Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

Fairy Court - Świat

Polecane posty

Teraz tak, zeby przypadkiem nie bylo watpliwosci co do wyroku Draci - na chwile obecna wszyscy na balu doskonale wiedza jakiego rodzaju czempioni w ogole maja szanse, wiec kombinowanie w stylu "wytne komus wojsko poprzez wysylanie go na samobojcze misje" zdecydowanie jest w sprzecznosci z intencja. Podobnie jak bawienie sie w zgadywanki, kogo kto zbuffowal kwalifikuje sie pod umyslne zaniedbanie (w tym wypadku wywiadu). Czy w ogole pozyczanie czyichs stworzen bez wiedzy i zgody tej osoby (umyslne zaniedbanie, gdyz osoba, od ktorej pozyczane stworzenia sa moze miec wlasne plany, a przez takie dzialania inna czesc obrony moze lec w gruzach). Mowiac wprost - w przeciwienstwie do "luznych" wyrokow Fela i Aidena ten jest bardzo scisly i w jego intencji stoi zmuszenie Rast by zupelnie jak nie Fey byla uczciwa, bezinteresownie pomagala innym i jesli zajdzie taka potrzeba - skora do wlasnych poswiecen (z miejsca tez mowie, ze kombinowanie jak by tu kogos uwalic poprzez pozorna pomoc itp. tez sie kwalifikuje pod niezgodnosc z intencja). Wiem, jestem nieludzki. Kwestia upominania sie o medal po osiagnieciu sukcesu obrony oczywiscie jest juz mozliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z miejsca tez mowie, ze kombinowanie jak by tu kogos uwalic poprzez pozorna pomoc itp. tez sie kwalifikuje pod niezgodnosc z intencja

PFFFFFFFFFF...

Gramy w Fairy Mav, nawet jakbyś napisał tego posta trzy razy dłuższego i tak nie zawarłbyś wszystkich możliwości obejścia litery prawa. Nie mam zamiaru podpowiadać Draci, ani być łagodnym w ocenie, ale sam wiesz, że zwykle oceniam na korzyść tego co jest zabawniejsze/ciekawsze/lepsze dla fabuły, niż tego co próbowałeś osiągnąć. Ergo, jeśli będzie sprytna i skorzysta na tym wyroku, dodatkowo kogoś potwornie uwali w ramach obrony Fairy to ile byś nie marudził na skajpie i tak uznam że wyroku nie złamała. Jeśli jednak podłoży się głupim pomysłem to niech Królowe mają ją w swojej opiece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie, ze tak dlugo jak jej dzialania zwiekszaja potencjal obronny to jest ok, nawet jesli ktos w wyniku tego oberwie. Po prostu obrona > zla wola. Przykladowo taka pierwsza rzecz, ktora sie nasuwa na mysl, to zmuszenie kogos, kto jeszcze nie oddal blyskotki/daru do tego by to zrobil, co w sumie jest zalecane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany:

- Gdy kończyła się Zima, nad całym Fairy zapadły dziwne ciemności...

- Przygotowania trwały...

- Świadkowie tego wydarzenia mówili potem, że Odgar wszedł do ukrytego do niedawna miasta Lodowych Olbrzymów. Loki stanął naprzeciw niego z Młotem w dłoni i rzekł "Nie boję się ciebie, Gnomie. Jestem Olbrzymem, żyłem setki lat, mam w dłoni źródło mocy równej Arystokratom. Nie dam się zastraszyć!" Jakieś trzydzieści sekund później Odgar, z Młotem w dłoni ruszył do bram mamrocząc pod nosem "puny giant".

- Historie o nim pojawiały się wśród Mgielnych już wcześniej, pogłoski i przekazywane sobie plotki. Dziwny Mgielny, u którego nienawiść została zastąpiona przez troskę i lojalność wobec sojuszników. Zdyscyplinowanie może nie być jego najmocniejszą stroną, jednak często jest ostatnią nadzieją, obroną przed siłami mroku i Dziczy. Mimo wielu protestów i niechęci wśród dowódców Mgielnych, zdaje się on mieć przyzwolenie samej 'góry' na działanie według własnych zasad. Ma swoje biuro w głównym mieście pola D, Sze'kago. Tam, na drzwiach pewnej obdrapanej kamienicy widnieje tabliczka - H. Dres'den, Mag do Wynajęcia.

