Skocz do zawartości
Smuggler

Pytania do Smugglera

Polecane posty

Bo czemu nie?
Z glowy, panie, z glowy. Wszystkie odpowiedzi stamtad sa, choc niektore nie wygladaja...
Czekam az odkryjesz istnienie whisky Old Smuggler zatem...
 

Bo czemu nie?
Z glowy, panie, z glowy. Wszystkie odpowiedzi stamtad sa, choc niektore nie wygladaja...
Czekam az odkryjesz istnienie whisky Old Smuggler zatem...
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że nie tylko ja się szczerze kiedy widzę tę flaszkę za plecami ekspedientki w kasie sklepu? Uff, a się bałem że coś nie tak jest...

Znaczy, że nie tylko ja się szczerze kiedy widzę tę flaszkę za plecami ekspedientki w kasie sklepu? Uff, a się bałem że coś nie tak jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, narąbana po uszy, po smierci Mirandy, Tali byla naprawde niezla "ssspessjalny port transssmisssyjny" do brandy, czyli slomka, rzadzi. Niby scena smutna, a jakos sie usmialem.

Swoja droga co trzeba by zrobic, by ocalic Mirande? Zawsze mi ginie. Nie zebym ja lubil, ale chcialbym wiedziec.


Quarian z Gethami (wskutek nieobecnosci Legiona) nie udalo sie pogodzic, ale z drugiej strony bez prawdziwego Legiona nie mialem uczucia, ze go zdradzam i "to niesprawiedliwe, Shepard commandor" nie wywolalo u mnie jakiegos wiekszego uczucia dyskomfortu. Za czesto powtarzal "nie jestesmy Legionem" bym mogl go polubic tak jak Legiona, ktory z kolei byl jedna z moich ulubionych postaci w druzynie.



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to aby ocalić Mirandę, Grunta i innych to trzeba zrobić misję ich misje lojalnościowe w ME2. W 3 Miranda będzie często chciała się z nami kontaktować w Cytadeli i może to przeoczyłeś (chyba 3 spotkania). U mnie przeżyła i podziękowała swojemu tatusiowi za wszystkie poprzednie lata.

Akurat pokój Quarian z Gethami to najtrudniejsze zadanie. Już w części 2 trzeba podejmować odpowiednie decyzje, bo to oprócz 4 pasków reputacji potrzebne jest zdanie "testu punktowego", o którym wcześniej wspomniałem. No i niezbędne jest aby Legion i Tali żyli.

Co do scenki z Tali ze "Specjalnym Przewodem Transmisyjnym" to jedynie zajawka tego, co będzie jak ją zaprosisz na imprezę i dasz kombinację Ostra impreza-Spokojniej (podczas dyskusji poprzyj Normandy SR1, a potem wróć posłuchać drugi dialog, który nastąpi, gdy do nich wrócisz). Zachowanie Tali w drugiej części wymiata. Keelah se'lai. :)

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, czytywalem choc im wiecej czytalem, tym bardziej zdawal mi sie przecietnym pisarzem.

Ale pierwsze Stalowe Szczury, czy Planeta Smierci - to bylo cos.

1 godzinę temu, Scorpix napisał:

Z tego co wiem to aby ocalić Mirandę, Grunta i innych to trzeba zrobić misję ich misje lojalnościowe w ME2. W 3 Miranda będzie często chciała się z nami kontaktować w Cytadeli i może to przeoczyłeś (chyba 3 spotkania). U mnie przeżyła i podziękowała swojemu tatusiowi za wszystkie poprzednie lata.

Akurat pokój Quarian z Gethami to najtrudniejsze zadanie. Już w części 2 trzeba podejmować odpowiednie decyzje, bo to oprócz 4 pasków reputacji potrzebne jest zdanie "testu punktowego", o którym wcześniej wspomniałem. No i niezbędne jest aby Legion i Tali żyli.

Co do scenki z Tali ze "Specjalnym Przewodem Transmisyjnym" to jedynie zajawka tego, co będzie jak ją zaprosisz na imprezę i dasz kombinację Ostra impreza-Spokojniej (podczas dyskusji poprzyj Normandy SR1, a potem wróć posłuchać drugi dialog, który nastąpi, gdy do nich wrócisz). Zachowanie Tali w drugiej części wymiata. Keelah se'lai. :)

Lojalke oczywiscie zrobilem ale chyba mialem tylko 2 spotkania na cytadeli i moze to jest problem.

