Skocz do zawartości
Pzkw VIb

Twórczość własna forumowiczów cz. 2

Polecane posty

Smutny, Smutny... Wyluzuj, że tak po ziomalsku powiem. Gość wypowiedział się na temat Twojej opinii o wierszu, a nie o samym wierszu. I miał rację. Skoro uważasz, że wiersz jest żenujący, to napisz dokładnie to - że wiersz jest żenujący, a nie że "autor jest dzieciaczkiem, co to nie ma pojęcia o sztuce". Poniżaj dzieło, a nie autora. I o to tylko chodzi. Więcej kulturnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutny, Smutny... Wyluzuj, że tak po ziomalsku powiem. Gość wypowiedział się na temat Twojej opinii o wierszu, a nie o samym wierszu. I miał rację. Skoro uważasz, że wiersz jest żenujący, to napisz dokładnie to - że wiersz jest żenujący, a nie że "autor jest dzieciaczkiem, co to nie ma pojęcia o sztuce". Poniżaj dzieło, a nie autora. I o to tylko chodzi. Więcej kulturnie...

Niestety nie moge. Ponizajace jest to, ze ktos wrzuca na publiczne forum cos tak zenujacego i jeszcze szczerzy zeby przy tym.

Nie moge byc mily dla osob, ktore nie szanuja czytelnika i jego inteligencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jeśli ktoś da słaby wiersz, to nie szanuję twojej inteligencji? :?

Nawet tlumaczylem czemu. Zwyczajnie ludzie sa bezczelni bo uwazaja, ze to co pisza (rysuja, maluja, komponuja itd.) jest swietne. Jednak ich wiedza oparta jest na tym, ze kiedys cos slyszeli, ale zapomnieli, ze to byla tylko rymowanka na dobranoc...

Jaki jest cel w zamieszczaniu tak kiepskich wierszy? Talent sie ma albo sie go nie ma. W pierwszym przypadku mozna szlifowac warsztat. W drugim - przelknac gorzkie slowa krytyki i szukac w innej dziedzinie swojego miejsca.

Mogłeś poprostu powiedzie mu co jest źle, i następnym razem by mu lepiej poszło.

Czy wy wszyscy myslicie, ze pisania wybitnych wierszy mozna sie nauczyc? Moze i brutalnie mowie, ale przynajmniej nie daje im falszywych zludzen o ich talencie. W Polsce jest pewnie okolo 10 mln takich poetow. Nie chce by wszyscy oni zaczeli teraz wyciagac wiersze z szuflad i publikowac. Internet i tak juz jest przepelniony badziewiem bo byle dzieciak teraz moze zalozyc bloga czy wkleic swoje wypociny na forum.

LUDZIE: chwalcie sie swoimi talentami a nie porazkami! Nie wierze, ze nie widzicie tego jak kiepsko piszecie. Jednak zbyt mocno kochacie siebie by przyznac sie samym sobie, ze pisanie to nie wasza dziedzina. W calej historii watku spotkalem tutaj chyba tylko dwa dobre wiersze. Jeden wyszedl spod reki kogos kto rownie mocno jak ja krytykuje tutaj innych. A drugi pewnie mi sie przywidzial.

Edit: szukajcie swoich talentow, rozwijajcie je (bo warto), ale nie pedzcie z byle tworem do ludzi jakbyscie byli podnieconymi byczkami wsrod jalowek. Na bogow... to nie jest konkurs na to kto szybciej i wiecej napisze.

Szanujcie tez czytelnikow.

Albo zmiencie zasady tego tematu.

"Tworczosc wlasna forumowiczow - jedyna sluszna i cudowna, ah!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tlumaczylem czemu. Zwyczajnie ludzie sa bezczelni bo uwazaja, ze to co pisza (rysuja, maluja, komponuja itd.) jest swietne. Jednak ich wiedza oparta jest na tym, ze kiedys cos slyszeli, ale zapomnieli, ze to byla tylko rymowanka na dobranoc...

Nie. Ja jestem żywym dowodem, że nie uważam swojej twórczości za świetną - cokolwiek się pojawi, to najczęściej sam twierdzę, iż mogłem to napisać o wiele lepiej. Twory, które podobają się mnie samemu mogę policzyć na palcach jednej ręki.

