Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Bleub, wybacz, ale Twój post zalatuje jakimś hate'm w stronę Sony,

Miast na zaletach, słodzeniu i wychwalaniu konferencji skupiłem się na tym, co mi się nie podobało. Jak najbardziej mogło do zabrzmieć jako hejt, wszak dyskusja nie polega na wspólnym przytakiwaniu sobie nawzajem chytry_prosty.gif.

Czepiasz się o jakieś pierdoły. Racja, bo wygląd konsoli jest najważniejszy. To chyba logiczne, że jakiegoś za przeproszeniem gów*a nie stworzą. Specyfikację podali (niemal całą), więc design zszedł na dalszy plan. Obudowa to w końcu tylko pudło, prawda?

Lubię ładne konsole. Na oficjalnej zapowiedzi czegoś tak wielkiego (jeśli chodzi o hype) jak nowa plejstacja oczekiwałem ujrzenia choćby koncepcyjnej wersji urządzenia, namacalnego produktu końcowego (?), że tak to nazwę. Nintendo przy zapowiedzi Wii U pokazało je w taki sposób by jej kolosalne rozmiary nie były mocno odczuwalne, still better announcement than Sony.

I nie wiem czemu oczekiwałeś, iż pokażą grę zmierzającą na PS3, skoro konferencja była zdecydowanie nastawiona na zaprezentowanie nowej platformy? Mówię tu oczywiście o Beyond.

Bo od E3 o Beyond nie słychać zupełnie nic i przestałem wierzyć iż ukarze się ona na konsole obecnej generacji. Podobnież z The Last Guardian.

Przykład z Gran Turismo to już całkiem kula w płot...Polyphony Digital długo nie zapomni wtopy z Gran Turismo 5, które zostało ujawnione (a później wydane) zdecydowanie za wcześnie, w wyniku czego musieli je łatać i łatać. Pokazano za to inny tytuł traktujący o wyścigach, o czym już jednak nie raczyłeś wspomniećsmile_prosty.gif

Nie wiem co mają do siebie zapowiedź, teaser i wypuszczenie lekkiej zajawki nowym GT z potężną obsuwą piątej części, która dostała oficjalną premierę zwyczajnie zbyt wcześnie. Nie oczekuję że dadzą mi nowe GT na start PS4, od 2 ponad lat jednakże Polyphony coś tam musi dłubać, albo wersję na Vitę albo GT6 właśnie. Drive Club natomiast - jaram się, choć nie tak bardzo jak w przypadku Horizona swego czasu przykładowo.

Wymaga jeszcze wyjaśnienia że te moje przykłady z poprzedniego posta miały na celu potwierdzenie tezy iż mimo ewentualnej prezentacji samej konsoli Sony miałoby i ma jeszcze kilka ciekawych rzeczy do pokazania a nie moje oczekiwania względem konferencji. Wspominałeś coś no naskakiwaniu... chytry_prosty.gif

@Stillborn

Well, chodziło mi o samo PS4, które ma inną architekturę aniżeli trójka i analogicznie gry z PS3 i PSN nie będą kompatybilne z PS4. Chmura to póki co pieśń przyszłości i nie ekscytowałbym się nią tak nadto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, znalazłem fajny filmik, parodiujący "launch PS4":

W zwięzły sposób odnoszą się tam do różnych "ficzerów", które ma zawierać konsola. M.in. do łatwego udostępniania letsplayi (jeden z widzów ziewa, drugi strzela sobie w łeb :]).

Ten filmik to w zasadzie nic specjalnego, ale...

Aha, bleub - nie tylko Tobie wydało się "passe", że nie pokazano PS4 :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem nawet lepszy:

- Podsumowanie całej konkurencji w zabawny sposób. wink_prosty.gif

Szczerze mówiąc konferencja nie urwała mi za bardzo tyłka. Podobają mi się takie patenty jak nagrywanie krótkich filmów albo robienie screenów (dla konsol to błogosławieństwo), ale troszkę razi nadmiar tych wszystkich opcji społecznościowych. Zwykle odpalam konsole żeby się odciąć, a nie żeby dowiedzieć się kto w co gra, co nowego wstawił i zaglądać mu przez wirtualne ramie. Nie róbcie mi z PS4 kolejnej domeny facebooka i całej reszty społecznościowego crapu.