Z Quarianami nie wyszlo przez smierc Legiona w finale mE2. Kiszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie też się wydaję, że Mass Effect, choć robi się z części na część co raz bardziej epicki, to jednocześnie rozmowy stają się co raz mniej poważne?

W 1 jest ich parę, a żadnej jakoś nie potrafię spamiętać.
W 2 jest już kalibracja, porady Mordina, jego śpiew czy rozmowa Tali i Garrusa o windach na Cytadeli.
W 3, która powinna być najbardziej podniosła tych tekstów jest z kolei najwięcej, ale to dobrze bo świetnie rozładowują napięcie. Z tej części dość dużo pamiętam: Tali i jej słomkę, dużo komentarzy Javika (do Grunta, że to on jest tym kroganinem, który zostawił "ślad" w jego pokoju), opowieść Garrusa o czekoladzie czy jego reakcja na flirt Sheparda z Tali na statku gethów.

Z Mirandą są 3. Swoją drogą mi jakoś nigdy nikt nie ginął. Może mam szczęście do dobrych wyborów. Za pierwszym razem tylko zakończenie miałem nie to najlepsze, bo nie grałem w multi, a bez niego osiągnięcie tych 4000 pkt (teraz 3200) było niemożliwe.

PS: Do Javika poszedłeś po spotkaniu Tali w barze czy najpierw byłeś u Javika? W zależności od kolejności odwiedzenia pokojów dialog między Tali a Javikiem będzie się różnił.

Edytowano przez Scorpix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie ukonczone ME3 po raz piaty, wersja niebieska.

I jakos mi tradycyjnie pusto teraz.

Garus i czekolada? Tego nie znam.

Z Tali i Javikiem specjalnie zrobilem save, zeby sprawdzic obie wersje ale u mnie mowili to samo...

A co Garus na romans Sheparda z Tali? Grywam kobieta wiec u mnie to nie wchodzi w gre i tym samym nigdy nie mialem okazji wysluchac.

A z dialogami to faktycznie im dluzej gram, tym wiecej jajczarkich wychwituje, moze dlatego ze na poczatku czlowiek bardziej w te epickie sie wsluchiwal. Choc i epickich nie brak, mowa Hacketta, czy przemowienie Shepard do swej ekipy.

Oj, dobra gra... sie wroci za rok albo i szybciej, teraz pewnie zapuszcze Wiedzmina 3, bo nic innego nie bedzie odpowiednio epickie po ME.

PS. Po kazdej misji warto wpasc do Liary, jesli jest Handlarzem Cieni, ciekawe informacje ma w swoim kompie - np. mowe Grunta do rekrutow kompanii Aralakh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, co z Tali i Javikiem. U mnie jak byłem najpierw u Tali to jak poszedłem do Javika to do niego pijana zadzwoniła ze stwierdzenie, że ją i Liarę pewnie JAvik bardzo lubi :) 

Z Garrusem i czekoladą to na statku Gethów na początku. Po tym jak Garrus się przywita z Tali, to pójdzie coś takiego:
- Dostałem ostatnio dextro-amino czekoladę od dr. Michelle, może chcesz się poczęstować?
- Dała Ci turiańską czekoladę?
- Taa, powiedziała, że jak ją zobaczyła to pomyślała o mnie. A o co chodzi?
- A o nic.

Na tym samym statku pojawia się w pewnym momencie (blisko baterii artyleryjskich) pewien dwuznaczny dialog, który ma pewne odniesienie do 1 części (w ogóle oglądałem różne reakcje na ten dialog, ale Garrusa najlepsza):

Tali: Dobrze jest być znowu na Normandy.
Shepard: Gdybyś nie mogła zasnąć ze względu na ciszę to znajdę Ci jakieś głośniejsze miejsce.
Tali: Mhh
Garrus: Eee, wiecie ja byłem na statku kiedy wy dwoje mieliście to, pamiętacie? Więc po prostu znajdźcie sobie jakiś pokój i załatwcie to co macie.

