Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Dlaczego nie lubisz Nightwisha?

Bo nie trawie w muzyce metalowej (a podobno to wlasnie probuje grac Nightwish) niewyzytych panienek piejacych pseudooperowo. Dla mnie Nightwish to pop, tyle ze grany przez gosci, ktorzy chca groznie wygladac. :) Dobre dal 13-latek z naszywkami Behemotha, Nirvany i Kultu na plecaczkach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lubiłem Nightwisha (zwłaszcza ten "pseudooperowy" wokal), ale teraz (po zmianie wokalistki) zgadzam się z Tobą w 100%. Obecnie bliżej mu (Nightwishowi) do Blog 27, niż fajnemu (moim zdaniem) gothic/symphonic metalu (generalnie lżejszego).

Czy "zrzucenie" ORYGINALNEGO albumu z płyty audio CD na odtwarzacz mp3 jest piractwem/narusza prawa autorskie?

Edytowano przez Bigos001
Zbędny cytat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ pop? jak tak wygląda pop to miło... według mnie masz jakiś kompleks.. nasłuchałeś sie jakiejś Toli czy innego [beeep].. :/ powiem "ci" ("Ci" pisane małymi literami oznacza brak szacunku) idź sobie lepiej na koncert Nightwish i powiedz że to pop :) będzie na pewno bardzo zabawnie xP..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim to topicu napisać, więc napisze na tym: CormaC (będę mówić bez ściemy, na poważnie i bez wazeliny), posłuchałem trochę twojej muzyki, przyznam szczerze, że takiej muzyki się wzbraniałem, lubię Timbalanda, Justina Timberlake'a, ale gdy wysłuchałem twojego utworu... spodobał mi się taki rodzaj muzyki, i chciałem Ci tylko powiedzieć: DZIĘKUJĘ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "zrzucenie" ORYGINALNEGO albumu z płyty audio CD na odtwarzacz mp3 jest piractwem/narusza prawa autorskie?
Nie, jeśli będziesz to wykorzystywał tylko i wyłącznie do własnego prywatnego użytku.

CormaC (...) spodobał mi się taki rodzaj muzyki, i chciałem Ci tylko powiedzieć: DZIĘKUJĘ.
Ja osobiście też przesłuchałem parę utworów (w sumie dużo to ich nie ma :P) i podobają mi się niektóre motywy na gitarze (np. Seduction Way od 06 do 44). Jedyne, co mi nie odpowiada to wokal, ale to już kwestia gustu. Na duży plus należy zaliczyć inspirację Wojtka Robem Zombiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz głośniki? Czy planujesz wymianę?

Lubisz Nickelblack, AC/DC?

Dlaczego InDespair pisze się razem?

PS W numerze 145 napisałeś, że chętnie widziałbyś na swoim biurku głośniki Creative T40, ale cena jest za wysoka. Teraz kosztuja ok. 250 zł, czyli o połowę mniej.

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ pop? jak tak wygląda pop to miło... według mnie masz jakiś kompleks..

Mhm.

nasłuchałeś sie jakiejś Toli czy innego [beeep].. :/

Mhm.

powiem "ci" ("Ci" pisane małymi literami oznacza brak szacunku)

A kim ty, chlopcze, jestes, zeby mialo mi zalezec na twoim szacunku? Jestes jakims szczeniakiem z internetu - wsadz sobie ten szacunek pod pieluche i przyklep. I nie wyskakuj przypadkiem z bzdurami typu "nie jestem dzieckiem mam 17 lat!!!!", bo nie chodzi mi tu o twoja metryczke, tylko o zachowanie. A strzelanie focha, bo komus nie podoba sie twoja ulubiona kapelka jest zachowaniem na maksa dziecinnym. Tak wiec - masz tu cukierka i grabki.

idź sobie lepiej na koncert Nightwish i powiedz że to pop :) będzie na pewno bardzo zabawnie xP..

