Skocz do zawartości

Polecane posty

Siemka,

Chciałbym wziąć PC na raty. Gdzie polecacie się rozejrzeć?
Patrzyłem na morele, ale tam alior i agricol mają duży procent itp. Biorąc kompa za 4000 zł musiałbym oddać 5 000zł.
Szukam rat 0%m 0 - wszystko.

X-kom sprzedaje też na allegro, ale ma wyższe ceny niż na swojej stronie. Na allegro jest właśnie 0% itd, ale ciężko złożyć kompa u jednego sprzedającego. I zazwyczaj są to jakieś małe sklepy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie nie trzeba sie teraz martwic o ewentualny zwrot? Robilem zakup w xkom (niestety karta nie zmiescila sie minimalnie do obudowy) i byl spory problem. Najpierw pan w sklepie porobil zdjecia .. z rzekomo jakiegos tam obtarcia .. pozniej musialem czekac na decyzje i zwrot pieniedzy otrzymalem dopiero po tygodniu. Chcialbym uniknac takich komplikacji na przyszlosc. Podziekowal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to jeszcze nie robilem zakupow na Amazonie. Tutaj bardziej chodzi o zawracanie glowy zwiazane z jakas wyimaginowana rysa. Przeciez nie trzymalem tej karty 13 dni aby ja oddac 14 dnia .. albo jeszcze lepiej zglosic 13 dnia i kolejne 13 dni "odsylac" ;) Po porstu mnie mocno zdraznili tym zachowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić swoją opinią o sklepie internetowym "zadowolenie.pl" 

1) Jeżeli chodzi o zakup i wysyłkę pełen profesjonalizm.

2) Jeżeli chodzi o reklamację i próbę odstąpienia od umowy  - TOTALNE DNO!!!!

Teraz wyjaśnienie.

Zrobiłem zakup obudowy, zresztą było to moje pierwsze zetknięcie ze sklepem internetowym. Przesyłka doszła szybko i sprawnie schody zaczęły się po odjeździe kuriera i rozpakowaniu przesyłki. Nagrałem na wszelki wypadek cały proces rozpakowywania na "w razie co" i okazało się że obudowa jest uszkodzona. Miała guza z tyłu wypaczony boczny panel od strony aranżacji przewodów a od strony "okna" była źle spasowana (szczelina ze 2 mm). Zadzwoniłem do sklepu z informacją że chcę odstąpić od umowy i pracownik kazał wysłać maila wraz z protokołem od kuriera. Wysłałem maila z nagłówkiem "Odstąpienie od umowy" i wyjaśnieniem całej sprawy w odpowiedzi przysłali mi maila zwrotnego potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia i prośbę o wypełnienie i dosłanie "ich zgłoszenia" wysłanego w załączniku. Okazało się że w załączniku (podejrzewam że celowo żeby uniknąć odpowiedzialnośći) był plik ze zgłoszeniem reklamacyjnym do wypełnienia. Po odesłaniu wypełnionego formularza olali mnie totalnie. Nie było żadnego odstąpienia od umowy tylko zrobili z tego reklamację i przez 2 tygodnie robili mnie w wała i kazali czekać na decyzję - do dziś brak zwrotu pieniędzy. Wczoraj łaskawie napisali że reklamacja rozpatrzona i wkrótce (nie wiem co to znaczy) oddadzą mi pieniądze. Wszelkie próby kontaktu telefonicznego ze sklepem kończyły się słowami "my tylko sprzedajemy - prosimy się kontaktować mailowo z działem zgloszenia@..." oczywiście na maila odpisywali słowami "niestety nie możemy przychylić się do pana "odstąpienia od umowy" bo wysyłając zgłoszenie reklamacyjne (które celowo dali w załączniku) skorzystał pan z trybu reklamacyjnego. Nie miałbym pretensji gdyby w załączniku wysłali 2 formularze - odstąpiena od umowy i reklamacyjny ale nie - dali tylko jeden żeby kupującego zrobić w wała. 

 

Ogólnie sklepu nie polecam i radzę omijać szerokim łukiem bo będą robić wszystko by ludzi którzy nie są "wygami" w zakupach tego typu zrobić w ch...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj robię zakupy w dwóch sklepach, u kuźniewskiego lubiłem, ale teraz źle się tam dzieje - polecam poczytać jak współpracowanicy 'wydymali' właściciela - Jak było naprawdę i ostrzeżenie przed firmą BlackBerg sp. z o.o. (Veriz). Sklep bardzo w porządku, żadnych problemów z wysyłkami. Z reklamacjami nie miałem do czynienia, więc nie wiem jak tam sobie radzili. 

