Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Twórczość własna forumowiczów cz. 2

Polecane posty

Hej Kulok, jesteś tym samym Kulokiem z www.gimpuj.info ? Jeśli tak gratuluję talentu i dzięki za parę tutoriali ;)

Moja nowa praca:

<-------------- (chodzi o avatar, bez sensu żebym go wklejał tutaj)

EDIT: Poznając sygnatury już wiem że ten kulok wyżej to...uwaga (fanfary) ARTYSTA i MODERATOR www.gimpuj.info !!! Kulok, zostań na FA, nareszcie pojawił się ktoś kto może skrytykować Obiego! :]

Druga sprawa. Nie wiecie czemu mój avatar raz jest bez tła a raz ma białe tło? W profilu jest bez tła, tzn z tłem w kolorze forum, jednym słowem niewidoczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie lubie prac ,w ktorych jedyny wklad autora to narzucenie paru tekstur i drobna korekta w csie2.

ta mi sie podoba. kolorystycznie i kompozycyjnie spojna ;] przy tym nie wyglada na zlepek paru obrazkow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Postarałem się wypowiedzieć na temat tych prac krótko i na temat.

1. Tag całkiem ładny tylko trochę za mały, poza tym użyłeś trochę za dużo bieli - 8/10.

2. 10/10 (nie mam się do czego przyczepić). :P

3. Plakat w niektórych miejscach zbyt rozmyty - 9/10.

Stary... jak to za mały? 8) Przecież to jest 1954×524. Po wejściu na dA trzeba jeszcze powiększyć. Jakby co to tu jest jeszcze bezpośredni link: http://fc03.deviantart.com/fs16/f/2007/187..._by_Obi_S4n.jpg

Teraz Twoje prace.

:arrow: Sygnaturki całkiem niezłe, ale mój stosunek do sig'ów jest mało pozytywny. Jak na tak małą grafikę to równie dobrze można tam miksować screeny z pulpitu i tak będzie dobrze. Jednak nie umję Ci dobrego wykonania, szczególnie tutaj: http://images25.fotosik.pl/19/7581d0f3cffb8f40.png.

:arrow: Avatary to rzecz gustu a do tego jeszcze mniejsze... więc je pominę milczeniem.

:arrow: Fotomontaż - przyznaję, całkiem jajcarski i całkiem niezły, szkoda że w małej rozdzielczości.

:arrow: Airbrush - tutaj ciężko mi coś powiedzieć, te prace wydają mi się bardzo puste (takie było założenie jak mniemam) i nie widzę tam czegoś co by mogło ruszać za buźkę.

Kulok, zostań na FA, nareszcie pojawił się ktoś kto może skrytykować Obiego!

Popieram - zostań, tylko dlaczego dopiero teraz niby się pojawił taki ktoś? Przecież każdy może mnie krytykować, każdy ma do tego święte prawo. Skoro zamieszczam tutaj prace to liczę się z tym, że ktoś będzie je komentował pozytywnie lub negatywnie. Jeśli natomiast chodzi Ci o umiejętności, to chociażby Zap może mnie tu gnoić na każdym kroku i całkiem zasłużenie.

Druga sprawa. Nie wiecie czemu mój avatar raz jest bez tła a raz ma białe tło? W profilu jest bez tła, tzn z tłem w kolorze forum, jednym słowem niewidoczne.

Ponieważ format *.jpg nie obsługuje przezroczystości. Spróbuj *.gif lub *.png (starsze przeglądarki nie obsługują przezroczystości w png).

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Infinity_by_Obi_S4n.jpg

* Energy_Summer_by_Obi_S4n.jpg

* Parafka_by_Yakuzatti.jpg

Jesli juz ktores, to pierwsze. Trochę przekombinowane, ale o schodek wyżej niz 2 pozostałe, o ktorych sie nie wypowiem :P To nie do końca to o czym pisałem wcześniej, ale dajesz dalej :P

Kulok

Sygnatury i avatary pominę bo dla mnie to kaleczenie grafiki, a tym bardziej ocenianie takich rzeczy, które każdy powinien być w stanie sobie zrobić.

