Skocz do zawartości
enki

Pytania do enkiego

Polecane posty

Jak byłeś dzieckiem kim chciałeś zostać?

Spider-manem

Enki, czy denerwuje Cię, jak zostajesz zalewany pytaniami na tym forum?

Jeszcze nie ;) Spokój mą siłą.

Czy posiadasz konsolę? Jeżeli tak to jaką i jakie posiadasz na nia gry? wink.gif Ile czasu i przeważnie kiedy przeznaczasz na granie dla przyjemności? Z góry dzięki za odpowiedź

Nie posiadam, choć kiedyś miałem NES i SNES (sprawdźcie w Wikipedii kto nie pamięta co to :)) Czasu na przyjemności sobie nie wydzielam z zegarkiem. Z dołu nie ma za co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po modernizacji maszyny ostatnio wyciągnąłem z półki stos pudełek, z grami, które do tej pory chodziły jako-tako, czyli Gears of War, Wiedźmin, Test Drive Unlimited, World in Conflict, Warhammer: Mark of Chaos. I S.T.A.L.K.E.R.-a też ruszyłem trzeci raz. Żeby życie miało smaczek i tak dalej... Chwyciłem też ostatnio reedycję Jade Empire, bo nie miałem wcześniej z nią przyjemności, ale... o tym będzie w felietonie :>

Nie wiem kim, ale fajnie było by mieć do czynienia z grami :) Nie wyrosłem z nich do tej pory, więc nie zawadzi dalej pociągnąć tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grałeś w ostatniego Mortyra, pytam, bo odnoszę się do twojego felietonu, i czy wg. Ciebie jest wart kupna. Przypomnę, że o dziwo CormaC wstawił mu 6.

Moje "fuj" względem tej gry objawiło się po obejrzeniu ton materiału zgranego przez CormaCa. Poza tym drugą wojnę światową w FPS-ach reaguję alergicznie. Czy jest wart kupna? Ja go nie kupię, ale nikomu nie bronię :)

Jakiej muzyki słuchasz (chodzi mi rodzaje xD)? Lubisz grać w "stare" gry (np. Mortal Kombat, Spy Hunter itd., itp.?

Nie mam jednego ulubionego rodzaju - od ciężkiego rocka przez elektronikę do klasyki. Zależnie od ciśnienia atmosferycznego i sytuacji społecznej w Kenii.

Stare gry lubię, mam do nich sentyment, ale TDU sam się za mnie nie zagra ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już było takie pytanie, ale nie chce mi się szukać po calym forum: Czy pochodzisz z Wrocławia? Jak Ci idzie na studiach? ;) Czy miałeś w szkole podstawojej i średniej problemy w nauce? Czy od kąd pracujesz w CDA twoje życie się zmieniło na lepsze czy gorsze? Chciałem się też odnieść do "Z pamiętnika praktykanta" kiedy go pisałeś, bo wydawało mi się, że w CDA jesteś już od ponad roku, a Pamiętnik Praktykanta ukazał się nie dawno? Jak byłeś traktowany od wyszych od siebie szczeblem (wiem, że pisałeś o tym, ale tak za "kulisami")?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękno forum polega właśnie na szukaniu - no, ale fakt, nie znalazłbyś :) Na powyższe informacje odpowiedzi znajdziecie w mojej biografii, która ukaże się lada dzień nakładem... Ech... no dobra, nie, w zasadzie nie męczyłem się w szkole, nie miałem też nagannego zachowania, żeby uprzedzić dalsze pytania :) Za to byłem całkiem dobry w kosza. Teraz już nie ta forma, choć ostatnio znów się nieco ruszam.

Pochodzę z Olsztyna. Piękne miasto i w ogóle odwiedzajcie :)

Życie. Lepsze. Gorsze. Cóż za filozoficzne pytanie. Pozwól, że podumam nad tym wpierw w samotności przy buteleczce soku marchwiowego...

Pamiętnik został napisany i czekał na odpowiedni moment. Poza tym pisałem do CDA jeszcze przed praktykami.

Jak byłem traktowany? Trzeciego dnia skierowałem się do Huta ze słowem "przepraszam", po czym dostałem opieprz, że taka kurtuazja jest tu generalnie niemile widziana. Od tamtego czasu było, że tak powiem, gites :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzę z Olsztyna. Piękne miasto i w ogóle odwiedzajcie :)

Taka mała ciekawostka o dziwo... ja też się urodziłem w Olsztynie, tylko, że taty firma zbankrutowała i jak miałem 6 miesięcy przeprowadziliśmy się do Warszawy. Olsztyn jest moim ukochanym miastem. Mam parę pytań:

Jakie jezioro najbardziej lubisz, ja na przykład Kortowskie?

Jakie jest twoje ulubione zaciszne miejsce w Olsztynie, moje w parku przy zamku krzyżackim gdzie jest pomnik żaby i jest placyk zabaw i Łyna?

Do jakiej szkoły chodziłeś, mój tata chodził do 17 do podstawówki, a potem do ogólniaka do 3. A moja babcia uczyła w 5.

Mój tata na przykład chodził do szkoły z Piotrem Wiwczarkiem, do tej samej klasy i byli największymi przyjaciółmi.

Jaki ten świat mały...

A zapomniałem o jednym - starówka, która jest piękna, a moje ulubione miejsce to pizzeria "Lipka".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Olsztyn nadal jest u mnie o stopień wyżej nad Wrocławiem (mimo że mieszkam tu już 5 lat), więc wiem, co masz na myśli.

Jezioro - Wulpińskie, nieco za Olsztynem. Zwykłem często wypływać na jego fale łódką lub pontonem.

Zacisznego miejsca nie posiadam.

