Skocz do zawartości
Ghost

Fotografia

Polecane posty

Widzę, że tu jakoś pusto więc może zacznę ;] moje zdjęcia można znaleźć na profilu na digarcie ( http://diabol111.digart.pl/ ) nie jest tego wiele, bo dopiero niedawno zakupiłem porządny aparat ale z nadejściem ładnej pogody sukcesywnie będę dodawał kolejne zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia. Marzy mi się lustrzanka Canona bo na razie jestem skazany na zwykłą cyfrówkę, którą ojciec uszkodził i się obiektyw nie wysuwa a szkoda bo mieszkając na 11 piętrze można wyczaić naprawdę genialne zdjęcia z zachodami i wschodami słońca. Bardzo bym też chciał uchwycić burzę a dzięki opóźnionemu czasowi reakcji lustrzanki to jest możliwe.

Kilka fotek zanim jeszcze nie doszło do uszkodzenia aparatu:

th_z23.jpgth_z21.jpg

th_z20.jpgth_z19.jpg

Port we Władysławowie ma w sobie coś magicznego a nie ma nic piękniejszego niż statki na tle wschodzącego księżyca

th_z16.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruhisu - no więc lecąc po kolei (od lewej do prawej i następny rząd):

1. W miarę ok, ale przesypało Ci trochę ziarna i do tego kadr masz nierówny. Na jakim ISO robiłeś?

2. Drugie też poprawne, aczkolwiek znowu kadr nierówny (nie mogłeś wyrównać chociażby na komputerze?) no i ostrość ci poleciała...

3. Chyba najlepsze, szkoda, że ci przejarało po lewej.

4. No cóż, zdjęcie jakich tysiące... nic szczególnego plus urwany ptak po prawej.

5. Port jest ok (chociaż ja bym nie łapał słupa w kadr), niestety jakość tu już poleciała na buta. Twierdzisz, że zdjęcie robisz kompaktem a jakość jest jak skan skanu z analoga...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja coś pokażę...

http://i306.photobucket.com/albums/nn263/Szyperix/koko-1.jpg

Turcja - Bodrum.... Jeśli dobrze pamiętam to biegłem najszybciej jak mogłem żeby to uchwycić....

http://i306.photobucket.com/albums/nn263/S.../PICT0152-1.jpg

To z kolei chyba jakaś wycieczka szkolna... Niestety, chyba cos z tym kombinowałem i jakoś troszkę słaba....

To narazie tyle, gdyż, niestety, folder z większością fotek gdzieś wcieło....

Zasady pisania postów -> wstawianie obrazków. Polecam lekturę.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia także z małpki tak jak kolegi piszącego wyżej ze swoimi zdjęciami. Proszę nie jeździć po mnie za korzystanie z Picasy, lecz bądźmy szczerzy że jest wygodniejsza w obsłudze niż deviantart, o onet-składnicy [digart] nie wspominając.

tmp1bdc1848.tmp..jpg tmp13650e4b.tmp..jpg tmp361eed17.tmp..jpg tmp508b1287.tmp..jpg tmp6bdbdf47.tmp..JPG

Wybrane z poszczególnych ciekawszych albumów, w formie takiej by nie przeginać z ilością, a wybierać te które jakoś się prezentują, a i żeby nie powtarzała się tematyka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiki yu

Szkoda, że trochę nie poretuszowałeś tych zdjęć. Najbardziej mi się podoba te zrobione z pociągu.

rol3k

Zdjęcia mi się bardzo podobają, ale największy ich minus jest taki, że babilon, wood, kap są rozmazane. Raczej nie powinny być... szczególnie kap. Naprawdę świetne zdjęcie, ale całe wrażenie psuje rozmazanie z lewej . Bardzo podoba mi się pomysł z drewnem tylko znowu lipne rozmazanie rzuca się w oczy. Reszta też ciekawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rol3k

Możesz pisać rolek, te liczby i inne duperele utrudniają pisanie, a niestety "normalny" nick był już zajęty.

Zdjęcia mi się bardzo podobają, ale największy ich minus jest taki, że babilon, wood, kap są rozmazane. Raczej nie powinny być... szczególnie kap. Naprawdę świetne zdjęcie, ale całe wrażenie psuje rozmazanie z lewej . Bardzo podoba mi się pomysł z drewnem tylko znowu lipne rozmazanie rzuca się w oczy. Reszta też ciekawa.

Dzięki za ocenę, "rozmazanie" czasami wynika z kadrowania zdjęcia [makro niekiedy rozmazuje, zwłaszcza przy naprawdę małych obiektach - kap! ], koncepcji [wood] i braku odpowiednich warunków [babilon] ale dzięki, postaram się zwracać na to większą uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pisać rolek, te liczby i inne duperele utrudniają pisanie, a niestety "normalny" nick był już zajęty.

Tak samo w moim przypadku. Nie ma nic fajnego w pisaniu "leet" :)

Dzięki za ocenę, "rozmazanie" czasami wynika z kadrowania zdjęcia [makro niekiedy rozmazuje, zwłaszcza przy naprawdę małych obiektach - kap! ], koncepcji [wood] i braku odpowiednich warunków [babilon] ale dzięki, postaram się zwracać na to większą uwagę.
Też dużo zależy od aparatu, ale rozumiem, że traktujesz te zdjęcia bardziej jako hobby. W każdym razie, samo rozmazanie poszczególnych partii zdjęcia często służy wytworzeniu swoistego efektu, chęci podkreślenia czegoś, co jest na pierwszym planie. W twoich zdjęciach jest to niestety jedynie efekt uboczny. Warunki trzeba zawsze sobie starannie przygotować (np. statyw do makro), bo albo robimy zdjęcie porządnie albo wcale.

