Skocz do zawartości

Polecane posty

Z tego co pamiętam, jesteś fanem serialu Star Trek. W związku z tym mam do Ciebie pytania:

Która z serii uchodzi za Twoją ulubioną? I dlaczego? :)

Co sądzisz o przeniesieniu uniwersum Star Treka do świata MMORPG?

Chyba najbardziej lubię serię TNG. Dlaczego? Chyba ze względu na fajną i sympatyczną postać kapitana Picarda odgrywaną przez Patricka Stewarta. Choć i pozostali bohaterowie też nieźle się prezentują. Oprócz tego całkiem niezłe scenariusze i pomysły w tej serii. Przed TNG ciężko było znaleźć w polskiej TV jakiś dobry serial SF. Może dlatego, gdy pojawił się w telewizji i widziałem go jako pierwszy z serii ST, został przeze mnie obdarzony największą sympatią.

Co do przeniesienia - trudno powiedzieć. Pomysł jest dobry, ale często w życiu się zdarza, że dobry pomysł zostaje skopany przez wykonanie. Z jednej strony widziałem dobre wykonania gier ze świata ST (Star Trek Elite Force II), ale też i złe (Star Trek Legacy). Dlatego z opinią poczekam aż zobaczę coś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Gre Endera ?

Tak. Jedna z moich ulubionych książek.

Grałeś w tibie ?

Nie.

W jakim wieku zagrałeś pierwszy raz w strzelankę ?

Jeśli chodzi o FPS'y to grałem w pierwszą grę tego typu jaka się pojawiła czyli w Wolfensteina 3D, jakoś niedługo po jego premierze.

Jaki klub piłkarski lubisz ??????

Żaden. Nie lubię piłki nożnej.

Czy jesteś wierzący ?

Nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jedna z moich ulubionych książek.

No to cie polubilem. Wiesz moze czy w jakims miescie jest 4 czesc ( dzieci umyslu ) albo pierwsze trzy z sagi groszka ???? Maze byc do wypozyczenia albo do kupienia.

Bo w takim gownianym koszalinie ( 100 tys. osob ) nie ma ani w sklepach ani w ksiegarni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cie polubilem. Wiesz moze czy w jakims miescie jest 4 czesc ( dzieci umyslu ) albo pierwsze trzy z sagi groszka ???? Maze byc do wypozyczenia albo do kupienia.

Bo w takim gownianym koszalinie ( 100 tys. osob ) nie ma ani w sklepach ani w ksiegarni.

Niestety nie wiem gdzie mogą być. Jak nie ma w księgarniach internetowych to pozostaje polowanie na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ciebie zmartwić ale muzyka J. S. Bacha nie jest zaliczana do gatunku muzyki klasycznej :-)

Być może. Nie dzielę muzyki na jakieś gatunki. Po prostu albo coś mi się podoba albo nie.

A Bacha, jako dawnego kompozytora zaliczyłem do klasyki. Może nie jest. Nie wnikam. Fajnie sie słucha niektórych jego kompozycji.

Ale myślę, że jak dodam, że w mojej płytotece znajduje się również Verdi, Czajkowski, Mozart, Grieg, Beethoven, Vivaldi to coś z tego da się zaliczyć do klasyki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ron88ald pomylił pojęcie muzyki klasycznej z okresem klasycyzmu w sztuce. Bach, jako przedstawiciel baroku, nie zalicza się do nurtu klasycystycznego. Natomiast jest muzyką klasyczną w ogólnym znaczeniu tego pojęcia.

Muzyka klasyczna -> muzyka epoki klasycyzmu. Jest to określenie odnoszące się do wzorów antycznych a więc klasycznych. W wielu książkach o historii muzyki termin "muzyka klasyczna" jest zastąpiony przez "muzykę poważną" bądź też innymi określeniem charakterystycznym dla danej epoki. Dla laika jedno i to samo, jednak jeśli ktoś bliżej się interesował tym zagadnieniem takie niuanse są zauważalne :) Nie czepiam się więcej. Ważne, że każdy z Was wie co Ghost miał na myśli. Pozdrawiam.

