Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Problemy z kompem - zwieszki, restarty i inne cuda II

Polecane posty

"Mam dziurę w dętce od roweru. Dlaczego, skoro przez rok było ok?"
Pewnie zacząłeś nim jeździć ;) a tak serio, chodziło mi raczej o to, że nie ma za mało mocy, niż o to że działa, bo wcześniej działał.

Wrócę do tematu ok soboty, jak już go wyczyszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zizou666 -> Czy start oznacza że się włączył i nic więcej, czy np. słychać "chrobotanie" dysku sugerujące odczyt / zapis, a co za tym idzie ładowanie systemu?

Faktycznie, wczesniej jakos wogole nie zwracalem na to uwagi. Nie ma charakterystycznego chrobotania dysku przy starcie. Wiec to chyba mozliwe, ze dysk jest uszkodzony (jezeli dobrze mysle ;)). Musze wyciagnac i sprawdzic go na drugim komputerze, zobaczymy czy cos pomoze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz głośniczek systemowy, albo inaczej, czy przy normalnym starcie kompa było slychać jedno piśnięcie?

Jeśli tak, to czy teraz komputer cokolwiek piszczy?

Zrób tak: odłącz wszystko, zostaw tylko płytę główną, procesor, pamięci, grafikę i zasilacz po czym zobacz, czy wstanie.

Spróbuj w miarę możliwości podmieniać elementy i zobaczyć jak będzie. Poza tym potestuj te części na innym kompie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem. Otóż podczas grania resetuje się nagle. No może nie tyle resetuje co gasi monitor. Trzeba zresetować ręcznie. Po restarcie bios zgłasza błąd karty graficznej (osiem "piknięć", płyta Foxconn P35A-S). Wersja biosu płyty P40. Temperatura karty nie przekracza 50 stopni. Najdziwniejsze jest to, że takie rzeczy dzieją się wtedy, kiedy gram w starsze gry (NWN, Unreal (!), F1 Challenge). Podczas gdy w Unreal Tournament III można młócić kilka godzin pod rząd i nic się nie dzieje. Tylko stare gry <_< Co może być przyczyną? Czy warto zwiększyć napięcie PCIe? (karta nie kręcona).

Podaję konfigurację kompa:

Procesor: Intel® Core2 Duo CPU E4600 @ 3.1GHz

Płyta główna: Foxconn P35A-S

Pamięć: DIMM1: Patriot Memory PDC22G6400LLK 2x1GB 800MHz @ 860 MHz (4-4-4-12)

Karta graficzna: Gainward GeForce 9600 GT PCIex16 650@1625@1800 512MB

Dysk: MAXTOR STM3250820AS (232 GB)

Karta dźwiękowa: Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card PCI

Zasilacz: Tacens VALEO 460 ReV2.0

Sterowniki do wszystkich urządzeń są aktualne. Dla jasności wklejam taż loga z hijackthis:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 18:05:53, on 2008-10-23
Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINNT\System32\smss.exe
C:\WINNT\system32\winlogon.exe
C:\WINNT\system32\services.exe
C:\WINNT\system32\lsass.exe
C:\WINNT\system32\svchost.exe
C:\WINNT\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
C:\WINNT\system32\spoolsv.exe
C:\WINNT\Explorer.EXE
C:\Program Files\Creative\SBAudigy\Surround Mixer\CTSysVol.exe
C:\WINNT\system32\Rundll32.exe
C:\Program Files\Creative\Shared Files\CTSched.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe
C:\WINNT\system32\RUNDLL32.EXE
C:\WINNT\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe
C:\Program Files\NetMeter\NetMeter.exe
C:\WINNT\system32\CTsvcCDA.exe
C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\NPROTECT.EXE
C:\WINNT\system32\nvsvc32.exe
C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\SPEEDD~1\NOPDB.EXE
C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe
C:\Program Files\Winamp\winamp.exe
C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\NavShExt.dll
O4 - HKLM\..\Run: [CTSysVol] C:\Program Files\Creative\SBAudigy\Surround Mixer\CTSysVol.exe /r
O4 - HKLM\..\Run: [P17Helper] Rundll32 P17.dll,P17Helper
O4 - HKLM\..\Run: [UpdReg] C:\WINNT\UpdReg.EXE
O4 - HKLM\..\Run: [CreativeTaskScheduler] "C:\Program Files\Creative\Shared Files\CTSched.exe" /logon
O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer
O4 - HKLM\..\Run: [NeroCheck] C:\WINNT\system32\NeroCheck.exe
O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINNT\system32\NvCpl.dll,NvStartup
O4 - HKLM\..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install
O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINNT\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Norton SystemWorks] "C:\Program Files\Norton SystemWorks\cfgwiz.exe" /GUID {05858CFD-5CC4-4ceb-AAAF-CF00BF39736A} /MODE CfgWiz
O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray
O4 - HKCU\..\Run: [C:\Program Files\NetMeter\NetMeter.exe] C:\Program Files\NetMeter\NetMeter.exe
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINNT\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'Default user')
O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~1\OFFICE11\REFIEBAR.DLL
O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{AD8C0701-B3B8-43AC-8524-981D07EAA411}: NameServer = 62.61.62.1,62.61.62.2
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL
O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe
O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe
O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe
O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINNT\system32\CTsvcCDA.exe
O23 - Service: Harmonogram automatycznej usługi LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\Program Files\Symantec\LiveUpdate\ALUSchedulerSvc.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: LiveUpdate - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\Symantec\LIVEUP~1\LUCOMS~1.EXE
O23 - Service: Norton AntiVirus Auto-Protect Service (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\navapsvc.exe
O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\IWP\NPFMntor.exe
O23 - Service: Norton Unerase Protection (NProtectService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\NPROTECT.EXE
O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINNT\system32\nvsvc32.exe
O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton SystemWorks\Norton AntiVirus\SAVScan.exe
O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe
O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe
O23 - Service: Symantec SPBBCSvc (SPBBCSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SPBBC\SPBBCSvc.exe
O23 - Service: Speed Disk service - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\NORTON~1\NORTON~1\SPEEDD~1\NOPDB.EXE
O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - C:\Program Files\Alcohol Soft\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe
O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

