Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marek Lenc

Kalambury

Polecane posty

Najrozsądniejszą propozycją wydaje mi się ta podana przez kubsona, czyli łamanie kołem. :)

EDIT: może to lustro (bo to drugie C jest odbiciem pierwszego)

Motyw z łamaniem koła (nie kołem ;)) bardzo mi się spodobał, ale rozwiązanie jest inne.

Ten lustrzany trop jest bardzo dobry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lustrzany trop jest bardzo dobry!

symetria?

oś symetrii?

bliźniaki?

odbicie?

A gdzie "c"? Pudła- Marek Lenc

Ale to ma się zaczynać na C czy mieć po prostu w sobie literę C

C było w słowie odbicie

Może zwierciadło?

Samych wyrazów z "c" jest mnóstwo. Tu ta głoska pełni wręcz symboliczną rolę. Jest sens, hasło zabawne... Powodzenia!- Marek Lenc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że trzeba znaleźć słowo które kojarzy sie z lustrem i ma w sobie 2 lub jedną litere C. To dobry trop?

Może bliźniacze odbicie? (są 2 litery C)

Bardzo dobry: ma być "c" i odbicie, co razem daje... Szybko, jesteś blisko, a mi się spieszy do łóżka (chory jestem) ;)- Marek Lenc

Oj. Odbicie litery C? :D

A tak na serio to nie przychodzi mi do głowy żaden pomysł na połączenie C i odbicie. :(

EDIT: Może odbić cie (odbicie +ć)

odbiciec ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diego666

W słowniku wyrazów bliskoznacznych wpisałem odbicie i wyskoczyło kilka podobnych wyrazów w tym kopiuj. Wtedy skojarzyło mi sie to ze skrótem klawiaturowym CTRL+C który oznacza kopiuj. W dodatku zawiera dwa C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co same pudła.

Radzę wykorzystać trop z "kopią", poszukać jej synonimów i doczepić do tego "C", a powinno się udać. Zapewniam, że po odgadnięciu zagadka wyda się prosta i logiczna.

EDIT: Owiec - podążasz dobrym tropem, ale to jeszcze nie to

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym doświadczeniem było zobaczyć jak wyglądają kalambury z tej drugiej strony. O ile jednak wymyślanie zagadek jest fajne, o tyle patrzenie jak zgadują inni było dla mnie katorgą. Targały mną przeróżne uczucia. Od szczęścia, że zagadka nie była prosta(cka) po współczucie, że jednak chyba była za trudna. Od dopingowanie niektórych osób, które zbliżały się do tropu, po chęć zdzielenia ich w łeb, gdy odbiegały od niego. Zdecydowanie wolę odgadywać.

Zagadka wydawała mi się łatwa, ponieważ nawiązywała do poprzedniej, ten sam schemat zgadywania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważka

haszka

haszysz

ważki (w sensie przymiotnikowym)

ważniak

rzeżucha/żerzuha

chrząstka/hżąstka

wahać się/ wachać się

ważyć się

rozchwiany (emocjonalnie)

hoży

chorzy

zachwiany/żachwiany/zahwiany

żachnąć się

EDIT:

żuchwa

rozzuchwalony

zuch

Nie, nie, nie, nieee...- Marek Lenc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...