Bylem na koncercie Nightwisha, drogie dziecko. I byla to zenada - mocno uproszczone aranzacje, a za spartolony i totalnie zarzniety kower "High Hopes" Pink Floydow powinno sie tym ludziom zabronic grac.

Nie wiem w jakim to topicu napisać, więc napisze na tym: CormaC (będę mówić bez ściemy, na poważnie i bez wazeliny), posłuchałem trochę twojej muzyki, przyznam szczerze, że takiej muzyki się wzbraniałem, lubię Timbalanda, Justina Timberlake'a, ale gdy wysłuchałem twojego utworu... spodobał mi się taki rodzaj muzyki, i chciałem Ci tylko powiedzieć: DZIĘKUJĘ.

To mile. :) Ktory to byl kawalek? Przypuszczam, ze ktorys z polskojezycznych.

Jakie masz głośniki? Czy planujesz wymianę?

Mam X-240 Logitecha i generalnie nie narzekam. Jesli mialbym zmienic, to na Creative'a T40, bo mocno stanialy, a brzmia fantastycznie. Tyle ze mam pilniejsze wydatki.

Lubisz Nickelblack, AC/DC?

Nickelbacka trawie jako muzyke tla - jak leci sobie gdzies na imprezie, w knajpie, w sklepie itp. Natomiast AC/DC nie lubie.

Dlaczego InDespair pisze się razem?

Pierwotnie zespol mial nazywac sie Despair, ale ze wzgledow prawnych (duza niemiecka wytwornia ma prawa do tej nazwy) musielismy ja zmienic. Postanowilismy wiec dodac do nazwy cos drobnego, jakis przedrostek czy cos w tym stylu. A razem dlatego, ze wyglada lepiej niz pisane osobno - zwlaszcza na logosie (jeden wyraz latwiej ubrac w jakas fajna forme graficzna, niz dwa wyrazy i bardzo roznej dlugosci). Poza tym znalazlem w necie slady jakiejs dunskiej (chyba) kapelki, ktora nagrala jeden album pod nazwa In Despair (osobno), a potem nazwe zmienila. A kapeli o nazwie InDespair zadnej innej nie wytropilem. Na Metal Archives jestesmy jedynym InDespair. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć w całości koncert InDespair? (na lastfm.pl jest tylko kawałek)

Kogo z redakcji najbardziej lubisz?

Kto tworzy zawartość działu "Na luzie"?

Gdzie będą najbliższe koncerty InDespair.

Kto wymyślił logo zespołu, a kto je wykonał?

PS Generalnie ja też chciałem podziękować Tobie i całemu InDespair za wyciągnięcie z przekonania, że polska nie ma dobrego zespołu, który grałby cięższą muzykę. Mówiąc po koncertowemu "Thank you so much!" :D

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można zobaczyć w całości koncert InDespair? (na lastfm.pl jest tylko kawałek)

Nigdzie. Udostepnilismy w Necie tylko jeden utwor, ktory najlepiej wypadl i doszlismy do wniosku, ze pozostalymi niekoniecznie jest sens sie chwalic. :)

Kogo z redakcji najbardziej lubisz?

Nie dziele kumpli z pracy na bardziej lub mniej lubianych. Mamy bardzo fajna ekipe, swietnie sie dogadujemy, nawet jesli sa jakies spiecia (podkreslam - spiecia, a nie wrzaski i bluzgi), to sa szybko wyjasniane. Lubie wszystkich - powaznie.

Kto tworzy zawartość działu "Na luzie"?

Nie jestem pewien, ale zdaje sie, ze materialy kompiluje Smuggler. Jakos sie tym nigdy nie interesowalem - po prostu gotowy kacik laduje co miesiac na serwerze i tyle. :)

Gdzie będą najbliższe koncerty InDespair.

Mamy juz zaklepany koncert 24 czerwca we wroclawskim klubie Alive. W fazie dogadywania sa dwa koncerty, na ktorych bedziemy supportowac zespol Tyr (Wyspy Owcze/Dania) we Wroclawiu i w Legnicy (oba koncerty w czerwcu). To jeszcze nie jest nic pewnego, ale poki co nie widze powodu, dla ktorego mialoby to nie wypalic.

