Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

...AAA...

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Brazylia 2014

Polecane posty

Mundial 2014 zbliża się wielkimi krokami, więc pora założyć odpowiedni wątek. Dozwolone są wszelkie dysputy dotyczące drużyn narodowych i zawodników, których ujrzymy na brazylijskich stadionach. A gdy mistrzostwa już się rozpoczną, temat posłuży również do komentowania poszczególnych spotkań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś szybko ten temat powstał. Prędzej by pasowało tak koło 10 maja jak już będą wysyłane powołania i kończyć się najważniejsze ligi smile_prosty2.gif

MŚ w Brazylii będą najdroższe w historii. Dużo w TV słychać o protestach ludzi i problemach z stadionami. Brazylia na pewno zdąży na czas. Podobnie było u nas z ME, a mimo to odbyły się bez problemu.

Na dzień dzisiejszy moimi faworytami są Niemcy. Na pewno do grona faworytów jak zawsze zaliczają się Hiszpanie, Argentyna, Brazylia.

Będę kibicował drużynie Belgii. Mają oni ogromny potencjał, co pokazali w eliminacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy do boju! Choć nie powiem - wizja zwycięskiej Anglii też rozczula moje serce, acz przy obecnej formie tej kadry nie wróżę im tego. Niemniej będzie co oglądać. Jednak kontekst społeczny w jakim to się odbywa pozostawia spory niesmak. Ale podobnie było w RPA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Mnie najbardziej wkurza, że tradycyjnie drabinka jest tak ustawiona, że Niemcy mogą spotkać teoretycznie najgroźniejszego przeciwnika - Hiszpanię - dopiero w finale. I tak jest od Koreii 2002 co 2 lata, Niemcy spotykają się z Brazylią albo Hiszpanią/Włochami dopiero w finale. Jedynie teraz, bo mieliśmy obiecane jako gospodarz łatwiejszą grupę, Niemcy grają na Ukrainie. Ale to jedyne ustępstwo. W ogóle zgnilizna całego UEFA/FIFA to temat-rzeka i przydałaby się osobna rubryczka.

@Pzkw VIb

Ja też widziałem to losowanie. I wszystkie poprzednie od Mundialu w Koreii i Japonii w 2002. I ZAWSZE Niemcy były po jednej stronie drabinki a inny faworyt (Hiszpania czy Brazylia) dokładnie po drugiej. Niech ktoś mi wytłumaczy jakim cudem taki układ jest możliwy 6 razy z rzędu! Przecież to się kłóci z normalnym rachunkiem prawdopodobieństwa. Zresztą w Euro 2000 też tak było, tylko wtedy Niemcy nie wyszły z grupy. Chciałbym, żeby Portugalia załatwiła ich teraz tak samo jak wtedy.

@Nolaan

IMHO tylko wydawało się, że Niemcy grają coraz lepiej. Grali po prostu z coraz słabszymi przeciwnikami, aż trafili na Włochów. Dalej uważam, że gdyby nie szczęśliwa główka Gomeza to nie wygrali by z Portugalią. Co zresztą dziś się potwierdziło - główki Gomeza to był kiksy daleko poza bramkę. Dziś nie miał takiego farta.

@Elesshar

Ja wolę te drużyny które od 2006 dochodziły do FINAŁÓW - Francję, Holandię, Włochy, Hiszpanię. Szkoda, że pierwszym dwóm tak słabo poszło. Ale przegrać z Hiszpanią to nie wstyd tongue_prosty.gif. Niemcy może w końcu wygrają znowu jakiś turniej, ale najważniejsze, że już nie na polskiej ziemi smile_prosty.gif. Zakład, że w Brazylii Włochy trafią do nóżki drabinki z Brazylią po przeciwnej stronie Niemiec? biggrin_prosty.gif

P.S. I nie wiem czemu tak mało postów? Wczoraj to się rozpisywaliście jaka to Hiszpania była beznadziejna, a dziś tak skromniutko. Z drugiej strony ciekawe ilu osobom kupon Profesjonala nie wszedł tongue_prosty.gif.

Czemu nikt nie przyjął tego zakładu przeciw mnie? :P

Ja to wiedziałem już 2 lata temu. I jak zawsze miałem rację. 7 turniej z rzędu i znowu tak się "losowo" złożyło, że Niemcy mają otwartą drogę do finału. Ja inaczj tego nazawać nie mogę. Drużyny które pokonywały Bundesrepublic czyli Brazylia, Hiszpania, Chorwacja są w jednej nóżce drabinki turniejowej, a Niemcy w drugiej!

