Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orthomyxovirus

Twin Unicorn Engine

Polecane posty

Mały OT :P

Odnośnie GTA, to taki śmieszny BUG znalazłem :P

Spróbujcie rozwalić przód i tył samochodu, a później wjechać przodem lub tyłem w ludzika ... JAK WIDMO,

po prostu obiekt pod maską i klapą jest "bezkolizyjny" :P Ale jak na mini produkcję i tak jest

czego pogratulować ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieje się tak ponieważ postacie są spritami 3d tzn. sprity poskładane razem. Tak samo się dzieje również w tedy gry szybko jedziesz i wlatujesz w postać :).Poza tym w kuźni czeka wersja 1.1.

długo oczekiwany filmik z TUE słabej jakości ale jest :)

http://www.filefactory.com/file/be192d/n/2...-2008_01-48_wmv

ciekawi mnie ile osób pobiera to co robię :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.

Silnik całkiem nieźle obsługuje efekty typu HDR i bloom. Pod tym względem się postarałeś. bardzo szybko też przełącza się między efektami. Niestety mocno musiałbyś popracować nad optymalizacją i zgodnością. Krótko mówiąc nawet w edytorze nieźle się ciapie.

Zainteresowała mnie woda. Efekty ruchu tej substancji bardzo mi się spodobały. Jednakże musisz popracować nad innymi efektami cząstek. Zwłaszcza reakcją na elementy otoczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc nawet w edytorze nieźle się ciapie.
Co to znaczy ciapie? :) jeśli chodzi o płynność to nic się nie tnie po prostu CamStudio to cienki program a ten filmik był kręcony wszystkich opcjach (max). Co do wody to następnym razem pokaże ci jak równie szybko można przeskoczyć ze pomiędzy efektami wody, oraz dynamiczne cienie, wybuchy i właśnie takie dziury po kulach oraz śmieszny efekt nie rocketjump a reiljump, szybkości przeskoku czasowego, oraz wybuchające skrzynki drzewa butle i wszystko co się da, platformy latające pod samo niebo lub od prawej do lewej skaczące krzesła. Ale o tym wszystkim wkrótce i mały zalążek możecie się tylko domyślać co to może być. Alfa Pax.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co oznacza ostatni zbitek literowy :D. Co prawda szybciej wyszło dopisanie czasu dnia i nocy w GTA niż w TUE ale czas w TUE jest bardziej złożony chodzi tutaj o przyspieszanie czasu u zwalnianie cofanie jest o wiele trudniejsze. pamiętam jak kiedyś testowałem to na mp. jak rakiety wolnym tempem leciały w moja stronę a ja spokojnie hop i za chwile jeden klawisz i już czas normalny. W zamyśle jeszcze miałem by każdy player miał uproszczony system szybkiej budowy dostępny pod danym klawiszem tzn. czasem lubimy pokazać na co nas stać i godzimy się na rozgrywkę jeden na wszystkich. W quaku po prostu strzelasz nie masz często żadnej drogi ucieczki, wyobraź sobie sytuacje. Stoisz w ślepym zaułku po prawej i po lewej budynki z cegły a na przeciwko ciebie biegną w twoją stronę inni playerzy i co koniec? w quaku czy ut być może ale nie tutaj nakierowujesz celownikiem na którąś ze ścian blisko ciebie i szarpiesz szybko PPM jaki tego efekt? odrywa się kawałek ściany z tynkiem i w powietrzu w szybkim tempie lecąc w twoją stronę ściana rozkrusza się na cegły i tworzy przed tobą mały murek! (który również można zniszczyć). Po wnikliwym teście samych zalążków tego wyszło na to że po długiej takiej rozgrywce nie ma po czym biegać na mapie same gruzy albo co chwile walące się budynki. Przyznam że efekt mnie samego powali nawet gdy nie było wielu animacji ale samo to, chowasz się za takim murkiem budynek już w opłakanym stanie, biegną w twoja stronę "głupie" boty wyłaniasz się żeby oddać strzał a tu nagle cały budynek na bok pada na wszystkich biegnących i kłęby mgły do okuła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tnie się, ale to normalne podczas kręcenie filmów z gier. Szczególnie, że tu grafika jest całkiem niezła już, woda, tekstury i efekty wyglądają naprawdę miodnie! Dla mnie bomba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slo-mo-cam, czyli slow motion camera. ;)

