Skocz do zawartości
Arnie

Propozycje nowych tematów

Polecane posty

Temat o Paragonie już jest - klik

Nie ma żadnego ruchu w dziale, więc lista była niezaktualizowana. Naprawdę przestańcie rzucać uwagami, że to moderacja nic nie robi, bo zaglądam do tematu regularnie. Umówmy się, że jeśli ktoś znajdzie trzy głosy to mnie zawoła @podbiel i po sprawie. 
 

PS po aktualizacji skryptu nie działają literki w katalogu, jakby się komuś nudziło to zapraszam

 

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/20/2016 o 15:40, podbiel napisał:

PS po aktualizacji skryptu nie działają literki w katalogu, jakby się komuś nudziło to zapraszam

Literki T-Z oraz 0 działają, więc to raczej nie przez aktualizację skryptu.

BBCODE nie działa jak należy, więc jak sam tego nie zrobisz, to raczej nikt inny również nie ze względu na problemy z kopiowaniem treści wraz z formatowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Reprezentuję studio Jujubee i chciałem Was zainteresować naszą nadchodzącą grą strategiczną Realpolitiks.

Setting jest na political fiction - czasy współczesne. Inspirowana jest m.in. Europa Universalis, Cywilizacją, ale w stosunku do nich uproszczona.

Jeżeli interesuje Was wątek i dyskusja o Realpolitiks, dajcie znać i pokażę nieco materiałów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wstępmnie zainteresowany Realpolitiks, jednak proszę o konkrety. Czas rozgrywki (ramy czasowe), jak wiele aspektów zależy od gracza, tj. stopień rozbudowania administracji i ilość możliwości osiągnięcia celu [podbój - jeśli tak, to czy trzeba mieć Casus Belli, czy można to zrobić oficjalnie, czy za pomocą zielonych ludzików; dominacja gospodarcza, wchodzenie w unie gospodarcze, militarne; wpływ na ustrój, ordynację wyborczą (czy można zmienić proporcję przyjęcia wniosku albo ustawy na sejmie np. zamiast 1/2, to 3/5 najmniej); tworzenie autonomii]. Takie pytanie "Czy jesteście zainteresowani[...]" jest trochę nie na miejscu. Najpierw trzeba mieć czym być zainteresowanym, żeby móc odpowiedzieć. Na razie mamy tytuł i gdzieś z tyłu mi świta, że Gry-Online gdzieś o tym wspomniały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2016 o 18:38, kisiel231 napisał:

Jestem wstępmnie zainteresowany Realpolitiks, jednak proszę o konkrety. Czas rozgrywki (ramy czasowe), jak wiele aspektów zależy od gracza, tj. stopień rozbudowania administracji i ilość możliwości osiągnięcia celu [podbój - jeśli tak, to czy trzeba mieć Casus Belli, czy można to zrobić oficjalnie, czy za pomocą zielonych ludzików; dominacja gospodarcza, wchodzenie w unie gospodarcze, militarne; wpływ na ustrój, ordynację wyborczą (czy można zmienić proporcję przyjęcia wniosku albo ustawy na sejmie np. zamiast 1/2, to 3/5 najmniej); tworzenie autonomii]. Takie pytanie "Czy jesteście zainteresowani[...]" jest trochę nie na miejscu. Najpierw trzeba mieć czym być zainteresowanym, żeby móc odpowiedzieć. Na razie mamy tytuł i gdzieś z tyłu mi świta, że Gry-Online gdzieś o tym wspomniały. 

Dzięki za zainteresowanie, poniżej odpowiadamy ;)

Zasadniczo XXI wiek to timeline 'reżyserowany', po tym okresie możemy kontynuować grę ale tylko z eventami randomowymi.

Gracz przy pomocy eventów i drzewka technologiczno-decyzyjnego ma pośredni wpływ na parametry swojego państwa tzn. na poziom wolności jednostki, interwencjonizmu oraz militaryzmu.

Poziom tych trzy parametrów determinuje system kraju, czyli: demokracja/autorytaryzm/totalitaryzm. Rodzaj systemu z kolei dostarcza rożnych mechanik, np. demokracja nie możze wypowiedzieć wojny bez powodu. Państwa totalitarne mogą atakować, chociaż maja negatywne modyfikatory do gospodarki i kiepskie relacje z demokracjami.

Zielone ludziki- jest cos podobnego, tzn. możemy wspierać rebelie w innych państwach przy pomocy operacji szpiegowskich, w przypadku sukcesu przejmujemy teatr wojenny po stronie rebeliantów i możemy starać się go wspierać dodatkowymi jednostkami.

Bloki- w grze mamy bloki militarno-gospodarcze, państwa z bloku dostarczają jednostki oraz prestiżu. Możemy tez reformować takie bloki, np. za cenę większych minimalnych relacji, wyciagnąć z tych państw bonusy do przyrostu PKB.

 

Co do dopowiedzi na:"Czy jesteście zainteresowani" - zrozumiałem, że ten wątek służy do poruszania nowych tematów. Nie chciałem spamować nadmiarem informacji, albo wrzucać na ślepo tematu o grze bez akceptacji - co też mogłoby się spotkać z banem. Dlatego postanowiłem zagadnąć tutaj. Tak, to prawda, Gry-online pisały już o Realpolitiks obszernie na swoich łamach. Wkrótce przygotowujemy się do kampanii i wydania, więc na pewno prasa znacznie bardziej się zaktywizuje w temacie.

Jeżeli interesuje Was coś więcej, pytajcie śmiało :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...