Włochy na Euro pokonały (kolejny raz) drużynę niemiecką? A to niech też idą do pierwszej nóżki. Holandia i Portugalia przegrały swoje mecze grupowe 2 lata temu? To niech zostaną z nami. Weźmiemy też Argentynę i Anglię bo Niemcy potrafią ich pokonywać. Pozostałe 11 drużyn można pominąć. Bo kto jeszcze w fazie pucharowej mógłby sprostać Niemcom? USA? Ghana? Francja? Niestety raczej nie. Plan jest taki by pozostali faworyci wytłukli się między sobą, zmęczyli, a w finale po spacerku przez drabinkę Niemcy ich łatwo pokonają i wreszcie zdobędą upragniony Puchar. NO NIEDOCZEKANIE!

Sytuacja jest trudna. Ale tak jak ostatnio ja liczę, że Hiszpania da radę. Pokona wszystkich, wygra Mistrzostwa i będzie rekord nie do pobicia. Żal mi Włochów. Naprawdę szkoda ich bo świetnie wygrali półfinał na Euro 2012 w Warszawie. Aż się wtedy popłakałem z radości i wzniosłem ręce ku niebu. :) Jednak rekord musi być i znowu moim faworytem jest Hiszpania.

Skrzywiona drabinka to jedyna chmura na słonecznym niebie. Szykuje się fantastyczny turniej. Będę się modlił o to by Niemcy nie trafiły do finałów. Ehh fajnie było gdy w półfinale Euro wszyscy stawiali na Niemców a wygrali Włosi a potem wszyscy stawiali na Italię, a wygrali Hiszpanie. :) I tylko ja miałem rację i cicho było na FA. :):D:P

P.S. Post chyba nie łamie regulaminu i myślę, że powinien przejść moderację. Kulturalnie nielubienie drużyny RFN jest chyba dopuszczalne w regulaminie FA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym półfinale LM jestem bardzo ukontentowany. :) Bayern którego połowa zawodników to reprezentanci Niemiec został gładko rozjechany przez hiszpański Real. Na tej podstawie mogę sobie spokojnie założyć, że Niemcy kolejny raz nie zdobędą Mistrzostwa Świata. Z taką grą to nie ma bata. :) Nawet jeśli dzięki łatwiejszej drabince dotrą do finału, to tam Hiszpania ich rozwali. Tak właśnie obstawiam.

Ktoś jeszcze kupił album z naklejkami od Panini? Wiem, że to trochę dziecinne, ale chodzi mi o to by mieć pod ręką cały terminarz i wszystkie wyniki. Łatwiej mi będzie jeśli większość danych będę miał w jednym miejscu. Przyda mi się to w rywalizacji typerowej. Reszty naklejek oczywiście kupować nie będę. Są strasznie drogie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym półfinale LM jestem bardzo ukontentowany. smile_prosty.gif Bayern którego połowa zawodników to reprezentanci Niemiec został gładko rozjechany przez hiszpański Real. Na tej podstawie mogę sobie spokojnie założyć, że Niemcy kolejny raz nie zdobędą Mistrzostwa Świata. Z taką grą to nie ma bata. smile_prosty.gif Nawet jeśli dzięki łatwiejszej drabince dotrą do finału, to tam Hiszpania ich rozwali. Tak właśnie obstawiam.

Nie ma żadnych podstaw do takiego twierdzenia. Może akurat jakiś obrońca FC Barcelony będzie miał zły dzień i zawali dwie bramki, które zdobędzie niemiecki napastnik Lazio Rzym?

Mundialem jestem bardzo podekscytowany. Mecze międzypaństwowe mają to coś, jakiś element rywalizacji, którego nie ma w piłce klubowej. Skoro zabrakło Polaków, to będę standardowo wspierał Holandię, dobrze życzę też Belgii, Kolumbii (która ma spory potencjał na bardzo dobry wynik) i słowiańskim państwom. Nie chciałbym tryumfu Hiszpanii czy Brazylii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam sobie rękę uciąć że reprezentacja Włoch dojdzie przynajmniej do półfinałów, oni nie mają jakiegoś kosmicznego składu jak inne reprezentacje ale mimo to od wielu lat są w czołówce, kto wie, może nawet uda im się zdobyć mistrzostwo...będę im gorąco kibicował

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej będę czekał oprócz oczywistych meczów wielkich drużyn, na spotkania Belgii. Niesamowita generacja z Hazardem na czele. To może być czarny koń tych MŚ. Jestem ciekaw jak tam z godzinami meczów będzie. Coś tam pozmieniane mam nadzieję będzie żeby i Europa mogła się nacieszyć tymi rozgrywkami.

Nie mogę nie wspomnieć o piosence promującej WC w Brazylii. Jest tragiczna. Powinna upaść na pomyśle zatrudnienia do niej Pitbulla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godziny meczy nie są najgorsze. Większość meczy jest w godzinach 18-22- tylko niektóre o północy.

Cieszy mnie zwłaszcza, że mecze od 1/8 finału są o przystępnych porach.

Pozostaje zakup kubusiów i przeżywać emocje piłkarskie.