- W biurze Dres'dena pojawia się prosta notka, wraz z dołączoną do niej, zapakowaną Błyskotką - kosturem ze srebrzystali z rdzeniem z piór feniksa. 'Magu, nadszedł czas wypełnić jedną z trzech przysług. Pewne źródła zapewniają, że niedługo w Pałacu Królowych dojdzie do napaści. Masz znaleźć się tam i wraz z czempionami pozostałych Dworów powstrzymać głupców, którzy ośmielą się dokonać takiego czynu. Weź kostur, to prezent i narzędzie, dowód mojej łaski i przychylności. Nie zawiedź moich oczekiwań. T.' Harry ponoć tylko zaklął i poszedł spakować swoje zabawki.

- W Zigguracie praca trwa. Nekromanci pobrali krew z kilku Arystokratów, podczas gdy Ymir i kilka innych istot mrozu pilnowało spokoju. Rozbłyski potężnej, nieznanej mocy dało się wyczuć w całym Fairy.

- Gnomy zacieśniły związki ze swymi bezpośrednimi sąsiadami, jak i z Centaurami i Mgielnymi. Pracują też nad wieloma projektami, zarówno na własnym terenie jak i na ziemiach Tayn. Wokół ważniejszych miast powstały pola ochronne. Żołnierze obu armii zostali wyposażeni w hextechowe uzbrojenie i wyposażenie. Oddziały zwiadowcze na Pegazach partolują całe Fairy.

- Gnomy z niechęcią oddały też swe bogactwa w ręce Vaela, który szybko przekazał je w darze Królowym. Przekonał je fakt, że Vael okazał się ukrytym właścicielem WSZYSTKIEGO na Polu DD.

- Na Polu MM powstał budynek w kształcie połowy klepsydry.

- Wokół Pałacu powstało potężne pole siłowe które nie przepuszcza nikogo, kogo nie wskaże Rast.

Znamiona Dziczy:

Zniknęły.

Moc:

Black 0

Fel 0

Gawain 0

Mav 0

Sefnir 0

Deadroth 0

Aiden 0

bryl 0

banza 0

noobzor 0

Dracia 0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jedna kwestia - doszlismy z kolegami (Felem, Aidenem itd.) do wniosku, ze dobrze by bylo zawiazac konfe Skype'owa dotyczaca Fairy Court (latwiejsza forma komunikacji, obgadywania planow itp.) - jesli uwazacie, ze to dobry pomysl i sie zgadzacie, to przeslijcie mi namiary na siebie na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się nie zgodzić:

Obietnica z mojej strony:

Na potwierdzenie tego jestem gotów w zamian za obustronną obietnicę o współpracy i nieagresji zdradzić ci nie tylko treść pewnej wizji, ale także to, czego dowiedziałem się z ksiąg. Obiecuję ci to.

Gawaina:

Możesz być pewny, że twym terenom nic się nie stanie i dodatkowo wspomogę cię na balu w razie konieczności.

Mimo wszystko miałem prawo uznać to za gwarancję nietykalności także na Balu, ale ogółem odnoszę wrażenie, że zgodnie z duchem Obietnicy chodziło o sojusz, który Lunatyk złamał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będę wykłócał. Jestem nowy, więc nie wiem. Pewnie masz rację, ale poczekam na opinię Paula. Mieliśmy szukać kruczków :). Lecz jeśli się to okaże moim błędem sorki Bryl za zamieszanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w intencji nic, co by wskazywało, że nie może zdradzić Królowych. A głównie to Blathmac zrobił. Agresja względem ciebie Bryl była co najwyżej BARDZO pośrednia, bo ani w ciebie niczym nie strzelał, ani w inny sposób nie spowodował zwiększenia zagrożenia dla ciebie. Wniosek oddalam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy i czwarty post tematu zostały wypełnione zasadami drugiego sezonu :D Proszę o nowe karty postaci (z uwzględnieniem ruchów specjalnych ;) Dopuszczam też wymianę jednego aspektu na inny... Ponadto (!) Gracze, którzy szczęśliwie przetrwali pierwszy sezon i aktywnie brali udział w finałowych wydarzeniach (Aiden, Maverick, Fel, Gawain, Noobzor, Brylant) dostają lvl up i mogą wziąć jeszcze jeden ruch specjalny spośród udostępnionych im przez aspekty. Poza tym zostawiam sobie prawo do zmieniania zasad, buffowania i nerfienia ruchów wedle widzimisię (i dla dobra rozgrywki :P)

Ponadto objaśnienie sytuacji finałowej:

- Black Shadow nie ma czasu grać, ale chce pomagać mi trochę w prowadzeniu sesji. Tym samym Raavas zaginął, a Smaug zostaje nowym Mistrzem Ceremonii i pomocnikiem Eidala :D Raavas wróci. Kiedyś. Być może.