W młodości odwiedzałem podstawówkę nr 2 i technikum elektroniczne.

Jeżeli chodzi o starówkę - faktycznie jest urokliwa, choć od kilku lat wygląda coraz nowocześniej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Olsztyn nadal jest u mnie o stopień wyżej nad Wrocławiem (mimo że mieszkam tu już 5 lat), więc wiem, co masz na myśli.

Jezioro - Wulpińskie, nieco za Olsztynem. Zwykłem często wypływać na jego fale łódką lub pontonem.

Zacisznego miejsca nie posiadam.

W młodości odwiedzałem podstawówkę nr 2 i technikum elektroniczne.

Jeżeli chodzi o starówkę - faktycznie jest urokliwa, choć od kilku lat wygląda coraz nowocześniej :)

Tak, ostatni raz w Olsztynie byłem 1 listopada zeszłego roku, na groby przodków pojechaliśmy (jeszcze do Szczytna) i byliśmy na chwilę na strówce i rodzice mówili, że jak brali ślub w ratuszu to był zupełnie inny w wyglądzie (ratusz) jak dzisiaj. To prawda starówka naprawdę się zmienia.

Jednak od ostatnich lat Olsztyn bardzo się rozwija.

Jeszcze mam takie jedno pytanie, na jakiej ulicy mieszkałeś, bo ja na Dąbrowszczaków?

Edytowano przez Lokiwitcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym zostać studentem informatyki. Jakie są wymagania dot. kandydata (tak ogólnie).

enki nie odpowiedział dokładnie - ja odpowiem, bo zawsze miło, jak ktoś jest taki ambitny. Mam nadzieję, że nie będę tym, który mówi że św. Mikołaj nie istnieje, jak powiem, że to piekielnie ciężkie studia przynajmniej na uczelni publicznej dzienne.

Studiuję Computer Science na PW, kończę właśnie pierwszy rok i generalnie jest od warunku do warunku, ale z progresem. Uczę się głównie samej matmy na bardzo wysokim poziomie. Dość powiedzieć, że na I semestrze mamy to samo a na drugim prawie to samo co kierunek matematyka na naszym wydziale. Tak na I i II semestrze 70% czasu na uczelni to matma. Z fizy matury nawet nie zdawałem, na studiach jest prosta, nawet momentami przyjemna i szybko się kończy. Na uczelni spędzam tygodniowo łącznie ok 30 godzin, czasem więcej, w trybie przedsesyjnym wzrasta do ok 40h. Podsumowując - ciężkie studia, wymagają lubienia matematyki, no i jakichkolwiek umięjętności programistycznych - np. w C. I tak jak enki mówił, podobnie jak u niego, po pierwszym semestrze 40% żegna się ze studiami, potem niedobitki odpadają. Mój kierunek jest półpłatny - te same wymagania co na zwykłej infie, niższy próg, żeby się dostać (można dzięki temu jak się nie zna fizyki która na tych studiach jest traktowana jak przedmiot hum.), ale z wywalaniem traktują jak na polskiej i takie same stawiają wymagania. A czemu opłata - studia są w 100% po angielsku :) Przyda się później w papierach a płace o wiele mniej niż za jakiekolwiek prywatne. Generalnie jak informatyka to PW i PWr, na PW wydział MiNI - jeśli bardziej zależy na programowaniu, EiTI - jeśli ogólnie o kompach, ale tam więcej fizyki.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Edytowano przez elzabbul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przed pójściem na praktyki do redakcji CDA byłeś jego współpracownikiem?

Tak, już pisałem do CDA, ale niedługo. Co nie znaczy, że redakcja nie przyjmuje na praktyki absolutnych świeżaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie uwielbienie do gier?

Jakoś tak w wieku ośmiu lat odkryłem, że oprócz piły na dworze jest to najfajniejsza forma spędzania czasu. Potem doszły jeszcze komiksy, książki, filmy, ale - jak mawiali ziomkowie z przedszkola - pierwsze słowo do dziennika.

Takie luźne pytanie: Jak na studiach Ci idzie?

Nienajgorzej. EDIT: na przyszłość piszcie to rozłącznie, zostawiam dla przestrogi... -enki

Czy chciałbyś, jak już się dorobisz, wrócić do Olsztyna tak jak ja? Jakie miasto po za Olsztynem i Wrocławiem Cię użekło?

(aha, generalnie nie będę się tu pastwił nad ortograficznymi babolkami, ale że rzucają mi się one w moje zmęczone oczy, potraktuje boldem każdego, którego ucapię...)

Nie wybiegam aż tak daleko w przyszłość, ambicje też będę rozdmuchiwał sobie powoli, ale na pewno postaram się zachować kontakt z tamtymi stronami, a szczególnie działką nad jeziorem :)

Co do miast, w żadnym innym nie mieszkałem tak długo, by zdążyło mnie zauroczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg zasad polskiej gramatyki partykułę "nie" pisze się z przymiotnikami łącznie. To ciekawe, bo wpisałem to słowo w Mozilli i mi podkreśliło, a w Microsoft Wordzie było OK.

No sorry, że się wcinam, ale sprawa musiała zostać wyjaśniona wyjaśniona :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami języka polskiego, partykułę 'nie" łącznie piszemy z przymiotnikami w stopniu równym, w stopniach wyższym i najwyższym piszemy osobno. Tak to wygląda :P

Edytowano przez Gofer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... Może i pytanie głupie, ale dlaczego wytykasz komuś błędy, skoro sam je robisz?

Nienajgorzej

:P

Punkt dla Ciebie :) Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszam Tu

Tępić błędów nie zaprzestanę, Wy też nie śpijcie jak coś schrzanię, ołrajt? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...