O grach niestety nie mogę za dużo powiedzieć. Killzone, to Killzone - strzelanie, bieganie, skrypty - żadnej rewolucji, trailer InFamous, jakieś Dark Souls Dogma od Capcomu. Jedynie Drive Club zrobił na mnie wrażenie, a przy okazji gość, który go prezentował ostro ubawił (exquisite feeling od opening the door!). Czekam na dalsze informacje, bo choć jestem zadowolony z pojawienia się PS4, to jednak dla mnie trochę za mało.

Edytowano przez Abyss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego narzekacie na społecznościowy stuff. Nie chesz nie musisz korzystać, a dla kogoś innego może to być super sprawa. Wyobrażcie sobię np. recenzję na żywo w CDA. Różne serwisy z grami będą miały ułatwienie w robieniu gameplayu z konsoli co teraz jest troszkę trudnym zadaniem (trzeba kupować różne karty, odbiorniki itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran dotykowy może być fajnym bajerem - wyobraźcie sobie tylko brak interfejsu w FPS'ie, gdzie amunicja i broń wyświetlana jest na ekraniku między naszymi dłońmi (giwerę zmieniamy zaś smagnięciami palca).

Albo to Tobie sie coś pomieszało albo mnie, ale wydaje mi się, że na nowym padzie będzie sam Panel dotykowy, a nie ekran dotykowy. Taki jak z tyłu Vity.

Podobają mi się takie patenty jak nagrywanie krótkich filmów albo robienie screenów (dla konsol to błogosławieństwo), ale troszkę razi nadmiar tych wszystkich opcji społecznościowych. Zwykle odpalam konsole żeby się odciąć, a nie żeby dowiedzieć się kto w co gra, co nowego wstawił i zaglądać mu przez wirtualne ramie. Nie róbcie mi z PS4 kolejnej domeny facebooka i całej reszty społecznościowego crapu.

Mam wrażenie, ze raczej nikt Cie do tego nie będzie zmuszał.

Edytowano przez LordWiadro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Sony nie pokazało samej konsoli. Mam zamiar kupić tę konsolkę jak tylko wyjdzie, ale mam nadzieję, że sony nie powtórzy błędu Microsoftu przy okazji premiery xbox'a 360, to znaczy: fatalne chłodzenie, topiąca się pasta chłodząca procesora.

Mam nadzieję, że ps czwórka zakupiona nawet w dniu premiery z 4 czy 5 lat przetrwa.

Teraz czekam na ruch Microsoftu. Oni mają zadanie o tyle ułatwione, że jeśli cokolwiek wspomną o "next-genowym" Halo, Gears of War, czy Forzie to miliony fanów tych serii kupią x720 w dniu premiery. Dlatego też cudów jeśli chodzi o nowy sprzęt Microsoftu się nie spodziewam. To samo co u Sony: funkcje społecznościowe, diody, szmery i bajery... Tylko to przypisywanie kupionych gier do konkretnej konsoli, to chamska zagrywka.( jeśli to okaże się prawdą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie uważnie czytałeś informację o konsoli bo to, że używki będą działały jest już potwierdzone. Jak next-gena kupię najwcześniej we wrześniu przyszłego roku ze względu na to, że większość ludzi będzie grała w FIFĘ na current-genach.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie Wiadro - dobrze prawisz. Jakiś czas po tym, jak odszedłem już od kompa zdałem sobie sprawę, że to touchpad jest. Niemniej, zmiana broni smagnięciem palca mogłaby pozostać. Pytanie, jak bardzo funkcjonalny byłby ten bajer i czy nie przeszkadzałby w ogniu walki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touchpad będzie niewygodny do używania w grach, jak pisałem wcześniej, posłuży raczej do obsługi kursora :P Spójrzcie jak on jest umieszczony - którym palcem niby byśmy mieli go używać w trakcie gry...? Byłoby to zbyt niewygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chesz nie musisz korzystać

Mam wrażenie, ze raczej nikt Cie do tego nie będzie zmuszał.

