Skocz do zawartości
Zdenio

PS4, X-One, Wii-U

Polecane posty

Granica pomiędzy kupnem pudła a cyfry zaciera się bardzo szybko.

Nie zaciera sie. Digital ma te same zalety i wady co 5 lat temu, a pudelka maja te same zalety i wady co 30 lat temu. Powiedzialbym nawet, ze roznica sie powieksza w miare postepu technologii. Przykladem jest streaming na inne urzadzenia gdzie cyfrowe wersje daja nam ten komfort, ze jesli zechcemy 200 kilometrow od domu zagrac w DriveClub, a nie Bloodborne to nie musimy jechac wymienic plyty.

Roznice mozna co najwyzej sztucznie zatrzec, ale tez nie poprzez zdrowe polaczenie zalet, a przejecie jednej formy przez druga. Tutaj przykladem niech beda PCtowe DRM typu Steam czy Origin. Pudelko mozesz sobie kupic, ale co z tego?

Koszt napędu to jakieś 50 $

$50 dolarow to naped moze kosztowac klienta detalicznego, ktory pojdzie do marketu, a nie konsolowego producenta zamawiajacego 20 milionow napedow rocznie i ktory na konsoli za 300 dolarow jeszcze zarabia. Chyba nie sadzisz, ze koszt napedu stanowi 20% kwoty potrzebnej do wyprodukowania jednego PS4?

droższy sprzęt+wyższe taktowanie dadzą nam 2x więcej mocy.

Przeszlismy od dwukrotnie lepszego CPU, przez 1-5FPS wiecej, az do ''2x wiecej mocy'. Nie powiem, ze mnie to zaskakuje, bo o ile w temacie politycznym sie nie udzielam, to go lurkuje regularnie i tam tez masz problem z utrzymaniem jednolitej argumentacji. Takie przesuwanie bramki nie tylko zniecheca druga strone, ale i pokazuje w pewnym stopniu twoja ignorancje poprzez takie mieszanie pojec. Z tego wzgledu wybacz, ale moim zdaniem nie masz pojecia o czym piszesz.

Nie gram na PC, więc nie wiem

Znowu. Nie grasz na PC, nie wiesz, ale i tak podajesz Steam jako przyklad. To znowu podkopuje twoje argumenty. Steam nie jest tanszy niz konsolowe witryny i na PC jest chyba najdrozszy. Do tego w ostatnich tygodniach przez kurs euro jest z naszego punktu widzenia nawet drozszy niz PSStore czy Xbox Store. Ze stabilnoscia tez bywa roznie. Z mojego doswiadczenia Steam lezy czesciej niz PSN (pomimo tego, ze w PSN spedzam zdecydowanie wiecej czasu). Steam jest chwalony za wzorcowe funkcje spolecznosciowe (komunikator, workshop, fora, activity logi, opcje profilu) i szeroka oferte, a nie za ceny i stabilnosc.

Idzie dalej, niż się spodziewałem

xbox.steampowered.com raczej potwierdza Half-life 3 i w ogole nie zartuje w tym momencie, bo po raz pierwszy ta witryna pojawila sie w instrukcji pierwszego Half-life na OG Xbox. 10 lat temu.

leak (...) Nintendo NX

NOPE

-ucieka-

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie zaciera sie. Digital ma te same zalety i wady co 5 lat temu, a pudelka maja te same zalety i wady co 30 lat temu.

Roznice mozna co najwyzej sztucznie zatrzec,

2.$50 dolarow to naped moze kosztowac klienta detalicznego,

3.Przeszlismy od dwukrotnie lepszego CPU,

4.Znowu. Nie grasz na PC, nie wiesz, ale i tak podajesz Steam jako przyklad. To znowu podkopuje twoje argumenty. Steam nie jest tanszy niz konsolowe witryny i na PC jest chyba najdrozszy.

