Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Co-Relacja Podcast

Polecane posty

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Ósmy odcinek forumowego podcastu Co-Relacja, choć z lekkim poślizgiem, trafia w końcu na antenę - do odsłuchu zapraszają

bleub, Yaper, SennseJ, Kraven oraz gościnnie Ferrou.

Rozwój to najlepsze określenie, jakie obecnie ciśnie się na usta słuchając kolejne epizody Co-Relacji. Ósma odsłona stoi pod znakiem debiutu pierwszego na naszych łamach gościa, jakim jest sympatyczny znawca strategii - Ferrou. To dzięki jego miłej osobie posłuchacie wiele o nowinkach w tym gatunku w specjalnym dedykowanym kąciku. Co więcej, dane Wam będzie poznać wrażenia z rozpakowania edycji kolekcjonerskiej Króla Artura II oraz przegrania kilkudziesięciu godzin w X-Com: Enemy Unknown. Co poza tym? Aktualności nie szczędzą nam informacji o kolejnych ciekawych Kickstarterach. Kącik kolekcjonerski zgodnie z oczekiwaniami koncentruje się na dwóch wielkich niedawnych premierach - Assassin's Creed III oraz Hitman: Absolution. Największe bogactwo czeka na Was tymczasem w Pogrywance. Tam oprócz wspomnianego już X-Coma znajdziecie grę odcinka, a mianowicie kontrowersyjną produkcję Ubisoftu traktującą o trzecim Asasynie - Connorze. Poza tym pierwszy raport z obcowania w becie nowego rozszerzenia do Starcrafta II: Heart of The Swarm, podsumowanie Prototype 2 oraz Dishonored od Yapera, krótki wywód nt. dwóch wiodących strzelanek FPS od Ferrou, a także zamknięcie pierwszego sezonu The Walking Dead okiem kravena i SennseJa. Zapraszamy do odsłuchu i pozostawiania komentarzy tutaj oraz bezpośrednio pod materiałem na YouTube.

Enjoy!

O czym posłuchasz w Co-Relacji #8?

Co w branży piszczy :

- Krótkie newsy ostatnich dni;

- Co w strategiach piszczy: sequele Rome Total War i Company of Heroes - warto czekać? [od 17:08]

Kącik Kolekcjonerski :

- okazje w sklepach wysyłkowych; [od 32:58]

- Assassin's Creed III: Freedom Edition okiem Co-Relacji; [od 34:49]

- Hitman: Absolution: Deluxe Professional Edition - wrażenia Yapera i Kravena; [od 47:12]

- przegląd zawartości EK Króla Artura II by Ferrou; [od 56:30]

Pogrywanka :

Assassin's Creed III PC; [od 64:50]

Starcraft 2: Heart of the Swarm by Ferrou & Yaper; [od 98:18]

X-Com: Enemy Unknown by Ferrou; [102:40]

Battlefield 3 & Call of Duty: Black Ops by Ferrou; [od 109:43]

Dishonored i Prototype 2 by Yaper; [od 115:35]

Walking Dead 5. Episod by SennseJ i Kraven; [od 124:00]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest, Net, The Puppeteer

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dano - Realm of Zeltros

Miodrag Marjanov Quintet - Balcan Hause

Nevadat - Tehran Nights

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i owszem momentami było mnie słabo słychać, ale nie było też tragicznie. Anyways, muszę podłączyć starego PC i sprawdzić, czy to aby nie wina zintegrowanej karty dźwiękowej, bo mikrofon wydaje się w porządku. Jak już zidentyfikuję problem to zacznę procedurę jego eliminacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Święta, święta, święta. Błoga atmosfera udziela się chyba każdemu, a już na pewno nam, ponieważ przygotowaliśmy dla Was specjalny, świąteczny odcinek z konkursem i nagrodami! Do odsłuchu zapraszają

