Skocz do zawartości
Qbuś

Pieśń Lodu i Ognia (cykl) [Gra o Tron] - George R.R. Martin

Polecane posty

No i doczekałem się mamy datę wydania "Tańca ze smokami" xd

klik

klik

Zapewne fani już od razu wiedzieli lecz zawsze ktoś coś może przeoczyć...teraz ciekawe kiedy PL wyjdzie XD.

Zapewne jak pierwsza część wyszła w Polsce 2 lata po premierze, a "Uczta dla wron" była w Polsce już w tym samym roku, może na gwiazdkę sobie zażyczę(o ile wyjdzie) ;D

No i oczywiście serial HBO w kwietniu startuje + gra w produkcji...no no może po serialu za pełnometrażowy film się wezmą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś książki więc nie będziesz mógł powiedzieć czy film jest dobry. Wydaje mi się że będzie genialny, George R.R. Martin włożył dużo serca i czasu pilnując filmu, sam wybierał aktorów etc. To będzie na pewno hit ;)

PS. A lekturę masz nadrobić ! ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valentine69 - z całym szacunkiem, ale bzdury piszesz... GRRM nie wybierał żadnych aktorów, nie miał bezpośredniego wpływu na castingi.

Nie rozumiem też, dlaczego serialu miałby nie móc oceniać ktoś, kto nie czytał pierwowzoru... Kwestia, czy to dobry serial będzie, jest zupełnie rozłączna ze znajomością książek wśród widzów.

Ba, moim zdaniem, im bardziej serial spodoba się osobom nie znającym jeszcze cyklu, tym lepiej to o nim świadczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Po pierwsze chcę powiedzieć mea culpa....impreza była, nudno było to pisaliśmy na różnych forach...no i dałem koledze się wypowiedzieć opowiadając mu przy tym o Panu Martinie. No i dopiera teraz zobaczyłem co napisał...tak więc post powyższy mój do skreślenia- jeszcze raz sorki, nie powtórzy się to ;(

Po drugie chodziło mi o to odzwierciedlenie książki, osobiście uważam że może to być wiosenny hit na HBO, a może nie tylko. Jedyne co pewne (przynajmniej w mojej opini) że oglądając pierw serial dosłownie <ciach> się wrażenia z książki sporymi spoilerami.... Bo przyznać trzeba że choć jest to pierwszy tom (Gra o Tron) jest tam baaardzo dużo zwrotów akcji, które przynajmniej mnie wprowadziły w stan niezłą euforia, przez co zamiast skończyć czytać na dziś, przeczytałem następne 3-4 rozdziały....Np. Sama akcja z

brandonem Starkiem oraz Jamei Lannisterem

. Książka naszpikowana jest takimi sytuacjami, więc chodzło mi raczej o tą właśnie masę spoilerów bez których książka i tak była by ciekawa ale nie miała by takiego "smaku"

MSaint>>>nie używaj wulgaryzmów, nawet częściowo "wygwiazdkowanych". Zwracaj większą uwagę na spoilery. Popraw pisownię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak pierwsza część wyszła w Polsce 2 lata po premierze, a "Uczta dla wron" była w Polsce już w tym samym roku, może na gwiazdkę sobie zażyczę(o ile wyjdzie) ;D

Sporo zależy od tego, kiedy Martin będzie miał to napisane, czyli kiedy polskie wydawnictwo dostanie tekst do tłumaczenia. Biorąc pod uwagę, że to pewnie priorytetowa seria i znają przybliżony czas, tłumacz pewnie już jest zabookowany. Ale w sumie data premiery wersji PL mnie nie interesuje.

Książka naszpikowana jest takimi sytuacjami, więc chodzło mi raczej o tą właśnie masę spoilerów bez których książka i tak była by ciekawa ale nie miała by takiego "smaku".