- Dracia została Królową Wiosny i otrzyma wkrótce prywatnymi drogami zasady gry Królową ;)

- Aiden wygrał konkurs na Toudiego Nocy (a chętnych było kilku) i on również będzie miał specjalne zasady. Niemniej Vael wróci już wkrótce ;)

- Tak, Shaerl nie żyje. To co z niej zostało Maverick nadal będzie prowadził, najważniejszą konsekwencją jest mniej Mocy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja karty. Wrzucam tutaj, żeby trochę podbić temat i przypomnieć ludziom o tym, że swoje też mogliby podesłać tongue_prosty.gif

Prawdziwe Imię: Vaeletherius (Wieczna Melodia/Muzyk Wieczności, zależy od kontekstu)

Przydomki: Vael, Zdrajca, Emisariusz Nocy, Głos Ciemności, Minstrel, Tańczący Wśród Cieni, Złodziej Dusz

Dwór: Nocy

Opis: Vael zmienił się nieco, odkąd gościł na Balu. Oczy ma teraz ciemne jak onyks, tak samo jak włosy, poprzetykane jednak pasmami srebra. Jego cera stała się bardzo blada, lecz bez skazy. Strój zamienił na czarne, wyjątkowo eleganckie szaty ze srebrnymi wstawkami. Na ramiona ma ponadto zarzuconą pelerynę sprawiającą wrażenie, jakby była oderwanym kawałkiem nocnego nieba. Jakby tego było mało, w jego obecności cienie stają się głębsze i dłuższe, a co słabsi z rozmówców czują się wyjątkowo nieswojo. Cały czas jednak Minstrel zaskakuje swym nieustępliwym spojrzeniem, zdolnym odkryć każdą prawdę.

Atrybuty:

Gorąc +0

Chłód +0

Spryt +2 (punkt startowy)

Magia -1

Aspekty:

Analityczny

Spostrzegawczy

Mistrz blefu

Niewzruszony (bonusowy aspekt)

Ruchy specjalne:

Wyczucie Mocy (pasywny)

Na początku Nocy możesz spytać MC kto wykonał wybraną Zmianę.

Bystry wzrok (aktywny)

Gdy rzucasz na Ocenę sytuacji lub osoby i osiągniesz sukces, zadaj jedno pytanie lub otrzymaj dwie informacje więcej niż wynika z rzutu.

Zasłona kłamstw (pasywny)

Gdy ktoś skutecznie użył przeciw tobie Oceny osoby na jedno z pytań możesz odpowiedzieć ogólnikowo i wymijająco.

Zemsta na zimno (pasywny)

Nigdy nie stajesz się dłużnikiem w wyniku negatywnej akcji.

Lodowate oczy (pasywny)

Gdy ktoś próbuje ci grozić lub coś wymusić otrzymuje -1 do rzutu.

Błyskotki:

Lament - fletnia misternie wykonana z czarnego drewna i srebrzystego metalu, pokryta falującymi, dziwnie niepokojącymi wzorami przypominającymi ciernie. Potrafi wydobyć z siebie zadziwiającą gamę urzekających i przejmujących dźwięków. Ponadto może sprawić, iż głos jej posiadacza pobrzmiewa echem nieziemskiej muzyki, chwytając za serca i umysły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już swoją wrzucę jakby było coś, co nie powinno się znależć w karcie... piszcie smile_prosty.gif

NOWA KARTA:

Imię(+przydomek): Blathmac (Lunatyk)

Wygląd(+charakter): Któż nie zna jednego z najbardziej wygadanych Fey ...Co,nie znacie? Naprawdę? Mówi wam coś imię Blathmac ?Czemu kiwacie głową przecząco? No trudno...wtakim razię wam go opiszę. Lunatyk(nazywany jest tak przez swoich przyjaciół i nie pytajcie dlaczego)jest jeszcze młodym a do tego nie zbyt wysokim Fey. Trzeba przyznać ,że nie jest najpiękniejszy na świecie , ale dzięki codziennych biegach po lesie ma atletyczną posturę. Włosy jego są proste i mają barwę ciemnego blondu.Mówi się ,że oczy są odbiciem duszy, co może być dziwne, ponieważ Blathmac jest bardzo wesołym i pogodnym fey a mimo to jego oczy są po prostu szare niczym mgła o poranku, która pojawia się przed jego posiadłością. Znakami szczególnymi Lunatyka są ogromne okulary i blizna na lewej łydce po ugryzieniu przez ognistą salamandrę. Ulubionym mottem naszego Fey jest: Walka do której nie doszło jest walką wygraną. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś odciśnie mu na odcisk , Blathmac potrafi walczyć do ostatniej krwi... Cóż mam nadzieję moje młode Fey ,że będziecie już pamiętać o naszym wygadanym i odważnym przyjacielu. Wiecie co, przypomniało mi się coś jeszcze. Był taki okres w życiu naszego Fey, kiedy zwątpił. Nie uwierzycie, ale chciał opuścić swój własny dwór na rzecz mroku! Na szczęście w czas się opamiętał. Na pamiątkę tego wydarzenia, kazał nekromantom wytatuować sobie na całym ciele znaki przypominające runy. Wzory te, wykonane przy pomocy tuszu i lyrium, przypalały jego ciało, kiedy myślał o kolejnej zdradzie. Sam proces tworzenia był również bolesny. Przy jego wykonywaniu Nasz Fey o mało, co nie zmarł. Oprócz tego Blathmac zaczął nosić bardziej surowe ubrania. Noooo... i trzeba przyznać, że stał się poważniejszy i jego kolor włosów również się zmienił.

