Skocz do zawartości

Polecane posty

Tu można zadawać mi pytania na tematy wszelakie. Na niektóre odpowiem, na niektóre nie, a niektóre po prostu usunę. Ale sprobować zawsze warto. ;)

A nuż będę miał w danym momencie dobry humor.

Pytania o to kiedy będą przecieki, będę kasował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielki i wspaniały adminie, pozwól mi kajać się pod twoją potęgą i ślepnąć w blasku twej chwały. :)

Moje pytanie (O Wielki Adminie) brzmi: czy IP. Board jest "wygodniejszy w obsłudze niż poprzednie forum? (O Wielki Adminie)

A i jeszcze jedno (O Wielki Aminie) czy oglądałeś film "Projekt: Monster"? A jeżeli tak to która scena ci się podobała? Mi podobał się tylko fragment gdy widać potwora (gdy już dotarli do owej poszukiwanej) a ona zadaje pytanie:

-Co to jest? Wskazuje na potwora.

-Nie wiem ale to jest straszne! Odpowiada przerażony kolega.

Wychodzą na korytarz, napada ich jeden z tych małych.

-A co to jest?!

-Nie wiem, ale to też jest straszne! :)

Razem z kolegami skręcałem się na ziemi przez kwadrans :> (O Wielki Adminie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że zmienię trochę konwencję posta powyżej i nie będę wstawiał przecinków w formie "o wielki adminie" ;-)

Tak troszkę bardziej służbowo, bo i chyba na moderatorskim pisałeś że liczysz na pytania raczej redakcyjne. Ciekawi mnie jakie są twoje obowiązki w redakcji jako człowieka odpowiedzialnego za ciężki sprzęt - co poza serwerem, opieką nad forem jest pod twoją opieką? No i czy zajmujesz się tym sam, czy jest ktoś jeszcze kto w jakimś stopniu ci pomaga [lub komu ty pomagasz - wszak nie znam relacji służbowych w redakcji].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: czy IP. Board jest "wygodniejszy w obsłudze niż poprzednie forum?

Tak. Czasem tylko muszę się trochę naszukać, bo pewne opcje są umieszczone w innych miejscach niż by się na mój chłopski rozum zdawało.

A i jeszcze jedno (O Wielki Aminie) czy oglądałeś film "Projekt: Monster"? A jeżeli tak to która scena ci się podobała?

Generalnie podobał mi się w całości, może tylko ten motyw z imprezą pożegnalną bym skrócił, a zwłaszcza sposób kręcenie i pewna tajemniczość, czyli bez wyjaśniana. Co to za stwór, skąd się wziął, dlaczego zaatakował miasto itd. Takie pokazanie tragedii od strony nic nie znaczących pionków. Mieszkańców miasta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól że zmienię trochę konwencję posta powyżej i nie będę wstawiał przecinków w formie "o wielki adminie" ;-)

Tak troszkę bardziej służbowo, bo i chyba na moderatorskim pisałeś że liczysz na pytania raczej redakcyjne. Ciekawi mnie jakie są twoje obowiązki w redakcji jako człowieka odpowiedzialnego za ciężki sprzęt - co poza serwerem, opieką nad forem jest pod twoją opieką? No i czy zajmujesz się tym sam, czy jest ktoś jeszcze kto w jakimś stopniu ci pomaga [lub komu ty pomagasz - wszak nie znam relacji służbowych w redakcji].

Mam sporo rożnych zadań. Ponieważ lubię punktowanie to w takiej formie to ujmę. ;)