Gorzej będzie na Mistrzostwach w Katarze. Tam dopiero będą spartańskie godziny rozgrywania meczów smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasów Raula na każdym turnieju bacznie przyglądam się Hiszpanom. Owszem, nie są w najlepszej dyspozycji, zastępcy Xaviego i Iniesty nie gwarantują tej samej jakości, a brak napastnika może zaboleć (choć prawdopodobnie pojawi się Costa, ale jego nikt nigdzie nie lubi, więc...), to La Furia Roja jest reprezentacją która grając totalne dno i tak potrafi dojść niezwykle daleko (MŚ2010/ME2012).

Oprócz tego z każdym rokiem rosną w siłę Niemcy, którzy mają niesamowitych piłkarzy, którzy na boisku tworzą niewiarygodną drużynę. Do tego podoba mi się system gry tej drużyny. Zawsze się liczą w walce o medale, ale różnie to ostatnio bywało.

Z europy jakieś szanse ma dla mnie jeszcze tylko Belgia. Młode, niesamowicie zdolne pokolenie piłkarzy, którzy już są czołowymi postaciami swoich klubów może sprawić na turnieju wielką niespodziankę. Oprócz tego stawiam na gospodarzy turnieju, którzy w umiejętny sposób połączyli piłkarzy grających w swojej lidze z tymi grającymi za granicą. Może nie są to gwiazdy pokroju Ronaldo, Rivaldo, czy Ronaldinho, ale nadal potrafią wiele zdziałać.

Godziny transmisji spotkań bardzo mi odpowiadają. Zwłaszcza, że w tym czasie będę miał wakacje, więc nie będę musiał się zmuszać do wczesnego wstawania i chodzenia niczym trup z TWD przez cały dzień :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami zaczyna się ciekawy okres czyli powołania do kadry.

Znamy już powołania jednego z faworytów Mundialu czyli Brazylii. Niektóre powołania zaskoczyło, a raczej brak niektórych zawodników. Na pewno zaskoczeniem dla mnie jest brak Kaki czy Robinho. Może nie są w wysokiej formie, to wg mnie powinni dostać powołanie.

Atak Brazylii jest silny. Neymar z Hulkiem mogą stworzyć atak marzeń. Silną formacją jest również obrona. Większość obrońców gra w najsilniejszych klubach europejskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Najfajniejsze terminarze to miało bezdyskusyjnie czasopismo "Twoj Weekend". Bardzo ładne plakaty z Mundialu 2006 i Euro 2008 mam do dziś. Niestety przestali potem je zamieszczać - szkoda. Ale z tego powodu nie kupilem sobie Panini na 2008 rok. Za to mam ten z 2010 i 2012. Jak zwykle kiedyś było lepiej. :D Ten z RPA miał kontur kraju z zaznaczonymi miastami-stadionami. Obecny tego nie ma. A od 2012 nie ma już nazwisk piłkarzy na konturach naklejek na stronach kraju. Są tylko nic nie mówiace numery. Przez co trzeba albo kupić wszystkie 640 naklejek by wiedzieć kto gra, :) albo sobie powypisuję te składy długopisem. :D

No i nie ma co sie przejmować składem Brazyli skoro Hiszpanie i tak ich rozwalą. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.wp.pl/kat,1040445,title,Luis-Suarez-nie-zagra-na-mundialu,wid,16622806,wiadomosc.html?ticaid=112c51&_ticrsn=5

Cooo? Suarez nie zagra? Wielka szkoda. Szanse Urugwaju na dobry występ się zmniejszyły. A szkoda, bo przecież 4 lata temu bardzo dobrze sobie radzili. Co nie zmienia faktu, że jak wyglądają te treningi na których wielkie gwiazdy łapią kontuzje? Suarez sam przecież nie jest. 2 lata temu chyba przez coś takiego któryś dobry Anglik na Euro nie pojechał. Wczoraj nasz siatkaż złamał paliczki na basenie. A do Mundialu jeszcze 3 tygodnie - może się coś komuś stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłaby to strata jakby nie zagrał. Jest szansa że zagra, ale może być ciężko. Urugwaj i bez Suareza może zająć wysokie miejsce.

