Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

[Online] Dyskusje o sesjach przez komunikator

Polecane posty

Nazwa : Silverhed aka Not'nto'faec

Rasa : Kot, samiec

Wiek: Nieznany

Profesja : Kot (wiele mówi) (jedno słowo za tysiąc wystarcza)

Broń:

-pazury

-kły

Ataki:

-Naginanie woli innych (jak sama nazwa wskazuje, potrafię zmusić kogoś, by ten albo podał mi smaczną rybę przeznaczoną na obiad. Ew. jak ktoś mnie wkurzy, dostaje ta osoba nagle ochoty, by urwać sobie którąś z części ciała. Albo wlecieć w mur z pełnym impetem)

-Moc smug srebra (więc za pomogą tego mogę tworzyć dowolny kształt, także istotę w miarę myślącą. Przydatna jest np. taka strzała, łatwo łapać ptaki. Największe twory wychodzą mi, jak jestem najedzony. Funkcjonują one na pewien dystans od użytkownika).

Specjalizacja: Kocie rzeczy

Wygląd : Zwykły kot, z wyjątkiem koloru. Jest cały srebrny. Jedyne, co w tym można zobaczyć, to jego przepiękne, jedno zielone, drugie niebieskie, oczy.

Charakter : Typowo koci, a na ludzkie, chaotyczny neutralny. Robi to, co chce, z kim chce, jak chce.

Atrybuty :

-Siła 2

-Zwinność 5

-Wytrzymałość 2

-Inteligencja 6

-Szczęście 4

-Reakcja 5

"I'm dirty, mean, and mighty unclean.

I am a wanted man,

Public Enemy Number One!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Erenetial

Rasa: upadły bóg

Płeć: dawniej nieokreślona, w obecnej postaci męska

Wiek: około trzech mileniów

Profesja: zabójca potworów wszelakich

Broń:

- Rękawice ? ... a raczej gołe pięści. Ta część garderoby bowiem nie ma wiele wspólnego z umiejętnościami mężczyzny. Stosuje on głównie ciosy pięściami, rzadziej kopnięcia, a resztki boskich mocy tlących się w Erenetialu sprawiają, że ataki są nadzwyczaj potężne. Okupione jest to oczywiście zasięgiem, gdyż postać musi podejść bliżej, niż wojownik władający mieczem.

- Bicz ? Zrobiony ze stali bicz, który Erenetial nosi przy pasie. Ostra końcówka jest zdolna do cięcia, zaś reszta jego długości służy przede wszystkim do chwytania, choć także jest nieco zaostrzona. Mimo to mniej groźna od końcówki.

Specjalizacja: Duel

Wzorem rewolwerowców z dzikiego zachodu, Erenetial to osoba o błyskawicznym refleksie i jeszcze szybszych ruchach. Pojedynki to jego żywioł, czy to z podrzędnym bandytą, czy też gigantyczną bestią. Furia Erenetiala pozwala mu na niewyobrażalne wyczyny, których zwykły śmiertelnik nie byłby w stanie dokonać, jednak w stanie furii może pozostać tylko kilkadziesiąt sekund. Po tym czasie Erenetial ma zawroty głowy, co wystawia go na atak przez krótki czas, jednak w stanie furii zwiększa się jego szybkość, siła i wytrzymałość. Jeśli w trakcie zmagań siłowych, bądź krótko po nich mężczyzna zostanie zaatakowany, wtedy kończy się to dla niego niemiło, jednak w trakcie furii jest prawie nieśmiertelny. Nawet jednak wielkie i potężne bestie jak trolle, którym Erenetial sięgałby co jedynie pasa, miękną w starciu z jego potężnym uchwytem. Słowem ? jeden na jednego nawet z wielkim skurczybykiem Erenetial jest kimś, z kogo siłą trzeba się liczyć.

Furia to coś, co można wywołać sztucznie za pomocą koncentracji na początku walki, bądź aktywnie po dłuższej wymianie ciosów (gdy Erenetial poczuje ból, zapach krwi itd.)

