Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Co-Relacja Podcast

Polecane posty

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Dawno nie było tak wypaśnego odcinka: dwa cieplutkie tytuły od EA, dogłębna analiza PS Meeting i Playstation 4, konkurs z nagrodami i gościnnie Black Shadow. Do odsłuchu zapraszają

bleub, Yaper, SennseJ, kraven oraz Black Shadow

Chyba wszyscy na to czekali, a przynajmniej ekipa Co-Relacji. Mowa oczywiście o PlayStation Meeting, na którym zapowiedziano pierwszą konsolę nowej generacji - PlayStation 4. To właśnie na tym wydarzeniu koncentrujemy się w czternastym już odcinku podcastu Co-Relacja. Tym razem nasze grono jest aż pięcioosobowe, absencji nie było, a ponadto powitaliśmy gorąco kolejnego już gościa - Black Shadowa, znanego moderatora z Forum Actionum. Posucha w temacie wydań limitowanych odbiła się na jakości kącika kolekcjonerskiego, gdzie usłyszycie między innymi o limitowanym wydaniu Gears of War: Jugment Kilo Squad Edition oraz mocno badziewnym Tron: Evolution w edycji specjalnej. Nadrabiamy tymczasem w Pogrywance, gdzie yaper śpieszy w opisem wrażeń z dwóch jeszcze świeżych gier od EA - Dead Space 3 i Crysis 3. Hity, czy może kity? Nasz gość porozprawia o singlu w Call of Duty: Black Ops 2 oraz Guild Wars 2. SennseJ pociągnie temat Crysisa, ponieważ wziął niedawno na celownik część drugą trylogii Cryteku. Ponadto zachęcił nas do zapoznania się z ambitnym indykiem w postaci Feza. Kraven atakuje mocno niedocenionym RAGE od id Software oraz klasykiem przez duże 'K' - System Shock 2 od ojców serii Bioshock. Na deser bleub palił gumę i przeskakiwał z wozu do wozu w Driver: San Francisco. Zapraszamy do odsłuchu, tym bardziej, że

przygotowaliśmy konkurs z nagrodami w postaci gier!

Enjoy!

Prócz tego - serdecznie dzięki dla

Prometheusa za stworzenie ver. 2.0 naszego logo!

Nagrody w konkursie :

- 2x Cave Story+ (Steam)

- Metro 2033 (Steam)

- Duke Nukem 3D Atomic Editon (gog.com)

Pytania do konkursu:

1. Czy bleubowi spodobał się Driver?

2. Jaką ocenę Yaper dałby Crysisowi 3?

3. Wymień 3 gry które zostały zapowiedziane na konferencji Playstation Meeting.

Adres mailowy do nadsyłania zgłoszeń: corelacjapodcast@gmail.com

Termin nadsyłania odpowiedzi - 10.03.2013r.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy w trakcie następnego, 15. odcinka czterech zwycięzców.

O czym posłuchasz w Co-Relacji #14?

Co w branży piszczy:

- Wstępniak i zasady konkursu; [od 1:11]

- Playstation Meeting i oficjalna zapowiedź Playstation 4; [od 5:27]

Kącik kolekcjonerski:

- Gears of War Judgment Kilo Squad Edition; [od 61:58]

- Painkiller Hell & Damnation Collector's Edition; [od 63:43]

- Tron Evolution Edycja Specjalna okiem bleuba; [od 64:55]

Pogrywanka:

- Crysis 3 by Yaper; [od 68:33]

- Crysis 2 by SennseJ; [od 80:00]

- Dead Space 3 by Yaper; [od 84:55]

- CoD: Black Ops 2 by Black Shadow; [od 92:36]

- Rage by kraven; [od 97:40]

- System Shock 2 by kraven; [od 108:24]

- Guild Wars 2 by Black Shadow; [od 113:23]

- Fez by SennseJ; [od 116:43]

- Driver: San Francisco by bleub; [od 121:04]