bleub, Yaper oraz SennseJ

To koniec roku i czas podsumowań przez co główną treścią dziewiątej Co-Relacji są różnorakie zestawienia, czy to najlepszej gry i kolekcjonerki 2012 roku, rozczarowań, zaskoczeń, czy też nadzei roku następnego. Aktualności stoją pod znakiem niedawnej gali VGA, gdzie poznaliśmy kilka nowych tytułów, jeszcze więcej materiałów ze znanych, a na deser materiał do ostrej polemiki - nominacje do wielu wyróżnień, niekoniecznie w każdym przypadku słusznie przyznanych. Kącik kolekcjonerski przybiera tym razem formę ogromnego poradnika zakupowego na Święta! Szukasz prezentu dla siebie bądź bliskiej Ci osoby? Na łamach podcastu znajdziesz najciekawsze, wyłuskane z odmętów sieci oferty zarówno na atrakcyjne cenowo gry, jak i edycje kolekcjonerkie bądź okołogrowe gadżety. Tymczasem Pogrywanka to jeden wielki plebiscyt na grę roku według ekipy Co-Relacji. Rywalizacja była zażarta, a kto wygrał? Posłuchajcie, a na pewno znajdziecie odpowiedź. Jeśli myśleliście, że to już wszystko to mamy dla Was ogromną niespodziankę. Odcinek specjalny rządzi się swoimi prawami, czego owocem jest pierwszy w naszej historii konkurs z nagrodami. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam Wesołych Świąt i zachęcić do odsłuchu przy wigilijnym karpiu.

Enjoy!

O czym posłuchasz w Co-Relacji #9?

Co w branży piszczy :

- Wstępniak i zapowiedź konkursu; [od 0:30]

- VGA - wrażenia po dziesiątej, jubileuszowej już odsłonie gali; [od 7:07]

- TOP 3 oczekiwań na rok 2013 wg Co-Relacji; [od 61:25]

Kącik Kolekcjonerski :

- Świąteczny poradnik zakupowy; [od 66:25]

- TOP 3 Edycji Kolekcjonerskich roku 2012 według ekipy Co-Relacji; [od 79:10]

Pogrywanka :

- TOP 5 gier 2012 naszym zdaniem i gra roku Co-Relacji; [od 91:00]

- Największe zaskoczenia i rozczarowania minionych 12 miesięcy; [od 126:00]

- Outtake [147:30]

Pytania konkursowe:

1. Wymień jeden z tych tytułów jakie nie pojawiły się a naszym zdaniem powinny w zestawieniu gier dekady.

2. Najbardziej oczekiwany tytuł zdaniem (większości) Co-Relacji.

3. Podaj podcastowe TOP 3 gier roku 2012.

Mail do nadsyłania zgłoszeń: corelacjapodcast@gmail.com

Termin nadsyłania odpowiedzi - 12.00 (południe) 30 grudnia 2012 r.

Prosimy o dodawanie do korespondencji swojego nicka z forum (o ile dany słuchacz jest użytkownikiem FA) bądź imienia i nazwiska.

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dano - Realm of Zeltros

Bit Shifter - Let it snow

Yerzmyey - Merry Christmas & Jesus holy born so lowly

PAIO - Gdy śliczna Panna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do bleuba, coby pisał domyślnym kolorem czcionki, bo biały jest niewidoczny na jasnej skórce forum. :) Czekam oczywiście na odcinek jubileuszowy, a na PW przesłałem info z ciekawą inicjatywą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 subskrypcji

Kraven pls. Musicie się postarać o jakąś promocję w takim razie, bo widzę, że wasza grupa widzów liczy zaledwie 23 osoby (mojego suba macie jakby co ;p). Naprawdę dziwne jest to, że nawet wzmianka o was na PiwneRecenzje Sennseja nie wpłynęła na wzrost popularności biorąc pod uwagę, że ma on 100 razy więcej widzów niż Co-Relacja. Zasługujecie na zdecydowanie więcej widzów, bo z każdym odcinkiem jest coraz lepiej. Może jakaś promocja na głównej stronie CDA? Nie jestem pewien jednak czy jest to wykonalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie nie wiem dlaczego tak jest. Mój prywatny kanał ma ponad 100 subskrypcji a nic nie robię...jedynie zamieściłem film o xbox gdzie nie zgadzam się z małolatami więc duży ruch był biggrin_prosty.gif

Na głównej CDA na pewno się taka informacja nie pojawi bo mają własnego podcasta smile_prosty.gif

Reklamujcie, reklamujcie...nagroda czeka smile_prosty.gif

PS. Za 500 subów dam kod na Rocksmitha :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za 1000 do Far Cry 3 xD Life is brutal xD

Dziesiąty odcinek w drodze. Mam nadzieję, że obędzie się bez problemów technicznych. Tym razem dużo pogrywanki, bo branża zasnęła snem świątecznym i prędko się z niego nie ocknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie napisać parę słów, IMO macie tak mało subskrypcji ponieważ wasze podcasty są bardzo długie, nie myśleliście może nad wstawianiem go w częściach tzn podział wg działów. Bo IMO ludzie pewnie się zniechęcają widząc długość rzędu 2h itp. A część mająca 30-40 minut zapewne byłaby bardziej przystępna. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam rację panu powyżej. Nie ważne, jak podcast jest świetny, tak jego długość zwyczajnie zniechęca. Zaglądając do neta oczekuję pigułek trwających max. kilkanaście minut (a najlepiej 10), a nie tego, co prezentujecie. Jest to zwyczajnie za długie. Proponowałbym albo skrócić czas trwania kolejnych odcinków, albo, jak repta2 zaproponował, podzielić wszystko na kategorie i w ten sposób wypuszczać kolejne odcinki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Za 500 subów dam kod na Rocksmitha biggrin_prosty.gif