Ataki:

------------------------------------------------

Na przeciwników o podobnej wielkości

------------------------------------------------

Pięści:

- Death?s Due

Zwyczajnie: Seria szybkich i potężnych ciosów pięściami, z których pierwsze kilka wymierzonych jest w rejon brzucha, by wywołać dotkliwy ból w przeciwniku, zaś reszta ciosów ląduje w głowę, by zadać dotkliwe szkody na zdrowiu.

Furia: W stanie furii combo różni się potęgą. Ciosy masakrują przeciwnika, zaś łomotanie w czaszkę w stanie zwiększonej siły może ją nawet rozłupać. Ostatecznie atak może zakończyć się nawet wyrwaniem serca, jeśli Erenetial się zapędzi.

- Bear?s Grip

Zwyczajnie: Siłowanie się w wydaniu dla małych celów. Nieważne, czy przychodzi Erenetialowi chwycić ramiona przeciwnika, czy też zatrzymać dłońmi ostrze jego miecza ? technika skutkuje. Jeśli to on wyjdzie zwycięsko ze zmagań siłowych, to cel kończy przynajmniej dotkliwie pobity, w najgorszym wypadku ze złamaną kończyną.

Furia: Potężniejsza wersja tej techniki kończy się przynajmniej złamaniem, w najgorszym wypadku zmiażdżeniem, zdruzgotaniem, wyrwaniem kończyny... Dodatkowo Erenetial jest zwyczajnie potężniejszy w stanie furii, co sprawia, że trudniej oprzeć się jego ramionom.

Bicz:

- Slice?n?Dice

Szerokie ciosy ostrym biczem przeznaczone do walki z wieloma przeciwnikami wokół, bądź krótsze ale o wiele szybsze skupione na jednym w celu zadania dużych obrażeń.

- Juggle

Cios w podbródek posyłający przeciwnika w górę, następnie posłanie w jego stronę bicza, by go chwycić i pociągnąć szybko w dół prosto w kolejny cios, bądź do zderzenia z podłożem. Ewentualnie po chwyceniu można przeciwnikiem rzucić. Możliwe powtórzenie techniki nawet kilka razy, za każdym cios i przyciągnięcie, dając efekt żonglerki.

-----------------------------------

Na przeciwników większych

-----------------------------------

Pięści:

- Titan?s Grip

Zwyczajnie: Siłowanie się w wersji przeznaczonej do pokonywania wielkich potworów. Erenetial może spróbować chwycić i wykręcić ramię trolla, jednocześnie ryzykując uderzenie drugim z ramion. Szybkość działania w połączeniu z siłą mogą zaowocować pomyślną próbą siłowania się z bestią, co w efekcie może skończyć się dla niej nieprzyjemnie. Ze względu jednak na rozmiary takich bestii Titan?s Grip powinien być raczej stosowany tylko w sytuacjach, gdy uwaga potwora jest odwrócona od Erenetiala.

Furia: W stanie furii tak mizerne bestie jak trolle wydają się dziećmi dla upadłego boga. Mężczyzna jest w stanie podjąć próbę zmagania się nawet z ogromnymi bestiami, rzucając się na nie i atakując najbardziej wrażliwe punkty.

Bicz:

- Titan?s Ultra-Grip

Erenetial może pomóc sobie mocnym biczem w unieruchamianiu na przykład ramienia przeciwnika, bądź w siłowaniu się z nim. Ewentualnie do wykonania bardziej wymyślnych egzekucji.

Wygląd zewnętrzny:

Bardzo wysoki (około 195 cm) mężczyzna z długimi, srebrnawymi włosami poza łopatki. Jego twarz byłaby nieziemsko przystojna, gdyby nie blizna przez skroń i część oczodołu, aż do mostka nosa. Wygląda na jakieś dwadzieścia jeden lat. Ciało potężne, umięśnione, zahartowane, jednak nie przesadnie masywne (w stosunku do wzrostu). Czarne oczy o spokojnym spojrzeniu. Głos nieco mrożący krew w żyłach, przyprawiający o dreszcze.