- Outtake; [od 130:03]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest,

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dano - Realm of Zeltros

Akashic Records - Hi-Tech Glitch Dubstep

Dano - The Wire

Nomoredolls - Electric Sheep

Paul Klason - Back in the day

Dano - The World at Large

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dziękuję za zaproszenie i możliwość zasmakowania jak taki podcast się robi także od kuchni. Przy okazji przepraszam za wszelkie błędy językowe prawdziwe i urojone (np. raz wydało mi się, że powiedziałem "sandbonks" zamiast "sandbox" :D) oraz nie wspomnienie o paru rzeczach (np. w przypadku Black Opsa 2 nie skrytykowałem rozdziału roaring rampage of revenge Cuban God of War), ale w przeciwieństwie do Yapera trzymałem się w swoich ramach czasowych* ;] Do następnego razu, dalszych sukcesów itd.

*trololololol

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że w 14 odcinku dane mi będzie posłuchać jednego z "kolegów po fachu" wink_prosty.gif Najpierw skończę obgrywać Black Mesę, a później na dobranoc zabiorę się za przesłuchanie nowego odcinka. Zobaczymy jak się prezentują debiutanckie kroki gościa najnowszego odcinka - a na deser może spróbujemy szczęścia w konkursie? smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeliliśmy (a dokładniej - ja strzeliłem) solidnego bubla przy końcowej obróbce i musieliśmy zawiesić wersję pierwotną odcinka która już na YT się pojawiła. Przygotowanie i wrzucenie poprawionego pliku nie zajęło więcej niż 2 godzin (po 15. odcinek był już zauploadowany na YT), lecz od tamtej pory zjadło go YT i niekończące się przetwarzanie pliku. Nie mam pojęcia dlaczego, wiem tylko że od 18 godzin zamiast puścić nagranie dla publiki, Youtube wciąż je przetwarza, dlatego też uploaduję je właśnie jeszcze raz.

Wersja z mediafire jest już dostępna.

Edit. Udało się, teraz filmik przeszedł proces przetwarzania bez żadnych zgrzytów ani opóźnień. Dziwne :/

@Black Shadow

Absolutnie nie masz za co przepraszać, błędów językowych, zwłaszcza z mojej strony, jest w każdym odcinku co nie miara, taka już formuła nagrywania na przysłowiowego żywopłota ;). Yaperowe "trzymanie się" ram czasowych powolutku przeradza się w legendarną cechę Co-Relacji, choć nie tylko on w ostatnim odcinku przegiął dosyć znacznie przeznaczony na pojedynczy tytuł czas :>.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem całkiem przyjemnie mi się oglądało, nie powiem :D

Co prawda z paroma rzeczami się nie zgadzałem, ale na tym Podcast polega, że wy gadacie, a ja tylko słucham :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podcast podcasem (a zombie zombie zombie :>), natomiast zarówno ten temat, jak i opcja komentarzy na Youtube są do dyspozycji Was, słuchaczy, by wytknąć nam ewentualne błędy, pochwalić za coś czy odnieść się do tego tematu/stwierdzenia z którym się nie zgadzacie. Pisz co Ci leży na wątrobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, brać udział w konkursie. Póki co mamy tylko TRZY zgłoszenia, zatem kolejne w 100% gwarantuje wygraną. Sam podcast obfituje w fajne tematy, zatem nie zmarnujecie czasu poświęconego na odsłuch. Tymczasem zapraszam już do odcinka, który ujrzy światło dzienne dokładnie za tydzień - tam skoncetrujemy się na Tomb Raiderze oraz jego kolekcjonerce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się od czasu do czasu dorzucić swój komentarz, ten został dodany wyjątkowo późno - nowy semestr na uczelni sprawił, że nie mam zielonego pojęcia jak się nazywam i po raz pierwszy musiałem sobie Wasz podcast dawkować w partach (wcześniej łykałem wszystko w całości). Strasznie rozbawiły mnie perypetie bleuba z kolekcjonerką Tron, bo najpierw strasznie ją cisnął, a mimo wszystko ją nabył :D Generalnie bardzo fajny odcinek, bo wciąż przedstawiacie skład nowych kolekcjonerek (co jest ważne, bo nie śledzę newsów, a u Was mogę się dowiedzieć tego), no i w końcu naprawdę bogata w tytuły Pogrywanka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Kolekcjonerka Trona faktycznie wpadła do mnie nieco znienacka, dalej uważam ją za niegodną najmniejszej uwagi, ale soundtrack Daft Punk można wszak wyjąć i postawić na półeczce oddzielnie :>.