Oczywista oczywistość, drogi Panie. O każdej książce z ciekawą fabułą można w zasadzie napisać to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka naszpikowana jest takimi sytuacjami, więc chodzło mi raczej o tą właśnie masę spoilerów bez których książka i tak była by ciekawa ale nie miała by takiego "smaku".

Oczywista oczywistość, drogi Panie. O każdej książce z ciekawą fabułą można w zasadzie napisać to samo.

No i równie oczywistą oczywistością jest, że osoba oglądająca najpierw serial, też będzie się tymi zwrotami akcji ekscytować - tyle, że widzianymi na ekranie telewizora ;). Fakt - jeśli serial będzie kiepski (w co nie wierzę) to przyjemność będzie ograniczona, ale bez przesady.

Wg. twojej logiki, Valentine69, to osoby które już czytały książkowy pierwowzór, nie mają po co oglądać serialu, bo przecież już znają fabułę :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest...

W wielu krajach ta seria jest znana, w Stanach wręcz ubóstwiana, a gdyby nie FA i pewien obejrzany wywiad z P.V.Brett-em, to bym w ogóle się nie dowiedział ani o książkach, ani o autorze.

W moim liceum nie ma żadnej części, co więcej popytałem w środowisku które książki czyta i kupuje, czy kojarzy Pieśń Lodu i Ognia. No i się dowiaduję, że nie bardzo.

To chyba nie tak powinno być. Hmm.

"Grę o Tron" zdobyłem w końcu w bibliotece i jestem mniej więcej w połowie. Ja, jak dorwę jakąś książkę to znikam na parę godzin, co w przypadku robienia dwóch szkół jest dość ryzykowne :tongue: Niemniej jednak w przypadku tej książki jest jeszcze gorzej. W tym sensie, że gdyby nie podstawowe ludzkie potrzeby, czytałbym cały weekend non stop.

Ciekaw jestem zakończenia. Mam nadzieję, że będzie satysfakcjonujące :)

Chyba powinienem już się rozglądnąć za następną częścią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że będzie satysfakcjonujące :)
Tak bez spoilerów mogę powiedzieć, że jest satysfakcjonujące w ten specyficzny, pozostawiający lekki niedosyt sposób, kiedy masz ochotę na więcej, ale zarazem nie czujesz wielkiego ciśnienia, by sięgać po ciąg dalszy. No i zaskakują ostatnie strony, mnie przynajmniej zaskoczyły, bo nie spodziewałem się, że coś z czegoś będzie, a okazało się, że jednak. :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach ta seria jest znana, w Stanach wręcz ubóstwiana, a gdyby nie FA i pewien obejrzany wywiad z P.V.Brett-em, to bym w ogóle się nie dowiedział ani o książkach, ani o autorze.

Właśnie... Ciekawe. Pewnie serial HBO nieco zwiększy popularność i wiedzę, ale i tak z książkami u nas marnie. Ale prowadzi to do pytania - skąd Wy wiecie o ASoI&F? Mi Martina gorąco polecał Cardinal z tegoż właśnie forum. Mając kiedyś nadwyżkę środków kupiłem sobie pierwszy tom w poznańskim Omnibusie i mnie wessało. Sam zaraziłem parę następnych osób.

Chyba powinienem już się rozglądnąć za następną częścią...

Koniecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem od was, forumowiczów znaczy się (niestety, moi znajomi fantastyki nie czytają, a jeśli już, to kończy się to na pozycjach z FS; no i oczywiście Harry Potter, sporadycznie Narnia) :) Ciągle polecana (obok Malazańskiej czy jak jej tam), zwróciła moją uwagę. Aczkolwiek nie chciałem zaczynać, ze względu na to, że wciąż się pisze (a i tempo pisania jest...). Jednak serial mnie zaciekawił, wolę zatem przeczytać, a dopiero potem obejrzeć (i pewnie nie umiałbym się doczekać, czekając na kolejny odcinek...).

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd Wy wiecie o ASoI&F?

