Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - Lot#1

Polecane posty

- Podejrzewam, że Helo mógł dostać potężnego udaru podczas pobytu na Caprice. Ewentualnie przeprowadzono lobotomię, na co wskazywałyby jego obecne działania.

Tak, już po teście. Poza tym co z tego, skoro dorzuciłeś takie karty, że w sumie nie dodałeś do testu nic jednocześnie tracąc obie? Wyczuwam nie do końca łapiącego zasady Cylona albo nie do końca łapiącego zasady człowieka. Ciężko stwierdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek.

- Admirale wirus unieruchomiony nie przedostał się do systemu FTL.

Wysłanie zwiadowcy [1]

Wysłanie zwiadowcy [2]

Strategiczne planowanie [4]

Badania naukowe [4]

Naprawa [1]

Wynik 1+2+4+5+1=13 Sukces

Ilość kart dorzuconych:

Tom Zarek 0

Sharon "Boomer" Valerii 1

Karl "Helo" Agathon 0

Saul Tigh 0

Gaius Baltar 2

Lee "Apollo" Adama 0

- Admirale odzyskaliśmy radary, basestar wystrzelił kolejne raidery

Basestar wystrzelił 3 raidery

Przygotowanie do skoku - (brak możliwości skoku)

Aktualna mapa:

BSG_CDA_5.jpg

TURA 6

- Apollo proszę o raport z sektora 6.

Lee "Apollo" Adama XXXXX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Apollo trzymaj tak dalej, bo dogoni cię Boomer!

Strzał w raidera - Rzut 2 -> Pudło

Strzał w raidera - Rzut 3 -> Zniszczony

Strzał w raidera - Rzut 5 -> Zniszczony

Strzał w raidera - Rzut 8 -> Zniszczony

Laboratorium na Galactice:

- Chyba znalazłem sposób dzięki któremu będę mógł zbudować detektor cylonów, tylko czy admirał odda nam ostatnią bombę atomową?

Kryzys:

kkr24.jpg

Proszę o decyzję admirała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie mogłeś, po prostu nie mogłeś czegoś innego człowieku. Prostszego i nie wymagającego naszej ostatniej głowicy.

No to mamy dylemat panowie. Dysponujemy tylko jedną atomówką, a jak widać po naszym "szczęściu", może się ona jeszcze przydać. Z drugiej strony już jeden test zawaliliśmy i straciliśmy 1 morali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy ten Baltar doszczętnie zgłupiał? Marnować atomówkę na coś co i tak pewnie nie będzie działało? Command, powiedzcie mu, żeby nie pił więcej z Tighem...

Atomówka na pewno jeszcze się przyda, a -1 morale jakoś przeżyjemy (+czerwone zasoby = sympatyk po naszej stronie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- FRAAAAAAAAAAK!

Do ciężkiej cholery! Po prostu nie mam słów na to, że kolejny kryzys mamy bez punktu skoku... człowiek naprawdę może się zirytować :/ Z jednej strony morale to jeden z zasobów, których chyba nie da się odzyskać w jakikolwiek sposób a z drugiej utracenie w taki sposób naszej drugiej atomówki może kosztować nas znacznie więcej. Jak jeszcze przez kilka kryzysów nie dostaniemy punktów skoku a w którymś momencie aktywuje się basestar to możemy być ugotowani. IMO opcję oddania atomówki należy odrzucić.

Mamy basestara i ridery w sektorze piątym, zaraz w nim pojawi się także ciężki rider czyli mamy wizję abordażu przed sobą. Jeszcze zupełnie nie wiadomo czy nie dowali nam zaraz większej ilości Cylonów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- W dalszym ciągu mamy trzy wrogie Raidery i Basestara w sektorze 5. Mogę spróbować aktywować dwa dodatkowe Vipery, żeby wesprzeć naszego Vipera, w przeciwnym wypadku statki cywilne w sektorze 4 mogą zostać zaatakowane. Admirale, potrzebujemy tej bomby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Nie ma najmniejszej szansy abyśmy zmarnowali ostatnią głowicę na coś co może nie zadziałać. Nie wyrażam zgody. Kategorycznie nie.

No to jesteśmy jednomyślni panowie. Obyśmy zaznali teraz trochę spokoju.

Wybieram opcję drugą: -1 Morale i odrzucenie 2 kart przez Admirała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tutaj drugi oficer Dualla, nasze radary jeszcze nie odzyskały pełnej sprawności. Usterka własnie zostaje wyeliminowana. W razie jakichkolwiek problemów, proszę nas informować. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić w aktualnej sytuacji, jakich szkód narobił wirus zanim został unieszkodliwiony.

Sorki mój błąd mapa poprawiona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Widzę, że radary wróciły do normy. Sytuacja nie wygląda też aż tak tragicznie jak wcześniej, chociaż wciąż jesteśmy daleko od skoku.

Proponuję w tym momencie jedno rozwiązanie - przejście do Dowództwa, aktywację dwóch Viperów z sektora 6 i przesunięcie ich do sektora 5. Ewentualnie jeśli nie chcemy tego robić można też wysłać dwa pozostałe na Galactice. W każdym razie wypadałoby szybko zniszczyć ciężkiego raidera, zanim zacznie abordaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Udam się do Dowództwa i wydam rozkaz rzucenia do walki naszych rezerw Viperów do sektora 5. Nie możemy pozwolić, żeby przeciwnik zaatakował nasze statki cywilne.

Wysyłam nasze ostatnie rezerwowe Vipery do sektora 5.

Proponuję, żeby Black wycofał się na statek i załatał nasze uszkodzone Vipery, jeżeli będzie mógł (może dostanie kartę naprawy). Byłoby to bardzo przydatne, gdyby pojawiło się więcej statków przeciwnika. Soaps może w swoim pierwszym ruchu przejąć komendę nad niekontrolowanymi Viperami, a ja wycofałbym się w miejsce, gdzie będę bardziej potrzebny w danym momencie (pamiętajcie, że nie mogą aktywować obszarów, na którym są inni gracze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek.

- Poruczniku Geata dostaliśmy zgłoszenie z Aether, że wśród załogi i uchodźców doszło do zamieszek. Inne statki też zgłaszają podobny problem.

- Co tym razem?

- Uchodźcy nie godzą się na racje które zostały im przydzielone.

- A skąd niby mamy wziąć żywność w środku wojny? Łączyć natychmiast z admirałem!

Kryzys:

kkr15.jpg

Proszę o decyzję admirała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mam nadzieję, że kiedyś ten napęd FTL się rozgrzeje...

Chciałbym przypomnieć, że w żywność i morale już oberwaliśmy. Musimy rozkładać nasze straty surowców równomiernie zatem proponuję admirałowi aby wybrał opcję numer dwa czyli -1 do populacji i paliwa. Ważne, że wreszcie znak skoku jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Admirale Tigh, nasze zapasy żywności i morale ludzi zostało już uszczuplone. Nie chciałbym, żeby otrzymało kolejny cios.

Wydaje mi się, że nie mamy wielkiego wyboru. Kij z żywnością, to da się załatwić, ale kolejny -1 do morale? Na to nie możemy sobie pozwolić. Optuję za poświęceniem populacji i paliwa. Jeśli już mamy tracić zasoby to róbmy to równomiernie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nasi ludzie tracą morale. Nie możemy sobie na to zbyt często pozwalać, sami powiedzcie.

Zgadzam się z Felessanem, lepiej tracić zasoby po równo niż żeby potem okazało się, że mamy czegoś o wiele za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...