--
End of file - 7276 bytes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem. Kiedyś gdzieś wygrzebałem w necie o PhysX'ach i ściągnąłem z ciekawości. Pomyślałem, że fajna sprawa, pograć sobie w takie gry gdzie jest niszczalny świat więc ściągnąłem wszystkie te programy. Wszystko fajnie szło tylko Fluids nie chciał chodzić bo krzyczał, że potrzebny przynajmniej GF8 [mam Ge Force 8800 GTS 640 MB]. Jednak reszta bardzo ładnie chodziła. Teraz ostatnio nie chciały wogóle te programy chodzić bo PhysX niby nie zainstalowany. Problem się pojawił gdy ściągnąłem najnowsze sterowniki Nvidii [178.13]. No dobrze, spróbowałem parę razy zainstalować sterownik. Nie pomogło. Odinstalowywałem sterownik, jednak po resecie nie chciał się wogóle się uruchomić system. No więc jak się wkurzyłem, to poszperałem w folderze gdzie rozpakowałem te pliki sterowników i zainstalowałem ręcznie PhysX'y. No i już. Wszystkie te programy działają. Nawet Fluidsy działały. Tylko na moim G15 wykazywało dziwne przeciążenia procka a program działał tak jakby miał poniżej 15 FPS. Dzisiaj odpaliłem Warmonger: Operation Downtown Destruction i... patrzę, na LCD mojego G15 a tam pisze, że procek przeciążony w 100% [procesor Core 2 Duo E4300 1.8 GHz ~2.88 GHz].

Nie wiem, czemu tak się stało. W końcu karta grafiki miała obliczać fizykę.

No więc teraz pytam się was, jak rozwiązać ten problem.

Dodam, że mam Windows Vista 64 bit i niestety na tym winie dużo dziwnych rzeczy się dzieje jak np: Vista mi się zamyka... jakieś parę minut. Albo zużywa ona mi 2 GB RAM w jednej chwili. Potrafi to naprawdę mocno wkurzyć. Ale chodzi mi głównie by rozwiązać problem z PhysX'ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo -> Zafixuj:

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'USŁUGA LOKALNA')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'USŁUGA SIECIOWA')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [nlsf] cmd.exe /C move /Y "%SystemRoot%\System32\syssetub.dll" "%SystemRoot%\System32\syssetup.dll" (User 'Default user')

Najlepiej zapuść też combofix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl mi wczoraj zamowiony komp (4GB RAM, HD4870, zasilacz 500W, bez Windowsa). Pojawia sie tylko logo producenta plyty glownej MSI z napisem "press <Tab> to switch to POST or <DEL> to run BIOS Setup". Nic dalej sie nie pojawia, naciskanie DEL lub Tab nic nie daje. Monitor CRT sprawny (uzylem przejsciowki DVI-D-SUB), klawiatura rowniez. Plyta w napedzie nie startuje, jesli wloze. Bios nie piszczy.