Szczerze, to już nie pamiętam. Na pewno dużo wcześniej spotkałem się z tym tytułem, ale nie pamiętam przy jakiej okazji. Jednak bardziej konkretną wiedzę zdobyłem niedawno, głównie z forum, wrocławskiego zjazdu (ktoś tam czytał chyba "Ucztę dla wron" i graliśmy w planszówkę, gdzie kierując rodem Baratheonów dałem się zepchnąć aż na Smoczą Wyspę i tam sterczałem przez większość czasu :D) i od Mariusza Sainta, który w kilku rozmowach mi zachwalił zarówno Pieśń jak i Malazańską. Akurat miałem mieć urodziny, to wystarczyło tylko dostatecznie jasno opisać swój prezent i proszę, kolejny fan Martina ;]

Mam nadzieję, że będzie satysfakcjonujące

Mogę się tutaj zgodzić z Tzarem, zakończenie z jednej strony w żadnym razie nie zawodzi i zamyka książkę dość zgrabnie, nie jest bezczelnym cliffhangerem. Z drugiej jednak otwartych wątków trochę jest, a na samiuśki koniec następuje dość niespodziewany zwrot fabularny, który nieźle wróży na przyszłość (zależy jeszcze, dla kogo...). Ja niestety jeszcze nie miałem okazji położyć łap na "Starciu królów", ale to tylko kwestia czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i graliśmy w planszówkę, gdzie kierując rodem Baratheonów dałem się zepchnąć aż na Smoczą Wyspę i tam sterczałem przez większość czasu :D

O właśnie. A może parę słów o planszówce? Natknąłem się parę razy, ale chętnie poznam opinię kogoś, kto miał okazję zagrać. I do tego chyba musiałeś szybko się uczyć. Czy gra będzie grywalna dla osób, które nie znają w ogóle serii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. A może parę słów o planszówce? Natknąłem się parę razy, ale chętnie poznam opinię kogoś, kto miał okazję zagrać.
Pozwolę się wtrącić, bo miałem okazję widzieć na zjeździe jak a przede wszystkim ile się w to gra i powiem masakra :P Jedna tura trwała w przypadku bodajże piątki graczy z bite dwie albo trzy godziny a IMO złożoność rozgrywki z tego co zaobserwowałem przebiła spokojnie planszowego Battlestara. A poza tym... tak, napisałem tutaj to jednak w końcu wezmę się za ten cykl ^_^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skąd? Nie mogłam zrobić inaczej, jak połowa zjazdu w kółko rozmawiała o książkach Eriksona i Martina i dziwiła się straszliwie, że jeszcze nie znam tych autorów. Po powrocie od razu zajęłam się za nie. Pieśń Lodu i Ognia przeczytałam już całą, ale Malazańskiej Księgi Poległych niestety tylko pierwszy tom.

Ah, pamiętam planszówkę. Grało się świetnie, ja prowadziłam mą armię pod szkarłatnym sztandarem Lannisterów.

I tak jak Cersei pokonana zostałam przez Tyrelli i Starków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prowadzi to do pytania - skąd Wy wiecie o ASoI&F? Mi Martina gorąco polecał Cardinal z tegoż właśnie forum.

Ditto. Na dodatek to Cardi pożyczył mi pierwszy tom :) (bodaj na listopadowym nieoficjalu sto lat temu to było), a później również "Ucztę dla wron". "Starcie królów" trafiło od razu po lekturze "Gry o tron" na listę podchoinkowych życzeń, zaś "Nawałnicę mieczy" wydłubałem we wrocławskich bibliotekach (dzięki bogom za system Aleph).

Ponad rok temu zaś (dzięki informacji Qbusia o względnie niskich cenach tych wydań w Empiku) uzupełniłem biblioteczkę o angielskie wydania tomów 1, 3 i 4.

