Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Co-Relacja Podcast

Polecane posty

logo_jasne%2520650pix.png

Mamy przyjemność ogłosić wszem i wobec że Co-Relacja, a więc jedyny w swoim rodzaju

podcast o grach video stał się faktem.

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Czym dokładnie jest Co-Relacja? Ta zacna inicjatywa wyrosła wokół społeczności Forum Actionum i skupia trzech charakternych prowadzących, którzy swoją wiedzą i ciętym komentarzem postarają się umilić Wam czas i dostarczyć opinii na tematy wszelakie. Bleub, Yaper i Sennsej dyskutują o aktualnościach, którymi żyje na co dzień branża, ale to jedynie początek. Ukoronowaniem audycji jest to, co tygryski lubią najbardziej, a więc kącik kolekcjonerski - źródło informacji o ciekawych okazjach w sklepach oraz przemyślenia na temat poszczególnych perełek spośród wydań limitowanych. Wreszcie, finisz każdego odcinka do 'Pogrywanka' - zawsze dostarczająca jeszcze gorących wrażeń z ogranych pozycji, raz w formie krótkiej recenzji, innym razem jako swoiste Q&A.

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne - przyjmujemy konstruktywną krytykę na nasze owłosione klaty

wink_prosty.gif

Pozytywne komentarze z pewnością dodadzą nam skrzydeł!

Kolejne odcinki podcastu będą pojawiały się na naszym youtubowym kanale, odnośniki do nich znajdziecie poniżej.

Jeszcze raz zachęcamy do słuchania i komentowania!

Enjoy!

Odnośniki:

Odcinek 1. -

klik!

Odcinek 2. -

klik!

Odcinek 3. -

klik!

Odcinek 4. -

klik!

Odcinek 5. -

klik!

Odcinek 6. -

klik!

Odcinek 7. -

klik!

Odcinek 8. -

klik!

Odcinek 9. -

klik!

Odcinek 10. -

klik!

Odcinek 11. -

klik!

Odcinek 12. -

klik!

Odcinek 13. -

klik!

Odcinek 14. -

klik!

Odcinek 15. -

klik!

Odcinek 16. -

klik!

Odcinek 17. -

klik!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie cieszy, że dostaliśmy temat na forum. Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do słuchania, bo robimy to dla Was i z utęksnieniem czekamy na komentarze odnośnie podcastu, abyśmy wiedzieli, że ktoś nas słucha i warto się w to bawić, a nawet traktować to jako coś więcej niż dobrą zabawę. Jesteśmy totalnymi nowicjuszami jeśli chodzi o technikalia i samo prowadzenie podcastu, ale z odcinka na odcinek staramy się usprawniać swój warsztat, czego rezultaty chyba dobrze słychać, kontrastując ostatni odcinek z pierwszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie fajną informacją dla fanów/regularnych słuchaczy byłoby to co ile można odcinków się spodziewać. Wiadomo, że skoro to fanowski projekt to nie należy liczyć na cotygodniową dawkę podcastu - każdy ma własne życie i na tym nie zarabia :D - ale jakieś pi razy drzwi chyba by nie zaszkodziło dla ogólnego odbioru ^_^ Poza tym obstawiam, że chwilowo ludzie nie mają czego komentować albo nawet nie wiedzą, że taki temat tutaj powstał, ale z czasem powinno się to zmienić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe odcinki wydajemy mniej więcej co 2 tygodnie, podcasty nagrywamy z reguły w niedzielę, potem wszystko zależy od tego jak szybko uda nam się obrobić materiał i wrzucić do sieci ;). Następnego odcinka można spodziewać się równo za tydzień, we wtorek.

Tak, nagrywanie co tydzień nie ma większego sensu gdyż pierwsze primo, chyba najważniejsze, żaden z nas nie znalazłby wystarczającej ilości czasu na cotygodniowy recording, składanie tego do kupy i ogrywanie sporej ilości tytułów, by w ogóle na łamach podcastu było o czym rozmawiać, drugie primo natomiast - spora większość growych podcastów wychodzi co 2 tygodnie, są za to z reguły dłuższe i bardziej wypasione, czego z chłopakami chcemy się chyba trzymać.

