Skocz do zawartości

Polecane posty

Po prostu PC - jest jeden, najukochańszy...

...czyli temat ogólny o platformie Glorious PC Master Race, bo dlaczego nie?

Tutaj bracia (i siostry?) możemy rozpalić sobie ognisko i tańczyć wokół śpiewając pieśni miłosne adresowane do tejże platformy.

<joke>Temat w którym zagorzali fanboye konsol, nie będą w stanie dostrzec tytułów naszych exów, a każde nasze zdanie będzie dla nich wyglądało, jakby pisał je facet z brodą, kilkoma zębami (co trzeci przeżarty próchnicą), obowiązkową opaską na oku i specyficznym "Aarghh" na końcu zdania </joke>

Chcecie ogólnie sobie pogadać i porównać Rome 2 z DayZ oraz o tym jak dobrze oba tytuły śmigają na waszym Radeonie GTXie 1500p to:

Zapraszam do dyskusji!

PS Bethezer obiecał, że jak nie zapomni to przypnie temat.

PS2 Obiecał także, że będzie wisiał wyżej niż jakiś tam temat o konsolach, phi!

Temat dodany do Spisu tematów -- Artius

Edytowano przez Artius
Powód edycji: Dopisek moderatora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień zapowiada się dobry dla strategów. Wyszło Planetary Annihilation, podobno polski Spacecom nie jest zły, fani Age of Wonders 3 dostaną pierwsze DLC, a posiadacze Rome 2 darmowe rozszerzenie do Emperor Edition (zawierające największe jak do tej pory DLC z kampanią do gry - Imperator Augustus będzie mieć mapę wielkości głównej kampanii i 10 grywalnych frakcji). A 25 września ujawnienie kolejnej gry z serii Total War. Sam obstawiam, ze to będzie "tylko" samodzielny dodatek do Rome 2, ale może CA czymś zaskoczy.

A dla rpgowców premiera Wastelands 2. Naprawdę nie ma na co narzekać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ceny. Więc jest na co narzekać. :P Dziś PC, to prawie synonim Steam. A może nie? A na Steam gry, które wymieniłeś (nie wiem, czy wszystkie tam są, bo nie chce mi się sprawdzać), potrafią mieć ceny iście zaporowe. Grać by się chciało, a trzeba czekać na Winter/Summer/random Sell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrafią mieć ceny iście zaporowe. Grać by się chciało, a trzeba czekać na Winter/Summer/random Sell.

Co racja to racja. Na platformie Steam czy też Origin ceny są bardzo wysokie, ale to przecież kwestia "akcyzy" za dystrybucję cyfrową. Co do tańszego kupowania gier, to zawsze pozostają jakieś bundle, których jest teraz strasznie dużo gatunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są bundle jak i promocje na steam czy origin dzięki czemu dobre gry kupimy prawie że za grosze!Jednak ceny pudełek nie są jakieś kosmiczne,a niektóre gry da się zakupić za dyszkę,dwie,trzy.Gdyby ceny gier na konsole były podobne do tych co na PC to dawno już temu zakupiłbym konsole.Tak wiem że konsola jest na lata podczas,gdy typowy komputer powinno się raczej modernizować co 2-4 lata jednak tak jak wcześniej wspomniałem że gry są tańsze.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up True. Sam zakosiłem Divine Divinity ostatnio za 65 zł, tuż po premierze. Za cenę Steamową kupiłbym ze dwie sztuki biggrin_prosty.gif. Nie ma aż tak źle. W sumie dużo gier ma premiery pudełkowe, a te tylko digital edition dość szybko tanieją/trafiają do promocji.

Edit: Planetary Annihilation szybko staniało. Spodziewałem się po wyjściu z bety, że cena zatrzyma się w okolicach 35-40 euro. 27 ojro to nie jest aż taki majątek. Sama gra zresztą ponoć ma być w pudle.

@dit2: a propos Wasteland. Ktoś w ogóle zamierza kupić?

Edytowano przez Alpharadious
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ceny. Więc jest na co narzekać. tongue_prosty.gif Dziś PC, to prawie synonim Steam. A może nie? A na Steam gry, które wymieniłeś (nie wiem, czy wszystkie tam są, bo nie chce mi się sprawdzać), potrafią mieć ceny iście zaporowe.

