Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Battlestar Galactica - dyskusje

Polecane posty

Battlestar_Galactica_Logo.jpg

Battlestar Galactica

Cyloni zostali stworzeni, aby ułatwić życie na Dwunastu Koloniach. Przyszedł jednak dzień, w którym postanowili zabić swych panów. Po długiej, krwawej wojnie zawarto rozejm, a Cyloni opuścili Kolonie i zasiedlili nowy świat.

Czterdzieści lat później powrócili i sprowadzili ludzkość na krawędź zagłady. Pod wodzą załogi Battlestar Galactica pozostali przy życiu ludzie uciekli, w nadziei odnalezienia nowego domu, znanej jedynie z legend Ziemi.

Ścigana przez nieustępliwych Cylonów ludzkość ma tylko jedną szansę na przetrwanie ? poznać położenie Ziemi. Zasoby są na wyczerpaniu, a ludzie dokonują szokującego odkrycia ? wróg może teraz wyglądać jak każdy z nich i udało mu się już zinfiltrować flotę.

Tura Gracza

1. Faza otrzymywania umiejętności - gracze, którzy nie muszą wybierać, otrzymują z automatu karty na PW. Jeśli na karcie postaci macie informację o możliwości wyboru kart, napiszcie na forum, które chcecie otrzymać.

2. Faza ruchu - informujesz o tym, gdzie idziesz.

3. Faza akcja - wybierasz akcję z karty lub z obszaru, na którym jesteś.

Akcje od 1-3 możecie zrobić w jednym poście, ale czasem lepiej najpierw dogadać się z załogą. bo to gra kooperacyjna i każda próba podejmowania samotnej walki może spowodować, iż zostaniecie uznani za "tostera". Możecie więc pisać nawet w czyjejś turze.

4. Faza kryzysów - odsłaniam kartę kryzysu, która wchodzi do gry. Jeśli karta będzie wymagać testu, każdy wysyła mi na PW jakie karty poświęca aby go wykonać. Jeśli będzie wymagana decyzja, to osoba która jest w opisie, musi podjąć decyzję.

5. Faza aktywowania statków Cylonów <<< Wykonuje MG

6. Faza przygotowania do skoku <<< Wykonuje MG

Na koniec, jeśli masz więcej niż 10 kart informujesz mnie na PW, które karty odrzucasz z ręki.

Następnie przychodzi kolej na kolejnego gracza.

Gracze:

Holy.Death

Black Shadow

Soaps

Sefnir

Felessan

P_aul

Kwestie organizacyjne

1. W jakiej kolejności wybieramy postacie? W kolejności zapisu na sesję?

2. Gramy w wersję podstawową! Nie mam dodatków.

3. Ile dajemy czasu na odpisy? Ale proszę o propozycje możliwe do zrealizowania, a nie wyidealizowane tongue_prosty.gif

4. Umieśćcie tu proszę informacje na temat tego, kto z was zna zasady, a kto nie. W razie czego, link do instrukcji jest dostępny tutaj: http://galakta.pl/do...trukcja_BSG.pdf

5. Jakieś inne pytania?

Proszę zapoznać się z REGULAMINEM dostępnym w Niezbędniku, zwłaszcza odnośnie formy pisania postów smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsprawiedliwiej chyba będzie wybierać w kolejności zapisu. A na odpis... 2-3 dni? Serio, nie chciałbym, żeby było takie przeciąganie jak w Grze o Tron.

Co do zasad - raz grałem, więc poniekąd znam, do tego przejrzałem instrukcję, chociaż pewnie jakieś drobne problemy będą.

A jeśli chodzi o inne pytania, to trzeba ściągnąć 6 osobę, przydałby się sympatyk Tosterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakiej kolejności wybieramy postacie? W kolejności zapisu na sesję?

Może poprzez losowanie, jeżeli nikt nie ma określonych preferencji? Ja mogę być wszystkim.

3. Ile dajemy czasu na odpisy? Ale proszę o propozycje możliwe do zrealizowania, a nie wyidealizowane

Dwa dni. Góra trzy. To, co się dzieje teraz w Grze o Tron I to jest poniżej krytyki. Jak ktoś nie potrafi się trzymać limitu to niech się wypisze już teraz. Nie żyjemy na pustkowiu, gdzie dostęp do komputera z Internetem jest możliwy raz na tydzień, a często widzę, że ludzie są (choćby teraz zerknąłem na status brakujących osób), tylko jakoś nie odpisują.

4. Umieśćcie tu proszę informacje na temat tego, kto z was zna zasady, a kto nie. W razie czego, link do instrukcji jest dostępny tutaj:

Znam większość, ale odświeżę sobie sprawę kart umiejętności, bo tu sporo wyleciało mi z głowy i pamiętam je dosyć mglisto.

5. Jakieś inne pytania?

Jakieś ograniczenia odnośnie PW? Np. gdyby ktoś chciał urządzić przewrót, przejąć funkcję prezydenta i aresztować admirała za podejrzenie o bycie Cylonem?

