Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tomczykolacz

Niesamowity Świat Gumballa (The Amazing World of Gumball) (2011 - )

Polecane posty

5142a24b806b5.jpg

Cytat z wikipedii: "Serial opisuje przygody dwunastoletniego, psotnego, niebieskiego kota Gumballa, który mieszka w niewielkiej miejscowości Elmore. Wraz ze szkolnymi przyjaciółmi przeżywa niezwykłe przygody."

Moim zdaniem ta kreskówka to odkrycie roku 2011! Jest to najlepsza rzecz jaką kiedykolwiek oglądałem. Mimo, że jest stosunkowo nowa to posiada klimat kultowych kreskówek wytwórni CN z lat 90 i 00. A nawet bije je na głowę! Połączenie nowoczesności i klasyki. Oldschoolu i współczesności. Są tu teoretycznie wątki i motywy które już kiedyś, gdzieś widziałem. Młodzieńcza miłość, problem z zaufaniem przyjaciela, motyw ze szkolna przemocą itd. Niby nic nowego, a jednak ogląda się wyśmienicie. Klasyk w nowej formie. Na uwagę zasługuje ciekawa warstwa wizualna. Otóż mamy tutaj połączenie różnych stylów animacji. Niektóre postacie są zrobione komputerowym 3D, inne cell shadingiem, inne w klasycznym 2D, a jeszcze niektóre to kukiełki. Całość rozgrywa się zaś w sceneriach prawdziwych budynków i miejsc stworzonych z normalnych zdjęć. To autentycznie coś nowego co wnosi do animacji powiew świeżości. A audio? Mamy tu do czynienia prawdopodobnie z najlepszym imo dubbingiem w historii polskiego Cartoon Network! Aktorzy się postarali i dobrze wczuli w swoje role. Zostali dobrze dobrani i słychać że praca na planie sprawiła im przyjemność. Mamy tu zarówno gwiazdy polskiego dubbingu, jak i debiutujących, ale świetnie radzących sobie młodziaków. Uważam, że polski dubbing jest znacznie lepszy niż oryginalny!

Szczerze polecam wszystkim tą kreskówkę. Zapraszam też do wypowiadania się w temacie co o niej sądzicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ogromnym fanem Gumballa. Mógłbym o nim gadać godzinami. Udzielam się nawet na fanowskich wikipediach i poprawialem artykuł na tej zwykłej. To jest, moim zdaniem, najlepsza kreskówka w historii. Odcinki dotyczą często zwykłych wydarzeń z życia codziennego (jest nawet odcinek w całości poświęcony poszukiwaniu miejsca do zaparkowania w mieście), ale za każdym razem stają się one niezwykłą przygodą dla bohaterów. Zdecydowanie najbardziej lubię Gumballa (niektórych denerwuje jego postępujący egoizm i złośliwość, ale wg mnie to dodaje mu realizmu i pozwala na zabawne teksty i zachowania), chociaż Nicole też jest super postacią (niby typowa zestresowana matka, ale ma bardzo tajemniczą przeszłość). Pierwszy sezon był świetny, ale od drugiego to już jest arcydzieło. Jest coraz śmieszniej, absurdalniej, ciekawiej i bardziej tajemniczo. Moje ulubione odcinki to The Vacation, The Gripes, The Spoiler, The Society, The Plan, The Puppy i The Safety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumballa oglądam już od jakiegoś czasu i, powiem szczerze, że czasami sam nie wiem co myśleć o tym show. Z jednej strony jest niesamowicie kreatywne, fajnie animowane, urocze(w swój dziwaczny sposób) oraz ma niezły dubbing. Z drugiej strony mam wrażenie, że w nowszych odcinkach animatorzy trochę czasami przesadzają z tymi wyrazami twarzy. Ja rozumiem, że animacja, zabawa, eksperyment itd. Ale czasami to idzie za daleko. Mam nadzieje, że będą w stanie to ograniczyć, albo chociaż, zminimalizować do minimum. Po za tym? Bohaterowie są sympatyczni i bardzo dający się lubić. Gumball trochę się zmienił podczas trwania show. Początkowo był bardziej słodkawy oraz lekko naiwny, teraz ma bardziej złośliwy charakter oraz zdecydowanie więcej cynizmu i sarkazmu. Większy egoista z ambicjami. W sumie chyba o to chodziło Nicole.sweat.gif

