Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot #3

Polecane posty

Powiem tak - wybrałbym opcję drugą. Na poprzednim teście zaoszczędziliśmy trochę kart, a kolory Hakkena łatwo jest uzupełnić. Nasz pierwszy lot udowodnił, że z żywnością są problemy. Jakieś argumenty za stratą dodatkowego punktu żywności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014597334.jpg

- Tak se myśle czy to wszystko ma sens, pani prezydent własnie wprowadziła nam żywność na kartki. Jestem ciekaw co będzie następne? Papier w toalecie jeden listek na jedno skorzystanie?

pic584224.jpg

- Guisie, zawsze możesz podważyć jej autorytet i ją zastąpić.

Gaius_Baltar.jpg

- Było by miło, ale co ja z tego będę miał... no chyba że...

Picture_19.jpg

- Z kimś rozmawiasz?

Żywność spada o 1 (do 7).

Aktywacja raiderów - przesuniecie 3 raiderów z sektora 1 do 2 i z sektora 2 do 3.

Przygotowanie do skoku - przesunięcie o jedną pozycje(brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA33.jpg

TURA 4

Sharon "Boomer" Valerii dobiera XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waham się między następującymi opcjami:

- wystrzelić siebie

- przesunąć Vipera do pomocy statkom cywilnym i wystrzelić kolejnego

- przesunąć dwa z trzech statków cywilnych w bezpieczniejszy rejon

Dodam, że nie mam zbyt przydatnych w tej sytuacji czerwonych (w szczególności Maximum Firepower... to się chyba nie kłóciło z regułami tajności?) No i chciałem zauważyć, że moi poprzednicy troszkę zignorowali problem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żebyś wystrzelił dwa Vipery, a w następnej turze jeśli behemort ma Rozkaz Prezydencki, to rzuci go tobie i polecisz sam. Poza tym chciałem zauważyć, że moje zejście i powrót na Colonial One to spore straty kart, a reszta 'poprzedników' to Hakken i szef Cylonów. Musimy po prostu liczyć na odrobinę szczęścia i brak aktywacji Raiderów. Jeśli zacznie robić się naprawdę gorąco skoczymy wcześniej, trudno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sugerował podesłanie przynajmniej jednego vipera do osłony (a następnie wystrzelenie następnego, skoro możesz) albo przesunięcie dwóch statków cywilnych - co w sumie byłoby lepsze, bo jedno uszkodzenie vipera i pozostałe 2 giną, a tak zmniejszamy szansę z uszkodzenia V i straty 2x C na uszkodzenie V i stratę 1x C.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ino Twoja tura jest za moją, do tego czasu mogą się już 3 razy przesunąć/zaatakować. Wystarczy, że 2x będzie aktywacja i jest dość mocna groźba straty min. 2 cywilnych statków.

@edit

Pardom, mogą się dwa razy podjąć działanie, bo ja jestem następny. Także jak ktoś ma możliwość, to może Ci dać akcję w swojej kolejce. W razie potrzeby, mam jeden rozkaz prezydencki na stanie.

W związku z tym zgadzam się z Felem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, w tej kolejce strzelać nie będą. Aktywuje Centrum Dowodzenia, przesuwam Vipera z Pola 5 na Pole 4, następnie wypuszczam nowego Vipera na Pole 5.

Proponuję też, by w swoim ruchu Behe zapewnił mu jakieś wsparcie...

Apollo, osłaniaj cywili, dostaniesz wsparcie jak tylko rozwiążemy aktualny problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę pomóc, ale będzie to wymagało wsparcia politycznego, którego ja nie mam, bo zwyczajnie nie mam kart polityki. Gorzej, że wchodzą nowe Raidery, a my mamy mały problem z zapłonem...

Swoją drogą, można chyba tylko deklarować "dużo" i "mało" (Złota Reguła Tajności)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty polityki mam, jedną teoretycznie mógłbym dorzucić, żeby pomóc w teście. Wolałbym nie wywalać wszystkiego. Jeśli uważasz, że to sytuacja wymagająca użycia karty Kworum to zrób to, z drugiej strony głupio by było przerzucić ten test wysoko. Pytanie, na ile chcemy z nim ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że musimy ryzykować. Moje karty są słabe i nie wiemy co wypadnie z talii, więc jeżeli mielibyśmy iść na półśrodki, które skończyłyby się porażką i stratą kart, to może lepiej w ogóle nie próbować zdawać tego testu. Proponowałbym też JUŻ dać mi rozkaz, żeby mógł ewakuować wszystkie statki cywilne na pole 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...