Banshee ma jakiś tam urok (myslę że głównie dzięki kompozycji, ale jesli nie kadrowałeś oryginalnego zdjęcia to nie twoja zasługa), ale jest za małe i za proste - jednak ze wszystkiego co wrzuciłeś imho najlepsze (co nie znaczy ze dobre ;) ). Główną wadą, obok prostoty, jest fakt ze pracka jest do bólu typowa (czyli schemacik - zdjęcie, teksturka, zmiana blending mode'a, dodge, burn, cośtam, koniec - NUUUUUDYYYYYYYYY). Takich potworków na każdej stronie przeznaczonej do chwalenia się swoją twórczością jest na kopy - bo zrobić cos takiego to maks 20 minut - fajna sprawa, żeby takie prosty rzeczy robić dla treningu, ale nic poza tym.

O Airburshach sie nie wypowiem bo to kompletnie nie moja działka. Tak z boku moge powiedzieć po prostu ze mi się nie podobają i widać, że warsztatu trochę brakuje do przyzwoitego poziomu.

Ogólnie jako całość - taki poziom średnio-niski.

Bradonna

Łojezu, ale kaszana. Błagam, powiedz, że sam widzisz że ten art jest beznadziejny i zdecydowanie nie nadający się do pokazywania szerszej publiczności. Dla ułatwienia - tandetne kolory, jeszcze gorsze cięcia

, tragiczna kompozycja - i to "coś okrągłe" w lewym górnym rogu. Co to jest i po co?

Lodowa Angelinka

<zieeeew> Niech komentarzem będzie to co pisałem wcześniej:

zdjęcie, teksturka, zmiana blending mode'a, dodge, burn, cośtam, koniec - NUUUUUDYYYYYYYYY

I teraz niech mnie ktoś kopnie w zad bo 2 grafiki na mnie czekają, klienci się wnerwiają, a ja od miesiąca nie mogę się zmobilizować żeby choćby photoshopa otworzyć m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spłodziłem taką tapetkę rzecz jasna w Gimpie. Jest to jedna z moich pierwszych tapetek dlatego proszę o wyrozumiałość (szczególnie Zapa, boję się go..brrr...)

ipoduo7.th.png

Ok, rozumiem, że jedna z pierwszych i powiem Ci, że nawet nie taka głupia, bo pomysł miałeś całkiem niezły (już pomijam to, że odwalasz za kogoś robotę z reklamą), tekstura nałożona na całą tapetę psuje efekt i jeśli chodzi o tapety to jest kiepskim pomysłem (rozprasza). Zbytnio także przejaskrawiłeś prawą stronę, co dało kolejne straty w odbiorze pracy. iPhone natomiast mogłeś wyróżnić zamiast traktować go przezroczystością. No ale cóż, sam powiedziałeś, że to początki a jak na początki nie jest tragicznie. Do tego jeszcze bardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że Gimp idealnie nadaje się do skalowania obrazków i zmieniania formatów pod linuksem... i do niczego więcej.

Już ty dobrze wiesz, że nie o gnojenie kogokolwiek mi tutaj chodzi ziomek ;)

Wiem, że wiesz, że ja wiem, ale trochę opery nie zaszkodzi 8)

Edit: a co tam, ja też coś zrzucę. Tym razem znowu tapety. Pierwsza to przeróbka poprzedniej pracy (sporo osób zasugerowało wersję tapetową) a druga to taki crazy-gfx, uwaga - wulgarny.

Infinity_wallpaper_by_Obi_S4n.jpg Turn_off_by_Obi_S4n.jpg

Komentarz oczywiście mile widziany.

Bzz bzz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje kolejne odcinki SZPLOK TiWi. Jeżeli ktoś z tego forum choć raz się nie uśmiechnie oglądając to, to wyprowadzam się z tej branży ;p

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2535617232825100146 - odcinek 1

http://video.google.pl/videoplay?docid=4131803284277349292 - odcinek 2 (lepszy)

http://video.google.pl/videoplay?docid=5766448568860644097 - odcinek 3 ( najlepszy ;] )

miłego oglądania, komentarze jeżeli łaska. Zapraszam także na www.sf-szplok.w8w.pl do księgi gości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeszcze bardziej utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że Gimp idealnie nadaje się do skalowania obrazków i zmieniania formatów pod linuksem... i do niczego więcej.

Oj, żebyś kiedyś nie pożałował tych słów. Zgadzam się, moja tapeta nie jest super, jest mierna, ale to początki i dzięki za krytykę. Jednak mogłem takie samo coś zrobić w Photoshopie. Popatrz na prace Kuloka. Są robione w Gimpie a prezentują się bardzo dobrze. Poza tym nie każdego stać na PS, nie każdy chce być piratem, nie każdy ma mocny sprzęt na PS. Z darmowych programów graficznych Gimp przewodzi. Do skalowania obrazków i zmieniania formatów to się IrfanView nadaje.