1. Zajmuję sie serwerami, co oznacza, że muszę specjalnie dbać o 7 maszyn.

2. Pilnuje aby działała sieć wewnętrzna, internetowa, telefoniczna a ostatnio również WiFi.

3. Pilnuję aby działały wszystkie komputery i urządzenia w redakcji (nie tylko komputerowe).

4. Instaluję na maszynach oprogramowanie, jak trzeba robię reinstalacje systemu.

5. Nadzoruję wszelkie ekipy dokonujące napraw sieci elektrycznej, telefonicznej, internetowej itd.

6. Zajmuję sie częścią usług sieciowych m.in. forum.

7. Testuję wszystkie pełne wersje gier zanim trafią na naszą płytę DVD.

8. Jestem jednym z testerów, który sprawdza mastery zanim trafią do tłoczni.

9. Zajmuje się reklamacjami płyt.

10. Dokonuję zakupu sprzętów, akcesoriów, mat. eksploatacyjnych do redakcji.

11. Zajmuję się praktykantami jacy trafiają do redakcji.

12. Czasem oprowadzam wycieczki czytelników.

13. Czasem pomagam w testach sprzętowych.

14. Co roku organizuje wyjazdy na Games Convention.

15. Wymyślam sporą część przecieków. :)

16. Co jakiś czas organizuję swoje konkursy.

17. I cały czas tłumaczę redaktorom dlaczego nie kupię im tych fajnych gadżetów co to właśnie mieli w testach albo gdzieś tam sobie upatrzyli, oraz, że nie nie kupię im nowego komputera, monitora, karty graficznej tylko dlatego, że właśnie pojawił się nowy model.

18. Robię jeszcze całe mnóstwo innych czynności, które mają za zadanie utrzymać redakcje w działaniu.

Nie ma osoby, która by jednoznacznie mnie zastępowała w razie nieobecności. Natomiast czy ja komuś pomagam w pracach? To zależy od czynności i mojego obłożenia pracą.

Generalnie w przygotowaniu płyty dołączanej do pisma mam całkiem spory wkład. Jak są kłopoty z uruchomieniem lub działaniem jakiegoś sprzętu czy gry to czasem udaje mi sie znaleźć rozwiązanie problemów. No i czasem, jak wystarczająco długo mnie błagają, zlituję się i kupię im jakiś nowy sprzęt.

Kiedy możemy się spodziewacie następnego Konkursu s serii Ghosta? Mozę kolejny letni konkurs fotograficzny?

Jak nazbieram trochę gierek, więc trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach żeby tak kiedyś. Jak często, na Ile, I jak dużo praktykantów macie w redakcji? Jakie są ich obowiązki? Pisza recenzje, czy latają po kawę?

Często. W ciągu roku przez redakcję przewija się ok. 40-60 praktykantów. Najczęściej są na dwutygodniowych praktykach, choć trafiają się też osoby na miesiąc, a nawet na 3 miesięczne praktyki. Jak to zwykle z praktykantami bywa na ogół wykonują tzw. "czarna robotę". Czyli rożne sprawy wymagające porządkowania, pisania, czasem dzwonienia. Zdarzają się prace związane obróbką grafiki w Photoshopie, nagrywanie płyt do archiwum itp. Kawy nie robią. Recenzji nie piszą. Zdarzyło się kilka razy, że praktykanci dostali na próbę napisanie zapowiedzi. Efekty były różne. W przypadku pewnych osób baaaardzo głęboko się po tym zastanawiałem, jakim cudem tak pisząc dostały się na dziennikarstwo. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do praktykantów to widzę takie dość rozsądne podejście - nie zastępują redaktorów, ale i nie są od sprzątania, jak to bywa w niektórych firmach. Ale ich liczba jest spora... bo tak patrząc statystycznie to zawsze masz co najmniej dwóch pod ręką.

Ale jeszcze wrócę do poprzedniej odpowiedzi twojej.

Piszesz o siedmiu serwerach - skąd aż tyle? Bo taka wartość wydaje mi się jednak sporą jak na jedną redakcję, chyba że macie tam jeszcze coś poza cda {jakoś ostatnio nie jestem w temacie tego lub czasopisma na bieżąco}

No i w tych punktach powyżej stworzyłeś obraz podkładu kolejowego - pasażer tego nie widzi, pociąg też nie... ale jak się go wyjmie to tor powoli acz skutecznie będzie się zsuwał z nasypu.