Darwin jako pomocnik drugi główny bohater również się nieźle sprawdza, lubię go i jego sposób bycia. Przeciwieństwo swojego brata, chociaż i to nie całkiem.

Uwielbiam odcinek, w którym obejmuje rządy w mieście jako dyktator XD

.

Nie wiem czy jest to spoiler czy też tylko niepotwierdzona plotka, ale spotkałem się z opiniami (podobno przeciek, ale huk wie), że

Darwin zostanie wygnany do sfery rzeczy zbędnych, czy jak się nazywał ten wymiar, w którym przebywała Molly. Ciekawie by było nie powiem.

Ale możliwe, że to tylko plotki.

Nicole chyba lubię najbardziej bo Gumbollu. Zdecydowanie najbardziej dynamiczna postać w show. Chciałbym znać jej przeszłość i co doprowadziło do tego, że ma takie duże napady wściekłości. Nie uwierzę, że to nie jest rodzinne.

Richard jest ok. Ot, typowy comedy relief, ale z osobowością i ma parę dobrych momentów. Chociaż za nim nie przepadam.

Anais po prostu lubię. Jest ok, jej inteligencja dobrze kontrastuje z głupotą reszty rodziny. Miała ostatnio fajny odcinek ,,The Egg,,.

Ogólnie to fajna kreskówka z dosyć ciekawym, indywidualnym stylem. Mało fabuły, mnóstwo ekspresji i kreatywności. Co kto lubi, ale mi się naprawdę podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sttark:

A ja właśnie uwielbiam te miny. Zrobiłem sobie w telefonie całą ich kolekcję (kilkadziesiąt różnych) i wykorzystuję je podczas rozmów na messengerze zamiast zwykłych emotikonów i naklejek. Niektóre są po prostu epickie, np. diaboliczna twarz Richarda z odcinka The Signature, miny całej klasy panny Simian po obejrzeniu filmu o bezpieczeństwie w The Safety albo demoniczna mina Gumballa po przeczytaniu spoileru dot. filmu The Screamening na Elmore Plus w The Spoiler. Wymiata też wyraz twarzy Anais jak w końcu wniosła walizkę babci Jojo w The Kiss, ale okazało się, że trzeba ją już znieść z powrotem.

Co do Darwina to z reguły jest rozsądniejszy od brata (np. w przeciwieństwie do Gumballa chciał sprawdzić czy Nicole nic się nie stało podczas ucieczki przed nią w The Refund), ale jego pomysł w The Limit (upozorowanie śmierci calej trójki tylko po to żeby się zemścić na rodzicach za to, że nie chcieli kupić im słodyczy) to niezły hardcore.

Natomiast w kwestii przeszłości Nicole, liczę na to, że nadchodzący odcinek The Origins będzie właśnie jej poświęcony. Możliwe, że te nadprzyrodzone zdolności Nicole kiedy wpada w szał (topienie pianki wzrokiem, przemiana w coś w stylu Hulka albo w demona czy to co robiła w odcinku The Limit albo na samym końcu The Castle) nie są tylko takim typowo kreskówkowym żartem (a la zdejmowanie głowy, odczepianie oczu itd.) tylko jej faktycznymi umiejętnościami.

