tego robić.

Ja też nie widzę porządnego kandydata, co uważam za porażkę demokracji w Polsce, dlatego zagłosuję na tego co zawsze. Dla mnie wybory powinny być obowiązkowe, tak jak to jest w wielu krajach na świecie i to nie tych totalitarnych (Australia, Brazylia, Argentyna, Meksyk) z tym że powinno móc się zagłosować przez internet.

Zresztą, na razie mało kto dostarczył te 100 tys. podpisów, więc poczekajmy te kilka dni na przegląd kandydatów. Na razie to są kandydaci na kandydatów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pod listą poparcia można się kilka razy. Nawet każdemu z kandydatów na kandydatów. A na wyborach ma się tylko jeden głos i jest dylemat.

Podoba mi się, że na razie parę osób tutaj deklaruje już udział. To jest najważniejsze - idźmy na wybory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy rezygnuje z jakichkolwiek wyborów. Nie ma nikogo, kto mógłby mnie zainteresować swoim programem/poglądami.

Nie idąc na wybory głosujesz na Bronka.

No i? Czy jeżeli zagłosuję na kogoś innego to w Polsce nagle magicznym sposobem będzie mniej wujowo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xerber

Moim zdaniem jeśli Bronek znowu wygra będzie tak jak było do tej pory. Czyli rząd wymyśla kolejne głupie, fiskalne i/lub niekonstytucyjne ustawy a Komorowski wszystko podpisuje bez szemrania. I będziemy tak dryfować bez zdecydowanych ruchów czy wizji poprawy sytuacji. Uważam, że potrzeba zmiany i zdecydowanych konkretnych ruchów by rozruszać gospodarkę. Obecny prezydent tego nie zrobi.

Rozśmieszyła mnie wczorajsza decyzja Bronka. Przez 5 lat podpisywał wszystko jak leci. I w kampanii kontrkandydaci mu to wypominali. Dlatego jak z rządu przyszła kolejna niekonstytucyjna ustawa o sądach powszechnych, to raz jeden prezydent na pokaz skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego bez podpisywania. No rychło w czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cii, tutaj niektórzy uwierzyli w hasła wyborcze i nawet myślą, że prezydent dużo może.

Może znacznie więcej niż się niektórym wydaje. Na pewno nie może przewrócić kraju do góry nogami, jednak twierdzenie że ma tylko stać i ładnie wyglądać też nie są prawdziwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

10 maja w niedzielę.

Duda też zawiesza. Ale żałoba narodowa to trochę przesada jest. Więcej Polaków ginie co weekend w wypadkach samochodówych. Ale żałoba jest tylko jak kilka-kilkanaście osób ginie spektakularnie. Wykorzystywanie ich śmierci na cele kampanii to dla mnie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Kukiz zebrał 100 tyś podpisów. Teraz tylko PKW je zweryfikuje i będzie kandydatem. I bardzo dobrze.

http://wpolityce.pl/polityka/237587-pawel-kukiz-zebral-100-tys-podpisow-ale-ma-apetyt-na-drugie-tyle

Tymczasem Stefan Niesiołowski nazwał Kukiza nikim, a Dariusz Joński z SLD wyśmiał jego program JOWów mówiąc że jest niepoważny i tak się nie robi polityki itp. Taaa - a obiecywanie gruszek na wierzbie a potem ich nie spełnianie, to jest dobry sposób uprawiania polityki. Mam nadzieję, że jeszcze ci mniej znani kandydaci a jesienią partie opozycyjne dadzą popalić dużej czwórce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...