Jaki jest cel w zamieszczaniu tak kiepskich wierszy? Talent sie ma albo sie go nie ma. W pierwszym przypadku mozna szlifowac warsztat. W drugim - przelknac gorzkie slowa krytyki i szukac w innej dziedzinie swojego miejsca.

Wiesz co bym teraz robił, gdybym po pierwszym swoim opowiadaniu, a raczej grafomańskim tekście, postąpił zgodnie z twoją zasadą? Ja też nie mam pojęcia, ale wiem jedno - mało kto stworzy coś dobrego na samym starcie. Powiem ci co powstało na samym początku mojej "kariery" twórczej: koszmar. Tekst wszech miar nędzny, krótki, ubogi i całkiem bez polotu. I pisałem dalej. Jak wyglądały moje początki wie tylko jedna osoba z tego forum. Nie wie jednak wszystkiego, bo część moich utworów uległa zniszczeniu.

Poddanie się na samym początku, oto najprawdziwsza porażka. Masz zbierać baty i doskonalić swój styl pisania, a nie oddawać broń po pierwszym strzale.

Nie chce by wszyscy oni zaczeli teraz wyciagac wiersze z szuflad i publikowac. Internet i tak juz jest przepelniony badziewiem bo byle dzieciak teraz moze zalozyc bloga czy wkleic swoje wypociny na forum.

Krytyka rozwija, brak krytyki - nie. Rozumiem, że nie znosisz badziewia, bo i mnie denerwuje mierność. Ja również chcę widzieć tu same dobre teksty, ale każdy od czegoś zaczyna.

LUDZIE: chwalcie sie swoimi talentami a nie porazkami! Nie wierze, ze nie widzicie tego jak kiepsko piszecie.

Nie każ młodym twórcom umierać. Każ im walczyć! Niech następnym razem, po miażdżącej krytyce, napiszą coś, co będzie miało jakąś wartość! Daj im długopis do rąk i poślij na front, a nie wyśmiewasz i polecasz dezercję.

Myśl o mnie co chcesz, ja już swoje powiedziałem.

Edit: jezeli czujesz sie na silach to daj cos tutaj. W koncu przeciez rozwinales swoje umiejetnosci

[Edit] Już od pewnego czasu powtarzam sobie, że pora coś napisać i tu wrzucić. Zamiast sobie wmawiać trzeba po prostu się za to zabrać, ale jak na razie poszukuję inspiracji do napisania owego czegoś. Jeśli coś stworzę - i uznam to coś za skończone - to być może wrzucę swoje dzieło tutaj, żebyście ocenili. Jednak nie chcę składać pustych, jak na tę chwilę, obietnic.

[Edit 2] Jak mogłem cytować samego siebie, kiedy cytowałem Smutnego? Musiało już być bardzo późno...

[Edit 3]

stwierdzam, że wy cały czas piszecie o wierszach

Ja akurat mówię o opowiadaniach, o czym wyraźnie napisałem.

Wiesz co bym teraz robił, gdybym po pierwszym swoim opowiadaniu (...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re up... Holy:

Jezeli ktos po mojej krytyce przyjdzie tutaj za jakis czas i oszolomi mnie swoja tworczoscia to padne na kolana i delikatnie przetre kaciki ust. A do tego czas - zero seksu za darmo.

Tylko nie oczekuj, ze powiem wprost iz czekam na to, ze ktos sie poprawi (co zreszta zrobilem, wiec spalilem caly moj pomysl na stymulowanie ludzi).

To bez sensu. Lepiej niech mysli, ze jego tworczosc powinna umrzec. Wtedy nastapia zmiany. W kazdym innym wypadku mlody tworca bedzie taplal sie w cieplutkim blotku samouwielbienia do konca zycia.

Dlatego znikam stad znowu na jakis czas. A potem pewnie znowu wroce i zobacze czy praca domowa zostala odrobiona.