Z gitarą? :lol2:

@repta2, Stillborn - Długość jest imo optymalna. Poważne podcasty (thegamestation, Giant Bomb's Bombcast) trwają właśnie od dwóch do trzech godzin. Ważne jest rozplanowanie i wykonanie, a tutaj panowie od Co-Relacji mają wizję na strukturę podcastu. W dodatku tworzą go co dwa tygodnie, a nie co kilka dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że podcasty mają być długie. No może nie tak długie, że trwają ponad 2h, jednak spokojnie podzielone na 1h byłyby bardziej zachęcające. Mi dla przykładu takie rzeczy nie przeszkadzają, bo słucham różnych podcastów sobie w tle, a przy okazji robię co innego. Nie wchodźmy w trend 10 minutówek, bo wtedy to nie jest już podcast. Nawet TotalHalibut robi po około 30 minut(dodatkowo jeszcze Steam Sale etc, ale on często coś zamieszcza na YT).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutną prawdą jest że nawet dojrzałe i znane w świadku podcasty growe mające po parędziesiąt odsłon na karku z trudem dobijają do tych paruset subów, przyczyną takiego stanu jest zapewne dosyć specyficzna forma nagrania która nie każdemu odpowiada. Grono 200 widzów? Jakoś pod koniec 2013 może damy radę.

Musicie się postarać o jakąś promocję w takim razie

Myślę, myślę i nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci co jeszcze byłbym w stanie zrobić w kwestii promowania podcastu. Doszło do tego że prócz prowadzenia tego tematu i linkowania podcastu z portalowego bloga podrzucam linki do nowych odsłon na 4 innych forach dyskusyjnych (choć w planach Co-Relacja miała być exclusive dla użytkowników FA od użytkowników FA), plus ostatnio konkurs (który prócz wyplutych 4zł na HIB zasadniczo w tej kwestii nic nam nie dał). O jakąkolwiek promocję na łamach portalu nie mam zamiaru prosić gdyż wychodzę (osobiście) z założenia iż w przypadku dobrze wykonywanej przez nas roboty odpowiednie organy same się nami zainteresują i zaproponują pomoc.

A ja mam prośbę do bleuba, coby pisał domyślnym kolorem czcionki, bo biały jest niewidoczny na jasnej skórce forum.

Da się zrobić ;)

Dziesiąty odcinek w drodze. Mam nadzieję, że obędzie się bez problemów technicznych.

Technicznie ta odsłona nie najlepiej, ale od następnego odcinka wszystko wróci do normy i planowane zmiany powinny podnieść jakość nagrania na kolejny, ofc lepszy poziom. I kupże w końcu mikrofon :trollface:

@repta2

Miło nam że pozwoliłeś sobie na wyrażenie swojej opinii, zachęcamy do tego wszystkich związanych z tematem.

Nawiązując do Twojej wypowiedzi: popatrz na to z tej strony - dostajesz ciastko. Zjadasz je, smakowało, ale nie masz więcej. W tym wypadku dostajesz pudełko ciastek i albo wybierzesz sobie jedno, dwa lub kilka i zjesz tylko je, albo też wciągniesz wszystkie na raz. Po to podcast podzielony jest na 3 elementarne działy i po to wrzucamy line-up odcinka z dokładnymi ramami czasowymi by zadowolić zarówno zachłannych słuchaczy jak i tych z mniejszą ilością czasu.

Niemniej jednak - Twoja uwaga jest bardzo cenna i na pewno się nad tym stanem rzeczy zastanowimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Może i poważne podcasty tyle trwają ale tutaj chłopaki zaczynają i najpierw muszą sobie zdobyć jakieś grono odbiorców bo w tej chwili nie jest ono zbyt duże i myślę, że w późniejszym okresie jeśli będzie taka potrzeba będą mogli przejść do standardowego czasu. Ale generalnie najbardziej w tym podcaście podoba mi się to, że ta rozmowa jest na luzie, nie jest to robione pod publikę jest to kilku gości, którzy chcą sobie pogadać o grach ;) Oby tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...