P.S Teraz wiele osób pod termin: muzyka klasyczna "podczepia" również inne gatunki jak chociażby jazz, rock...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla zwiedzających. Specjalna promocja wakacyjna. Ponieważ robimy reorganizację redakcji i "wietrzenie magazynów" znalazłem się w posiadaniu całkiem pokaźnego pakietu gier. Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do zwiedzania redakcji (nawet dziś). Każdy zwiedzający dostanie jakąś grę (bez możliwości wyboru) za darmo pod warunkiem, że odpowie na zadane przeze mnie pytanie dotyczące CD-Action.

Gry nie są najnowsze, ale nadal atrakcyjne, w większości zafoliowane. Jak będę miał w danym momencie dobry humor to pozwolę wybrać grę.

Dotyczy to tylko wycieczek oprowadzanych przeze mnie i oczywiście czas promocji jest ograniczony. Mam tych gierek sporo, ale ich ilość nie jest nieskończona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kiedy można sie spodziewać nowej porcji przecieków (nowy numerek już za 8 dni)?

2) Kiedy znajdujesz czas na zrobienie przecieków? Robisz je w czasie deadline'u, czy może przygotowujesz sobie je zawczasu, kiedy jeszcze nie ma takiej presji w redakcji (czyt. deadline)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kiedy można sie spodziewać nowej porcji przecieków (nowy numerek już za 8 dni)?

2) Kiedy znajdujesz czas na zrobienie przecieków? Robisz je w czasie deadline'u, czy może przygotowujesz sobie je zawczasu, kiedy jeszcze nie ma takiej presji w redakcji (czyt. deadline)?

1. Jutro mogę się nie wyrobić, ale we wtorek powinienem mieć już czas. Ponieważ prawdopodobnie w środę i czwartek będziemy mieli odcięty prąd w redakcji wiec jest szansa, że przecieki w te dni będę organizował z domu i będą w godzinach popołudniowo-wieczornych.

2. Na szczęście deadline na pismo dotyka mnie na ogół w mniejszym stopniu niż resztę redakcji. Bardziej na mnie wpływa deadline na płytkę. Gdy skończę z kolegami składać master DVD na ogół mam mniej roboty niż oni i mogę na spokojnie przygotować przecieki. Choć czasem zdarza się jakaś sytuacja awaryjna i wtedy albo robię przecieki w pośpiechu, albo później, albo czasem w ogóle ich nie robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ prawdopodobnie w środę i czwartek będziemy mieli odcięty prąd w redakcji wiec jest szansa, że przecieki w te dni będę organizował z domu i będą w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Zawsze myślałem, że macie jakieś agregaty czy coś w tym stylu, a tu się okazuję, że nie. Czyli, że jak nie macie prądu to co? Cała redakcja nie pracuje? A co jeśli jest deadline (jak np. teraz), a numer potrzebuje jeszcze "dopracowania" w DTP? Co wtedy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem, że macie jakieś agregaty czy coś w tym stylu, a tu się okazuję, że nie. Czyli, że jak nie macie prądu to co? Cała redakcja nie pracuje? A co jeśli jest deadline (jak np. teraz), a numer potrzebuje jeszcze "dopracowania" w DTP? Co wtedy?

Skoro podaję konkretny termin to chyba można się domyśleć, że wyłączenie jest planowane a nie awaryjne. ;)

Nie jesteśmy dziennikiem, który musi się ukazywać codziennie, w takim wypadku pewnie mielibyśmy dużego UPSa lub agregaty. Inna sprawa, że skoro wyłączenie jest planowane to chyba logiczne jest, że tak ustawiliśmy termin, aby nie kolidował z deadlinem.

Jak nie mamy prądu dłużej niż 10 minut (co zdarzyło się w historii redakcji chyba ze 3 razy), to tak redakcja nie pracuje, bo niby na czym.