Dobra nie przeszkadzam dalej w twoim małym królestwie na forum :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do praktykantów to widzę takie dość rozsądne podejście - nie zastępują redaktorów, ale i nie są od sprzątania, jak to bywa w niektórych firmach.

Od sprzątania są inne osoby, choć czasem przy większych sprawach prosi się praktykantów o pomoc, ale to są marginalne przypadki.

Ale ich liczba jest spora... bo tak patrząc statystycznie to zawsze masz co najmniej dwóch pod ręką.

Nie całkiem. Są chwile gdy nikogo nie ma, ale są też i tygodnie gdy mam 6 na raz.

Ale jeszcze wrócę do poprzedniej odpowiedzi twojej.

Piszesz o siedmiu serwerach - skąd aż tyle? Bo taka wartość wydaje mi się jednak sporą jak na jedną redakcję, chyba że macie tam jeszcze coś poza cda {jakoś ostatnio nie jestem w temacie tego lub czasopisma na bieżąco}

No i w tych punktach powyżej stworzyłeś obraz podkładu kolejowego - pasażer tego nie widzi, pociąg też nie... ale jak się go wyjmie to tor powoli acz skutecznie będzie się zsuwał z nasypu.

1. Serwer główny, na którym są najważniejsze pliki redakcyjne. Jest on jednocześnie serwerem usług domenowym (Active Directory), DHCP, DNS, WINS i paru pomniejszych.

2. Serwer w DTP. Jego głównym zajęciem jest certyfikacja przygotowywanych przez DTP plików, na nim składowane są strony w formacie PDF i z niego są wysyłane do drukarni.

3. Serwer mailowy i FTP.

4. Serwer firewall i proxy.

5. Centralka telefoniczna, która tak naprawdę jest PC'tem z modułami telefonicznymi.

6. Serwer WWW, aktualnie stojący w Warszawie, ale nadal przeze mnie zarządzany.

7. Serwer kontroli dostępu, obsługujący czytniki kart identyfikacyjnych. Na nim są ustawiane uprawnienia dostępu do firmy i pomieszczeń oraz zapisywane wszelkie wejścia, wyjścia, czas pracy, nieobecności itp.

Do tego dochodzą urządzenia z funkcjami serwerowymi, czyli 4 drukarki z print serwerami i kamerka z webcam serwerem.

Dobra nie przeszkadzam dalej w twoim małym królestwie na forum :P

Nie przeszkadzasz. Od tego jest właśnie ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio napisales jakas recenzje?? O ile w ogole je piszesz. Rzadko widze recenzje Smuggiego, chyba cos w tym jest, a moze po prostu jestem przyslepawy?? A tak w ogole to co myslisz o trylogii WarCrafta?? Ja osobiscie czytam to maksymalnie 2 dni ;) teraz wyszla czesc kolejna i poluje na nia. I czy wy rzeczywiscie macie takie masakryczne dead liny?? Kurde taki stres tyle razy w roku przez tyle lat?! Ja bym osobiscie wysiadl.. Szacun dla Ciebie i innych redaktorow ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio napisales jakas recenzje?? O ile w ogole je piszesz.

Już bardzo dawno temu. Później albo nie miałem czasu, albo nie było co recenzować, albo jak było to mnie jakoś nie interesowało.

Rzadko widze recenzje Smuggiego, chyba cos w tym jest, a moze po prostu jestem przyslepawy??

Smuggler tak dużo czasu spędza zagrzebany w mailach, listach, różnych forach, że rzadko coś recenzuje jako Smuggler. Na ogół robi to pod inną ksywą. :)

A tak w ogole to co myslisz o trylogii WarCrafta?? Ja osobiscie czytam to maksymalnie 2 dni ;) teraz wyszla czesc kolejna i poluje na nia.
Chodzi ci o komiksy czy książki? Generalnie nie zainteresowało mnie ani to, ani to.