A jednak nie będzie spowolnień a kontrola czasu i przestrzeni.

podobny bajer zaimplementowany ma być w Fracture, tyle, ze tam bawić się mamy w mini terra forming, twoje rozwiązanie jest natomiast dużo bardziej interesujące.

Troszeczkę przypomina rozwinięty zero point manipulator( gravity gun).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sterylne, wiem o tym, jeszcze nie wszędzie są modele powstawiane ale uważam właśnie że budynek z tarasem i drabinami nie jest aż tak bardzo sterylny...

Dzisiaj już myślałem że przestałem cierpieć na bezsenność o 23 zachciało mi się spać a tu bach... o 1 w nocy już się wyspałem (-_-)... i co zrobić? trochę mnie napadło a że laptop jak zwykle włączony to co mogłem zacząć robić? miałem trzy rzeczy do wyboru albo robić trailer GTA 1.2 (1.1 czeka w kuźni na dopuszczenie) lub zrobić logo do haxona, albo włączyć piosenek Lips like Morpchine i próbować zasnąć... wybrałem to drugie bo gra bez loga jest jak człowiek bez telefonu a człowiek bez telefonu to jak bez ręki :D tak więc poniżej logo Haxona w rozdzielczości 800x600 długo próbowałem coś jeszcze zrobić ale już nic nie pasowało więc hmm... to musi być to :) chyba że są inne propozycje.

2704839703_53a4e15057_s.jpg

Przy okazji - Spis grupy BlackMoonn z dnia 27.07.2008 godzina 05:08

1.Orthomyxovirus - główno dowodzący

2.Nick Wazalski - (narazie szkoli się w mapach)

3.Andy - Strona (BrainPC Team)

4.Aerox - tjb. moja prawa ręka w rekrutacji

5.Paf - Fabuły, Korekty, polonizacje

Osoby czekające na z rekrutowanie:

1.Kot3k - Mapy

2.Adam_R - tekstury (dlaczego? wieże to co dostałem było dobre i czekam na potwierdzenie tego...)

Czasami dość wyraźnie widzę w nie których osobach słomiany zapał lub poprostu coś w stylu "a to ja zrobię coś fajnego przyjmą mnie trzasnę jakiś mały detal a potem zniknę i i tak będę jak coś wpisany w team i bił sobie punkty". Otóż drodzy panowie jeśli nie będę widział jakiegoś zainteresowania z jakiejś strony przynajmniej tak jak Andy (jego przynajmniej widzę na gadu od czasu do czasu) Pafa nie liczę on zawsze jest na wyciągnięcie ręki, to poprostu skończy się sielanka... Nie potrzebuje ludzi ze słomianym zapałem które garna się do wszystkiego odwalą "NIC" i ciągną do drugiego. Nie dałem, edytora po to by dostawać coś co jeszcze nie można nazwać mapa. Jest to tak proste i tak profesjonalne narzędzie że wystarczy trochę nad nim posiedzieć dopóki nie ma manuala i poćwiczyć banalne komendy lub inne elementy. Samo się nic nigdy nie zrobiło nawet ziemia więc do dzieła... Co prawda wszystko jest luźnie nikt nikogo nie goni no ale sory nie odzywać się przez 2tygonie to już za grubo, kulturalnie można by chociaż powiedzieć coś w stylu "sory stary ale nie wychodzi mi i chce odejść" nikt nikogo za to nie zje