1. Wszelkie płatności wykonywane w sieci uważam za dystrybucję cyfrową ( poza zamówieniem czegoś retail przez internet ). Do tego wora pakuję więc wszystkie DLC, Season Passy, mikrotransakcje, PS Plus i indyki i wreszcie cyfrową sprzedaż pudełkowych gier. Sprzedaż pudełkowa ostatnio spadła i obwinia się za to właśnie dys. cyfrową, i są ku temu stwierdzeniu podstawy, ponieważ obecnie wychodzi masa dobrych gier dystrybuowanych wyłącznie w cyfrze a ogólna wartość sprzedaży gier cyfrowo na konsolach wzrosła z 10 % do 25 % na przestrzeni generacji i... i ciągle rośnie. Spójrz na comiesięczne zestawienia najlepiej sprzedających się gier na konsolach - nie ma tam indyków, prawie same AAA. Swoją drogą, indyki strasznie podrożały na konsolach, a szkoda.

DC kupisz w sklepie, ale Season Passa już nie kupisz w sklepie i stąd moje stwierdzenie, że cyfra zaciera się z pudełkiem. Obstawiam, że 30 lat temu nie było DLC czy dayonepatchy ( swoją drogą, to takie ukryte always on ).

Ale to jest tylko moja opinia.

2. Zgadzam się, w hurcie taniej niż w detalu. Tak samo CPU kupują pewnie taniej, niż w detalu. CPU w PS4 odstaje od GPU ( słynne more balanced Microsoftu ).

Pragnę tylko zwrócić uwagę na drugie dno - śmierć używek, transportu pudełek i ogólnie całego ambarasu z tym związanego. Skoro każda gra i tak prędzej czy później ląduje w koszu 10$, to co za różnica kupić na promocji za 10$ ? Tutaj wkrada się temat właściwej dystrybucji cyfrowej, ale o tym niżej.

Oczywiście sklepy mogą stanąć okoniem, bo tracą zysk z pośrednictwa sprzedaży gier, tak samo jak gracze sprzedający gry, ale jakoś gaming na PC żyje i ma się coraz lepiej. To może być duży potencjalny zysk ( droższe CPU odkuć sobie na lepszej sprzedaży gier )... albo śmierć konsoli przed premierą.

Ale to jest tylko moja opinia.

3. Mówię tylko i wyłącznie o CPU bo to on jest w przeważającej większości bottleneckiem w tej generacji ( może poza Xone, bo w nim wszystko jest bottleneckiem ). Przykład Unity przywołałem, bo każdy zna jego problemy z frameratem i dev obarcza winą za to CPU ( choć równie dobrze mogło by mu się nie chcieć optymalizować ). Nisko taktowane laptopowe CPU jakoś mi nie pasuje do GDDR5 i 1.9 TFLOP.

Ale to wciąż tylko opinia.

4. Jednoznaczna opinia 99% ludzi sprawiła, żebym uwierzył że tak jest naprawdę. Piszesz że jest inaczej, a masz dane z pierwszej ręki więc uznaję, że Master Race znowu wpuściła mnie w maliny. Czy Steam jest drogi - na liczących się rynkach w branży jest porównywalny, no i ma te słynne promocje. A zresztą, jak nie Steam, to inna usługa.

Uznajmy, że prawidłowy system dystrybucji - w mojej opinii - to taki który odpowiednio premiuje graczowi konieczność opłacenia internetu i brak możliwości odsprzedaży gier i nie zawiesza się jak tylko liczba graczy się zwiększa.

Ale to jest tylko moja opinia.

No, ja tu piszę elaborat, a MS potwierdza Forzę F2P na PC. Za darmo 20 tras w 6 lokacjach, 63 auta, obsługa 4K. Akurat w tym przypadku sama siła marki powinna zadziałać, ale cieszę się, że MS nie olewa. Chcę zobaczyć ich rywalizację o rynek PC na własne oczy i życzę im powodzenia. Pobudki mam egoistyczne - zabić X1 jako konsolę, i jednocześnie dokopać Steamowi ? Yes, please.

Remake Girsów... już jest na PC. 130 PLN na Store. Czekamy na 4th.

Spencer coś mówił o możliwości rozbudowy mocy Xbox One, jak na PC. Steambox anyone ?

w temacie politycznym sie nie udzielam, to go lurkuje regularnie i tam tez masz problem z utrzymaniem jednolitej argumentacji. Takie przesuwanie bramki nie tylko zniecheca druga strone, ale i pokazuje w pewnym stopniu twoja ignorancje poprzez takie mieszanie pojec. Z tego wzgledu wybacz, ale moim zdaniem nie masz pojecia o czym piszesz.