Przecież nie trzeba ich tam kupować smile_prosty.gif Wasteland 2 będzie normalnie dostępny w polskich sklepach, Emperor Edition też (a dodatkowo jak ktoś już ma Rome 2 to dostaje aktualizację za darmo). Tylko DLC do Age of Wonders 3 zapewne nie będzie do kupienia po za dystrybucją cyfrową, ale znowu tutaj cena nie jest znana. smile_prosty.gif

No PA chyba też nie ma polskiego dystrybutora.

Edytowano przez Demilisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Gdyby ceny gier na konsole były podobne do tych co na PC to dawno już temu zakupiłbym konsole

Ceny nówek są wyższe, owszem, ale z niepokojem zauważam trend równania cen gier PC do pułapu tych z konsol. W wersji cyfrowej poza wyprzedażami w obu przypadkach to cyrk na kółkach, właściwie bez różnic przy tak chorym pułapie cenowym.

Also, ja wiem, że master race i w ogóle, ale na konsolach ciągle występuje taki fenomen jak gry używane i można naprawdę tanio dorwać bardzo wiele tytułów, a jeśli nie jesteście typem kolekcjonera i odsprzedajecie gry to już w ogóle. Dodatkowo Ubisoft i EA zrezygnowały ostatnio z season passów, więc nie ma zbytnio powodu, aby tego nie robić. Takie głupoty jak "o wiele wyższe ceny" lubią się ucierać i być powtarzane, jednak nikt nie kwapi się żeby pewne rzeczy zestawić z rzeczywistością.

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also, ja wiem, że master race i w ogóle, ale na konsolach ciągle występuje taki fenomen jak gry używane i można naprawdę tanio dorwać bardzo wiele tytułów, a jeśli nie jesteście typem kolekcjonera i odsprzedajecie gry to już w ogóle.

To co przemawia na korzyść konsol to to, że gry używane szybciej tanieją, niż na PC. Ale z drugiej strony, gry na PC jak już dojdą do punktu wyprzedażowego, to czasami mają takie ceny, że nawet Szkot musiałby się dwa razy zastanowić :D.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ceny gier na PC zaczynają się zbliżać do 150 zł i to niebawem może być standardem. A niektóre i tak juz to przebijają (GTA V, Dragon Age nowy, Simsy4) mam tu oczywiście na myśli cenę sugerowaną.

Dla mnie ta durna wojenka PC vs. Konsole to czysty idiotyzm, bo każdy sprzęt ma swoje wady i zalety. PC też można podpiąć do TV 43", dokupić pada i grać leżąc na kanapie.

Warto mieć i konsolę i PC, gdyż konsolowych exclusivów jest sporo i wiele z nich jest świetnych. Po co marnować siły na głupie kłótnie. Skąd się w ogóle wzięło? W końcu wszyscy jesteśmy graczami, niezależnie na czym gramy.

P.S. Był ktoś kiedyś na markolfie, gdzie siedzieli sami pecetowcy, a każdy przejaw konsolowca był wyzwany?

Edytowano przez TomcioM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also, ja wiem, że master race i w ogóle, ale na konsolach ciągle występuje taki fenomen jak gry używane i można naprawdę tanio dorwać bardzo wiele tytułów, a jeśli nie jesteście typem kolekcjonera i odsprzedajecie gry to już w ogóle. Dodatkowo Ubisoft i EA zrezygnowały ostatnio z season passów, więc nie ma zbytnio powodu, aby tego nie robić. Takie głupoty jak "o wiele wyższe ceny" lubią się ucierać i być powtarzane, jednak nikt nie kwapi się żeby pewne rzeczy zestawić z rzeczywistością.

+1, de facto, jeśli nie ma się oporów przed odsprzedawaniem gier, wymiana na konsolach to najtańszy sposób do grania w nowości. Dla przykładu GTA V zakupione day1 kosztowało mnie 30zł (kupiłem za 200, sprzedałem za 170). Przy starszych grach w ogóle można wymienianie traktować jak wypożyczalnię, bo one już prawie nie tanieją, więc płaci się tylko marżę sklepu (a jak się bawimy w Allegro, to idzie nawet wyjść na plus :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Był ktoś kiedyś na markolfie, gdzie siedzieli sami pecetowcy, a każdy przejaw konsolowca był wyzwany?