Edit: jezeli czujesz sie na silach to daj cos tutaj. W koncu przeciez rozwinales swoje umiejetnosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutny Wędrowiec - Yowie dostał(IMO słuszną, bo mnie wiersz też nie przypadł do gustu) krytykę, co było źle - też wypunktowane, więc nie mam damn it pojęcia co za "dyskusja" się wytworzyła. Teraz poczekajmy na jego kolejny wiersz(chyba że się chłopak speszył i już żadnego nie zamieści) i zobaczymy kto miał rację - czy faktycznie talent się ma i można go szlifować(czyli że następny wiersz będzie lepszy) czy znowu dostaniemy takiego średniaka(czyt. jak ktoś próbuje być dobry we wszystkim to jest dobry w niczym i w sumie nie ma po co zamieszczać swojej radosnej twórczości). Ja jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Co by tu dalej...a tak:

Wszelkie zamieszczone póki co obrazki(komputerowe - Photoshop or something) są fajne, ale bardzo mało jest czegoś odkrywczego. Ludzie, wierzę, że stać was na coś więcej niż sygnaturki i avki.

fu_cker - Jedna bitwa dopiero rozegrana, a już się poddajesz?

W swoim czasie też tu zostałem zjechany za moją "twórczość" (konkretnie to był eksperyment, zabawa w GIMP'ie) ale się nie napuszam. Nie bawię się też w doskonalenie warsztatu bo wiem, że w rysowaniu czegokolwiek na kompie konkretnie ssę - nie ma to jak kartka, ołówek i długopis.

Poza tym - po to jest ten temat też aby komentować daną twórczość - może być i 5 stron wierszy i drugie tyle komentarzy do nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tlumaczylem czemu. Zwyczajnie ludzie sa bezczelni bo uwazaja, ze to co pisza (rysuja, maluja, komponuja itd.) jest swietne. Jednak ich wiedza oparta jest na tym, ze kiedys cos slyszeli, ale zapomnieli, ze to byla tylko rymowanka na dobranoc...

Po twoich wcześniejszych wypowiedziach i po tej muszę powiedzieć że jesteś bezczelnym chamem. Jak żeś taki mądry to pokaż swoje prace. Poza tym nie myślę że moja twórczość jest świetna i wspaniała , nie chcę żeby każdy od razu "ohh-ał" i "ahh-ał" na ich widok. I jeszcze jedno... właśnie... OCENIAJ DZIEŁA A NIE AUTORA !!!!

To prawda że dzieła mogą coś mówić o autorze ale nie muszą. I nie jestem dziecinny. Mam 16 lat i jestem całkowicie poważnym człowiekiem. Robię to co lubię i wież mi , przy jest komuś jak ktoś inny ocenia JEGO SAMEGO jako niedorozwiniętego dzieciaka z wielkimi ambicjami i zerem talentu. Powinieneś się zastanowić zanim coś napiszesz. Możesz niektórych ludzi doprowadzić do rozpaczy choćby jednym , złym słowem. Może ich to zaboleć aż nadto. Ja na szczęście mam silną wolę. Ciesz się że nie jestem

jakimś 12 latkiem który dopiero co nauczył się słowa "k***a" i chce wyrazić swoją niechęć do ciebie przez milion prywatnych wiadomości "ty ch***".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re up.

Typowa reakcja skrzywdzone nastolatka, ktora zamyka cala dyskusje.

Tym mnie (i pewnie innych) utwierdziles, ze mam racje. A dodatkowo zgadalem twoj wiek i stan emocjonalny.

Teraz to dopiero jestem z siebie zadowlony - cala analiza prosto w 10.

Btw, ocenia sie twor jak i autora. Nie ma obiektywnie istniejacych dziel i obiektywnie egzystujacych pisarzy.

16 lat to za malo by znac sie na rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • @ Pan Maniek

Dobre i przykuwa uwagę. Moim zdaniem to jedna z lepszych Twoich prac w ostatnim czasie. Tak jak napisałem na DA - ciężko stwierdzić, która wersja lepsza, ale do stylu chyba bardziej pasuje ta pierwsza. Jakby jeszcze była trochę wyższa rozdzielczość, co by to na tapetę ustawić - nie pogardziłbym :)