Wyjecie baterii na kilkanascie minut oraz reset plyty glownej nie pomogl. Probowalem dociskac kabelki, peryferia - bez skutku. Przy probie odpalenia tylko z jedna koscia pamieci, obraz w kolko pojawia sie i znika (tak dzieje sie tez przy drugiej kosci).

Ma ktos jakis pomysl...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor i płytę główną? Sprawdź na stronie producenta płyty głównej, czy obsługuje ona Twój procesor dla wszystkich wersji BIOSu, czy może dopiero od którejś z kolei.

Rozwiń "obraz pojawia się i znika" - masz na myśli mruganie obrazu, czy ciągłe resetowanie się komputera? Jeśli masz możliwość, to zobacz jak będzie na innych pamięciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E8400

MSI P35 NEO2-FR /intel P35/

Komputer byl zamawiany z esc.pl, a takze sprawdzany przez nich, jak twierdza, czyli bios powinien byc okej. Co do biosu, to tutaj znalazlem cos takiego:

Wersja 1.8:

"Fixed system cannot resume from S3 with CPU E8400".

Nie wiem, co to te S3.

Kwestia obrazu: wlacza sie monitor, przez ulamek sekundy pojawia sie logo MSI i wylacza, i tak w kolko. Tak, jakby ktos podlaczal i odlaczal kabel od monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kompem. Otóż podczas grania resetuje się nagle. No może nie tyle resetuje co gasi monitor. Trzeba zresetować ręcznie. Po restarcie bios zgłasza błąd karty graficznej (osiem "piknięć", płyta Foxconn P35A-S). Wersja biosu płyty P40. Temperatura karty nie przekracza 50 stopni. Najdziwniejsze jest to, że takie rzeczy dzieją się wtedy, kiedy gram w starsze gry (NWN, Unreal (!), F1 Challenge). Podczas gdy w Unreal Tournament III można młócić kilka godzin pod rząd i nic się nie dzieje. Tylko stare gry <_< Co może być przyczyną? Czy warto zwiększyć napięcie PCIe? (karta nie kręcona).

Temat nadal aktualny. Zrobiłem to, co radził wies.niak, ale problem nie zniknął. Myślę, że wina leży po stronie sprzętu. Jeśli ma ktoś jakieś pomysły to proszę o pomoc. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taki problem z karta graficzną: grając w fifę 09 fraps pokazuje około 60 klatek jednak często zdarza się że wartość ta spada do około 20. Nie zależy to od długości grania gdyż podczas jednego posiedzenia przy grze jest ok, a na drugi dzień gra juz "skacze", czasem problem pojawia się po ponownym uruchomieniu komputera, a czasem zaraz po jego włączeniu.

Podobnie jest w przypadku gry Race driver: grid, gdzie jednego dnia jest ok. 30 klatek a drugiego 15. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną ?

Intel Core2 Duo E6400

Gigabyte P965 P z najnowszym biosem

2 x 1Gb Gell 800

Zasilacz Chieftec 400W

GF 7900GS 256Mb

sterowniki nvidia 163.75, ale na najnowszych 178.13 jest to samo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sterowniki wywal najnowsze, użyj drver cleaner, następnie res pc, i zainstaluj te: http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html (Dla xp 32bit)

2. Temperatura karty.

3. Zasilanie - podaj napięcia/

4. Temperatura cpu

5. Przetestuj karte 3d markiem, procesor ortos + prime 95/

6. Zobacz co obciąza procesor po za grą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź

ad 1. warto spróbować, może faktycznie to wina sterowników, potestuję kilka dni może zmiana na starsze coś pomoże

ad 2. 45 st. C

ad 3. napięcie rdzenia - 1.36 V

+ 3.3V - 3,38V

+12 V - 11,79 V

dimm - 2.11 V

ad 4. 50 st. C

ad 5. karta przechodzi kilka testów pod rząd w 3d marku 2006, podobnie procesor na primie

ad 6. zwykle w tle działają gg, firefox, teatimer, nod32, w przypadku gdy pojawiał się problem nic ponad te programy nie używało procesora

Niestety zmiana sterowników nic nie dała, po restarcie kompa fraps w fifie09 pokazuje zawrotne 20-25 klatek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam problem:

Podkrecilem wczoraj procka (c2d e7200). Uzylem do tego programu easy tune 5 z mb(gigabyte ga ep34-ds3). Chcąc przetestowac nowe osiagi odpalilem crysisa i ... odnotowalem duzo mniej fps. W innych grach podobnie. Zmienilem wiec czestotliwosc pracy pci ex na 104 hz ale nie pomoglo. Potem zresetowalem depsreacko biosa ale problem nie zniknal. Skanowalem tez komputer programami antywir. Moja karta graficzna: gf gtx 260.

Da sie cos z tym zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...