Przypomina mi się kontuzja Falcao. Wszyscy mu kibicowali., aby wyzdrowiał. Nawet prezydent go odwiedził w szpitalu. Niestety nie zagra na MS. Szkoda że tacy napastnicy mogą nie wystąpić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Suareza ale pomysł by wcielać go do kadry mimo kontuzji jest zły. Nawet jak się wykuruje to i tak nie bedzie w pełni sił na meczach z Anglią i Włochami. Ja wiem, że Urugwaj mały jest, ale Tabarez mógłby znależć jakieś zastępstwo. Szanse Urugwaju na wyjście z grupy dalej spadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loew podją decyzję

http://www.pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Niemcy/473401-ostateczny-skad-niemcow-na-m-schmelzer-skrelony.html

Czyli wyleciał tylko Schmelzer a cała reszta to starzy, niedobrzy :) znajomi. Nie kojarzę czterech czy pięciu nazwisk spoza Bayernu i Borrusi. Choć z racji słabego zainteresowania E.Durma też nie pamiętam. :) No i dinozaur Klose. On ma 36 lat - nie za dużo trochę jak na Mundial w Ameryce Południowej?? Bardzo cieszę się z takiego wyboru. Im starsza reprezentacja tym może trudniej Niemcom będzie przechodzić kolejne etapy turnieju. Szkoda tylko, że Portugalia ma też podobny skład co 2 lata temu, no i przeciwnicy w drodze do finału słabsi niż po stronie Hiszpanii.

Francja tylko zremisowała z Panamą 1-1. Ciekawe czy świadczy to o czymś, czy tylko Francuzi oszczędzają się przed turniejem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że na MŚ nie zagra Rafael van der Vaart.

Suarez choćby był nie w pełni zdrowy, to już jego sama obecność podnosi morale. Urugwaj ma szansę na dobry wynik w MŚ.

Jestem pod wrażeniem gry Belgii. Pewnie wygrali w meczu towarzyskim ze Szwecją. Będę kibicował drużynie Belgii, bo mają silny skład i grają efektowną piłkę.

Reprezentacja Niemiec powinna osiągnąć dobry wynik. Schmelzer miał kłopoty ze kontuzją i nie dziwię się decyzji Loewa. Klose to siła i doświadczenie. Niemcy mają silną ofensywę i bramki ma kto tam strzelać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było mało kontuzji wielkich graczy, to doszły kolejne.

Reus i Ribery nie zagrają na MŚ. Szkoda mi najbardziej zawodnika z Francji. Jest to poważne osłabienie reprezentacji Francji. W Bayernie miał problemy z kontuzjami, nie zawsze był w dobrej formie.

Należy mieć nadzieję, że to ostanie problemy z kontuzjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO im więcej czytam na temat kontuzji czołowych piłkarzy na świecie, którzy nie zagrają na najbliższym turnieju, tym bardziej zastanawiam się nad sensem jego oglądania :P. Dawno nie było chyba takiego stanu rzeczy, by tylu piłkarzy ze światowego, czy europejskiego topu miało problemy zdrowotne przed turniejem w stylu MŚ/ME. A im bliżej samej imprezy tym więcej się takich informacji pojawia. Szkoda... Nie tyle samego widowiska (bo to i tak powinno być na solidnym poziomie), ile zawodników, którzy grali w ostatnim czasie rzeczywiście nieźle, a uraz pozbawił ich szansy na udział w MŚ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej go szkoda, bo mialy to byc jego ostatnie mistrzostwa, przynajmniej sam tak mowil przd turniejem (Ribery).

Turniej juz niemalze za progiem, dlatego zapytam, czy jakiejs szczegolnej druzynie kibicujecie?

Ja standardowo bede trzymal kciuki za Anglie, ktora pewnie odpadnie w 1/8 lub w maksymalnie 1/4, kadre niestety maja slaba, na wiecej nie ma sie co nastawiac. Oprocz Wyspiarzy bacznie bede sie przygladal gospodarzom, tak jakos, bez szczegolnego powodu. Nigdy im jakos nie kibicowalem, ale mam nadzieje, ze wygraja caly turniej.

W pozostalych meczach bede sledzil graczy MU, ale tak to mam zamiar zawsze kibicowac teoretycznie slabszym druzyna.

Fajnie by bylo jak by jakas afrykanska druzyna w koncu doszla do strefy medalowej, na poprzednim mundialu wiele nie brakowalo, moze teraz bedzie lepiej? Chodz nie wiem jaka kadra z Czarnego Ladu miala by to osiagnac, generalnie chyba zadna z tych ekip nie ma skaldu na 1/2. Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej wspominałem. Przez wzgląd na dawne czasy będę znów będę kibicował Hiszpanii, aczkolwiek jej sukces (a nawet medal) uznam za ogromny wyczyn i mega zaskoczenie, bo jednak nie jest to już tak mocna drużyna. Poza tym? Zdecydowanie Belgia. Moim zdaniem ta drużyna może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć i skończyć turniej w okolicach strefy medalowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Całkowicie się z Tobą zgadzam co do Belgii :-) Też pisałem wcześniej, że Belgia może być czarnym koniem tych mistrzostw.

Co do Hiszpanii- nie chciałbym żeby wygrali ten turniej.

Będę kibicował Holandii. Mają szybkich zawodników, dobry atak. Podoba mi się również styl Urugwaju i to od kilku lat. Szkoda że będą tak osłabieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...