Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

Skąd masz taką wiedzę na temat nanotechnologii, AI itp.

Czy kurs Blendera ma szansę rozszerzyć się do kilku (nastu :P ) części więcej?

Sporo całego tego naukowego "stuffu", o którym piszę pozwala mi zrozumieć doświadczenie i nauka wyniesione ze studiów (wreszcie na coś się przydały) ;) Reszta to, heh, kopanie, kopanie i jeszcze raz kopanie w Sieci.

Jeżeli chodzi o Blendera, to całe to przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim pokazać Wam, że coś takiego jest i że można się tym bawić. Nie mam ambicji nikogo "nauczyć" Blendera, bo sam jeszcze dużo więcej mógłbym poznać, a poza tym jeżeli ktoś odkryje w sobie pasję mącenia w trzech wymiarach, to i tak samemu znajdzie dużo więcej informacji (zwłaszcza, że są ogólnie dostęne i darmowe). Tak więc kilkanaście części to może raczej nie, ale... No, zobaczymy jak się sprawa rozwinie <powiedział marszcząc brwi w umiarkowanym sceptycyzmie>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho-ho, czego to się nie próbowało :) Fantasy, mniej humorystyczne sci-fi, bardziej humorystyczne sci-fi, a nawet raz porwałem sie na coś w rodzaju rodzinnego dramatu :) Żadnej nie skończyłem, bo to nie zadanie dla leniwego nastolatka, któremu się wydaje, że byłoby fajnie, ale mu się nie chce. Teraz nie mam czasu, ale szuflada czeka. Kilka marzeń zdecydowanie zostało jeszcze do spełnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy interesujesz się grafiką komputerową i czy kiedyś bawiłeś się z 3ds max ? :) Bardziej wolisz robić w 3d czy 2d ?

Program jest mi znany, natomiast na pytanie, czy się bawiłem, dyplomatycznie nie odpowiem :)

Co do "robienia", raczej 2d, ale tylko ze względu na to, że ze mnie d**a, nie rzeźbiarz i nie mam cierpliwości do majstrowania przy vertexach i poligonach. Za to ustawianie scen, praca kamery, oświetlenie to już inna bajka. Ale raczej 2d - raster, wektor, animacja. Full opcja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłeś interesować się grafiką, i czy chciałeś kiedyś zostać grafikiem komputerowym :) ?

Ciężko powiedzieć od kiedy - powiedzmy od połowy szkoły średniej. Czy chciałem? Tak, rozważałem taką opcję, ale czekałoby mnie jeszcze duużo nauki. Jak na razie w CDA robię trochę tego, trochę tamtego i jestem happy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozważasz nadal tę opcję ? Czy już traktujesz to jako hobby ? Myślałeś kiedyś że będziesz żył z pisania ? :)

Uuuch... ciężki ostrzał dziś ;) Kiedyś sobie marzyłem, że będę żył z pisania i na razie te marzenia zweryfikowało życie. Co by nie powiedzieć - i podsumowując jednocześnie - na razie robię to co lubię (najważniejsze) i mam na paliwo do gruchota (nie mniej ważne ;)). Pisanie i grafika zawsze będzie moim hobby, nawet jeżeli miałbym się z nich utrzymywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kurs Blendera bedzie kontynuowany przez dluzszy czas, czy tylko 2-3 czesci i koniec? Wlasciwie w tej 1. czesci jest tylko zapoznanie z programem :) Czy jesli kurs bedzie dluzszy to zamierzasz opisac bardziej zlozone funkcje (np. modelowanie calej sceny w programach typu Yafray)? Kiedys troche sie interesowalem Blenderem, ale niestety moj zapal szybko zninkal, poniewaz nie moglem nigdzie znalesc ciekawych tutoriali na ladnie wygladajace rzeczy. Doszedlem do jakiegos lichego wazoniku (renderowanego w Blenderze) i na tym poprzestalem. Ja osobiscie bardzo chetnie czytalbym taki kurs :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawisz się w gimpie czy photoshopie ? Czy może preferujesz inne programy ?

I w tym i w tym - zależy, do którego mi bliżej. Flasha też lubię. I nie tylko.

Czy kurs Blendera bedzie kontynuowany przez dluzszy czas, czy tylko 2-3 czesci i koniec? Wlasciwie w tej 1. czesci jest tylko zapoznanie z programem

Ten kurs ma przede wszystkim za zadanie pokazać ludziom, że coś takiego istnieje. Na wgłębianie się w temat nie ma co liczyć. Zwłaszcza że ja sam nie czuję się na siłach, by pisać o czymś więcej, niż tylko "podstawowych podstawach". Ten program za dużo potrafi :)

Niemniej, to jeszcze nie będzie koniec grafiki w Wademekum. A przynajmniej takie mam plany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Gre Endera ? Grałeś w tibie ? W jakim wieku zagrałeś pierwszy raz w strzelankę ? Jaki klub piłkarski lubisz ??????

Czy jesteś wierzący ?

Nie. Nie. 11 lat. Nie lubię Bayernu. A figę, nie odpowiem. EDIT: ale jak jeszcze raz przyuważę podobnie spamująco-nabijające-sobie-licznik zachowania, to się zeźlę...

Jaka jest Twoja ulubiona książka ?

Paragraf 22

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...