Doceniam szczerość, z Twoją opinią zapoznałem się i przyjąłem do wiadomości.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo planuje kupić PS4 i zastanawiałem się czy coś się zmieniło w porównaniu do PS3.

Pamiętam, że jak kupowałem używane gry na swoją staruszkę to często trzeba było się pogodzić z brakiem multi, albo części DLC (niekoniecznie jakiś tam wielkich). Wątpię, żeby teraz było inaczej, ale np. ciekawi mnie jak to jest np. z takim Star Wars Battlefront, gdzie single wogóle nie istnieje.

Wie może ktoś jak to jest z tą grą? Ewentualnie czy da się dokupić za jakąś sumkę multi passa później i co najważniejsze za ile? Chciałbym sprawdzić czy opłaca mi się bawić w używane gry, bo kupować BFRONTA z konsolą za 1700 to mi się nie opłaca, wolałbym z innymi grami.

Ogólnie najbardziej mnie ciekawi sytuacja z 3 grami:

- Battlefront

- COD: B. OPS III

- Batman Arkham Knight

Jakby ktoś dołączył się do dyskusji i wyjaśnił, jak to teraz wygląda byłbym bardzo wdzięczny.

Do usłyszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedługo planuje kupić PS4 i zastanawiałem się czy coś się zmieniło w porównaniu do PS3.

Pamiętam, że jak kupowałem używane gry na swoją staruszkę to często trzeba było się pogodzić z brakiem multi, albo części DLC

Ogólnie najbardziej mnie ciekawi sytuacja z 3 grami:

- Battlefront

- COD: B. OPS III

- Batman Arkham Knight

Przede wszystkim : do multiplayera na PS4 musisz mieć PS Plus, jeśli mowa o 99% gier.

Używki na PS4 mogą, ale nie muszą mieć Online Passa - decyzja należy do wydawcy. Odnośnie gier które wymieniłeś, żadna go nie ma, a Batman nie ma multi wogóle. Nie wiem o co chodzi z tymi DLC, może jaśniej ?

Microsoft ogłosił plany na wspólną grę X1/PC, z możliwością dołączenia innych sieci - PSN i sieć Nintendo. Z jednej strony dla gracza sama zaleta, a z drugiej - w dobie wszędobylskiego multiplayera userbase grający online to duża zaleta konsol ( Titanfall na X1 oscyluje wokół 5k-2k grających ). Co prawda Sony pozwala na wspólne multi z PC w niektórych tytułach, ale czy pozwoli z X1 ?

A Sony ogłosiło cenę VRa - 1700 z groszami.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#boring #cringe #nocontent

W sumie dedykowanego tematu dla tegorocznej edycji E3 nie ma, ale może to i dobrze :P EA mało co pokazało a właściwie to nic co by mnie zainteresowało.

Z nowego ME tylko jakieś pewnie renderowane urywki w formie behind the scenes, o Star Warsach samo gadania jak to będzie wspaniale...no i sporty...

Bleh.

Z ciekawości spytam - ogląda(ł) ktoś to w ogóle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Black Shadow napisał:

W sumie dedykowanego tematu dla tegorocznej edycji E3 nie ma

Z ciekawości spytam - ogląda(ł) ktoś to w ogóle?

Ja oglądałem wyrywkowo, skipowałem gadaninę. Zero nowości, oficjalne potwierdzenie tego co wyciekło jakiś czas temu. Andromeda na materiale wyglądała okazale - co z tego, jak może mieć premierę równie dobrze na jesieni 2018 ? Wycieki z MS były ciekawsze. No, ale ten BF1 nieźle wygląda.

Zaczynam powoli tracić ochotę na czekanie i oglądanie konferencji, skoro i tak 90 % to tylko czcza gadanina, gameplaye są pocięte i naciągane, a  ogłoszone nowe gry, które mnie zawsze najbardziej ciekawią będą miały premierę w sklepach w 2 - 3 lata od prezentacji. Zanim Andromeda trafi do sprzedaży, mogę zostać ojcem. 