Ubrany w czarne spodnie i ciężkie, podkute metalem buty ze skóry. Ciemny pas ze srebrną klamrą i koszula ? czarna, odpięta pod szyją. Dodatkowo rękawice z czarnej, sztucznej skóry z szerokim otworem na zewnętrznej części dłoni.

Cechy:

siła - 6

zwinność - 3

wytrzymałość - 6

inteligencję - 3

szczęście - 2

reakcję ? 4

Charakter:

Nieufny, ale chętny do poznawania nowych osób. Erenetial nie kieruje się moralnością. W każdym razie żadną inną od swojej własnej. Trzyma się w środowisku potężnych istot, by znaleźć popleczników/przyjaciół do swojej krucjaty przeciwko bogom, którzy strącili go na ziemię. W tym celu może nawet pomóc paru osobom, jeśli uzna że to się mu opłaci. Honorowy nie jest, ale nie lubuje się w zdrajcach i sam raczej by się takiej nie dopuścił.

Historia:

Bardzo skrótowo. Erenetial był bogiem wszystkich zabójców potworów i tych, którzy starli się z bestiami i przeżyli. Patronował wszelkim wyprawom łowieckim na bestie i monstra różnych pokrojów. Jego zachwyt nad potęgą i walecznością śmiertelników pochłonął go całkowicie. Do tego stopnia, że kilku innych bogów uznało za korzystne pozbycie się go. Zaskoczony bóg przegrał walkę z trzema najeźdźcami w boskim wymiarze i został pozbawiony większości boskich mocy, następnie zamieniony w człowieka, raniony w twarz i strącony na ziemię. Teraz Erenetial tuła się po powierzchni dzieląc się swą historią jedynie z nielicznymi, by znaleźć osoby, które wesprą go w walce o powrót na tron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię postaci: Leira

- rasa ? diabelski pomiot z domieszką syreniej krwi

- płeć: jak to jaka? piękniejsza

- wiek: bliżej nieokreślony, wygląda na jakieś 20-22 lata

- profesja: muzyk - czysto teoretycznie, w praktyce takie rzeczy wyczynia, że można ja wziać za jakiegos maga...

Broń:

- gitara elektryczna - ciemnofioletowa, wydaje sie, ze wokół niej błyskaja sie wyładowania elektryczne.

- czasami własny głos - ten to potrafi skusić...

- specjalizacja ? dystans - no niestety, gitara to nie miecz, żeby z bliska walić...

Ataki

- Wybuch dźwieku - dziwna sprawa, ale jest zdolna do manipulacji taką energią tak, żeby nią pokierować w odpowiednie miejsce, oczywiscie za pomocą gitary

- Elektryczny strzał - tak samo jak z energia dźwięku, za pomocą gitary postrafi wygenerować energie elektryczna. To zależy od jej widzimisię

- Hipnoza - jej głos to wielka broń... Jeśli tylko tego chce, potrafi zahipnotyzować kogoś o słabej woli, a takze zwierzęta. Nie pytajcie, dlaczego

- Kołysanka - nazwa mówi sama za siebie, kolejna głosowa technika... Tym razem jednak jest ona zwyczajnie usypiająca. I na to sie chyba dadzą nabrać prawie wszyscy... Poza arcymagami, magami i osobami o wybitnie silnej woli.

- Spustoszenie - najgorzej jednak jest, kiedy zaczyna grać naprawdę głosno i ostro. Wtedy energia dźwieku, przemieszana z elektryczną potrafi dokonywać zniszczeń na pewnym obszarze. I nierzadko są to zniszczenia na tyle duze, że musi znowu zwiewać...

- wygląd zewnętrzny ? Urodziwa, wysoka i szczupła młoda kobieta o jasnobrązowej skórze, czerwono-pomarańczowych oczach, rudych, gęstych włosach, nieco drapieżnych rysach twarzy i niewielkich, zakrzywionych do góry różkach. Ma na sobie czarną koszulę, jasna spódnice do kolan i czarne kozaki na niewysokim obcasie. Zawsze ma umalowane oczy, chociaż kolor cienia zależy od nastroju. Dodatkowo spod spódnicy wystaje zakończony strzałką ogon barwy identycznej, co skóra.