Drugi w którym kupowałem to sferis.pl, mieli punkt odbioru w moim mieście, który niestety został zamknięty. Dostawy były darmowe, na miejscu można było obejrzeć towar, zapłacić przy odbiorze, bardzo wygodnie. Z reklamacjami problemów nie było, raz zwracałem towar z tytułu rękojmi, kasę zwrócili bez gadania. Dobrze że teraz dużo sklepów ma jakieś swoje punkty w większych miastach, w razie problemów zawsze można podejść i wyjaśnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego PC, ale w temacie sklepów wypadłem na 5 lat z obiegu i tu moje pytanie. Polećcie sprawdzony sklep internetowy, który ma usługę składania komputera z części u nich zamówionych. Najlepiej by było tanio, ale też nie chcę się przejechać i wolałbym wiedzieć, że się do tego przykładają - wszystko jest złożone solidnie i spakowane do wysyłki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/topic/1220814-Morele-wycofuje-się-z-pośredniczenia-w-gwarancji/

O ile coś tu nie zostało przeinaczone, to Morele wycofuje się z pośredniczenia w gwarancji po dwóch latach. W wielu przypadkach wyegzekwowanie kolejnych lat gwarancji może być całkowicie niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie kupuje poleasingówki na allegro, ale jak potrzeba coś nowego to raczej x-com. Mają sporo stacjonarnych sklepów, odbiór w sklepie jest za darmo, no i mało kto wie ale na allegro mają sekcje outletową gdzie spzedają nowy sprzęt ze zwrotów ze sklepu internetowego (do 10 dni od otrzymania przesyłki), nie jest dużo taniej, ale taniej i tak samo dobrze. biggrin_prosty.gif:icon_biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2018 o 18:30, Rixon napisał:

Witam, czy jest jakiś sklep internetowy, który oferuje zakup na raty 0%? 

Sporo jest takich sklepów, zależy czego szukasz, nie każdy produkt jest objęty ratami 0%. Saturn ma kilka smartfonów, laptopy, ekspresy do kawy. W xcomie smartfony, tablety, monitory, drukarki. Sferis ma kilka telewizorów, laptopy. 

Najlepsze 0% jest na allegro jak wrzucą promocję, praktycznie można kupić wszystko na 0%, minimalna kwota to 200 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że nie będę kombinować. Kupiłem sobie kompa z monitorem wydając ponad 10.000 zł w Komputroniku.

 

Wrażenia? Żadne....

 

pomimo tego, że w momencie kupowania dostępne były 5-6 kart z serii 3080 i wybrałem sobie taką która mi odpowiada i złożyłem zamówienie, jedno duże na wszystkie podzespoły, to ostatecznie nic z tego nie wyszło. Zamówienie przeszło, w piątek zadzwoniłem się spytać co i jak się dzieje, to powiedzieli, że do 48h roboczych wszystko wyjdzie.

 

Wchodzę w pn. na sklep i w moim zamówieniu komentarz:

 

W Państwa zamówieniu brakuje produktów:
Gigabyte AORUS FI27Q
Corsair Vengeance LPX 32GB
ASUS GeForce RTX 3080 TUF Gaming 10GB OC

Towar został domówiony, czekamy na potwierdzenie dostępności i terminu dostawy uzupełniającej.

 

Serio, wiem, że mogło być wiele kliknięć na raz za kartą graficzną, ale "wszystko jest ok" z połączeniem, że i kości ram i monitor przeszły na "niedostępne", a w pt. były jeszcze na statusie dostępne wygląda jak po prostu "ej, ten gość miał dostać te kilka produktów,  są w jednym zamówieniu u Aftara, weź, a tu się uda głupiego."

Oczywiście dzisiaj infolinia nic nie wie, musi spytać opiekuna, opiekun może oddzwoni, albo nie... W momencie kupowania miałem przygotowane trzy koszyki z tymi produktami w trzech różnych sklepach. Mogłem na spokojnie kliknąć morele, albo xkom, ale mówię - nie no, przeszło, komputronik chce moje hajsy, wszystko jest ok...

 

 

Edytowano przez Aftar2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest gdzieś wątek gdzie można zebrać oficjalne scalpujące sklepy na kartach graficznych? Przez ostatnie dwa dni znalazłem dwa takie sklepy, które ze swoich kont sprzedają po zawyżonych cenach GeForce 3080 tj. Comline.pl i proline.pl Fajnie by było mieć taką listę sklepów, które warto całe życie unikać w związku ze skrajnym anty konsumenckim zachowaniem. 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...