Oraz od teraz Haxon ukazuje nowe horyzonty otwierając porty na Linux oraz MAC, wszystko jak na razie jest w wersji alfa, ale już teraz "jako tako" to chodzi :D. Więc i narzędzia należy podać by ułatwić życie, tak więc:

Edytor map:

Linux:

http://downloads.sourceforge.net/sauerbrat...mp;big_mirror=0

MAC:

http://downloads.sourceforge.net/sauerbrat...mp;big_mirror=0

Windows:

http://downloads.sourceforge.net/sauerbrat...mp;big_mirror=0

Path Do edytora map, po co? bo zdarzyło się iż edytor wysypywał się na 64bitowym OS strzelając grymas i burcząc coś pod nosem

Windows:

http://downloads.sourceforge.net/sauerbrat...mp;big_mirror=0

Linux:

http://downloads.sourceforge.net/sauerbrat...mp;big_mirror=0

Oraz dla wszystkich tych którzy mają słabsze łącze wystawiony już został trailer na youtube

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ściągnąłem i powiem, ze fajnie się z tym pracuje. Jeszcze nie załapałem wszystkich opcji ( i przez najbliższy tydzień nie mam zamiaru, no wiecie wakacje), ale jak się tylko we wszystkim połapie( o dziwo nie ma tego wiele, aż mnie to zaszokowało), to pomyślę czy się samemu nie włączyć do projektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko teraz tak wygląda gdyż zasięgnąłem po trochę informacji i samych mistrzów? i teraz wiedzę którą zdobywam przekładam na działanie. Od pokazania się już szerszej publiczność sam Black Moonn Studio zaczyna przekształcać się z jednego człowieka i grupki (czasem ze słomianym zapałem) ludzi w coś poważniejszego, a to tylko dla tego że na razie nie mówię tak i nie mówię nie na propozycje pracy u innych. Wracając do silnika, Tak więc obecnie z 300mb zrobiło się...44mb :) co zawiera taka paczka? jeszcze szybszy loader z edytorem i kompilatorem, NORMALNĄ console :), niedługo będzie dostępna wersja testowa ale bardzo skromna, mapka z obrazka trochę działających komend i kilka przykładowych oraz uproszczony edytor. Długo nad tym myślałem i po testach znów będzie ogłoszony nabór...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbne loty na księżyc rozpoczynamy dzisiaj. Pasażerów statku prosi się o opisywanie problemów jaki przeżywali w trakcie lotu podstawowym problemem może być "Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji."jednak napominamy iż zdarzyło się to dwóm osobą


Pilot i jego załoga życzą udanego lotu

8-44494-01-495.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi. Pewnie dlatego, że też mam zainstalowane Visual Studio 2008. Też miałem problem z przenoszeniem moich aplikacji, ale odkryłem dobry sposób testowania: instaluję czyste xp na wirtualnej maszynie i tam testuję. Poza tym aplikację "opakowuję" w instalator - on pozwala wybrać potrzebne pliki typu VS Redistributable package itd. Hm... choć w sumie z VM może być problem, bo one sobie z grafiką nie radzą za dobrze).

Jeśli pobiegam chwilę, zmienię rozdziałkę i rozpocznę nową grę, to nie mogę przechodzić przez drzwi, choć się otwierają normalnie - mam niewidoczną barierę.

Nie jest ładowana tekstura tła w menu, dopiero jak się zagra, wtedy się pojawia. Program chyba ma jakieś problemy ze ścieżkami do plików. W załączniku masz log (rozszerzenie zmieniłem ze względu na FA).

Gra dziwnie zachowuje się, gdy wejdę na te rampy i "spadnę" pomiędzy nie, a ścianę. Wszystko się okrutnie zacina, raz nawet program zaliczył zwis.

W raporcie mamy "Exception code: C0000005 ACCESS_VIOLATION". Jeśli chcesz, to wrzucę cały, choć nie wiem, czy nada Ci się ślad stosu i wartości rejestrów :-)

twinunicornengine.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...