Zresztą na tym samym statku, jak Tali daje Shepardowi specjalny pistolet na Gethy to Garrus smutny pyta czemu on nic nie dostał, a Tali: Bo nie było nic w twoim rozmiarze.

Taa, niektóre wiadomości są całkiem dobre, a ostatnio odkryłem nowy (jakoś mi umykał) dialog z Wrexem na Cytadeli, gdy opowiadał o swoich nowych "obowiązkach" :)

Ja tam lecę teraz kobietą i wciąż dobrze się gra, ale wiadomo. Najlepiej gra się na ślepo i nic o grze nie wiem. Wtedy wszystko jest nowe i o wiele lepsze.

Tak porównałem Wiedźmina pod względem ukrytej zawartości z ME i wypadł..trochę marnie. Pewnie jak włączę Wiedźmina to usłyszę dokładnie te same dialogi, a w ME 3 wezmę innego kompana do drużyny, inny romans itd i od razu wiele nowych rzeczy się pojawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu komentarzy pod newsem o nowych zasadach prenumeraty naszly mnie pewne mysli.

Ludzie narzekaja, ze od tej pory CDA bedzie dzielic czytelnikow na lepszych i gorszych, niektorzy jako bonus dodaja, ze schodzicie na psy. I nie jest to pierwszy raz, kiedy czytam, ze CDA sie stacza. Jesli mnie pamiec nie myli, to takie sugestie pojawialy sie w AR juz w okolicach roku 2000, na stronie tez na takie wypowiedzi trafialem jeszcze zanim sie zmobilizowalem i zalozylem tu konto. I stad moje pytanie: jak wysoka jest ta gora, na ktorej jestescie, ze od grubo ponad dekady sie z niej podobno staczacie, a do jej podnoza i zaparkowanych tam psow wciaz jeszcze nie dotarliscie?

I czy redakcja (dzial prenumeraty w Bauer?) ma jakis pomysl na rozwiazanie problemow, na ktore skarza sie obecni i byli prenumeratorzy? Bo wyglada na to, ze sporo osob by Was z checia zaprenumerowalo, ale odstraszaja ich zle doswiadczenia zwiazane z pomietymi czy mocno opoznionymi numerami dostarczanymi zwykla poczta. Wyglada na to, ze gdyby poprawic logistyke wplywy z prenumeraty i zadowolenie klientow moglyby wzrosnac.

No i last but not least, wreszcie mialem sprobowac tego JB o smaku jablkowym. Nawet to dobre i calkiem orzezwiajace, ale niestety jak na moj gust stanowczo za slodkie i bez rozcienczenia cola czy wieksza niz zwykle iloscia kostek lodu szybko sie czlowiek moze przeslodzic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prenumeraty to jako redakcja CDA nie mamy na to zadnego wplywu (jakosc funkcjonowania) gdyz dziala ona na poziomie globalnym (korporacji/wydawnictwa) - nie ma oddzielnej komorki na CDA, po prostu wysylaja wszystkim wszystko, wedle skolejkowania.

Oczywiscie mozemy interweniowac w sytuacjach typu "nie doszedl numer a oni nie reaguja na maile" ale np. na tempo dostaw wplywu nie mamy.

A whisky powinna smakowac jak whisky. Jak chce pic jablkowy alkohol to siegam po calvados, cydr, czy zubrowke z sokiem z jablek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler mam drobny kłopot, proszę o radę. Chcę kupić mamie nowego kindla. Stary jest już trochę zużyty, to już chyba trochę ponad trzy lata od kupna. Działa bez problemu, niemniej przyciski zmiany strony trochę zawodzą. Chciałem kupić nowy, ale z tego co patrzę to wszystkie są z ekranem dotykowym. Znaczy się, jest ten najnowszy Oasis, ale cena ponad 1200 za czytnik to trochę dużo... Raczej tak celuję poniżej 500 złotych. Znasz ty może jakiś sklep internetowy, gdzie dostanę kindle z mechanicznymi przyciskami zmiany stron, w takiej cenie jak wspomniałem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nie całe 2 tygodnie w Polsce planowane jest premiera filmu "Warcraft". W czasopiśmie wspominałes, ze 20 lat temu zagrywałeś się w 2gą cześć serii.