A byłeś kiedyś na Polygamii, będącej długi czas bastionem konsolowców i widziałeś jakie były płacze, kiedy wpuszczono tam pecety gdy Agora kasowała Gamecorner? Ja wiem, ze to może być szok, ale świat naprawdę nie dzieli się na złych, hejterskich pecetowców i biednych, uciskanych konsolowców, którzy chcą sobie tylko w spokoju grać.

Takie głupoty jak "o wiele wyższe ceny" lubią się ucierać i być powtarzane, jednak nikt nie kwapi się żeby pewne rzeczy zestawić z rzeczywistością.

Wśród konsolowców nadal panuje przekonanie, że PC jak raz do roku nie ulepszysz, a co maks 3 lata nie wymienisz całkowicie to nie ma mowy o graniu w cokolwiek. Też się nie kwapią, żeby zestawić to z rzeczywistością :) A co do cen - na Allegro czy innymi kanałami to wiesz, keye.pl czy podobny i można mieć nówkę na PC tanio, żaden problem. Wiec sorry, ale albo dyskusja jest równa dla obu stron albo jest bez sensu.

W sklepach gry konsolowe są droższe, deal with it. A to, że można taniej - cóż, dobrze dla konsolowców, pecety w zamian za brak używek maja nawałnicę wyprzedaży, promocji i bundli.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cen - na Allegro czy innymi kanałami to wiesz, keye.pl czy podobny i można mieć nówkę na PC tanio, żaden problem. Wiec sorry, ale albo dyskusja jest równa dla obu stron albo jest bez sensu.

Aż spojrzałem na Allegro i keye.pl. Ceny The Sims 4, najnowszej dużej PC premiery wahają się od 120 do 150 zł.

No ale Simsy to specyficzny przykład, bo targetem nie są hardkorowi gracze. To powiedzmy Watch Dogs. W tej chwili 60 zł za klucz. Ja za wersję PS4 dałem 125 zł i mogę ją sprzedać w sklepie za 110. 15 zł.

W sklepach gry konsolowe są droższe, deal with it.

Są. Ale nie tracą na wartości po kupnie. Gra pecetowa po zakupieniu i aktywowaniu staje się praktycznie bezwartościowa, jest przeznaczona wyłącznie do użytku własnego. Kolekcja na półce ładnie wygląda, ale jej wartość jest ułamkiem pieniędzy, które zostały w nią wpakowane. W przypadku gier konsolowych tak nie ma.

A to, że można taniej - cóż, dobrze dla konsolowców, pecety w zamian za brak używek maja nawałnicę wyprzedaży, promocji i bundli.

Na to jest inny kontrargument: PS+, który jeszcze do niedawna był tak atrakcyjny, że moi uzależnieni od wyprzedaży steamowych znajomi pecetowcy mówili, że chętnie by wykupili taki abonament, gdyby była wersja na PC. Choć fakt faktem, że ostatnimi miesiącami Sony przestało się starać (choć dalej mamy tanie i świeże indyki w dniu premiery za parę złotych miesięcznie, vide Velocity 2X), trudno powiedzieć, czy to się już utrzyma, czy Plus wróci z siłą, jaką miał wcześniej, kiedy już będzie w stanie zaoferować coś sensownego na PS4.

Zresztą, w sumie nie o tym pisałem, bo zgadzam się, że jeśli ktoś jest oszczędny, grać ile wlezie może tanio na każdej platformie: ale jeśli mówimy o premierach, które na wyprzedaże nie trafiają, to konsole przy robieniu użytku z drugiego obiegu są najtańszą opcją. Gra kupiona za 200 zł i warta po przejściu dalej 170 > gra kupiona za 130 zł i nie warta już w momencie instalacji nic.

Edytowano przez Fristron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to jest inny kontrargument: PS+, który jeszcze do niedawna był tak atrakcyjny, że moi uzależnieni od wyprzedaży steamowych znajomi pecetowcy mówili, że chętnie by wykupili taki abonament, gdyby była wersja na PC.