Granie człowiekiem jest najlepsze. Ta paranoja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W jakiej kolejności wybieramy postacie? W kolejności zapisu na sesję?

Może poprzez losowanie, jeżeli nikt nie ma określonych preferencji? Ja mogę być wszystkim.

Postać musi zostać wybrana z rodzaju (przywódca polityczny, przywódca wojskowy lub pilot), którego pozostało najwięcej. To ograniczenie nie dotyczy postaci wspierających, które zawsze mogą zostać wybrane. Tak że największy wybór na początku ma pierwsza osoba smile_prosty.gif

3. Ile dajemy czasu na odpisy? Ale proszę o propozycje możliwe do zrealizowania, a nie wyidealizowane

Dwa dni. Góra trzy. To, co się dzieje teraz w Grze o Tron I to jest poniżej krytyki. Jak ktoś nie potrafi się trzymać limitu to niech się wypisze już teraz. Nie żyjemy na pustkowiu, gdzie dostęp do komputera z Internetem jest możliwy raz na tydzień, a często widzę, że ludzie są (choćby teraz zerknąłem na status brakujących osób), tylko jakoś nie odpisują.

Przydało by się szybko robić tutaj odpisy bo gra jest długa nawet 40 tur ale jak tostery będą mieć dobry plan to się szybciej uwiną biggrin_prosty.gif

5. Jakieś inne pytania?

Jakieś ograniczenia odnośnie PW? Np. gdyby ktoś chciał urządzić przewrót, przejąć funkcję prezydenta i aresztować admirała za podejrzenie o bycie Cylonem?

Fajnie było by wszystko odgrywać w temacie bo nie wiem czy będzie fun jeśli będziecie się dogadywać na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może kilka słów ode mnie:

- losowanie kart wedle kolejności zgłoszenia się bardzo mi pasuje z wiadomych względów ^_^

- matko, to w ogóle wyszły do tego jakieś dodatki?...a chwila, pamiętam, że coś o jednym z nich słyszałem

- dwa dni mi pasują, trzy też, zresztą cokolwiek więcej od dwudziestu czterech godzin jest opcją pożądaną, bo na forum kręcę się przez spory kawałek czasu, ale też ta mniej przyjemna sesja się zbliża... no i... wiecie, rozumiecie =]

- wydaje mi się, że pamiętam bardzo ogólnie przebieg całej tury, w razie wątpliwości do kwestii szczegółowych i nie znalezionych w instrukcji to będę walił do ciebie

- mam nadzieję, że rzucisz gdzieś informacje na temat dostępnych kart postaci, bo jednak nie pamiętam żadnej z nich

- inne kwestie? Większego obrazka wstawić się nie dało? tongue_prosty.gif Na chwilę obecną raczej nic innego nie przychodzi mi do głowy, mogę tylko liczyć na to... a, właśnie! Zwłaszcza jedna osoba z graczy może liczyć na moje ciągłe poganianie biggrin_prosty.gif

Zarówno granie człowiekiem jak i tosterem ma swoje plusy choć osobiście liczę na tą drugą opcję, z której pewnie nic nie wyjdzie...

"Porządaną"? Ponownie: srsly, Black? ;] - NZK

Najlepszym się zdarza ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- matko, to w ogóle wyszły do tego jakieś dodatki?...a chwila, pamiętam, że coś o jednym z nich słyszałem

Tak 2 dodatki, a 3 ma dopiero wyjść który kończy całą sagę tym czym kończy się serial BSG. Nie chce spoilować obstawiam że wszyscy wiedzą o czym mówię.

- dwa dni mi pasują, trzy też, zresztą cokolwiek więcej od dwudziestu czterech godzin jest opcją pożądaną, bo na forum kręcę się przez spory kawałek czasu, ale też ta mniej przyjemna sesja się zbliża... no i... wiecie, rozumiecie =]

Ogólnie sytuacja wygląda tak że każdy gracz ma swoją turę więc zanim mini kolejka to 3x6= 18 dni biggrin_prosty.gif + czasem trzeba odpisać w czasie kryzysu itd smile_prosty.gif.

- wydaje mi się, że pamiętam bardzo ogólnie przebieg całej tury, w razie wątpliwości do kwestii szczegółowych i nie znalezionych w instrukcji to będę walił do ciebie

Przebieg tury masz opisany już do góry, przebieg tury tosterów, sympatyków opisze później. Poza tym Wielki Brat będzie nad wami czuwał smile_prosty.gif.

- mam nadzieję, że rzucisz gdzieś informacje na temat dostępnych kart postaci, bo jednak nie pamiętam żadnej z nich

Wszystko wypisze jak pojawią się wszyscy gracze i będą gotowi do rozpoczęcia.

- inne kwestie? Większego obrazka wstawić się nie dało? tongue_prosty.gif Na chwilę obecną raczej nic innego nie przychodzi mi do głowy, mogę tylko liczyć na to... a, właśnie! Zwłaszcza jedna osoba z graczy może liczyć na moje ciągłe poganianie biggrin_prosty.gif

Zarówno granie człowiekiem jak i tosterem ma swoje plusy choć osobiście liczę na tą drugą opcję, z której pewnie nic nie wyjdzie...