No i aDwD zamówię też w oryginale, gdy tylko paperback wejdzie do sprzedaży. Być może na premierze pokuszę się o ebooka, ale to się jeszcze zobaczy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prowadzi to do pytania - skąd Wy wiecie o ASoI&F?

W moim przypadku ludzie z gildii w WoWie polecili tą serię bratu, który kupił pierwszą część i tak książka dotarła do mnie :smile: Obecnie kończę drugą część i przymierzam się do trzeciej. Maksymalnie wciągająca lektura :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem... ŚWIETNE. Niestety, tylko pierwszy tom był w bibliotece. Postanowiłem zatem kupić sobie drugi, ale... i tu info dla ludzi, którzy też planują zakup: gdzieś w okolicach premiery serialu (czyli połowa kwietnia) ma się pojawić nowe wydanie PLiO w wersji twardookładkowej (+ większy format). Ja poczekam do kwietnia, taką pozycję warto mieć w twardej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieśń Lodu i Ognia przeczytałam już całą, ale Malazańskiej Księgi Poległych niestety tylko pierwszy tom.

Niestety? Cóż spójrz na to - przed Tobą jeszcze 9 tomów, a przede mną tylko jeden.

No i aDwD zamówię też w oryginale, gdy tylko paperback wejdzie do sprzedaży. Być może na premierze pokuszę się o ebooka, ale to się jeszcze zobaczy ;)

Jakby co polecam sprawdzać na Bookcity. Mają lepszą ofertę niż Empik i zamawiają na życzenia, a Empik jest pod tym względem ograniczony.

Ja poczekam do kwietnia, taką pozycję warto mieć w twardej :)

Tak właśnie myślałem, że będzie jakaś reedycja. Głupotą ze strony wydawcy byłoby nie skorzystać z okazji, jaką jest premiera serialu.

A co do serialu - hype rośnie. Teaser za teaserem teaser pogania. Można nawet udać się na wirtualną wycieczkę po The Wall :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, prosta kalkulacja - serial zrobi szum, to można zrobić nowe wydanie i kolejno co parę miesięcy wydawać następne tomy, aż do premiery tańczących smoków :D Jak dla mnie bomba :D Pierwszy tom jest wspaniały, dawno nie trafiła mi się książka, którą bym czytał do późna w nocy. No i teraz mogę spokojnie obejrzeć serial, bez obawy, że 'zniszczy' mi lekturę książki.

Tylko dlaczego on tak wolno to pisze... ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do serialu - hype rośnie. Teaser za teaserem teaser pogania. Można nawet udać się na wirtualną wycieczkę po The Wall :happy:

Naprawdę niezły bajer - niekiepskie widoki z tego wirtualnego Muru :happy:

Co do samego serialu to niektórzy z aktorów wyglądają jak żywcem wyjęci z książki (Littlefinger moim zdaniem idealnie dobrany). Tylko....nie mam HBO :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na wieści dobre, choć nieco przeterminowane. Nowe jednak dla mnie:

http://www.hbo.pl/article/nowy-serial-hbo-...rze-w-usa_13043

Gra o Tron w Polsce będzie dzień po premierze. Do niedawna mało by mnie to ruszało, ale niedawno w UPC włączyli mi usługę UPC na Żądanie, w której to jest HBO On Demand! A w tymże powinien się znaleźć nasz serial. Zapłacę bez oporów za wypożyczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o serialu to gdzie będziemy rozmawiać? Tutaj czy w innym dziale? :wink:

No i dwie ciekawostki:

1. redaktorka Martina z manuskryptem ADwD w rękach:

Anne-Groell-with-ADWD-ms-300x225.jpgADWD-ms-page-showing-225x300.jpg

2. aleosochozi w skrócie - jeśli nie wiecie, to Chińczycy wam przybliżą (jeśli wiecie, to też warto zobaczyć):

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Cała historia w pigułce, zwróćcie uwagę na przykład na transparenty lub napis na czerwonej koszulce George'a. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...