Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja robiłem najczęściej zakupy w www.proline.pl , ale ostatnio zamówiłem grafikę 7900gto w www.arche.net.pl, bo tylko tam taką mieli, zaciekawiła mnie też oferta sklepu www.znak.pl. Jeśli macie jakieś doświadczenia z tymi sklepami napiszcie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie trochę odbiega od tematu ale cóż.....

Otóż dowiedziałem się z dość pewnych źródeł że według polskiego prawa towary zakupione w internecie możemy oddać w ciągu 10 dni bez podania przyczyn. Czy to prawda??

To sie nazywa rekojmia. Mozesz oddac dowolny towar bez podania przyczyny. Ot kupiles i okzuje sie, ze nie spelnia Twoich wymagan. Dotyczy to nie tylko zaupow przez internet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sklepu Axon, ale ze swojej strony mogę polecić ESC - kupiłem tu najpierw monitor za 970zł, który dotarł do mnie następnego dnia, a tydzień później prawie wszystkie części (niestety nie mieli obudowy, także musiałem się wspomóc starym i sprawdzonym Zenfistem - również polecam). Jeszcze tego samego dnia około 16 otrzymałem maila, że zamówienie zostało skompletowane, ale wyślą je następnego, w związku z czym musiałem poczekać te '48h'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media donoszą, że jeden z większych ( i IMO lepszych) sklepów on-lin Agito.pl wkrotce wystartuje na Warszawskiej GPW. W chwili obecnej platforma jest modernizowana pod kątem systemu informatycznego, dotychczasowe rozwiazania stosowane przez firme byly niewystarczajace, by sprawnie obslugiwac ciagle rosnaca liczbe klientow. Sam planuje zakup notebooka w tym sklepie. Sprawdzona marka, zreszta przyszy debiut na gieldzie jest najlepszym tego dowodem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notebooka zakupiłem właśnie w agito, aparat zresztą też. Naprawdę szybko wszystko poszło a i cena najniższa.

Co do komputronika, to warto dopłacić i kupić coś u nich, mamy za to naprawdę doskonałą obsługę oraz serwis. Kiedyś kupowałem zasilacz i okazało się, że jest wgnieciony róg (nie zauważyłem wcześniej, zamontowałem, co za tym idzie nie spisałem od razu protokołu z kurierem). Oni wymienili mi go na nowy bez ani jednego pytania. Poprostu poprosili abym im go wysłał :) Był to chieftec 420 wtedy kosztował prawie 300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie trochę odbiega od tematu ale cóż.....

Otóż dowiedziałem się z dość pewnych źródeł że według polskiego prawa towary zakupione w internecie możemy oddać w ciągu 10 dni bez podania przyczyn. Czy to prawda??

To sie nazywa rekojmia. Mozesz oddac dowolny towar bez podania przyczyny. Ot kupiles i okzuje sie, ze nie spelnia Twoich wymagan. Dotyczy to nie tylko zaupow przez internet.

Mormegil bardzo proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd. Rękojmia to zupełnie co innego (odsyłam do lektury kodeksu cywilnego art. 556 i następne), natomiast prawo, o którym pisze vainqeuer wynika z przepisu art. 2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r.

o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 571 z późn. zm.) i dotyczy wszelkich umów zawieranych przez Przedsiębiorcę z konsumentem poza lokalem przedsiębiorstwa.

Art. 2. 1. Konsument, który zawarł umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni od zawarcia umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie czternastu dni. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Art. 3. 1. Kto zawiera z konsumentem umowę poza lokalem przedsiębiorstwa, powinien przed jej zawarciem poinformować konsumenta na piśmie o prawie odstąpienia od umowy w terminie, o którym mowa w art. 2 ust. 1, i wręczyć wzór oświadczenia o odstąpieniu, z oznaczeniem swojego imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresem zamieszkania (siedziby); obowiązany jest także wręczyć konsumentowi pisemne potwierdzenie zawarcia umowy, stwierdzające jej datę i rodzaj oraz przedmiot świadczenia i cenę.

2. Konsument, na żądanie przedsiębiorcy, poświadcza na piśmie, że został poinformowany o prawie odstąpienia i że otrzymał wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Art. 4. Jeżeli konsument nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, bieg terminu, o którym mowa w art. 2 ust. 1, nie rozpoczyna się. W takim wypadku konsument może odstąpić od umowy w terminie dziesięciu dni od uzyskania informacji o prawie odstąpienia. Konsument nie może jednak z tego powodu odstąpić od umowy po upływie trzech miesięcy od jej wykonania.