- cechy umiejętności ?

siła, 2

zwinność, 5

wytrzymałość, 3

inteligencja, 4

szczęście 6

reakcja 4

Ekwipunek:

- gitara elektryczna

- torba

- grzebień

- kosmetyki do makijażu, czyli różne cienie, szminki, itepe

- zapasowe struny - a tak na wszelki wypadek

- spinki i klamry - nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba zmienić fryzurę

- zapasowe ubranie - zawsze sie przyda

- charakter ? jest nieprzewidywalna. Dosłownie. Nigdy do końca nie wiadomo, co ona zrobi, czy zacznie się tłuc, czy zignoruje całkiem walkę, czy dociągnie sprawę do konca, czy uzna, że ma to gdzieś. Ta nieprzewidywalność moze być pomocna w połaczeniu z dużą dawka szczęścia, bo własnie dzieki temu udało sie jej zbiec z wioski, w której praktycznie sie nasadzili na grupke jej tymczasowych towarzyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, termin minął już wczoraj. A więc ogłaszam, że na sesję Extreme Mayhem (tak się nazywa teraz - chyba że macie inną propozycję) dostali się...

1. Aiden

2. Rankin

3. HeadRox

4. boromir_blitz

5. Siri

Jak sami widzicie, miejsc wolnych już nie ma. Można jeszcze słać karty, ale wtedy każdy taki gracz trafi do rezerwy. Ale drugiej grupy nie stworzę - nie liczcie na to. ^_^'

I jeszcze co do założeń gry. Prawda, jesteście mocni. Prawda, czasem jesteście nawet za mocni. Ale pamiętajcie, że przeciwnicy też będą odpowiednio silniejsi - przynajmniej ci potężniejsi od motłochu. Więc jeśli wdepniecie w naprawdę niezłe bagno... to nie miejcie do mnie pretensji. Ja tylko opisuję następstwa Waszych czynności.

Mam też nadzieję, że Wasze postacie będą ze sobą jako tako współpracowały i nie psuły zanadto sesji, jeśli się już złączą w grupę. ;]

Dobra, a teraz ustalimy termin... Ze względu na to, że muszę obmyślić fabułę dla Was, wstępną datę rozegrania sesji wyznaczam na 30 czerwca (wtorek) o godz. 16:00. Jakieś obiekcje, ew. propozycje innych terminów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie da radę. To może zróbmy tak: niech każdy z graczy (bez wyjątku) poda, w których dniach i o których godzinach pasowałoby mu rozegranie sesji.

Przypomnę też, że gramy na kanale #sesja_rpg w sieci POLNet. Jeśli miałoby się coś popsuć (a nie zapowiada się), to dam znać.

EDIT: Tfu, pisząc pierwszy akapit, zapomniałem o sobie. ;] Więc ja tam mogę prowadzić każdego dnia, jedynie nie chcę tu siedzieć po godzinach nocnych (23:00 i zmykam stąd). Najlepiej, żebyśmy zagrali właśnie gdzieś tak po południu (15:00, 16:00, 17:00, 18:00, może lekko później - coś w tym guście).