Co do przedstawiania najnowszych kolekcjonerek - fakt faktem że niewiele jest źródeł takowych informacji w polskiej sieci dlatego staramy się by kącik kolekcjonerski był tym czym Co-Relacja może się pochwalić.

Bogata pogrywanka? Nie obniżamy tempa, w następnym odcinku m.in. Tomb Raider i SimCity ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, dobre pytanie, sam czekam z niecierpliwością.

Dwie niespodzianki powiadasz? Obstawiam, że pierwsza z nich to to, że gościem piętnastego odcinka będzie Smg. Druga? Hmmmm, być może chodzi o to, że konkurs został odwołany, bo ekipa Co - Relacji nie miała w co grać? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są niewielkie szanse na premierę jeszcze jutro w późnych godzinach nocnych, nic jednak nie mogę obiecać, zazwyczaj postprodukcja zabiera znacznie więcej czasu niż pierwotnie zakładam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Marcowe premiery zawładnęły 15. odcinkiem Co-Relacji, w które prym wiądą Tomb Raider i SimCity. Oprócz tego? Zapowiedź coodcinkowych rozdawajek i plany okraszenia podcastu filmikami. Tym razem tylko w trzyosobowym, ale pełny wigoru składzie do odsłuchu zapraszają

bleub, Yaper i kraven

W marcu jak w garncu - i nie chodzi tutaj bynajmniej o doskonale wszystkim znane polskie przysłowie. Growy garniec wręcz kipi od premier, jakie mają miejsce w trzecim miesiącu roku. Jedną z nich jest wyczekiwany przez wielu powrót słynnej pani archeolog - Lary Croft w absolutnym restarcie marki Tomb Raider. To właśnie produkcja Crystal Dynamics jest niekwestionowanym tematem numer 1 odcinka. Najpierw dowiecie się, czy warto w ogóle interesować się edycją kolekcjonerką tejże gry. Wszystko za sprawą yapera, który się w nią zaopatrzył. Następnie 'rzućcie uchem' na Pogrywankę, gdzie we trzech (bleub, kraven, yaper) postaramy się ocenić grywalność Tomb Raidera. Naturalnie, na tym nie koniec gorących tematów, a wszystko za sprawą kravena i jego wstępnego raportu z obcowania z SimCity - najnowszym symulatorem życia miasta, którego premiera nie obyła się bez kontrowersji. Poza tym w Aktualnościach dużo o premierach, zarówno marcowych jak i tych z późniejszej części roku. Okazje w sklepach wysyłkowych winny zachęcić łowców okazji edycji kolekcjonerskich. Na deser obszerne wrażenia z aż trzech gier wyścigowych - netKar, dema technologicznego Assetto Corsa i bety Trackmanii 2: Stadium. Cały ten misz masz skwituje yaper w swojej mitycznej batalii w God of War III, którą wstępnie porówna do wersji demonstracyjnej nadchodzącego wielkimi krokami God of War: Wstąpienie. Okrągła piętnastka w numerze odcinka nie może przejść bez echa - organizujemy kolejny już konkurs z nagrodami w postaci gier. Mamy też nadzieję, że wejdzie nam to w krew i co odcinek rozdamy Wam coś godnego uwagi. Tymczasem zapraszamy do słuchania!