I czy wy rzeczywiscie macie takie masakryczne dead liny?? Kurde taki stres tyle razy w roku przez tyle lat?! Ja bym osobiscie wysiadl.. Szacun dla Ciebie i innych redaktorow ;p

Tak. Przed długim weekendem chłopaki siedzieli w pracy do późna. W zeszłą środę np. skończyli pracę po 23:30. Ja z kolei parę dni wcześniej siedziałem z innymi chłopakami i szykowaliśmy płytkę do tłoczni. Skończyliśmy o 21. A pracę jak zwykle zaczęliśmy o 8 rano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, czy każdy z redaktorów w CDA miał ciężkie początki, czy może było tak: "Oto redaktor xxx, od tej pory pisze recki gier xxx i jest fajny"?

A, po drugie: Na co najwięcej narzekacie w redakcji i kto najwięcej? :D

Edytowano przez JasonBourne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, jak to bywa częstotliwością psucia się sprzętu? To oczywiste, że prędzej czy później jakiemuś pracownikowi padnie system, spali się jakaś karta czy coś innego, ale czy zdarza się to nagminnie i czy może macie jakiegoś lidera w psuciu sprzętu? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, czy każdy z redaktorów w CDA miał ciężkie początki, czy może było tak: "Oto redaktor xxx, od tej pory pisze recki gier xxx i jest fajny"?

A, po drugie: Na co najwięcej narzekacie w redakcji i kto najwięcej? :D

Część redaktorów to "stara gwardia" i zostali przyjęci w okresie jak pismo powstawało. Część to osoby, które zaczynały jako współpracownicy i stopniowo dostawały coraz więcej zadań, coraz bardziej się udzielały w życiu redakcyjnym, aż zostały redaktorami.

Ostatnio to ja narzekałem na providera internetowego bo przez 10 dni naprawiali łącze i naprawić nie mogli a codziennie przez kilka godzin siedzieli mi na karku i testowali kable. A generalnie to największe narzekania są jak się ekspres do kawy zepsuje i redaktorzy sobie rano nie mogą jakiej lury zaparzyć. :)

Ghost, jak to bywa częstotliwością psucia się sprzętu? To oczywiste, że prędzej czy później jakiemuś pracownikowi padnie system, spali się jakaś karta czy coś innego, ale czy zdarza się to nagminnie i czy może macie jakiegoś lidera w psuciu sprzętu? :P

Awarii przewidzieć się nie da, więc nie ma jakiejś regularności w psuciu się sprzętu. Co jakiś czas trzeba zrobić reinstalację systemu, bo w miarę użytkowania zapycha sie jakimiś śmieciami. Czasem zdarzają sie ciekawe przypadki. W komputerze Elda na przykład co parę miesięcy wysuwa się ze slotu karta dźwiękowa i wtedy trzeba otworzyć komputer i ją docisnąć, żeby działała. Jak Polska przeszła z 220V napięcia w gniazdkach na 230V, to wbrew zapowiedziom władz, wcale nie poszło to bez kłopotu bo w ciągu pół roku w przynajmniej 10 komputerach spaliły się zasilacze.

Liderów nie mam, tylko jakoś dziwnym trafem, jak komuś kupie nowy komputer, to zaraz potem przy wszystkich sąsiednich stanowiskach pojawia się cała seria awarii i stwierdzeń, że oni mają stary i psujący się sprzęt i też by chcieli nowy. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nazwę i podtytuł tematu łatwo dojść do wniosku, że pytania mamy kierować do Ghosta, które poruszałyby jego zajęcie w redakcji. Pytanie "Przybliż mi czym KAŻDY z redakcji się zajmuje" pasuje IMO do tematu "Pytania do redakcji".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zamierzacie w niedalekiej przyszłości zmienić styl albo chociaż logo na forum ?

Click jest Waszym bliźniaczym czasopismem ? Dzięki za odpowiedz,

Jeżeli prześlę do Was artykuł napisany przeze mnie, ma szanse na ukazanie się w czasopiśmie, albo chociaż na coverku ?

Pozdrawiam Fallord.
Edytowano przez Fallord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wyglądu: klik - punkt drugi oraz klik - ten i kolejne posty.

Odnośnie artykułów: klik.