Nah. Po prostu nie mają co dawać na PS4. Tam wziąż nie ma "gier", większość biblioteki PS4 to obecnie indory. Plus jeszcze się odkuje, to jest pewne.

Poza tym trochę offtopujecie. Istnieje już temat gdzie można omawiać to co jest lepsze. Ten temat dotyczy głównie tematyki PC, a nie PC vs all.

Edytowano przez Alpharadious
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło Endless Legend. W Polsce zbiera świetne oceny, na zachodzie trochę mniej świetne (ale tam z 4X to chyba tylko Civilization dostaje wysokie). Wygląda na to, że kolejny genialny przedstawiciel gatunku, a ja jeszcze dobrze się Age of Wonders 3 nie pobawiłem. No i Beyond Earth za rogiem.

Jutro o 16 (chyba o 16 dla nas, nie mogę znaleźć na stronie według jakiej strefy czasowej jest wszystko rozpisane) CA zapowiada kolejnego Total War. smile_prosty.gif Większość fanów serii obstawia, że chodzi o Warhammera, ja uważam, ze będzie samodzielny dodatek do Rome 2. Będzie można oglądać stream na Twitchu.

http://www.egxlondon.net/whats-on/schedule

Edytowano przez Demilisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up A propos, to znajdzie się ktoś, kto jest w stanie sklecić jedno lub dwa zdania o gameplayu EL? Gra zapowiada się fenomenalnie, recenzje Steamowe nastrajają bardzo pozytywnie, screeny świecą ładną grafiką, a sama gra ma w sobie coś (ponoć) z Endless Space, która sama z siebie jest niezłą strategia 4X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem, przygotowujac się na sequel, w końcu zagrałem w Legend of Grimrock. Świetna gra, ma swoje problemy (z czego większość rozwiązano w LoG 2). Najbardziej może przeszkadzać walka w czasie rzeczywistym, przez co faktycznie większe znaczenie ma zręcznosć grajacego niz statystyki postaci.

Age of Wonders 3, Endless Legend (mam, tylko kiedy tu grać :D) i Legend of Grimrock 2 - trzy gry, dla których chciałoby się, żeby doba była dłuższa.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki backlog, że na Dungeon of the Endless pewnie długo nie spojrzę. To nie znaczy, że gra zła, bo wygląda ciekawie, tylko kolejka duża :)

Endless Legend to świetny 4X, nie wiem czy nie pierwszy od dawna, w którym każdą frakcją naprawdę gra się inaczej :) I mówię tu o samej mechanice, a nie kosmetyce jak jedna czy dwie inne jednostki plus jakiś unikalny bonus (chociaż to też jest). Owszem, są rasy, które swoją unikalna ceche mają dość mało wpływającą na grę (np. Wild Walkers w pewnym stopniu widzą inne armie poprzez mgłę wojny), ale są też takie, którymi gra się kompletnie inaczej (Cultists nie mogą budować żadnych miast oprócz początkowego).

W ogóle gra ma kilka świetnych rozwiązań jak system jedna prowincja - jedno miasto, przez co naprawdę trzeba sie dobrze zastanowić, gdzie sie osiedla. Chyba, że wybraliśmy Raving Clans, którzy jako jedyni mogą przemieszczać miasta w obrębie prowincji :) System bitwy jest gdzieś pomiedzy Cywilizacją a Age of Wonders, gdzie ma się większy wpływ na starcie niż w Civce, ale mniejszy niż w AoW.

Jedna z najlepszych strategii tego roku (chociaż jak ktoś preferuje rozwiązania siłowe to raczej lepsze pod tym względem jest Age of Wonders 3, jak ktoś preferuje rozwój imperium, a walki to dla niego tylko dodatek i jedna z dróg to Endless Legend wygrywa) i gier w ogóle :)

Edytowano przez Demilisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to nastąpiło :)

http://www.gog.com/news/release_star_wars_xwing_special_edition

http://www.gog.com/news/release_star_wars_tie_fighter_special_edition

Tie Fighter w wersjach DOS (z 1994 roku) i windows (z 1998, ta wymaga joysticka). XWing podobnie: dosówka z 1993 i widnowsowa z 1998 (wymaga joya)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...