Enjoy!

PS. SennseJ nie mógł nagrywać z nami ostatniego odcinka, możecie liczyć jednakże na Jego powrót w odsłonie nr. 16!

Do wygrania w tym odcinku:

- Dynamite Jack (steam)

- 2x Warframe closed beta key

Pytania do konkursu:

1. Wymień 3 Twoim zdaniem najciekawsze premiery marca.

2. Czy artbook z kolekcjonerki Tomb Raidera usatysfakcjonował ekipę Co-Relacji?

3. Jakim pojazdem bleub śmigał w netKar?

Adres mailowy do nadsyłania zgłoszeń: corelacjapodcast@gmail.com

Termin nadsyłania odpowiedzi - 24.03.2013r.

Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosujemy w trakcie następnego, 16. odcinka trzech zwycięzców.

Do zgłoszenia prosilibyśmy byście dorzucili uszeregowaną listę kluczy z puli od tych, które najbardziej chcielibyście zagarnąć do tych, które interesują Was najmniej.

O czym posłuchasz w Co-Relacji #15?

Co w branży piszczy:

- Wstępniak, rozwiązanie konkursu i zapowiedzi zmian w Co-Relacji; [od 0:30]

- Krótki przegląd premier marca 2013; [od 8:18]

- Thief oficjalnie zapowiedziany; [od 10:00]

- Assassin's Creed IV: Black Flag - zapowiedź i pierwsze informacje; [od 14:10]

- Krótkie newsy; [od 22:35]

Kącik kolekcjonerski:

- Okazje w sklepach wysyłkowych; [od 26:30]

- Tomb Raider Edycja Kolekcjonerska okiem Yapera; [od 29:00]

Pogrywanka:

- TEMAT ODCINKA: Tomb Raider na trzy baty - Yaper, kraven & bleub; [od 37:37]

- SimCity by kraven; [od 1:01:48]

- netKar-pro by kraven; [od 1:16:52]

- Assetto Corsa Technology Preview by kraven & bleub; [od 1:21:40]

- Open Beta TrackMania 2: Stadium - bleub & Yaper; [od 1:25:30]

- God of War III & demo God of War: Ascension by Yaper; [od 1:32:00]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest,

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dano - Realm of Zeltros

Epic Soul Factory - La busqueda de Ianna

Dano - Matiere Noire Vibrante

Fresh Body Shop - Wizard

Dano - The Boom Born Blues

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żem posłuchał w tle pisząc sobie parę rzeczy, głównie posty na forum i było w porządku choć zastanawiałem się czy czasem jedną z niespodzianek nie będzie znowu jakiś niespodziewany gość (redaktor CD-Action może :D). Tematy w porządku, słucha się dobrze waszej gadki, podkład/przerwa muzyczna spoko (zwłaszcza drugi kawałek od początku) i ich długość chyba też już nie wymaga zmian... tyle... O, może miałbym jednak taką sugestię, że jak ktoś z waszego głównego składu nie może to miejcie w zapasie jakiegoś rotacyjnego gościa aby ta czwórka była* ^_^

*plus sami wspomnieliście w podcaście, że do samochodówek przydałby się wam lubro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano przydałby się ktoś 'na awaryjne zastępstwo', ale o nieobecności SennseJa dowiedzieliśmy się na ostatnią chwilę i trudno było kogoś dograć. Zresztą, chciałem zrealizować swój diabelski plan i z okazji Dnia Kobiet zaprosić dziewoję... ale grających kobiet już nie ma, przynajmniej nie mogłem takowej i do tego chętnej znaleźć :trollface:

Zawsze rozważymy propozycje współpracy w charakterze gościa specjalnego od użytkowników tego forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się, po wielu trudach, wrzucić na kanał pierwszy nasz podcast w pełni okraszony gameplayem. Wszelakie linki zostały już zaktualizowane, postanowiłem jednak zostawić starą wersję dla słuchaczy przyzwyczajonych do starej formy i statycznego tła Co-Relacji chytry_prosty.gif. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do zapoznania się ze zmodernizowaną formułą i zostawienia komentarza, czy taka forma Co-Relacji przypadła Wam do gustu.