 

Planujesz wybrać się do kina?

 

Ja osobiście nadal nie wierze, że będę w stanie zobaczyć moje ulubione uniwersum na duzym ekranie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mam takie pytanie, czy Ciebie człowieku bądźnie człowieku tylko Smugllerze pogrzało mocno w czajnik? Już tłumaczę w czym tkwi mój problem. Mianowicie Lubię czasem przeczytać teksty z CD Action i choć jestem przyzwyczajony juz do spojlerów z waszej strony, dlatego z resztą nie czytam recenzjii gier (w tym przypadku dodatku) na które szczególnie czekam , mowa tu o dodatku do wiedźmina :krew i wino. Dlatego jestem święcie przekonany że Panu Smuglerowi umarł jakiś członek rodziny , kot być może... bo dlaczego inaczej miałby się wspinać na zupełnie nowe i nie odkryte jeszcze szczyty absurdu i psucia przyjemności z odkrywania gry innym, bo kiedy w recenzjii można pisać wszystko co się chce , w ostatecznej ocenie ( tak to tam gdzie jest ocena i plusiki i minusiki) nie powinno się zdradzać kluczowych , przynajmniej dla niektórych wątków fabularnych.

 A ja naiwny żeby nie psuć sobie zabawy chciałem tylko zerknąć na Ocenę końcową i się mocno zdziwiłemi zamiast ucieszyć to tylko strasznie się zdenerwowałem.

I tak oto Przestanę od tej pory czytywać nawet Oceny Tych tytułów w które mam zamiar zagrać, a nawet chyba porzucę jako tako pismo które za zadanie ma chyba tylko aby zniszczyć mi przyjemność z odkrywania rozgrywki i bycia mile zaskoczonym i podekscytiowanym i wrzuca mi to w ocenę gry (dodatku) w którą jeszcze nie zdązyłem pograć. A nie przepraszam to Tylko Pan Smugler.

Także nie przeciągając to pewnie ostatni raz kiedy o mnie słyszycie ponieważ założyłem to konto tylko chyba żeby się pożegnać i z nadzieją że zostanę usłyszany ponieważ moje rozgoryczenie sięga zenitu, podobnie jakgdyby ktoś na początku każdego sezonu gry o tron mówił wam kto w miedzyczasie zginie i jak i zdradzał naciekawsze wątki fabularne.Czy to było by normalne w jakimś magazynie o serialach i konematografii ? Nie sądzę .


p.s. to że Pan sie świetnie bawił nie znaczy że musi Pan psuć zabawę innym... pozdrawiam.

Edytowano przez mike88100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ty :)

Zapytam tak - czy umiejetnosc czytania ze zrozumieniem PIERWSZEGO akapitu w teksci cie przerasta? Mowie takim "bede spoilowal", nawet to podkreslam boldem, jakby ktory byl ciezko kapujacy.

I co - "ojejejejejeje, przeczytalem tekst a tam spoileeeeery!".

Skad sie tacy biora?

Nie chcesz spoilerow - nie czytaj recenzji przed graniem, a jesli "chcialem tylko zobaczyc ocene" to podpowiadam - ona jest zawsze na samym koncu, takie duze cyferki. Nie trzeba czytac calego tekstu, zeby ja ujrzec.  A jak chcesz „tylko zerknąć na ocene” to tylko zerkaj, a nie czytaj plusow/minusow.

Mam nadzieje, ze pomoglem.

A na bol tylka dobre sa cieple oklady.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio podane spoilery potrafią jeszcze bardziej nakręcić na dany tytuł. Jakbym miał zamiar zagrać w Krew i Wino (tzn. zagrałbym, ale nie mam na czym :|), to bym się podczas rozgrywki zastanawiał, kiedyś się ta "nieszczęsna" postać pojawi. Przecież gdyby unikać wszystkich takich wzmianek, recenzja wyglądałaby jak stos niedopowiedzeń. "Ale tego to nie mogę zdradzić, bo..." i tak w każdym akapicie. No tak się nie da pisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...