Kto wymyślił logo zespołu, a kto je wykonał?

Logo wykonal zawodowiec, ktory wspolpracowal juz m.in. z Witchkingiem, Monstrum i Behemothem - Xaay (http://xaay.deviantart.com/). Moim wkladem w logosa byl pomysl na element graficzny w postaci sladow po pazurach.

PS Generalnie ja też chciałem podziękować Tobie i całemu InDespair za wyciągnięcie z przekonania, że polska nie ma dobrego zespołu, który grałby cięższą muzykę.

Nie przesadzaj. Jest Turbo, jest CETI, Chainsaw, Witchking, Monstrum, Testor, Sorcerer, Miecz Wikinga (obecnie graja juz pod nazwa Harpia), Privateer i wiele innych zespolow, ktorych teraz nie wymienilem, ale ktore prezentuja bardzo wysoki poziom. My naprawde jestesmy poki co w lidze okregowej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Jest Turbo, jest CETI, Chainsaw, Witchking, Monstrum, Testor, Sorcerer, Miecz Wikinga (obecnie graja juz pod nazwa Harpia), Privateer i wiele innych zespolow, ktorych teraz nie wymienilem, ale ktore prezentuja bardzo wysoki poziom. My naprawde jestesmy poki co w lidze okregowej. :)

O żadnym z tych zespołów nie słyszałem :blink: Ale poszukam jakiegos info.

Kto zajmuje się negocjowaniem gier na cover DVD? Czy jest to naczelny, któryś z redaktorów, czy najęliście jakiegoś speca?

Czy masz neta w domu?

PS A w ramach ciekawostki: gdyby wszyscy forumowicze "ściepliby" się po 10gr, mogliby kupić Ci tę gitarę - Warbeast WMD - na urodziny ;) .

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żadnym z tych zespołów nie słyszałem :blink: Ale poszukam jakiegos info.

Ciekawe, ze nie slyszales o Turbo, ktore jest absolutna legenda polskiego metalu... Widze, ze generalnie malo co slyszales. :) Wyszukaj sobie te kapele na MySpace.

Kto zajmuje się negocjowaniem gier na cover DVD? Czy jest to naczelny, któryś z redaktorów, czy najęliście jakiegoś speca?

A niby dlaczego to jest pytanie do mnie? Mamy od takich rzeczy temat "PYtania do redakcji".

Czy masz neta w domu?

A dzisiaj to niby skad pisze? :)

PS A w ramach ciekawostki: gdyby wszyscy forumowicze "ściepliby" się po 10gr, mogliby kupić Ci tę gitarę - Warbeast WMD - na urodziny ;) .

Nie potrzebuje zrzuty. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze nie slyszales o Turbo, ktore jest absolutna legenda polskiego metalu... Widze, ze generalnie malo co slyszales. :) Wyszukaj sobie te kapele na MySpace.

Generalnie to kiedyś słyszałem wiele zespołów (Ich Troje, Ozone argh :wacko: :wacko: ), ale teraz sie do tego nie przyznaję ;)

Jaki pisarz należy do Twoich ulubionych (prócz Sapkowskiego)?

Co to znaczy EP? Używasz go przy opisie Waszej pierwszej płyty.

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mile. :) Ktory to byl kawalek? Przypuszczam, ze ktorys z polskojezycznych.

Nigdzie. Udostepnilismy w Necie tylko jeden utwor, ktory najlepiej wypadl i doszlismy do wniosku, ze pozostalymi niekoniecznie jest sens sie chwalic. :)

To był właśnie ten utwór, który udostępniliście w necie. Jednak bardzo mnie smuci ta odpowiedź (ta druga), że innymi nie chcesz się chwalić, mieszkam daleko od Wrocławia, a bardzo chciałbym posłuchać wszystkich twoich utworów. Czy mógłbyś mi je jakoś udostępnić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pisarz należy do Twoich ulubionych (prócz Sapkowskiego)?