@Black Shadow

Rotacyjny gość? Podejrzewam że da się zrobić i będziemy musieli z chłopakami pomyśleć coś w tym właśnie temacie. Nie możemy powiedzieć iż nie mamy nikogo konkretnego na oku, tak jednakże jak już wspomniał Yaper - wszelaka młoda krew bardzo mile widziana.

zastanawiałem się czy czasem jedną z niespodzianek nie będzie znowu jakiś niespodziewany gość (redaktor CD-Action może biggrin_prosty.gif)

Mhm, za chudzi w uszach jesteśmy na coś takiego chytry_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchane, więc wypada to i owo wspomnieć o swoich odczuciach odnośnie najnowszego epizodu. Fajny patent na "grę numeru", której w Pogrywance poświęcacie najwięcej miejsca. Ta blisko półgodzinna rozmowa o nowym Tomb Raiderze wypadła fajnie i sam się zastanawiam nad zakupem, bo słyszałem, że gra ta ma stosunkowo małe wymagania, co trochę dziwne i myślę, że dałbym radę to odpalić u siebie. Dla mnie to słabe, że marnują "numerek" na coś takiego, jak Black Flag. Nie jestem wielkim fanem AC, także płakać nie będę, ale zgadzam się z opiniami, że powinno to być bardziej potraktowane jak Brotherhood, niż kolejna, "numerowana", część gry.

Epizod zleciał podejrzanie szybko, a to w sumie dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię zaskoczę, ale "temat odcinka" wyszedł niejako przypadkiem, przy sklejaniu line-upu Yaper podkreślił w ten sposób Tomb Raidera spośród innych gier do odcinka i tak już zostało. Jeżeli patent się podoba to możemy wyróżniać i nieco bardziej od innych skupiać się tylko na tym jednym tytule w danej odsłonie, bywa jednak tak że w danym odcinku każdy z nas gra nie tylko w różne ale i odrębne gatunkowo tytuły, dlatego z pewnością nie zawsze, aczkolwiek będzie można oczekiwać tematów odcinka w pogrywance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 'Temat Odcinka' może pojawiać się zarówno w Aktualnościach, Pogrywance, czy też Kąciku Kolekcjonerskim. Potrzeba jednak odpowiednio: gorącego tematu trzęsącego branżą, wielkiej premiery gry, którą ograło co najmniej dwóch członków załogi Co-Relacji i wreszcie gorącej premierowej kolekcjonerki, którą zakupiło więcej jak jeden ze składu. Idea takiego rozbudowanego, dominującego tematu jest moim zdaniem ciekawa dla potencjalnego słuchacza i planujemy się jej trzymać, jeśli tylko będą ku temu sprzyjające warunki, o których wyżej napisałem.

Staramy się ciągle rozwijać zawartość sygnowaną logiem Co-Relacja. Oprócz podcastu, który bezproblemowo znajdziecie na YouTube pod adresem: http://www.youtube.com/user/corelacjapodcast powstał również fanpage na Facebooku, który rozpaczliwie potrzebuje lajków na rozruch: http://www.facebook.com/pages/Co-Relacja/431124200305330?fref=ts

Mamy również nadzieję, że w każdym odcinku pojawi się konkurs, w którym do wygrania będą nagrody w postaci kluczy do gier. Im większe będzie zainteresowanie podcastem tym lepsze fanty planujemy dla Was organizować. Wszystko w Waszych rękach. Podobnie ma się sprawa z poszerzeniem zawartości o videorecenzje. Postanowiłem sobie, że zacznę je regularnie przygotowywać, jak tylko liczba subskrybentów przekroczy zawrotne 100 osób. Mam nadzieję, że nastąpi to jeszcze w tym roku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...