Uwielbiam teksty pokroju: nie podoba się to nie graj/nie używaj/nie czytaj etc. jakby tu o to chodziło. Zmierzam do tego, że dodatkowe uspołecznienie gier, integracja z facebookiem i całą resztą jest tutaj wybitnie niepotrzebna, a dodatkowo będzie wymuszać na twórcach różne dziwne rozwiązania żeby podtrzymać dziwny mit o tym, że kogoś obchodzi kto w coś gra. Skończy się to tak, że pod pretekstem ''uspołeczniania" każda gra będzie miała jakiś rodzaj online passa pokroju autologów od EA i zwykła produkcja singlowa sprzedawana jako używka może już bez tego być wykastrowana z zawartości. Nie trzeba wcale wrzucać do PS4 żadnych systemów blokujących używki żeby uprzykrzyć życie graczom.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie było chyba gry do której jest jakiś rodzaj passa do singla. IMO uspołecznienie to fajny bajer - kto chce skorzysta, a kto nie chce to nie, a akurat przytoczony przez ciebie autolog to moim zdaniem świetna sprawa. Chyba, że konsola zmusi nas do rejestracji konta pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem, ale to było byl lekkie faux pas ze strony Sony i wątpię, że konsola zmusi nas do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, czy się nam to podoba, czy nie, twórcy i wydawcy muszą robić coś, by walczyć z używkami. Więc spodziewam się, że różnych online passów będzie więcej i w różnych formach. Następna generacja (ta po PS4/X720) pewnie już zupełnie zrezygnuje z fizycznych nośników. I muszą graczy do tego wszystkiego przyzwyczaić przez czas trwania nowej generacji, właśnie przez to usieciowienie wszystkich elementów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby nie zrezygnowali ten dźwięk otwieranego pudełka, zapach książeczki to jest coś wspaniałego :D A co do konsoli to przed środową-czwartkową prezentacją sony byłem święcie przekonany, że kupie x720, a po prezentacji jakoś się tak napaliłem na ps4. No nic zobaczymy co M$ zaprezentuje na e3. A wiecie mniej/więcej kiedy podadzą wymiary ps4 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie było chyba gry do której jest jakiś rodzaj passa do singla.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Rodzaj online passa do singla do np. DLC z Catwoman do Batmana Arkham City albo dodatkowy towarzysz do ME2, wspomniany Autolog - wszystko to co sprawia, że kupując używkę kupujesz wykastrowaną wersje gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić tę konsolkę jak tylko wyjdzie, ale mam nadzieję, że sony nie powtórzy błędu Microsoftu przy okazji premiery xbox'a 360, to znaczy: fatalne chłodzenie, topiąca się pasta chłodząca procesora.

Sony zajmuje się rynkiem konsolowym od początku lat 90-tych (lub, jak kto woli, od 95 roku, czyli premiery PSOne). Porównaj zdobyte przez nich doświadczenie z tym, które posiadał Microsoft w czasie premiery (a spieszyło im się, i to bardzo) X-Box 360. Błędy Giganta z Redmont wynikały z braku doświadczenia właśnie oraz pośpiechu. Tym razem i jedna i druga firma się nie spieszy. I obie posiadają doświadczenie w opracowywaniu w miarę nieawaryjnego sprzętu. Choć i tak z początku może być różnie (PS3 w momencie premiery też nie było bezawaryjną maszynką, choć nie ma co jej porównywać z X-360 pod tym względem).

Mam nadzieję, że ps czwórka zakupiona nawet w dniu premiery z 4 czy 5 lat przetrwa.

Ja takiej nadziei nie mam, dlatego nie mam zamiaru inwestować w nowy sprzęt. Poczekam z rok, a pewniej dwa, zanim zainwestuję w PS4.

@Funkcje społecznościowe

Cóż, Sony przez sporą część istnienia current genów olewała kwestię sieciowego oblicza swojej konsoli, stąd taki ostry zwrot w tym kierunku. Osobiście, ani mnie to grzeje, ani ziębi. Ale wiem, że ludziom się te funkcje spodobają*. Imo, ze strony Sony to przemyślany ruch. Trzeba tylko teraz czekać, czy w pełni. Bo, jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.

*źródło - wyssanezpalca.gov.pl :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie było chyba gry do której jest jakiś rodzaj passa do singla.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Rodzaj online passa do singla do np. DLC z Catwoman do Batmana Arkham City albo dodatkowy towarzysz do ME2, wspomniany Autolog - wszystko to co sprawia, że kupując używkę kupujesz wykastrowaną wersje gry.