Cały tekst ustawy można przejrzeć np tu:

http://www.uokik.gov.pl/pl/regulacje_prawn...ie_akty_prawne/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio b. miłe doświadczenia z siriusem (kupione przez Allegro, kiera Logi DFP) i niejaką Trysją (sprzedają chyba tylko przez Allegro) - nowy GeForce (patrz sygnaturka). W obu dostałem sprzęt jeszcze w tym samym tygodniu (2-3 dni), towar bez zarzutu i w ogóle wszystko cool :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie www.ulubiony.pl zamowilem glosniki (GENIUS SW-HF 5000), bo tam jest najtaniej (260 zl z przesylka). Towar zamowilem w poniedzialek, wtedy tez wplacilem pieniadze. We wtorek rano doszly (na stronie wyswietlilo sie potwierdzenie). Napisalem 3 maile z pytaniem kiedy przesylka dojdzie (jutro wyjezdzam na wakacje na tydzien) i nie dostalem jakiejkolwiek odpowiedzi. Na stronie nie ma telefonu. Jesli przesylki nie bedzie, gdy wroce z wakacji co powinienem zrobic? Udac sie na Policje? Ale co im powiedziec? Mial ktos juz takie problemy? Jak je rozwiazaliscie? Z gory dzieki za odpowiedz. Nie za bardzo wiem co robic, a nie chciałbym stracic tych pieniedzy :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę złotych zasad dotyczących zakupów przez internet:

1) Nigdy nie płać z góry - lepiej zapłacić te kilka złotych więcej za opcję "za pobraniem" i mieć pewność, że kasa nie przepadnie (oczywiście zawsze można dostać w paczce "kartofla", ale poważne sklepy ze sprzętem wręcz zalecają sprawdzenie zawartości paczki przy kurierze)

2) Jeśli już koniecznie chcesz zapłacić z góry (z różnych względów), poszukaj opinii o sklepie w którym będziesz robił zakupy. W tym przypadku sklep "Ulubiony" niestety...hmmm... http://www.ceneo.pl/533-0a . Jak widać nie jesteś jedynym, który został w ten sposób przez nich potraktowany.

3) W przypadku wyboru sklepu internetowego lepiej nie sugerować się ceną, a ogólną reputacja sklepu/firmy.

I najważniejsze: Co teraz? Patrząc na komentarze w w/w linku, można wywnioskować, że prędzej czy później ten sprzęt do ciebie dojdzie. Ale chyba nie o to ci chodziło gdy za niego płaciłeś. :unsure:

Edytowano przez Skanerin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze...że nie wiem - nie znam procedur. Nie jestem prawnikiem, nie pracuję w Urzędzie Ochrony Konsumenta, nigdy też nie byłem w twojej sytuacji. Mogę ci natomiast napisać, co bym zrobił gdybym w takowej się znalazł: telefon na policje lub osobista wizyta i dopiero tam pytanie pt."Co teraz". Ew. najpierw mail do sklepu z "groźbą": "Jeśli nie dostanę sprzętu, sprawa trafi na policję". Być może sam mail już wystarczy, a jeśli nie - zrób po prostu to czym grozisz. Albo zajmą się sami sprawą, albo przekierują cie do odpowiedniej instytucji. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzieki za pomoc. Na razie pozostaje mi czekanie, pozniej zglosze to na Policje. Temat mozna zamknac.

EDIT: Skoro juz temat zostal przylaczony, to polecam sklep Gral.pl, w ktorym kupilem caly komputer (oprocz glosnikow :/). Jestem zadowolony-doskonaly i mily kontakt, szybka przesylka, gdy brakowalo listwy, zadzwonilem i nastepnego dnia juz byla. Szczerze polecam Gral.pl :)

Edytowano przez Raju
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, można polecić sklep :)

To zaczynając:

Komputronik: ludzie na forum narzekają na ceny, ale jakość obsługi/niezawodność dostaw (kurier DHL - o każdej porze można się dowiedzieć gdzie jest i o której będzie)/dostępność towaru powodują, że czasami warto zapłacić te 5-10% więcej. Ostatnio składałem kompa - zamówiłem 10 rzeczy, które były porozrzucane po całej Polsce (na stronie można sprawdzić w którym salonie jest dana część). Po 24 godzinach wszystkie były u mnie w domu - jak to zrobili? Nie wiem. Dlatego daje mu 5/5

3 kropki - Sklep z grami i komponentami komputerowymi. Jeśli chodzi o ceny komponentów, ceny są na średnim poziomie. Za to gry często oferują bardzo tanio - 2 miesiące temu kupiłem ET:Quake Wars za 39zł, podczas gdy w innych sklepach kosztował wtedy ok 90. Aczkolwiek pudełko było lekko uszkodzone, to podejrzewam listonosza - zbyt szybko uciekł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esc.pl

bardzo dobre ceny

w komputroiku radek HD4850 kosztuje ~560zł

w esc.pl kosztuje 479zł

jest porównanie?

(jedyne roznice to takie ze w komputroniku jest z gigabyte a w esc z powercolor

)(ale jak sie ktos uprze i chce miec z gigabyte to też jest i nie przekracza ceny 500zł!!)

EDIT:

komputronik:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,56632/

esc:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=8523

Edytowano przez Maximo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...