Stephen King.

Co to znaczy EP? Używasz go przy opisie Waszej pierwszej płyty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/EP

To był właśnie ten utwór, który udostępniliście w necie. Jednak bardzo mnie smuci ta odpowiedź (ta druga), że innymi nie chcesz się chwalić, mieszkam daleko od Wrocławia, a bardzo chciałbym posłuchać wszystkich twoich utworów. Czy mógłbyś mi je jakoś udostępnić?

Przeciez cala nasza plytke mozna przesluchac za darmo na naszym profilu na MySpace (kliknij na bannerze, ktory mam w podpisie).

Ktore z plyt Turbo polecasz?

Najbardziej lubie pierwsze trzy: "Dorosłe dzieci" (bardziej rockowa), "Smak ciszy" (heavy), "Kawaleria szatana" (heavy/thrash).

Sluchasz KATa?

Nie. Kat nigdy mnie nie krecil, a wokale Kostrzewskiego mnie odpychaja od ich plyt. Doceniam ich wielki wklad w polska muzyke (gramy na koncertach kower "Ostatniego taboru"), ale nigdy nie mialem ochoty wlaczyc sobie ich plyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grasz w jakieś MMO?

Nie.

Za kilka dni konczy sie sprzedaz Twojej płyty na allegro. Czy po tym czasie będzie wznowiona?

Wznawiamy aukcje zaraz po tym, jak sie skonczy. Aukcji bylo juz kilkanascie.

Kiedy planujecie wydanie "pełnej"płyty?

Jesli wszystko wypali, to w przyszlym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko wypali, to w przyszlym roku.

Czy tez będzie tak tania?

Mam w planach założyć swoj profil na myspace.com. Czy mógłbym wstawic tam waszą grafikę i podpisac cos w stylu:świetny, Polski zespół?

Czy mógłbym jakoś wspomóc zespół InDespair? (niekoniecznie finansowo)

Edytowano przez Bigos001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tez będzie tak tania?

Oczywiscie, ze nie. :) Pelna plyta to juz bedzie dla nas powazny koszt. Nagranie EP-ki i wytloczenie plytek kosztowalo nas jakies 2800 zlotych, wiec moglismy dac niska cene za sztuke (poza tym nie nagralismy tego minialbumu, zeby na nim zarobic). Pelna plyta to juz bedzie koszt co najmniej 3-krotnie wyzszy. Nie wiadomo jeszcze, czy bedziemy musieli finansowac sobie wszystko sami. Jesli zwiazemy sie z wytwornia, to ona ustali cene.

Mam w planach założyć swoj profil na myspace.com. Czy mógłbym wstawic tam waszą grafikę i podpisac cos w stylu:świetny, Polski zespół?

Jasne. Bedziemy przygotowywali jakies bannery reklamowe. Tymczasowo mozesz wykorzystac ten: http://cormac.nd.e-wro.pl/bannerek.gif

Czy mógłbym jakoś wspomóc zespół InDespair? (niekoniecznie finansowo)

Najbardziej nam pomoc mozna po prostu mowiac ludziom o nas.

Czy lubisz Huntera?

Prawie go nie znam, a to, co slyszalem nie zachecilo mnie do blizszego przejrzenia sie kapeli.

Czy czasem grywasz w RTSy?

Wlasciwie nie. Zaliczylem kilka misji w World in Conflict, kiedys gralem troche dluzej w Warcrafta II i III. Generalnie nie tykam takich gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile przeważnie czasu i kiedy poswięcasz na granie (oprócz przymusowego recenzowania ;) ) ?

Akurat na granie dla przyjemnosci mam malo czasu - wolny czas (weekendy i popoludnia dni roboczych) poswiecam dziewczynie i zespolowi. A i nie mam specjalnie checi do tego, zeby po 8 godzinach pracy przy komputerze w redakcji znowu katowac sie nim w domu.

I jakie gry posiadasz (PC)?:D

Mam Ci wypisac? Jassssne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...