Zgadzam się, ale to żadna nowość która ma pojawić sie wraz z next-genami. Ta ,,przypadłość" jest już z nami od paru lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony zajmuje się rynkiem konsolowym od początku lat 90-tych (lub, jak kto woli, od 95 roku, czyli premiery PSOne). Porównaj zdobyte przez nich doświadczenie z tym, które posiadał Microsoft w czasie premiery (a spieszyło im się, i to bardzo) X-Box 360. Błędy Giganta z Redmont wynikały z braku doświadczenia właśnie oraz pośpiechu. Tym razem i jedna i druga firma się nie spieszy. I obie posiadają doświadczenie w opracowywaniu w miarę nieawaryjnego sprzętu. Choć i tak z początku może być różnie (PS3 w momencie premiery też nie było bezawaryjną maszynką, choć nie ma co jej porównywać z X-360 pod tym względem).

Ja bym stawiał wyłącznie na pośpiech i po części wpakowanie mocarnych (jak na tamte czasy) bebechów połatanych ekologicznym spoiwem (bezołowiowa cyna - elstyczności brak). Wystarczy spojrzeć na pierwszego Xboxa, który obok NGC był konsolą nie do zdarcia. To, że był paskudny i pod względem estetyki dorównywał zewnętrznej stacji dyskietek od C64 to już zupełnie inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję, że nie dojdzie do absurdu w stylu: "aby zagrać w multi, w FIFIE polub nas na facebooku".

A wiesz, że o tym samym myślałem? Tylko w nieco innym aspekcie. Mianowicie trophy typu "zaproś 50 znajomych na Facebooku do polubienia [nazwa gry]", albo "nagraj letsplaja, którego obejrzy 1000 osób" :]. Trochę straszne, ale nigdyniewiadomo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam teksty pokroju: nie podoba się to nie graj/nie używaj/nie czytaj etc. jakby tu o to chodziło. Zmierzam do tego, że dodatkowe uspołecznienie gier, integracja z facebookiem i całą resztą jest tutaj wybitnie niepotrzebna, a dodatkowo będzie wymuszać na twórcach różne dziwne rozwiązania żeby podtrzymać dziwny mit o tym, że kogoś obchodzi kto w coś gra. Skończy się to tak, że pod pretekstem ''uspołeczniania" każda gra będzie miała jakiś rodzaj online passa pokroju autologów od EA i zwykła produkcja singlowa sprzedawana jako używka może już bez tego być wykastrowana z zawartości. Nie trzeba wcale wrzucać do PS4 żadnych systemów blokujących używki żeby uprzykrzyć życie graczom.

Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie się chciał chwalić rzeczami typu letsplay itp. Chcesz tego, czy nie - taka rzeczywistość i kolej rzeczy. Gdyby nie było silnego zapotrzebowania na uspołecznianie gier to nikt by się w to nie bawił, ale najwyraźniej badania rynkowe pokazują, że większość graczy chce i oczekuje takiego czegoś. A fakt, że to tylko ewentualna przykrywka do walki z używkami to już swoją drogą. I tak na prawdę dopiero po premierze ps4 będzie można się przekonać jak na prawdę chce wykorzystać to Sony. Nie ma co snuć pochopnych wniosków.

ps. Skoro tak bardzo przeszkadzają Ci funkcje społeczne i chcesz być zaprzeczeniem tego mitu o którym wspomniałeś, to po co umieściłeś w sygnaturce ten bar z osiągnięciami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? To akurat całkiem proste. Lubię trofea i achivmenty wszelkiego sortu i nie miałem lepszego pomysłu na sygnaturkę ;). Poza tym uważam, że trofea to znacznie mniej inwazyjna funkcja społecznościowa niż np. zaglądanie komuś przez wirtualne ramie czy integracja z innymi portalami społecznościowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądanie przez ramię.

Nie chciał byś być tym graczem, którego profil oglądają miliony bo jest on Hardcorem przez duże H? Być w top 10 most viewed profiles? Lubisz trofea. Nie chciał byś aby miliony Cię oglądały jak zdobywasz jakąś platynę? Trochę to wyolbrzymiam, wiem.

Ale grając na Steamie mam już przyjemność bycia widzem i fajnie jest podyskutować z innymi na temat tego jak ktoś gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby dało radę po grać w gow'a i inne tytuły flagowe sony z poprzedniej generacji.Wiele razy zastanawiałem się nad konsolom ale zawsze ta niepewność kiedy wyjdzie nowa generacja.Tej generacji nie o puszczę i kupiec konsolę jak będę miał hajs miech lub 2 po premierze w Polsce. Gdyby jeszcze można było grać w Lola to komp nie byłby mi potrzebny.Oby cena gier nie była kolosalna bo wtedy lipa z grania miłego :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...