Skocz do zawartości
wies.niak

Propozycje zmian na Forum Actionum

Polecane posty

Powalacie mnie... Nowy skrypt, wypasiony, góra nowych możliwości, ale niektórym to mało...

To jest forum CD-Action, a nie nasza klasa. Chcecie umieszczać swoje fotki - proszę bardzo, nawet 2048x1536, ale jako link w podpisie.

Dokładnie od tego są odpowiednie tematy lub inne serwisy a sam pomysł SB tylko pominę jednym krótkim zdaniem = FA nigdy nie było czatem i niech tak pozostanie. Co do skryptu i forum to zastanawiam się, czy pozostawicie płatną subskrypcję ? Taką opcję widziałem w panelu, ale chyba nie zdążyliście jej usunąć prawda ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spytałem o to Ghosta i powiedział, że opcja zostanie - może się przydać (nie wnikałem w szczegóły).

Może się przydać... Mam nadzieję, że nie zrobicie płatnego forum :P. No, ale co racja to racja - lepiej zostawić co ważniejsze funkcje, niż je wywalać, a potem na siłę na nowo wstawiać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalacie mnie... Nowy skrypt, wypasiony, góra nowych możliwości, ale niektórym to mało...

To jest forum CD-Action, a nie nasza klasa. Chcecie umieszczać swoje fotki - proszę bardzo, nawet 2048x1536, ale jako link w podpisie.

Nie chodzi tu juz o malo znaczaca rozdzielczosc, ale o sposob myslenia przy wprowadzaniu ograniczen. Rozumiem, ze FA to FA, tu wszystko musi miec swoje miejsce i uzasadnienie w regulaminie, ale pozostawienie skrawka dowolnosci userom, Ziemi by nie zatrzymalo.

No, ale rozumiem, ktos to widzi inaczej, nie warto sie dalej nad tym rozwodzic.

a sam pomysł SB tylko pominę jednym krótkim zdaniem = FA nigdy nie było czatem i niech tak pozostanie

Poczytaj archwialne posty z FoSu w takim razie ;)

SB ma wlasnie zapobiegac powstawaniu dyskusji o charakterze czatu. Mam krotka wiadomosc do przekazania, chce rzucic ciekawym linkiem, szybko spytac, czy reszcie tez padlo gg- pisze na SB. Tak wlasnie funkcjonuje SB na innych- nie mniej powaznych i szanowanych- forach w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kanał irc bedzie? A moze jest i nic o tym nie wiem? :]

Bardzo dobry pomysł, jestem jak najbardziej za. Lepiej nie porywać się na zbędnego shoutboxa, o którym już tu wcześniej ktoś wspominał, tylko zdecydować się na IRC-a. Jest on o wiele bardziej rozwinięty i lepiej zorganizowany.

Modzi, own3d xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kanał irc bedzie? A moze jest i nic o tym nie wiem? :]

Był, nawet parę razy. Za każdym razem egzystował w miarę sprawnie przez jakiś miesiąc, dwa, po czym umierał śmiercią naturalną. Więc następnych prób jego wskrzeszenia nie będzie.

BTW - widzę że pierwszy forumowicz który zorientował się, że może sobie zmienić rangę :). Gratulujemy bystrości :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był, nawet parę razy. Za każdym razem egzystował w miarę sprawnie przez jakiś miesiąc, dwa, po czym umierał śmiercią naturalną. Więc następnych prób jego wskrzeszenia nie będzie.