No i jeszcze co do samej sesji, do boromira: osobiście wolałbym, tak dla jednolitości, abyś używał nazw spolszczonych swoich ataków, nie obcojęzycznych. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, nie będę już zwlekał, mimo że tylko trzy osoby (GG też się liczy :P) powiedziały, kiedy konkretnie mogą grać. Termin sesji ustalam na 1 lipca (środa) o godz. 16:00. A żebyście nie statsowali, to piszcie tu dopiero w przypadku, jeśli ta data nie będzie Wam pasowała. Słowem, milczenie przyjmuję jako zgodę. ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie naprawili mi 'enternet ;P Sorry Gofer, że nie pojawiłem się wczoraj o wyznaczonej godzinie, ale dopiero przed 12:00 przyjechali panowie z obsługi Neostrady i łaskawie naprawili połączenie DSL. Chciałem się zapytać czy coś ciekawego mnie ominęło i czy moja postać nadal może grać na sesji? Czy już zginęła i muszę robić nową? -_-' Są jakieś następne terminy? Sorry jeszcze raz. Tak btw. widzę, że jeszcze loga z bardziej teraźniejszej sesji nie ma. Hm, to dla każdej sesji osobny temat, o'well, chyba bałaganu nie będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez to, że znów przerwała nam burza :P Terminu nowego nie ma, piszcie, kiedy wam pasuje, to się umówimy. Ja mogę zawsze, bo nigdy nie planuje dalej, jak dzień na przód :P A logi z wszystkich serii zaraz znajda sie w temacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponowałbym jutro od 17/18:00 chociaż jako, że są wakacje to mógłbym nawet grać od południa. Zakładając, że burze znowu by nam nie przeszkodziły ;P U mnie ogólnie z dostępnością nie będzie problemu do 5 lipca, bo wtedy wyjeżdżam do Chorwacji i dostępu do neta zero. Dajcie tylko cynk na tyle wcześnie, żeby zdążyć na IRCa. By the way, na następne sezony Żalu piszę się (tą samą postacią, ale lekko podpicowaną... ;P). Co wy na to, wesoła kompanio? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hieh, przedwczoraj odbyliśmy pierwszą część naszej sesji. ^_^ I nie powiem, całkiem nieźle było, choć IMO słabiej, niż się spodziewałem... Ale cóż, jak tylko sprawdzę ten zapis i wytnę, co trzeba, to wyślę moderatorowi (pewnie niziołce) do przeczytania, no i wtedy się zobaczy. :)

Tak się też składa, że do Waszej gry nie mam większych zastrzeżeń. Co prawda, były jakieś zgrzyty, ale nie takie, żebym darł sobie z nich łacha. ;]

Chętnie bym tę sesję zrobił już w następnym tygodniu... ale Aiden wyjeżdża dziś lub jutro i nie wiem, kiedy wróci. ^_^' Więc sesja będzie, kiedy będzie. :) Reszta też ma jakieś plany wyjazdowe w najbliższym czasie? Jeśli tak, to piszcie.

PS Mam takie pytanie do moderatorów: z tego, co zauważyłem, to tematy z zapisami z sesji służą do umieszczania tychże tam, żeby inni mogli poczytać (nie tylko zresztą zapisów z konkretnej sesji, ale też ogólnie z ich serii, jak np. Żal Online Gofra). Więc czy jest taka możliwość, żeby w tych tematach można było również komentować zapisy tam zamieszczone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej tutaj rozmawiać o przeprowadzonych sesjach. Jak zauważyłeś zapewne w temacie jest słówko [LOG] tak więc lepiej nie utrudniać postronnym odbioru sesji niepotrzebnymi wtrętami. Chociaż nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoje intencje, bo zdanie jest trochę pokręcone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Dzięki.

EDIT: Dobra, skoro była pierwsza część sesji Extreme Mayhem Online, to kiedyś musi być i druga... A że wszyscy gracze już się zebrali, to chyba pora zaproponować jakiś termin. A takowy wstępnie ustalam na 2 sierpnia br. (niedziela) o godz. 16:00. Jakieś zastrzeżenia i/lub propozycje innych terminów?

Jeszcze dwie sprawy. Pierwsza: jakiś czas temu postanowiłem, że zagramy nie na #sesja_rpg, lecz na innym, prywatnym kanale. Dlaczego? Bo tak. ;] Dokładne namiary podam Wam przed sesją.

