Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orthomyxovirus

Twin Unicorn Engine

Polecane posty

Nom... ogólnie to polecałbym podrasowanie gry, takimi małymi bajerkami. Poza takimi graficznymi, to jakieś skrytki, przełączniki i inne tego typu, nie mające nic wspólnego z głównym wątkiem, miejsca\obiekty.

A stronę musicie sobie zrobić... albo chociaż bloga, bo chętnie bym poczytał jak posuwają się pracę nad projektem :]

W między czasie ja ściągnę sobie jakiś free engine i pobawię się trochę :]

P.S Adziqs - fajna stronka.

A, dziękuję, dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się panowie rozpisali, nie ma to tamto (i coś tam coś tam).

co do bloga to takowy toć jest i nawet był wymieniony w jednym z newsów na głównej stronie. Po prostu musicie go poszukać wśród blogów cda. Ostatnio trochę stanął w miejscu ale jest to spowodowane tym razem naprawdę dużym nawałem pracy i tym że naprawdę chcemy trzymać się ustalonego harmonogramu CO nie oznacza że jeśli robimy jedno to inne stoi totalnie w miejscu. Aktualnie zajmujemy się w 98% tylko i wyłącznie FatalOutX. Przy którym potrzebujemy pana od c# i XNA ponieważ jest to projekt który ma być głównie na 360 i ma utrzeć nieco nosa PeeSowcą z ich WipeOut HD.

Co do Haxona.

Po tylu latach pracy (orania Twin Unicorn Engine, GameBryo 2.4, Unity) doszliśmy do jednego prostego wniosku... mamy dwie drogi wyjścia, albo gonić Crisisa (którego osobiście nie lubię) i inne tego typu "realistyczne" tytuły ALBO poważnie przemyśleć czym można uderzyć. Postanowiliśmy wybrać tą drugą ścieżkę, naprawdę męczy nas ciągłe dłubanie i stwierdzanie "nie to jeszcze nie jest dostatecznie to czego oczekujemy" a potem znów dłubanie. Postanowiliśmy nie tworzyć kolejnego zwykłego FPSa osadzonego w Piekle(które w kwestii mp zamarzło), nasz projekt ma być prawdziwym dziełem sztuki ty tym czego jeszcze nie było. Fabułę mamy już napisaną (potrzeba jeszcze małych poprawek) co do oprawy dźwiękowej też wiemy jaką wykorzystamy, a co do kwestii wyglądu całej gry to nalezą się gromkie brawa dla Androida, który stał się naszą muzą i pokazał nam odpowiednią ścieżkę dzięki której teraz oglądając efekty pracy możemy powiedzieć... wow

więcej możecie sobie poczytać w plecionym linku a tych ambitnych zapraszam na e-mail lub na gg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co pokazywać od co, po porostu wiecie, czasem trzeba przystopować się i pokazać to co się chce jak należy choć ma się wiele problemów, zaglądajcie czasem na mój blog tam jest od czasu do czasu info które jest zbyt... no nie pasuje tutaj, ale w przyszłości będzie coś o ARTSie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez nawał pracy dawno tutaj nie zaglądałem...

Miło widzieć, że prace jakoś tam idą:).

Mam pytanie - w czym to modelujesz, bo masz strasznie nie szczegółowe obiekty.

Co do pierwszej serii screenów:

1. Chyba masz za dużo glowa (mocno ta giwera świeci).

2. Dof (czy bokeh ?) też jakiś taki dziwny - jakieś to takie... rozmyte:)

3. Plakat mi wygląda jakby był zrobiony w photoshopie (posteryzacją) a potem przepuszczony automatem przez CrazyBump, przez co wygląda jakby był z kamienia. Ja dałbym bumpa np. z jakiegoś materiału/flagi (tylko w dużej skali - drobniutkiego i tak nie będzie widać z takiej odległości).

Druga seria screenów:

1. Masz mocno powtarzalne tekstury np. na budynku (bez tekstury w pierwszej serii wygląda lepiej), a za szerokie na ziemi (chyba że ten DOF sprawia takie dziwne wrażenie z tą ziemią)

2. To niebieskie w tym pomieszczeniu to diffuse + bump? - tak jak wyżej bump wygląda jak automat z CrazyBump + powtarzalność. Daj jakieś oświetlenie i wypal global illumination do tekstur, możesz też zrobić bumpa, tylko nie z tej diffuse będzie wyglądało na mniej powtarzalne).

3. Masz clip planea za daleko od kamery i odcina ci kawałek broni.

4. Rozumiem, że tekstura na broni to placeholder?

Reszta O.K daj demko online żeby można było zobaczyć to w akcji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy tworzeniu.

MariuszP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560662_378219978877180_378202798878898_1





Z podekscytowaniem informuje o nowym projekcie który jest już rozwijany intensywnie od roku czasu, gry która będzie 100% exclusivem na PC. Gra tworzona jest w sporym gronie. Publikujemy dopiero teraz teaser ponieważ jest to swoisty przełom dla nas który byśmy chcieli uczcić i z dumą zaprezentować szerszemu gronu publiczności.