Zaś jeśli chodzi o małą "ilość" takiej ogólnej fabuły, to jest coraz lepiej. W tych nowych odcinkach pojawiają się ciekawe i tajemnicze wątki. Np. sprawa wspomnianej przez Ciebie Otchłani zaczyna się rozwijać, jest interesująca postać Roba, tajemnicze przepowiednie Banana Barbary (ten jej ostatni obraz zapowiada jakieś ciekawe wydarzenia w kolejnych odcinkach) czy kwestia rodziców Richarda (w odc. The Signature

babcia Jojo bierze ślub i wraca prawdziwy ojciec Richarda

).

P.S. Zabiłbym za porządną figurkę Gumballa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, co kto lubi. Nie twierdzę, że wszystkie są złe czy coś, ale uważam, że czasami powinny być bardziej stonowane i może trochę krócej na ekranie. Ale to już kwestia gustu.

I jakoś wątpię by te zdolności były czymś więcej niż kreskówkowymi gagami oraz zabawą animacją, Gumball też ma podobne ,,zdolności,, i jakoś wątpię by wynikały one specjalnie z jego natury, chyba, że naprawdę to geny. Wtedy, nie powiem, byłbym bardzo zaskoczony xd

Odnośnie tego odcinka ,,The Orgins,, to czuje, że tutaj bardziej może być przedstawienie przeszłości Darwina. Może jego prawdziwa rodzina? Nicole to bym bardziej widział jako jakiegoś żołnierza do zadań specjalnych, która przeszła na emeryturę, albo porzuciła dawne życie dla rodziny czy coś w tym stylu. W końcu w boju, jest niezła. sweat.gif

Z pomysłów na odcinki to jeszcze bym zaproponował jakiś skupiający się tylko na Darwinie i Nicole. Jak na razie ich relacje, nie zostały specjalnie pokazane, więc widzę tutaj pewien potencjał na coś więcej. Oraz więcej interakcji Gumballa z nią, najlepsze odcinki pierwszego sezonu na tym koncepcie się opierały, więc wątpię by w obecnym sezonie zawiodły, albo w przyszłym.

Darwin jest młodszy od Gumballa. Uczy się od brata w jaki sposób powinien się zachowywać, ale czasami udaje mu się wyjść z inicjatywą. Z reguły racja, jest rozsądniejszy. Albo normalny biorąc pod uwagę to, co odwala czasami jego brat. Porwanie i zniszczenie życia swojego kumpla tylko dla tego, że jest święty było chyba wystarczającym tego dowodem. xd

Rodzina Richarda została już pokazana i muszę przyznać, nie spodziewałem się tego, że jego ojciec będzie innego gatunku, ale w sumie można by się było tego spodziewać.

Otchłań na razie jest dosyć słabo eksplorowana, ale rzeczywiście Ben coś z nią planuje. Nadal jednak nie chciałbym by serial zanadto się skupił na fabule. Obecna konwencja animacji nastawionej na komedię jak najbardziej mi odpowiada. W sumie jedyny odcinek, który miał jakikolwiek związek z przyszłymi odcinkami to The Shell oraz związany z nią The Romantic. Mi tam taka forma odpowiada.

Odnośnie jakiś fan made stuff, to głównie z hot topica. Wątpię byś znalazł coś z tego w Polsce. Nie wiem też jak wygląda sprawa fandomu. Może są ludzie, którzy robią customy za kasę. Sam mam parę, ale to z MLP, więc nie te tematy. Tam radził bym szukać, albo na dewiatarcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na oficjalnej wikii ktoś wrzucił screena z postem Bena na Twitterze, z którego wynika, że odcinek The Origins będzie o tym jak Darwin dołączył do rodziny Wattersonów. Co prawda wiadomo już, że był on prezentem świątecznym dla Gumballa od rodziców. Wtedy jeszcze nie miał nóg i nie mówił, więc pewnie w końcu wyjaśnią jak to się stało, że "ewoluował". Ale odcinek o przeszłości Nicole też planują. Co ciekawe w "The Signature" jak narysowali drzewo genealogiczne całej rodziny, to nie było tam rodziców Nicole.