A w przypadku przyszłego tygodnia, będzie tak, że redaktorzy i cała reszta będzie się byczyć i korzystać z wakacji, a ja będę musiał siedzieć w redakcji i nadzorować ekipę remontową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przykro, a ktoś musi pracować żeby lenić się mógł ktoś :P

W każdy razie planowane odcięcia prądu to spoko, oczywistym jest przełożenie deadline'u, ale co jeśli zdarzyłaby się taka sytuacja jak, np. w Szczecinie. Pół miasta bez prądu, nikt nic nie wie jak w czeskim filmie, a do dnia sądu 2 dni. No i oczywiście była już sytuacja z powodzią (1997 r., dobrze pamiętam?), choć wtedy nie wiem czy mieliście znaczące problemy czy nie.

Jesteście w stanie zorganizować wtedy rezerwę w postaci laptopów, żeby można było dokończyć numer czy raczej wszyscy w domowych warunkach muszą popracować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobna sytuacja. Ale gdyby...

Pewnych rzeczy nie da sie zrobić w domu czy na laptopach. Można napisać recenzję, ściągnąć jakieś arty z serwerów producentów, ale już składanie przez DTP wymaga działania serwera i bardzo silnych komputerów. I oczywiście musi być dokładnie zgrane, aby nie nastąpiło jakieś zamieszanie w kolejności stron itp.

Gdyby taka sytuacja nastąpiła, być może musielibyśmy opóźnić ukazanie się pisma, ale pewnie by wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest to tak, że zapisuję sobie nazwę gry w notatniku, a potem zaczynam zapisywać skojarzenia jakie mam z tym tytułem, słowami w nim występującymi. Czasem wpisuję te słowa w Google lub w Wikipedię i patrzę co mi ciekawego się pojawi. Przy czym w Googlach zwykle przeglądam grafikę. Jeśli na nic ciekawego mnie to nie natchnie to zaczynam kombinować jak tytuł gry zaszyfrować bądź zakodować.

I tak powstają pomysły na zagadki. Czasem wpadam na pomysł w parę minut, a czasem kombinuję kilka godzin, żeby wymyślić coś ciekawego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z części komiksu "Sandman" uważasz za najlepszy biorąc pod uwagę fabułę i klimat danej części (tomu)?.

Edytowano przez Ozzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię czegoś czytać jak nie mam całości. Na początku nie kupowąłem Sandmana. Już nie pamiętam dlaczego, czy nie miałem kasy, czy też nie spodobał mi się pierwszy tom, nie pamiętam. Jak nie kupiłem pierwszego tomu to nie kupowałem też następnych. Ale im dłużej był wydawany tym coraz lepsze opinie o nim słyszałem. W końcu ostatnio przemogłem się i kupiłem wszystkie tomy jakie mieli jeszcze w hurtowni. W tym zestawie brakło 4. Dwa już uzupełniłem przez Allegro. Dopiero jak będę miał wszystkie to wtedy dopiero mam zamiar je przeczytać i ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, czemu jesteś mniej zauważany w CD-Action niż np. Cormac i Smuggler, mimo że udzielasz się w czasopiśmie tak samo jak oni? Pozdrawiam. :rolleyes:

Nie udzielam się tak jak oni i pewnie dlatego jestem mniej zauważalny. Jeden co miesiąc odpowiada na listy, a drugi jest redaktorem. I dzięki temu widać ich co miesiąc. Ja na co dzień jestem adminem, a tylko z doskoku redaktorem. Mam inne obowiązki i czasem zajmują mi na tyle dużo czasu, że nie mam już potem możliwości poudzielania się jako redaktor. A nawet gdy mam czas, to zerknij ile jest recenzji. Z gierkami jest obecnie taka posucha, że sami redaktorzy sobie wyrywają tytuły, a co dopiero ma powiedzieć współpracownik, który jest dalej w kolejce do recenzowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...