Jeszcze odmienność mi się podoba, gdy się patrzy na nią z oddali. Nie wiedziałem na początku, co to jest (jakiś dziurawy kawałek metalu, czy co? :) ) Bardzo dobre zdjęcie z bliska. Jak kiedyś będziesz miał okazją zrobienie podobnego zdjęcia z wysokości jednego piętra nie zawahaj się tylko rób. Powinno wyjść naprawdę ciekawie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dużo zależy od aparatu, ale rozumiem, że traktujesz te zdjęcia bardziej jako hobby. [...] Warunki trzeba zawsze sobie starannie przygotować (np. statyw do makro), bo albo robimy zdjęcie porządnie albo wcale.

Tu się zgodzę, przygotowanie to podstawa, dodam, że to dość stare zdjęcia, teraz pewnie zrobiłbym je znacznie lepiej. Tak, traktuję to bardziej jako luźne hobby, jednak zbyt mało poświęcam na nie czasu, taki leń ze mnie, a sprzęt, ważna rzecz, ale bez tego czegoś to i sprzęt nie pomoże ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kilka moich: (...)

"Zachód słońca" i "Biedronka" to normalne zdjęcia. Nic szczególnego, dużo takich zdjęć już człowiek widział.

Historia... #2 Jest zdecydowanie najlepszą fotką. Bardzo ciekawie przygotowane. Podoba mi się. Możliwe, że przydałoby się je zrobić pod trochę innym kątem, bo rozmazane zdjęcia w tle (powinny być, albo wszystkie widoczne, albo wszystkie rozmazane przy takim kącie) odrobinę szpecą całokształt bardzo udanej fotki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystkie fotki były ostre musiałbym walić centralnie od góry

Z tego co ja wiem to zależy od przesłony, ale co tam. Tylko gadam, więc wrzucę coś od siebie z zamierzchłych dziejów (aparat Olympus D545 automat 3.2 MP, więc za bardzo nim poszaleć się nie da), by wam za bardzo ciepło nie uderzyło do głowy przypomnijcie sobie zimę :)

p2040068pq8.th.jpg

"Let it snow"

p2040074ic5.th.jpg

"Pan samochodzik"

p2180040fk9.th.jpg

"Myśliciel"

p2170006rq8.th.jpg

I najlepsze na koniec "Where now?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja też się pochwalę kilkoma fotkami. Aparat dostałem na Gwiazdkę i dopiero ćwiczę, a model to - Fujifilm FinePix A820, myślę że narazie wystarczy mi taki, a oto dokonania jakie poczyniłem:

Widok z bloku - Niebo 1

dscf0708de5.th.jpg

Widok z bloku - Niebo 2

niebo18bv6.th.jpg

Widok z bloku - Niebo 3

niebo15jh2.th.jpg

Nie używałem photoshop'a, ni nie retuszowałem tu wolałem zostawić normalnie, choć mam kilka poddanych edycjii. Macie jakieś rady dla mnie i pod ten model aparatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze i ja dodam cos od siebie :) www.drwho.pl stronke zrobilem niedawno i wiem ze nie jest idealna ale w przyszlosci bedzie lepiej :) Jestem foto-amatorem i troche sie w Photoshopie bawie. Efekty widac na stronie :P Wszelkie komentarze, sugestie, krytyka itp. mile widziane :)

No więc tak. Pierwsze to to, że w ogóle nie kompresujesz zdjęć. Koniecznie zmniejszaj je do rozdzielczości pełnoekranowej (maksymalnie 1000x750 lub coś w tym rodzaju zależnie od zdjęcia, nie zapomnij o opcji "preserve aspect ratio") lub mniejszej, najlepiej programem ACDSee 2.0 Pro lub innym. Tak to zdjęcia strasznie dużo zajmują i widać wszystkie niedoskonałości (a ty chyba nie chcesz, by ludzie widzieli je nawet jeśli coś się zdarzy). Pojedyncze zdjęcie nie powinno zajmować więcej niż 500 kb, ja mam łącze 1MB, a i tak sporo czekam aż mi się całe twoje zdjęcie załaduje.

Część zdjęć jest paskudnie rozmazana, kolejna tylko trochę. W niektórych pracach rzuca się w oczy ziarno, którego również nie powinno być (plasma), chyba że chce się nadać specyficzny klimat fotce. By uniknąć rozmazania przeczytaj sobie np. ten artykuł http://foto.korba.pl/abc_fotografowania/1,...7,3631,art.html . Zdjęcia takie jak "Nie tylko Doda umie pokazywac jezyk :P", albo "Scary Cat" od razu powinny lądować w koszu, bo takie rozmazanie nawet na ekranie aparatu cyfrówki widać, a jeśli tam już widać rozmazanie znaczy to, że zdjęcie należy zrobić ponownie.

Jedyne zdjęcie jakie mi się spodobało to "Mocne te patyczki", czy coś w tym stylu. Pamiętaj też, by starać się urozmaicać zdjęcia, by miały w sobie to coś wyjątkowego. Zwróć uwagę na np. prace Rolka http://www.digart.pl/praca/1553521/glass.html , albo Diabola http://www.digart.pl/praca/1679948/Historia__2.html (innych użytkowników forum actionum). To taki na początek kop w tyłek byś był jeszcze lepszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...