Cóż, mi jest niezmiernie miło nawet z tego że temat ten w ogóle powstał i możemy rozpowszechniać podcast na samym FA, a nie jego blogowej stronie którą odwiedza niewielka część społeczności. Miejmy nadzieję że zainteresowanie Co-Relacją będzie wzrastało :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o niezłą popularność, jak na ludzi zaczynających od zera (chyba, że się mylę). W czasach vlogów podcasterzy mają ciężki żywot, więc nawet kilkudziesięciu widzów na początek jest niezłym wynikiem. Teraz największą trudnością będzie dla was promocja - bo wybić się wśród sporej konkurencji nie jest łatwo. No, ale już pierwszy krok macie za sobą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ilość w miarę stałych słuchaczy regularnie zaglądających po nowy odcinek śmiałbym policzyć na palcach maksymalnie 2 rąk, co ewidentnie widać po całościowej długości odsłuchu ostatniego podcastu na YT i ilości unikalnych wejść przy okazji poprzednich odcinków na mojego bloga. Bynajmniej się tym nie zrażamy i póki co sprawia nam to frajdę, dlatego kolejne odcinki zapewne przed nami, w tym na pewno małe podsumowanie 2012 roku. Miejmy nadzieję na szybszy lub wolniejszy ale jednak rozwój, zarówno w sferze technicznej jak i merytorycznej (bo nie mylisz się, iż zaczynamy od zera i w podcastowym fachu jesteśmy totalnymi amatorami ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas każdy nowy słuchacz stanowi nieocenioną wartość. Takie uroki zaczynania od przysłowiowego zera i stopniowego docierania do coraz większej liczby osób. Najważniejsze, że sama idea nagrywania i dyskutowania sprawia nam niekłamaną przyjemność, przez co kolejne odcinki robione są od serca, z iskrzącą wręcz pasją do gier wideo oraz wydań kolekcjonerskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sygnaturka_du%25C5%25BCa.png

Podcast dostępny z poziomu

Youtube i Mediafire

Siódmy odcinek forumowego podcastu Co-Relacja stał się faktem - do odsłuchu zapraszają

bleub, Yaper, SennseJ oraz Kraven.

Sezon na giercowanie w pełni, a wydawcy nie mają dla nas litości i ujawniają kolejne wypasione edycje swoich wiosennych system sellerów. Nie dziwi zatem fakt, że siódmy odcinek Co-Relacji zdominował obfity dział kolekcjonerski, gdzie posłuchacie między innymi o Starcraft 2: Heart of the Swarm i Tomb Raider. Poza tym swoje pięć minut mają jeszcze cieplutkie Halo 4 Limited Edtion oraz mocno rozchwytywana figurka Connora łowcy z Assassin's Creed 3. Aktualności zdominowały dwie gorące zapowiedzi na przyszły rok - GTA V i The Elder Scrolls Online to gry, na które zdecydowanie warto czekać. Nie powinny zatem dziwić nasze zachwyty i wyczerpujące dysputy na ich temat. Tymczasem Pogrywanka atakuje drugą rundą z obcowania z Euro Truck Simulator 2. Tym razem kraven uległ pokusom bleuba i na własnej skórze wypróbował ciężar budzących respekt ciągników. Zombie nigdy za wiele, zwłaszcza w tak świetnej grze jak The Walking Dead, czego przykładem są oślinione mikrofony od entuzjastycznych opinii SennseJa i kravena. Yaper nadrabia growe zaległości i hołduje Uncharted 2. To i wiele więcej ciekawych informacji usłyszycie w najnowszym odcinku.

Enjoy!

O czym posłuchasz w Co-Relacji #7?

Co w branży piszczy :

- Krótkie newsy z ostatnich dni [od 2:10]

- The Elder Scrolls Online - Dev Diary z gameplayem i nowy trailer GTA V [od 8:40]

Kącik Kolekcjonerski :

- Okazje w sklepach wysyłkowych [od 21:55]

- Start preorderów na Starcraft II: Heart of the Swarm CE [od 25:55]

- Zapowiedź Assassin's Creed Anthology [od 30:10]

- Ujawniono wizualizację kolekcjonerki najnowszego Tomb Raidera [od 35:26]

- Znamy zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Epic Mickey 2 [od 43:50]

- 2 wydania kolekcjonerskie Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 [od 46:00]

- Halo 4 Limited Edition - wrażenia [od 47:20]

- Figurka Connora łowcy - relacja Yapera od [53:20]

Pogrywanka :

- Walking Dead by SennseJ & Kraven [od 57:15]

- Euro Truck Simulator okiem Kravena [od 69:33]

- Uncharted 2 by Yaper [od 80:11]

Naturalnie zapraszamy do komentowania zarówno tutaj, w tym temacie, jak i na naszym Youtubowym kanale. Wszelakie opinie mile widziane, zarówno te pozytywne jak i negatywne.

Mile widziane również info. o długości nagrania i przerywników muzycznych - wciąż eksperymentujemy i bawimy się konwencją.