Druga: jak już ustalimy termin, to chciałbym Was prosić, abyście dobrze go sobie zarezerwowali. To dlatego, że wszelkie niepojawienia się oraz zniknięcia będą mi wtedy wybitnie nie na rękę. (Przy Rankinie jakoś z tego wybrnąłem, choć w nieco naciągany sposób - ale tu będzie już ciężej...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanotowane. :) Moja propozycja więc brzmi: 9 sierpnia br. (niedziela, ale następna :)) o godz. 16:00. Co prawda, dość odległy termin, ale chyba najwcześniejszy możliwy. Tym lepiej - dobrze sobie zarezerwujecie, jeśli nic wtedy nie macie. ^_^ Zastrzeżenia? Propozycje innych terminów? Pluszowe smoki do sprezentowania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego by tu zacząć... Może od tego, że druga część sesji EMO wczoraj się odbyła - ale jej jakość pominę milczeniem. Na początek zaś będzie coś w stylu ochrzanu. ;] Pamiętacie bowiem, jak napisałem, że wybitnie nie na rękę będą mi wszelkie zniknięcia oraz niepojawienia się? I jaki efekt? Jeden gracz w ogóle się nie zjawił, drugi zniknął w trakcie sesji (co prawda, jedynie na półtorej godziny, a i pozwalając mi na kierowanie swoją postacią... ale ponarzekać trzeba i tak, bo po jego powrocie było już po grze ;]), a trzeci chyba doznał awarii Neta, bo zniknął poprzez ping timeout. No cóż, mimo że nie wszystko wyszło do końca z winy graczy, to jednak ja nie pisałem tamtego dla postraszenia - mnie naprawdę zależało na tym, aby byli wszyscy. A to wszystko sprawiło, że sesja była wtedy już w rozsypce (a granie we dwójkę, a z czasem we trójkę, nie bawiło mnie ani trochę). Dochodzi do tego naśmiecenie różnymi off-topami (nie będę rozstrząsał, czy pomocnymi, czy tylko drażniącymi), różnorakie pomyłki w czytaniu ze zrozumieniem, także z mojej strony, a na koniec jeszcze walki, które wydają mi się obecnie bardzo przeciętnie (mimo że korzystałem z kostki - choć może niedopracowanie mechaniki rzutów miało na to wpływ?...).

W każdym razie ja tego szajsu nigdzie nie puszczę. Chyba że po przeczytaniu tego wpisu na chłodno nie okaże się taki zły, zamieszczę go w kompilacji z ew. następną częścią (albo napiszę do niego streszczenie, jeżeli jest naprawdę taki fatalny), a większość off-topów zwyczajnie utnę.

I umówmy się w ten sposób: następna część odbędzie się tylko i wyłącznie wtedy, gdy uda się nam wszystkim zebrać w jednym czasie. Inaczej nie ma sensu prowadzić tej sesji. W związku z tym termin następnej części ustalam na... hm... "when it'll be".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Minęły wieki odkąd prowadziłem ostatnią sesję online. Czas więc wziąć się za siebie i poprowadzić kolejną. Oficjalnie ogłaszam nabór do nowej sesji online w klimatach Piratów z Karaibów. Data jest jeszcze do ustalenia, ale póki co wyznaczam orientacyjny termin na 21 sierpnia, czyli piątek. Zbiórka na kanale Ircowym #sesja_rpg(bodajże torun.ircnet, na serwerze polnet) o godzinie 18:00. Zwyczajowo trochę to trwa, a chciałbym żebyśmy rozegrali ją do końca w jedną nockę.

Oto czego wymagam po kartach postaci:

Imię(może być też przydomek), wiek, wygląd(do tego musicie przyłożyć szczególną wagę), umiejętności i ekwipunek(czyli przykładowo strzelanie z pistoletów, machanie szabelką/kordelasem; ekwipunek to rzeczy które zawsze macie przy sobie, więc nie piszczie o jakichś plecakach wypchanych niewiadomoczym), na końcu historia waszego pirata, lub co go skłoniło do zostania piratem, bo na początku wszyscy zaczynacie na Tortudze (Aye, Tortuga!).

Karty proszę wysyłać do mnie na PW.

EDIT: Dobra w sprawie lokalizacji kanału i serwera to konkretne info podeśle później. Najpierw proszę o karty i deklaracje w temacie kto by w taką sesję zagrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...