@ dr_NO

Hehe, widzę, że Ty dalej ostro jedziesz z minimalizmem. Tapeta wyszła Ci całkiem nieźle, jest dobra kolorystycznie, nie odstrasza, jest spokojna i... może teraz już się czepiam ale usypia :) Spróbowałem ustawić sobie to na pulpicie, jednak po dłuższej chwili zacząłem się czuć jakbym siedział w małym pudełku a przestrzeń pracy na pulpicie ograniczyła mi się o 50%. To oczywiście tylko moje subiektywne odczucie a do powszechnie uznawanej normalności to mi daleko. Do tego te listki/motylek to chyba z Redmondu przyleciały. Na koniec prośba: zapoznaj się z następującymi cyframi: 1280x1024 i 1600x1200, jeśli łapiesz aluzję ;-)

@ Osioł

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać xD

osiolekqx6.th.jpg

(grinduj razem z nami)

16 lat to za malo by znac sie na rzeczy.

Moim zdaniem często i 30 to także znacznie za mało. Zresztą o czym będziemy tu mówić, sam wiesz jak jest. Ja nie komentuję tekstów pisanych, ponieważ uważam, że za mały jestem na to w swoich cienkich uszach, ale czytam. W grafice też nie czuję się talentem, ale myślę, że na tyle coś tam wiem, żeby móc w miarę obiektywnie ocenić czyjąś pracę. Ty z nie komentujesz grafik, z tego co pamiętam to dlatego, że stwierdziłeś, że nie znasz się na tym. Nie wiem natomiast czy oglądasz (chyba tak, skoro zdarzyło Ci się skomentować chyba ze 2 grafiki). Proponuję mały szalony układ - przez tydzień (lub dwa) zamieńmy się rolami - komentuj grafiki/video/muzykę, ja z kolei przejmę "Twoją działkę". Będzie i śmieszno i straszno, co Ty na to? ;)

A na koniec dwie prace (właściwie można powiedzieć, że jedna):

4th_age_by_Obi_S4n.jpg 4th_age_B_by_Obi_S4n.jpg

Bzz bz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi-San: chyba lepiej jak nie bede komentowal grafik bo wlasnie takie cos dostalem od tutejszego poety (chociaz pewien byc nie moge bo sie nie podpisal). Szkoda, ze nie rymowal:

"ok [beeep] zaczniemy standardowo. Myslisz pewnie ze masz te 20 lat na karku to jestes kims nie? Wybobrazasz sobie czego ty [beeep] nie przezyles, przeczytales, naogladales sie [beeep] za duzo filmow o psycholach i tera wpierdalasz sobie niesmiertelnosc na necie. W realu jestes zwyklym smieciem, tak mi sie przynajmnie wydaje. twoje pierdsolone wypowiedzi sa [beeep] warte, tak jak wtedy gdy popierales pedofilie. sugeruje to ze sobie ostrow walisz konia, albo robi to za ciebie stary. Kto wie moze cie ruchal w dupe w dziecinstwie i teraz masz tak popierdolone w glowie ze [beeep] wpisales ze w katalogu zesnskie imie co? Tak czy siak dla mnie, sadzac po twoich postach, jestes tak pierdolnietym szczeniakiem, ktory chce udowodnic jaki on masta ze to sie w [beeep] nie miesci. Masz wysokie mniemanie o sobie. i wiem czemu. Bo jeszcze nikt ci wpierodlu nie spuscil. ale spoko, natkniesz sie kiedys na kogod kto ci wpierdoli za sam krzywy ryj. I watpie zebys szybko wyszedl ze szpitala, SUKO. bo widzisz, na necie moze jestes anonime, mozesz byc kim chcesz. ale w zyciu za takie kozaczenie zbiera sie wpierdol. i to ostry. wiec se uwazaj cwaniaczku na przyszlosc, skoncz kozaczyc, i myslec o sobie przez duze JA, bo niejestes swieta krowa, i tak samo [beeep] ci do tego kto ile ma lat, czy [beeep] co sobie myslal piszac posty na forum. nie tobie to oceniac, ty prostacka, chcacbyckims [beeep].

nie-pzdr. cwelu."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Osioł

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać xD

osiolekqx6.th.jpg

(grinduj razem z nami)

O w morde! To nadal mój rysunek? :D Świetnie żeś go stuningował, aż chyba postawie go sobie w przyszłości na tapetke, jak teraźniejsza mi się znudzi ;3 (tylko nie wiem kiedy mnie się znudzi sexy female anthro muł xD). Kurde no, brak mi słów normalnie, tak świetnie żeś to zmodyfikował. Szkoda tylko, że mój donkey ma wybite zęby xD. Gdybym ja tak potrafił robić takie bajery ;p.