Powiedziałeś, że możemy cię krytykować, więc spróbuję z tymi tapetkami. Pierwsza jest ok, ale w drugiej jest za dużo czarnego. Właściwie sama czerń. Nie chciałbym mieć czarnej tapety, ciężko się na takim czymś pracuje. Rzecz jasna nie mówię, że moja jest lepsza, czy coś, ja wyrażam swoją opinię na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na prace Kuloka. Są robione w Gimpie a prezentują się bardzo dobrze.

Kłóciłbym się.

nie każdy ma mocny sprzęt na PS

To do PS jest potrzebny mocny sprzęt? Bzduuura.

To jak całość chodzi zalezy od wielkosci dokumentu - i nie wazne czy uzywasz gimpa, ps, corela, psp czy czegokolwiek innego.

Ponadto, w CS3 Adobe mocno poprawił wydajność. Dla testu odpaliłem sobie ten sam dokument (jakiś skin do phpbb który kiedyś robiłem, pliczek zajmował ~100mb) - gimp otwierał mi go koło 2 minut a i później zamulał - a w ps wszystko trwało chwile, a sama praca było dużo szybsza i wygodniejsza (polecam przesuwanie rozbudowanego, wielowarstwowego dokumentu o wymiarach dajmy na to 7000x1200 w gimpie - komedia, już mniejszy slideshow będzie po odpaleniu Doom3 na maks detalach na Pentium133, 32mb ram ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odręczny rysuneczek ;] Jako iż iostatnio pogrywam w StarCrafta i bardzo mi sie podoba postanowiłem rąbnąć fan arta. Na obrazku Terran Marine, niestety nie mam skanera i byłem zmuszony zrobi foto toteż obrazek jest nieco blady ;] indżoj.

http://img101.mytextgraphics.com/photolava...8-474bjpp5i.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi - Tapetka fajna z tego wyszła, zarzucam na pulpit. Aczkolwiek wolałbym, gdyby napis "Infinity" nie miał lustrzanego odbicia... I trochę te "plusy" po lewej pionowo idące i po prawej skosem mi nie pasują. Poza tym fajno.

Pie*dol to... - ciekawe ^^ I prawdziwe przy okazji ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio mam chcicę na Starcrafta (zaraz po, ekhm) i twój obrazek manieq wstrzelił mi się idealnie :) W życiu bym czegoś takiego nie wypocił, ale widzę że dla pana podziemi jesteś w stanie co nieco tam namalować :D Ładne, bardzo ładne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.digart.pl/praca/971023/Ulamek_wolnosci.html

(sama fotka)

oraz

http://www.digart.pl/praca/973264/Koloryzujaca_obrecz.html

(sama fotka)

Zapraszam do komentowania :)

Jeśli chodzi o wykonanie to takie krótkie meaculpa - nie mam żadnej wprawy w photoshopie a wówczas tylko to (komp siostry w innym mieście) miałem do użycia. Tak więc "efekty" mogą być co najwyżej niezłe. Ale pomysły sam sobie oceniam na naprawdę niezłe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD te komiksy są mocne ;] może tylko trochę przesadziłeś z tym co Jezus trawe palił ;] Aha i znakiem szatana jest kozia głowa wpisana w Pentagrem czarny a nie w heksagram ;].

a ja sobie pomyślałem że może też się rzucę jakimś rysuneczkiem pomimo że rysowanie wychodzi mi dość słabo ;]

gowazmniejszonarb5.th.jpg

rysunek wykonany pod wpływem... natchnienia ;] na niemieckim z tyłu ćwiczeniówki do tego właśnie języka ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, widze, że A.L. czyta w moich myślach :). Nie zdążyłem kliknąć "Wyślij", kiedy AL już błąd naprawił :). W każdym razie - mam prośbę do wszystkich zamieszczających obrazki/zdjęcia, aby dodawali je jako link, ew. w wersji zmniejszonej (jak Obi San). Chodzi o to, żeby nie rozciągać forum, bo jak ktoś ma niską rozdzielczość to będzie przewijał cała stronę w bok przez parę minut, zanim dojdzie do prawej granicy :). No i strona się szybciej ładuje bo nie musi ściągać tych dość sporych rozmiarów arcydzieł :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...