Zachowanie Gumballa w tym nowym sezonie to już jest wyższy poziom szaleństwa. To co on teraz odstawia przechodzi wszelkie pojęcie. Widać to najbardziej w odcinku "The Others", zwłaszcza jak szaleje na końcu z megafonem. Robi się z niego coraz większy egoista, ale i tak go uwielbiam i nawet wolę taką wersję.

A co sądzisz o nowym głosie Gumballa ? Bo ta zmiana bardzo zaskoczyła (szkoda tylko, że nadal nie wiadomo kto to dubbinguje), ale w sumie nawet podoba mi się ten specyficzny "akcent" (słychać to najbardziej w "The Nemesis", zwłaszcza podczas tego monologu na samym początku i potem jak mówi "Pewka" i "Pani się nie gniewa"). Chociaż raczej wolalem Zdrójkowskiego.

UPDATE: Już wiadomo - napisałem do Cartoon Network i odpowiedzieli, że teraz Gumballowi podkłada głos niejaki Hubert Szczurek.

Widziałeś odcinek "The Hug" (polski tytuł "Objęcie" jest moim zdaniem beznadziejny, mogli dać "Przytulas" wink_prosty2.gif) ?

Scena w namiocie mnie rozwaliła. To chyba najbardziej zboczona scena w tym serialu. Najpierw Gumball usiadł na tym Hot Dog Guy'u a potem jeszcze pokazali z zewnątrz jak zaczęli znowu ten "taniec" z nuceniem co robili już wcześniej w szkole. Wyglądało to jakby robili coś innego (wiadomo co). To było naprawdę mega dziwne ...

Kupiłem sobie całkiem fajną (tylko małą - 6 cm) ręcznie malowaną figurkę Gumballa na eBay'u - polecam.

Co prawda nie wygląda tak fajnie jak te co Ben pokazał kiedyś na Twitterze (niestety zrobili tylko 1 zestaw, nie na sprzedaż), ale zawsze. Poszukam też na deviantarcie i na tym hot topicu. Dzięki za radę smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NewJoker Powinieneś dostać nagrodę za odkop roku. Rok po założeniu przeze mnie tego wątku odpisujesz, nieźle. W sumie ja też nie lepszy, bo odpisuję na posta z 2015 roku. xd

W odcinku The Others Gumball bezinteresownie zrobił coś dobrego dla obcej nowopoznanej osoby, więc nie powiedziałbym, że jest aż takim egoistą. I włożył w to sporo trudu, bo całe miasto postawił na głowie, by to osiągnąć.

Słyszałem plotki jakoby serial miał się niedługo skończyć. Jednakże zapowiedziano 5 sezon, a obecnie trwa czwarty i jeszcze daleko mu do końca. Jak myślicie ile w tym prawdy oraz czy i kiedy ewentualnie mogą zakończyć Gumballa? I czy powstanie film pełnometrażowy?

Odniósłbym się do tego co pisaliście w powyższych postach, ale są one już niektualne, a Wasze pytania i spekulacje zostały wyjaśnione w nowszych odcinkach. (np. przeszłość Nicole i jej rodzice) Jestem ciekaw co z prawdziwym ojcem Richarda, bo się pojawił a potem znikł. 

Jakie jeszcze nowsze kreskówki oglądacie? Pytam bo chcę wiedzieć jakie jeszcze wątki o jakich seriach animowanych mogę założyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomczykolacz W 2013 to ja jeszcze tej kreskówki nie znałem ;-) Zacząłem oglądać jakoś tak na początku zeszłego roku, wkręciłem się na maksa w wakacje i teraz jestem wielkim fanem tej kreskówki.

Masz rację, że często pomaga innym (Bobertowi, Juke'owi itd.), ale jednocześnie uwielbia być w centrum zainteresowań.