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Black Shadow napisał:

Z ciekawości spytam - ogląda(ł) ktoś to w ogóle?

Czytam podsumowania, szkoda czasu na ślęczenie przy tym.

BF1 wygląda obiecująco, chociaż muzyka i montaż za cholerę nie licują z tematem. 
Większy, lepszy Dishonored (byłem święcie przekonany że on się nazywa Assano) też jest fajny.
Quake Champions wygląda fajnie, ale prerenderami piekło jest wybrukowane.
Zaskoczył mnie nowy Prey, który za cholerę nie wygląda jak Prey. Gdyby nie napis na końcu to bym strzelał że to Dead Space.

Liczę że najlepsze jeszcze przed nami, EA i Bethesda to dla mnie rozgrzewka przed MS i Sony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sergi napisał:

Liczę że najlepsze jeszcze przed nami, EA i Bethesda to dla mnie rozgrzewka przed MS i Sony.

Wychodzę z tego samego założenia i w sumie cieszę się, że ostatecznie zdecydowałem się nie ślęczeć do czwartej czy piątej nad ranem i oglądać Bethesdę na żywo :P

Patrząc po newsach też nie było warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie gospodarze tych pokazów strasznie denerwują? Na żywo nie idzie tego oglądać.

ReCore - Z początku byłem zainteresowany, ale te nowe, głupkowate materiały ostudziły mój zapał. Liczyłem na coś kompletnie innego.
Xbox One S - Slim na poziomie na jakim PS4 było od początku, "nothing to write home about". Czy HDR nie jest zależny tylko od telewizora?
Inside - Limbo bez pomocy psychoterapeuty. Like.
Sea of Thieves - Cringe level over 9000. No i od pierwszego pokazu wyszły już ze dwie takie gry. Meh.
Gears of War 4 - Sprawny, świeży, na PC. Co prawda wcześniejsze materiały z multi bardziej nakręcały, ale i tak to  najlepsze co widziałem u MS.

No to czekamy na najlepsze.
<suchy żart o Beyond Good & Evil 2>

EDIT

No i po ptokach. Ubi się nie popisało.

Wildlands, Watch Dogs 2 - Jeśli tak będą wyglądać i działać to będzie fajnie. Ale nie podniecam się, bo chociażby W_D pokazało że Ubisoft potrafi wyrządzić dużą krzywdę własnej grze.
Grow Up - Mam słabość do pierwszej części, ale nie wyobrażam sobie jak rozwiną koncepcję tej gry, żeby nie znudziła po 20 minutach.

Za to Sony.
Kratos wiking, Days Gone, Farpoint, remastery Crasha. To na plus, choć Sony trochę goni w piętkę.
Horizon Zero Dawn - Nie czuję tej gry. Nie potrafię wskazać co konkretnie mi nie pasuje, ale jakoś na razie "nie klika".
Detroit Becomes Human - Było, było, było. Wygląda jak tamten benchmark z PS3, do tego mocno czuć Deus Exa:HR, Blade Runnera i Ghost in the shell. Nay.
RE7 - Wygląda bardziej jak teaser Silent Hill, choć powrót do klimatów jedynki byłby dobrym ruchem.
Death Stranding - Nawet nie wiem co napisać :) Miałem nadzieję że po skończeniu z MGS Kojima będzie pisał bardziej normalne gry, a zrobił dokładnie odwrotnie.
VRy - mam nadzieję że Sony wie co robi i nie wypuści takiego szrota jak Oculus, Samsung i HTC.

No i The Last Guardian z datą premiery, jeśli miałbym wskazać gwóźdź całego E3, to byłoby pewnie to. Nie żeby konkurencja była jakaś specjalnie silna w tym roku.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Microsoft zamierza ruszyć ostro z zakupami studiów deweloperskich. Ma on ochotę mieć pod swymi skrzydłami EA, Valve oraz twórców PUBG. Tak przynajmniej wynika z tego artykułu - https://www.polygon.com/2018/1/29/16930892/xbox-one-exclusive-games-analysis-microsoft

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2018 o 23:04, goliat napisał:

Wygląda na to, że Microsoft zamierza ruszyć ostro z zakupami studiów deweloperskich......