Aha, czyli tak się sprawy mają? Rozumiem. Ale w związku z nowym forum, zyska ono zapewne na rozgłosie w postaci nowych userów. Już dziś blisko 200 ich się tutaj przewinęło ;). Za jakiś czas można by jednak raz jeszcze spróbować, bo IRC to naprawdę fajna sprawa :). Na gram.pl np. spisuje się to świetnie. Jest postawiony własny, oddzielny serwer na IRC m.in. i na głównym kanale przebywa średnio po 20-30 userów w ciągu dnia. Dodatkowo niektórzy z długim stażem i wysoką rangą mogą zakładać swoje kanały, co też wpływa na atrakcyjność tejże usługi ;). Ale te kryteria, to radziłbym jednak rozważyć :P. Aczkolwiek, rzeczywiście przyczyna może leżeć liczbie userów, a w zasadzie jej niedoborze, bo jednak jeśli o tą kwestię chodzi, różnica pomiędzy tymi dwoma serwisami jest kolosalna ;P. Tak, wiem, wyprzedziłem trochę fakty i odpowiedziałem sobie na parę pytań, które zapewne by padły w tej sprawie, ale jednak myślę, że można by nad tym na nowo podumać. Jak coś, jestem chętny do współpracy :P.

BTW - widzę że pierwszy forumowicz który zorientował się, że może sobie zmienić rangę :). Gratulujemy bystrości :P.

Heh, każdy tak teraz może ;P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze sprostowales, bo juz mialem zamiar zaraz po dentyscie odwiedzic okuliste, a przynajmniej grzecznie spytac gdzie takowa opcja sie znajduje. Dobrze tez, ze to tajemnica, choc nie jestem do konca przekonany czy to powstrzyma spam rush

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się stonowane barwy nowego forum. Dopasowując do kolorystyki strony nie kombinujcie za mocno, bo teraz jest naprawdę przejrzyście i "niemęcząco". Ewentualnie przyciemnić co by po gałach nie waliło w ciemnościach ale te defaultowe barwy to dobry kierunek. Przynajmniej moim zdaniem.

Nie wiem, czy czegoś nie włączyłem czy jak, ale nie widzę szybkiej odpowiedzi.

Jeśli mogę coś zasugerować, to zastanowić się nad ilością i rozmieszczeniem działów na głównej stronie. Nie wiem czy nie rozdrabniacie się za mocno. Osobiście nie lubię takich przeładowanych forów. Wiem, że tematów jest mnóstwo i działy-worki nie są przejrzyste ale zbyt szczegółowy podział powoduje chyba jeszcze większy bałagan. Wydaje mi się też, że dział o grach powinien być jakoś wyżej. Jak na mój gust zaraz po działach o piśmie (wiadomo, najważniejsze). Wydaje mi się, że skoro forum pisma o grach, to gry są... dość ważne. ;)

Takie moje spostrzeżenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanie, czy nie dałoby się skopiować jednego fragmentu kodu. Otóż tutaj - na stronie tematu, jak i na spisie tematów w danym dziale forum u góry jest coś na kształt

> Forum Actionum > Forum > Problemy i propozycje

czy jest możliwe by było to także na dole? Tj pod postami lub tematami? Jest to wygodniejsze od rozwijalnej listy która jest na dole po prawej stronie z przyciskiem "Idź"

:*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest możliwe by było to także na dole? Tj pod postami lub tematami? Jest to wygodniejsze od rozwijalnej listy która jest na dole po prawej stronie z przyciskiem "Idź"

O to to, zapomniałem o tym napisać. Nie wiem tylko czy to nie jest taki urok tego systemu (tego czegoś na czym stoi forum). W każdym razie gdyby się dało ten element dodać na dół, to znacznie poprawiałoby wygodę użytkowania. :)

Pafcio - dzięki za pomoc! Ilość opcji w tym panelu kontrolnym jest... przytłaczająca. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beztytuuct9.jpg

Tak wiem jestem mistrzem painta nabijajcie się :P

Teraz co do propozycji. Nie można danych z czerwonego pola wstawić w miejsce niebieskiego pola (przynajmniej części)? Posty, które są krótkie i mają dużo danych z lewej zostawiaj dużo wolnego miejsca za sobą i wkurzające trochę jest przewijanie takich pustych przestrzeni. Może to jakiś redakcyjny chwyt na podświadomość zmuszający do pisania więcej niż jedno, dwa zdania :)? W każdym bądź razie miło by było widzieć reorganizację wyglądu posta.

Mam nadzieję, że twórca oryginalnego posta nie posądzi mnie do sądu o manipulowanie jego postem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...