Wykorzystane utwory muzyczne:

DenDerty - Makrovit

Mr. Spastic - Quest, Absolutiot

The J. Arthur Keenes Band - Expelling Bee

Dano - Realm of Zeltros, The Time isn't right

Miodrag Marjanov Quintet - Good Old Club Days

Room For A Ghost - No.02

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yapera słabo słychać momentami. Przerwy mogą być krótsze. Ogólnie nie mam się do czego przyczepić, bo się nie znam i jeszcze całego nie przesłuchałem (dopiero zacząłem w zasadzie). ;p

jak będziecie kiedyś potrzebowali czwartego na zastępstwo to... lol.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie Kraven akurat bardzo dobrze słychać, a u Yapera faktycznie czasami jest kiepsko z jakością. Co do podcastu, to po raz kolejny bardzo fajne tematy, do tego z masą humoru i mi to strasznie pasuje :)

Jedynie co, to musicie zrobić coś aby się wypromować. Te świetne podcasty się po prostu marnują przy tak małej ilości widzów na youtubie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yapera już od pewnego czasu namawiam na zmianę mikrofonu, mam nadzieję że Wasze uwagi przechylą szalę na właściwą stronę :>. Dzięki za opinie, wciąż pracujemy nad jakością, wydaje mi się że ten odcinek prezentuje się lepiej niż poprzedni, przed nami jednak wciąż duuużo pracy.

@Orchi

Co do promocji - jeśli chodzi o FA to wydaje mi się że robię wszystko co tylko się da by zaaplikować w społeczności fakt istnienia podcastu, być może warto by reklamować się gdzieś szerzej, pomyślimy nad tym. Miejmy nadzieję że z czasem jakoś to się potoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję sobie na Mikołaja jakiś inny mikrofon sprawić, trzymajcie kciuki :>

Kwestia reklamowania poza FA jest strasznie niewdzięczna, bo raz, że nigdzie indziej się nie udzielam. Dwa, nie jestem osobą nachalną, która zakłada gdzieś tam konto, żeby jedynie spamować reklamami. Osoby z gołębim sercem mogą zamieszczać w sygnaturce link do naszego kanału na innych forach :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł dynamiczny? To mój komputerowy Logitech kosztował 70 zł. Zwykłe, dobre mikrofony dynamiczne, z tego co czytałem, zaczynają się od dwóch stów w górę. Oczywiście najlepsze są mikrofony pojemnościowe, ale znajdują się one poza możliwościami przeciętnego podcastera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym błędem, który najczęściej rzuca mi się w uszy jest nie wyłączanie dźwięków programów. Skype, gg, x-fire itp. Niby nic ale jednak jak kilka razy to "pierdnie" w tle to efekt się trochę psuje. Niby nic wielkiego, no ale. Taka moja mała sugestia.

Mikrofony. Każdy orze jak może. Tutaj się nie czepiam. Pamiętacie jak wyglądały moje pierwsze filmiki.

Co do reszty, to jak sobie przypomnę to napiszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe dźwięki ze skajpa udało nam się chyba w ostatnim odcinku wyeliminować, postaramy się czuwać nad tym by więcej takowe "bonusy" nie miały miejsca.

Co do mikrofonów - póki co nie można chyba oczekiwać cudów, niemniej mamy pewne plany i staramy się rozwijać zarówno w aspekcie merytorycznym jak i technicznym, daj nam tylko trochę czasu ;)

Miło byłoby usłyszeć opinię nt. podkładu muzycznego, przerw czy estetyki poszczególnych działów itp. Jesteśmy również otwarci na ewentualne propozycje tematów jakie chcielibyście na łamach Co-Relacji usłyszeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wedle zasad marketingu zanim rzucicie zapytaniem do słuchaczy co chcą usłyszeć musicie odpowiedzieć sobie na jedno - do jakiego targetu chcecie dojść? Jeśli są to np. fani m&a to dorzućcie japoński kącik tematyczny :D

Zawsze też można pomyśleć nad ew. rozszerzeniem stałego grona nadających dla szerszego pola do dyskusji oraz dywersyfikacji opinii. Just sayin'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anime na 99,9% nie będzie, bo nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek nas miał o tym blade pojęcie i się tym interesował. Póki co podcast ma stały kącik kolekcjonerski, co jest pokłosiem naszej żyłki zbierania ciekawych wydań. Inne działy tematyczne? Ciężko powiedzieć, co to może być. Może jakieś sugestie?

Rozszerzenie składu już stało się faktem, czego pierwsze owoce usłyszycie już za tydzień, kolejni chętni są już na liście oczekiwania i odezwiemy się do nich w stosownym momencie :> Być może świąteczny odcinek deilkatnie wyłamie się ze sztywnego standardu i stanie się epizodem wyjątkowym z wielu powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...