-----------------------------------------------------------------------------

Bonus startowy:+ 1 Moc

Staty:Hot:1;Cold:0,Wit:-1;Magic:+1

------------------------------------------------------------------------------

Błyskotka:

- Okulary Prawdy,które zawsze nosi ze sobą, pomagają mu one zachować trzeźwość umysłu , nawet w bardzo stresowych sytuacjach(i po mocnym trunku;))- po ich założemniiu stajesz się bardziej analityczny, zauważasz rzeczy, które inni nie zauważają)

- Naszyjnik ze szmaragdem- dzięki niemu stajesz się piękniejszy dla płci przeciwnej.

------------------------------------------------------------------------------

Aspekty:

Mistrz Magii(Splatanie magii)

Odważny( inspirujący + ZA 2 poziom - imponujący tupet)

(Zamiana!)Analityczny-Wyczucie mocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Podmuch

Przydomki: Zefir, Szukający Nadziei, Uśmiechnięty Żałobnik

Dwór: Wiosny

Wygląd: Wysoki, gładkolicy Wróżek o łagodnym, głębokim głosie, którego siwe włosy są spięte w kucyk. Błękitne oczy są budzą wrażenie wesołości, tworząc razem z uśmiechem miły oku obraz. Podmuch stąpa po świecie delikatnie, boso, od czasu do czasu puszczając dym ze swojej fajeczki albo podśpiewując. W kontraście do jego oblicza stoją dłonie: poorane bruzdami, umięśnione, nawykłe do pracy. Chodzi w delikatnych szatach z jedwabiu i lnu, o różnorakich kolorach, pożyczanych od jego ukochanych kwiatów.

Charakter: Wielu ziomków pyta się mnie o to samo, "Skąd ty czerpiesz motywację do swoich działań." A ja im mówię: "To proste!" To umiłowanie życia, to ono właśnie sprawia, że gdy Zima kończy swe rządy zabieram się energicznie do pracy! Tworzę życie, opiekuję się nim i pielęgnuję, osłaniam przed niebezpieczeństwem. Jest ono piękne, radosne i nieprzewidywalne, ciągle się zmienia i zaskakuje nawet nas, Arystokrację. Obserwując je czuję się tak, jakbym widział swoje lustrzane odbicie!

Jednak od czasu najazdu Nocy nie jestem sobą. Wiem, że zawiodłem wielokrotnie i moje błędy kosztowały życie nie tylko mej Królowej, której tuż przedtem przysiągłem obronę, lecz także istoty, której dałem życie. Ponadto moi poddani zbuntowali się i przeszli na stronę wroga. Długa droga przede mną, ale widzę ją wyraźnie. Nie powtórzę starych błędów. Na razie porzuciłem stare imiona, których nie jestem godzien, przynajmniej do czasu, gdy znowu na nie zasłużę.

Statystyki:

Hot 0;

Cold 1;

Wit -1;

Magic +1

(dodałem bonus do chłodu)

Na starcie biorę +1 do przychylności.

Aspekty:

Sprawiedliwy

Niewzruszony

Wesoły

Ruchy Specjalne:

Zemsta na zimno

Dobry Władca

Ulubieniec

Prawnik

Zaufani słudzy (na błyskotce)

Błyskotka:

Osobiście wyrzeźbiona przez sam Podmuch fajeczka, z subtelnymi zdobieniami. Potrafi wzbudzić w obserwatorach tęsknotę za odpoczynkiem i spokojem, zaś sam Zefir dzięki nim szybko się relaksuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...