"Przegrał" ostatnią generację konsol i teraz przygotowuje się do następnej generacji i.... bardzo się z tego powodu cieszę. Mimo, że jestem fanem PS4 uważam, że nie ma nic gorszego od lidera, który bez potrzeby rywalizacji zaczyna "osiadać na laurach". Dlatego niech obaj konsolowi "tytani" zaczną kolejną walkę o nas, graczy ... wyjdzie to nam tylko na dobre.

Edytowano przez le_Fey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horizon Zero Dawn (2020) i MLB The Show (2021) na innych platformach (np. PC - w tym możliwe rozszerzenie usługi na inne konsole). Wszystko dzięki wsparciu technologi Microsoftu Azure w ramach współpracy z Sony. Wydania w wersji chmurowej (PS Now). Nie są to jedyne gry (w tym ekskluzywne) które będą dodawane do biblioteki gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2016 o 15:59, lubro napisał:

Nie zaciera sie. Digital ma te same zalety i wady co 5 lat temu, a pudelka maja te same zalety i wady co 30 lat temu. Powiedzialbym nawet, ze roznica sie powieksza w miare postepu technologii. Przykladem jest streaming na inne urzadzenia gdzie cyfrowe wersje daja nam ten komfort, ze jesli zechcemy 200 kilometrow od domu zagrac w DriveClub, a nie Bloodborne to nie musimy jechac wymienic plyty.

Roznice mozna co najwyzej sztucznie zatrzec, ale tez nie poprzez zdrowe polaczenie zalet, a przejecie jednej formy przez druga. Tutaj przykladem niech beda PCtowe DRM typu Steam czy Origin. Pudelko mozesz sobie kupic, ale co z tego?

$50 dolarow to naped moze kosztowac klienta detalicznego, ktory pojdzie do marketu, a nie konsolowego producenta zamawiajacego 20 milionow napedow rocznie i ktory na konsoli za 300 dolarow jeszcze zarabia. Chyba nie sadzisz, ze koszt napedu stanowi 20% kwoty potrzebnej do wyprodukowania jednego PS4?

Przeszlismy od dwukrotnie lepszego CPU, przez 1-5FPS wiecej, az do ''2x wiecej mocy'. Nie powiem, ze mnie to zaskakuje, bo o ile w temacie politycznym sie nie udzielam, to go lurkuje regularnie i tam tez masz problem z utrzymaniem jednolitej argumentacji. Takie przesuwanie bramki nie tylko zniecheca druga strone, ale i pokazuje w pewnym stopniu twoja ignorancje poprzez takie mieszanie pojec. Z tego wzgledu wybacz, ale moim zdaniem nie masz pojecia o czym piszesz.

Znowu. Nie grasz na PC, nie wiesz, ale i tak podajesz Steam jako przyklad. To znowu podkopuje twoje argumenty. Steam nie jest tanszy niz konsolowe witryny i na PC jest chyba najdrozszy. Do tego w ostatnich tygodniach przez kurs euro jest z naszego punktu widzenia nawet drozszy niz PSStore czy Xbox Store. Ze stabilnoscia tez bywa roznie. Z mojego doswiadczenia Steam lezy czesciej niz PSN (pomimo tego, ze w PSN spedzam zdecydowanie wiecej czasu). Steam jest chwalony za wzorcowe funkcje spolecznosciowe (komunikator, workshop, fora, activity logi, opcje profilu) i szeroka oferte, a nie za ceny i stabilnosc.

xbox.steampowered.com raczej potwierdza Half-life 3 i w ogole nie zartuje w tym momencie, bo po raz pierwszy ta witryna pojawila sie w instrukcji pierwszego Half-life na OG Xbox. 10 lat temu.

NOPE

-ucieka-

 Ale co tu zakrzywiać rzeczywistość, zarówno muzyka jak i gry a cd (blu-ray itp) przenoszą się do wersji cyfrowych i powoli to jest koniec płyt. Zauważ że np już w laptopach większość marek nie montuje napędów cd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...