Niestety to prawda. Ben na Twitterze napisał, że odchodzi po następnym - 6 sezonie, ale potem dodał, że nie wyklucza kontynuacji serialu z kimś innym na jego miejscu. Film póki co też odpada.

Ojca Richarda pewnie nie będą za często pokazywać, bo on był im potrzebny raczej tylko do tego 1 odcinka. Nie jest raczej postacią wartą rozbudowania ;-)

Kiedyś oglądałem sporo kreskówek, ale teraz już tylko Gumballa. Głównie dlatego, że dla mnie jest absolutnie bezkonkurencyjny. Poza tym inne, mniej przystępne dla dorosłych, kreskówki już mnie nie bawią. Za stary jestem xD A w TAWOGu jest wprost rekordowa ilość nawiązań do popkultury, które po prostu uwielbiam, burzenia 4 ściany (ostatnio coraz częściej i mocniej to robią) i zboczonych żartów ;-)

 

P.S. Tak trochę nie na temat, ale nie chcę uprawiać necropostingu chociaż w dziale pomocy technicznej - udało Ci się rozwiązać ten problem z samoczynnym restartowaniem się Windowsa 10 ? Bo ja nadal go mam, pisałem na tym forum, ale nie udało się nic zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię tez Zwyczajny Serial i Między nami Misiami na CN Oraz Henia Dzióbka na Nicku. Gorąco polecam, może kiedyś założę o nich wątek. 

Humor w Gumbalu jest świetny a najbardziej lubię jak twórcy trollują widza. Nawiązania też sa świetne. Do db, do pogromców duchów i soku z żuka, do anime i wielu więcej. Twórcy żartują też sami z siebie, np w odcinku Inni zażartowano z faktu, że wcześniej nigdy nie pokazywano innych ludzi ze szkoły Elmore z poza klasy Gumballa. Co sądzisz o odcinku Furia? Oglądasz częściej z dubbingiem polskim czy po angielsku? Ja różnie, wolę po polsku bo nasz dubbing jest ekstra, nawet lepszy niż oryginalny, ale czasem jak nie chcę czekać na nowe odc w pl to oglądam po ang. Szkoda że polski CN tak mocno cenzuruje odcinki. :/ 

Tak naprawiłem ten problem. Musiałem odinstalować nieautoryzowane przez MS sterowniki do pada motionjoy. Pomogło od razu. 

EDIT: No tak, pamiętałem by dodać posta, ale nie zadbałem już o to byś się o nim dowiedział. xD Już naprawiam swój błąd: @NewJoker O teraz już zobaczysz powiadomienie, bo tak to by dużo czasu minęło, byś go dostrzegł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomczykolacz

Zeyczajny serial znam, fajny jest bo typowo dla starszych widzów i w stylu Adult Swim.

W jednym z przyszłych odcinków sparodiują nawet tą chińską podróbkę Gumballa "Miracle Star" xD

Odcinek Furia był rewelacyjny. Teraz jak komuś chcę udowodnić jak niesamowity jest ten serial to pokazuję genialną scenę walki Nicole z Yuki w stylu anime. Poza tym Nicole jest moją drugą ulubioną postacią, więc nie mogłem się doczekać informacji o jej przeszłości (tak samo jak z The Choices).

Przed polską premierą oglądam zwykle fragmenty oryginalnej wersji na YouTube, ale nie całość bo potem już bym znał całą fabułę oglądając serial na naszym CN. Jeśli chodzi o polski dubbing to moim zdaniem Zdrójkowski był nie do pobicia. Obecny aktor dubbingujący Gumballa (Hubert Szczurek) jest już zdecydowanie słabszy. Ale tak poza tym lubię polski dubbing tego serialu. Nie licząc wspomnianej przez Ciebie, często nieuzasadnionej, cenzury.

 

Czyli problem wywołują pewnie urządzenia podpięte pod USB. To u mnie może chodzić o myszkę, dzięki za info :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...