Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot #3

Polecane posty

Bleh, to co robimy z tym testem? Bo teoretycznie wszyscy mają fioletowe a jak przychodzi co do czego... Ewentualnie ja mogę dać DUŻO, zużywając cenne karty tuż po swojej turze, czego chciałem uniknąć. Z drugiej strony średnio mi się widzi tankowanie drugiego kryzysu z rzędu. Ale, że mam ostatni kolejkę to mogę zdecydować, jak do mnie dojdzie ile ostatecznie dać. Tym samym deklarujcie ile kart rzucacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostateczną decyzję podejmuje Holy, bo on trzyma kartę Kworum. Przyjęcie bez walki tego kryzysu nie wchodzi wg mnie w grę, także ja po prostu czekam na info, czy mam spokojnie się przyglądać, czy jednak karty polityki będą liczyły się na plus. W obu przypadkach wypadałoby ten test przejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany, że zdanie tego testu jest na tyle ważne, żeby marnować nań kartę Kworum. Dorzucę, ile mogę (jedną kartę), ale to z mojej strony absolutne maksimum. Lepiej trzymać karty polityki i kartę Kworum w rezerwie, jak trafimy na coś gorszego w skutkach, w znacznie gorszej sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mostek_geta.jpg

- Z nadświetlnej wyskoczyły kolejne raidery. Zaczynają atakować statki cywilne!

(głośniki) Gala... pros... ...arcie za duż...!

adama.jpg

- Co tam się dzieje? Proszę natychmiast o raport!

- Sir, Cyloni zakłócają w jakiś sposób naszą łączność!

- Proszę natychmiast coś z tym zrobić!

(głośnik)Ga... ..y sły...

pic586053_md.jpg

- Alarm radiologiczny.

atomowki.jpg

- Oni mają atomówki. Wystrzelili je w stronę okrętów cywilnych!

wybuch.jpg

Strategiczne planowanie [3]

Strategiczne planowanie [4]

Wysłanie zwiadowcy [1]

Wysłanie zwiadowcy [1]

Wysłanie zwiadowcy [1]

Wysłanie zwiadowcy [2]

minus

Polityka prewencyjna [5]

Za wszelką cenę [5]

Wynik 3+4+1+1+1+2-5-5=2 PORAŻKA!

Ilość kart dorzuconych:

Laura Roslin 0

Cavil 0

Helena Cain 1

Sharon "Boomer" Valerii 2

Tom Zarek 0

Anastasia "Dee" Dualla 1

Saul Tigh 2

Populacja spada o 1 (do 11).

Wysyłanie raiderów - 3 nowe raidery pojawiają się w sektorze 1.

Sharon "Boomer" Valerii podgląda wieszchnią kartę i odkłada na spód.

Aktualna mapa:

BSG_CDA34.jpg

TURA 5

Ellen_talks_to_Zarek2.jpg

- Tom widzisz co oni wyprawiają? Właśnie zginęło ponad tysiąc niewinnych ludzi, nie można tego tak zostawić to wszystko winna tej psychopatki Cain i nauczycielki. Powinieneś zająć jej miejsce, a mojemu mężowi pozwolić podejmować decyzje odnośnie bezpieczeństwa floty.

Tom Zarek dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Wszystko w swoim czasie. Ludziom należy się bezpieczeństwo i podjąłem już odpowiednie działania, by je zapewnić. Widzą wyraźnie, że oprócz cylonów, ich wrogiem mogą być ludzie trzymający się za wszelką cenę starego systemu.

Nigdzie się nie ruszam i rzucam Rozkaz prezydencki [1] na Boomer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, właśnie tego się obawiałem. Straciliśmy karty i nic z tego nie mamy. Nie wiem tylko dlaczego to ja nie dostałem rozkazu prezydenckiego, bo mógłbym w ten sposób odsunąć wszystkie statki na pole 5. Jeżeli ten kryzys będzie oznaczał poruszenie się Raiderów, to będzie wesoło we Flocie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh, Holy, bo wszyscy zgodziliśmy się na taki plan, jaki wykonuję? I bo w innym wypadku zostawilibyśmy Vipera samotnego na pożarcie Riderów? Ja rozumiem, że może ci zależeć na niszczeniu nam myśliwców, ale choć byłbyś z tym bardziej subtelny...

PS. W sumie to tak, twój pomysł był lepszy, ale jak już zaczęliśmy ten Fela...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę być subtelny, bo nie jestem Cylonem. Powiem wręcz, że ty jesteś na mojej liście podejrzanych z tym zdawaniem testu, bo to dobry sposób na osłabienie nas, gdy pojawi się naprawdę poważny kryzys. Wtedy będzie można spokojnie powiedzieć "nie mam kart, wszystko rzuciłem". Prezydent jest następna w kolejce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

battlestar_galactica_razor_unrated_extended_edit.jpg

- Pani admirał doszły mnie słuchy że Tom Zarek i pani Prezydent chcą zmiany osoby dowodzącej flotą po ostatnich wydarzeniach. Proponuje się tym zająć jak najszybciej, nie mamy czasu bawić się polityką kiedy nieustane cyloni nas atakują. Same test stwierdziły że jest pani jedyną osoba której można zaufać w tej chwili. Społeczeństwo to zrozumie inaczej dojdzie do buntu i zginą niewinni ludzie omamieni przez polityków.

Kryzys:

kkr22.jpg

Admirał podejmuje decyzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncentrowanie władzy w jednym ręku jest ryzykowne dla ogółu graczy, ale dla ciebie konkretnie nie. Poza tym Fel zmarnuje trochę kart (Roslin jest dobra wyłącznie jako prezydent). Innych argumentów nie mam i w zasadzie specjalnie mi nie zależy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Fel patrzył na kartę lojalności Hakiera, to tak naprawdę zamiana prezydencka niewiele zmieni, jeśli są cylonami, a jeśli są ludźmi, to bardziej zaszkodzi (+1 P_aul). Zobaczymy jak wybierze Hakę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in4yza.jpg

Podejmuję nieco bardziej ryzykowną decyzję - nie wiemy, czy fel jest cylonem czy nie (to, że powiedział prawdę co do mojej karty nie świadczy, że on nie jest tajemniczym wielbicielem postaci Blacka :P), ale trudno.

Wybieram opcję drugą.

Odrzucam Rozkaz Prezydencki [2]. i Wysłanie zwiadowcy [2]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...