Oj tam, oj tam, pierwszy lepszy zapodałem. Co wy z tymi tosterami ja tam zawsze wole być człowiekiem lubię wyzwanie, a tostery mają łatwiej w pewnym sensie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem to w regulaminie:

4. Styl odpisu można fabularyzować np. za pomocą wypowiedzi, które oznaczamy kursywą. W temacie sesji staramy się unikać słownictwa związanego bezpośrednio z mechaniką, np. "karty", "żetony". Zamiast "nie mam czerwonych kart" lepiej napisać przykładowo "nie jestem w stanie wam pomóc w tej sytuacji". Wszystkie sprawy związane z mechaniką zaznaczamy pogrubioną czcionką.

Przykład posta:

- Poruczniku, proszę przejść w stan alarmu bojowego i przygotować się na uderzenie.

- Tak jest, sir!

- Proszę też nakazać wszystkim jednostkom, aby utrzymały się w szyku. Opuszczenie pozycji będzie traktowane jako zdrada i tak zostanie osądzone. Zdrajców najpierw rozstrzeliwujemy, potem sądzimy.

- Tak jest, sir.

Najlepszą opcją byłoby odrzucenie dwóch kart przez nas, panie prezydencie, i gdyby ktoś miał zapomogi do zagrania, prezydent nie zrobił na razie nic, co by go ustawiało za burtą, natomiast Ellen znajdzie się pod czujną obserwacją przyjaznych marines. Gdyby ten kryzys przyszedł trochę później, to może bym się zastanawiała nad przetasowaniami na szczeblach władzy, a tak to chyba pozwolę prezydentowi pełnić dalej swoją funkcję.

Wybieram opcję z odrzuceniem kart.

Tych tekstów kursywą nie trzeba pisać, to tylko tak dla zabawy. Rozmowy ta temat decyzji i inne wypowiedzi staramy się wypowiadać bez walenia mechaniką po oczach. Czasem czegoś nie można uniknąć i nie będę nikogo za to karał. Samą mechaniczną decyzję piszemy pod spodem pogrubioną smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam od razu, nie znam zasad, ale instrukcję przeczytam tyle razy ile trzeba, aż zrozumiem. I tak jeszcze zapytam: ile mam czasu na przewertowanie instrukcji zanim sesja ruszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się odzywam, już się odzywam.

Jak wybierać postacie? Mi to obojętne, więc może po prostu ty, Night wolf, jako MG je rozlosujesz? Czas na odpis to faktycznie dwa do trzech dni. Od razu też uprzedzam, że nigdy w to nie grałem, ale instrukcję przejrzałem, więc jakoś wielkich problemów sprawiać nie powinienem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to odezwali się wszyscy chętni do gry co jednocześnie powinno oznaczać, że można zaczynać - im szybciej tym lepiej ;] Skoro właściwa rozgrywka zajmie nam kawałek czasu to nie powinniśmy dodatkowo przedłużać sprawami technicznymi wink_prosty.gif

Zatem niech gra muzyka i gaz do dechy!

@Soaps

A dwa posty wyżej to co? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie przepraszaj. Ty nie popełniaj więcej błędów.

Cóż, skoro nikt nie jest w stanie dać lepszej propozycji to ja proponuję zgodzić się na propozycję Blacka, żeby wybierać postacie zgodnie z listą graczy z pierwszego posta tego tematu. Nie ma sensu zwlekać, a ja chciałbym już zobaczyć właściwy temat, bo łatwiej będzie to wszystko ogarnąć, jak większość ważnych rzeczy będzie już oznaczona na mapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ode mnie otrzymał na PW pomoce postaram się je wzbogacić później ale podstawę już macie.

Postacie wybieracie w ten sposób że zawsze musicie brać z grup w której jest ich najwięcej, jedynie postać oznaczoną jako Wsparcie można zabrać w każdym momencie. Czyli jeśli pierwsza osoba zabierze Lee "Apollo" Adama to druga osoba już może tylko brać postać z Przywódców politycznych, Przywódców wojskowych i Wsparcia itd.

Pilot

Lee "Apollo" Adama

Kara "Starbuck" Thrace

Sharon "Boomer" Valerii

Przywódca wojskowy

Karl "Helo" Agathon

William Adama

Saul Tigh

Przywódca polityczny

Laura Roslin

Gaius Baltar

Tom Zarek

Wsparcie

"Szef" Galen Tyrol

Kolejność wybierania postaci:

1.Holy.Death

2.Black Shadow

3.Soaps

4.Sefnir

5.Felessan

6.P_aul

Żadnego wciskania się z wyborem, więc się orientować! smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj opisy?

Postacie wybieracie w ten sposób że zawsze musicie brać z grup w której jest ich najwięcej, jedynie postać oznaczoną jako Wsparcie można zabrać w każdym momencie.

Masz do wyboru między grupą Wsparcia i Przywódcą Wojskowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...