Sugeruję zapoznać się z forum przed zadawaniem pytań - na większość już padła odpowiedź. Poza tym, na Twoje pytania jak wyżej (w szczególności pierwsze) nie musi odpowiedzieć Ghost, a w takim wypadku są inne miejsca do zadawania pytań (np. problemy i propozycje -> propozycje zmian na forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zamierzacie w niedalekiej przyszłości zmienić styl albo chociaż logo na forum ?

Na razie nasz webmaster kończy nową stronę WWW dla CD-Action. Gdy strona ruszy i wszystko zostanie dograne, zajmie sie wyglądem forum.

Click jest Waszym bliźniaczym czasopismem ? Dzięki za odpowiedz,

Jest prowadzony przez ludzi z ekipy CDA. Nie jest bliźniaczy gdyż jest skierowany do trochę innej grupy czytelników i prowadzony jest w innym stylu.

Jeżeli prześlę do Was artykuł napisany przeze mnie, ma szanse na ukazanie się w czasopiśmie, albo chociaż na coverku ?

Na początku - minimalne, a wręcz prawie żadne. Dopiero po pewnych staraniach mogą się szanse pojawić. Dużo zależy od treści, tematu i sposobu napisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku - minimalne, a wręcz prawie żadne. Dopiero po pewnych staraniach mogą się szanse pojawić. Dużo zależy od treści, tematu i sposobu napisania.

Coz, cos o tym wiem. <_< Zabiegi rozpoczalem jeszcze przed wakacjami ubieglego roku, by pierwszy tekst ujrzal swiatlo dzienne w aktualnym, specjalnym numerze. Powodzenia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy gdyby nagle ukazała się reaktywacja jakiejś dawnej gry o mechach, to czy byłbyś pierwszą osobą, której Mac zaproponowałby napisanie jej recenzji?

2 Czy te Twoje zakupy sprzętu wyglądają tak, że dostajesz określoną ilość kasy na sprzęt i gadżety i polecenie "idź tam i kup za tyle i tyle" i sam wybierasz myszki i joypady, czy raczej dostajesz tylko listę tego, co masz kupić i musisz się jej ściśle trzymać?

3 Czy czytujesz Ziemiańskiego? Jeśli tak, to "Achaję" na pewno znasz. Mógłbyś mi napisać jak wypada "Toy Wars" w porównaniu do tamtej trylogii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Czy gdyby nagle ukazała się reaktywacja jakiejś dawnej gry o mechach, to czy byłbyś pierwszą osobą, której Mac zaproponowałby napisanie jej recenzji?

Nie. Prędzej gem.ini. Mechy to jego specjalizacja.

2 Czy te Twoje zakupy sprzętu wyglądają tak, że dostajesz określoną ilość kasy na sprzęt i gadżety i polecenie "idź tam i kup za tyle i tyle" i sam wybierasz myszki i joypady, czy raczej dostajesz tylko listę tego, co masz kupić i musisz się jej ściśle trzymać?

Ani tak, ani tak. Chłopaki mówią co potrzebują, ja sprawdzam, czy rzeczywiście jest im to potrzebne, a nie jest to tylko zachcianka. Potem wspólnie ustalamy jaki konkretnie ma to być sprzęt czy program. W zależności od ceny albo załatwiam zgodę na jego zakup z dyrektorem wydawniczym, albo z zarządem wydawnictwa. Jak otrzymam stosowną zgodę to go kupuje.

3 Czy czytujesz Ziemiańskiego? Jeśli tak, to "Achaję" na pewno znasz. Mógłbyś mi napisać jak wypada "Toy Wars" w porównaniu do tamtej trylogii?

Achaja i Toy Wars, to akurat te książki, które jeszcze czekają w kolejce na przeczytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś recenzowałeś Panzer Elite Action: Pola Chwały. Czy w swojej karierze recenzowałeś jeszcze jakieś gry o tematyce drugowojennej??

I jeszcze jedno o sprzęt: zdarza Ci się kiedyś kupić jakiś wypasiony gadżet do kompa, z którego potem prawie nie korzystasz??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...