Smashead Jest częścią koła naukowego SECred działającego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Naszym priorytetowym zadaniem jest zaistnienie szczecina w branży gier. Chcemy i jesteśmy 100% napaleni na tworzenie produkcji z wyższej półki, sam ten projekt powinien świadczyć o tym że szczecin i jego obecne studenckie pokolenie dorosło do tego by tworzyć poważne gry nawet z gatunku AAA Po więcej informacji wstępnych zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku jak i zasypania nas lajkami na facebooku. A tym razem możecie być tego pewni że WASZE lajki się opłacą i zwrucą w 200%

więcej informacji na facebooku ZAPRASZAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc obecnie istnieją dwa projekty o których ogólnie wiadomo czyli RobotRPG i Empire, w zanadrzu jest jeszcze trochę koncepcji które da się zrealizować jednak nie chciał bym je robić sam. Jestem otwarty na różne propozycję. Nazwa zespołu też chciałbym by była inna, obecna jest tak bo produkcje wykonuje sam po prostu można powiedzieć że sygnuje je własnym nazwiskiem, jednak jeśli doszło by do założenia grupy, nazwa by się zmieniła naturalnie. Jestem również otwarty na ludzi którzy mają zapał do pracy i są samoukami jak ja. Jeśli się czegoś chce da się to ogarnąć.

Tak naprawdę zespół nie pozostanie sam sobie, jestem w kontakcie z wieloma osobami które bardzo liczą na to by w szczecinie ruszył taki zespół na poważnie. Ale żeby coś dostać trzeba coś dać... takie są realia

Targetem na początek jest PC w a dalej Konsole, możliwe jest również tworzenie aplikacji mobilnych dla zewnętrznych studiów (np. aplikacje mapowe) zespół ma być drugim studiem zaraz po exor studios (nie wykluczona współpraca jeżeli obydwie strony wyrażą taką chęć)

Tak więc do rzeczy:

Potrzebni są

Programiści:

sieciowi - osoba która zajmie się w projektach stroną sieciową tzn.

multiplayem, połączenie klient-serwer po lan i wi-fi

odpowiednim zgraniem się wszystkiego ze sobą (łopatologiczne mówiąc jeżeli strzelam to strzelam, jeżeli trafiam to trafiam)

znajomość java i c#

ogólni - do obowiązków programistów jest wprowadzanie gameplaya w życie i dążenie do jego urzeczywistnienia poprzez wykorzystywanie skryptów już dostępnych jak i pisanie na potrzeby projektów nowych a także stworzenia odpowiednich bibliotek pod przyszłe projekty by praca nad daną grą przebiegała nie od zera

znajomość java i c#

mechaniki - obowiązkiem takiej osoby jest urzeczywistnianiem projektu mechaniki gry lub jej poprawą i współpraca z designerami

znajomość java i c#

fizyki - programista fizyk musi umieć odtwarzać fizykę jak to wygląda w rzeczywistości, zajmować się różnego rodzaju materiałami tworzyć ich zniszczenia np. drewno, beton itp.

cząsteczkowi - projektowanie wybuchów i ogólnie particli na potrzeby produkcji

Designerzy:

rozgrywki - wymyślanie i przygotowanie odpowiedniego projektu który może być w późniejszym czasie wykorzystywany, pokazywanie na odpowiednich przykładach możliwości realizacji i przygotowanie celów tak że wyznaczanie kierunków dochodzenia do realizacji końcowej, tworzenie GDD

biegłe poruszanie sie w rynku gier zarówno tych aaa jak i indie, tytułów starych i nowych

gameplaya - koncepcje gui, hud i innych interfejsów oraz wdrażanie ich do projektu po uprzednim zatwierdzeniu

znajomość java i c#, programów graficznych jak np. gimp oraz modelowanie 3D np. blender

poziomów - urzeczywistnianie koncepcji stworzonych przez grafików a także wspomaganie ich w rozwiązywaniu problemów

programy graficzne jak np. gimp i modelowanie 3D np.blender

grafiki - tworzenie grafik koncepcyjnych na potrzeby projektu, grafik promocyjnych, tworzeniem tekstur do gier oraz wyznaczanie wraz z designerami rozgrywki kierunków rozwoju projektu

Znajomość programów graficznych, opcjonalnie biegłe posługiwanie się tabletem graficznym

Pozostali:

Animatorzy - animator musi mieć znajomość na temat animacji, umieć je odtwarzać na szkieletach które uprzednio przygotuje, powinien również umieć korzystać już z gotowych animacji np. bvh a tak że powinien znać się na zarówno proceduralnej jak i pół proceduralnej

testerzy - do obowiązków testera należy w każdym z etapów tworzenia wyłapywanie raportowanie i w miarę możliwości naprawianie błędów związanych z funkcjonowaniem gry

Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne to głównym targetem jest ios a team nie miał by przeważać liczebnie nad teamem głównym.

To chyba wszystko, tym razem się postarałem (choć jeżeli o czymś zapomniałem to albo to poprawie w przyszłości albo dodam coś nowego) biggrin_prosty.gif choć i tak zaraz będzie tona komentarzy.

Kontakt przez:

pw

email: mjaworskidesign@gmail.com

facebook www.facebook.com/nestgames

preferowane osoby ze szczecina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...