A co do tapety, którą żeś zrobił, to powiem, że mi się podoba. Pomysł świetny wymyśliłeś. Daje trochę do myślenia ona.

To teraz coś ode mnie. :P

Teraz hand-arty :

No to ja skomentuje Twoje rysunkowe prace.

Elfka - kartka w kratke! Moje oczy! Wiesz do czego jest kartka w kratke? A do czego biały blok (techniczny) rysunkowy? Niie? To czas nadrobić lekcje. Grzyb mnie to obchodzi, żeś rysował to na nudnej lekcji matematyki czy innego przedmiotu. Sam czasem rysuje po zeszytach i książkach, ale NIGDY tego nie odważył bym się pokazać w necie. Ale oceniając rysunek, to jak dla mnie słabo, usta jakieś wieilkie, policzek wyszedł tak sobie...po prostu marna praca.

Jakaś pani co zwie się mała - argh...znów ta kratka! Zlituj się! Nie wieim jaki Ty styl wybrałeś sobie, ale sądząc po kształcie twarzy tej pani, to to na pewno nie jest styl realistyczny. A sądząc po wielkości oka...ktoś idzie w stronę mangi ;/. Nadal nie zachwyca praca, ale jest lepsza niż poprzednia.

Narutowe i inne mangowe coś - chłopie...jesteś Polakiem czy Japończykiem, że rysujesz mange? W każdym razie radzę Ci, żebyś przeniósł się na styl kreskówkowy lub realistyczny (lepiej na to drugie), bo rysując mange to niczego się nie nauczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obi-San blh ... : P

minimalizm ... tapetki i tak nie oglądam cały czas :P dlatego mnie nie usypia :P rozdzielki nie chce mi sie wieszkej robic (czyt. roznych wersji x D) a juz znudzilo mi sie ogladac moich fotek na pulpicie ; p swoja droga nie robie czegos 'wydmuchanego' z tego zwzggledu ze pracujac jako grafik na codzien ... nie mam najmniejszej ochoty eksperymentowac 'dla siebie' : p ale wiem, ze brakuje moim praca polotu .... dobrze to wiem ; p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obi San

Pomysł ciekawy, ale tło tapetki zbyt mocno zblurowane i czcionki nie pasują. Mogłeś dobrać czcionki pasujące do poszczególnych epok.

Wersja kolorowa dużo gorsza, monotonna, pusta i mało urozmaicona. Dużo miejsca pozostawiłeś u dołu, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie pustości i mnie osobiście zastanawia w jaki sposób kolor niebieski pasuje do epoki kamienia, a zielony do żelaza. Skoro do każdej epoki przyporządkowałeś kolor, mogłeś wybrać takie które do nich pasują.

manieq

Tapetka hmm... Ciekawa, napis w pierwszej wersji całkiem fajny, tylko mogłeś go ustawić bardziej w centrum. Rzecz, która bardzo mi się rzuca w oczy to czrwone spikselowane obramowania wokół kos, mogłeś je zgumować lub rozmazać bo psują bardzo obraz całości.

dr_NO

Widać, że tapetka z nudów robiona. Kilka bruszy, pattern, kształty i czcionka. Na oko zajęło ci to jakieś 15 minut. Efekt taki sobie, pusta, mało urozmaicona tapetka nie przedstawiając nic konkretnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mj: w wersji przed powiększeniem było całkiem fajnie. Problem pojawił się gdy powiększyłem: te najmniejsze (najciemniejsze) kropki niepotrzebnie psują cały efekt i klimat, a obraz przez to brzydko się rozmazuje :(

Nowy render, tym razem nieco "chłodniejszy" niż zwykle :)

http://www.deviantart.com/deviation/58541414/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mj: w wersji przed powiększeniem było całkiem fajnie. Problem pojawił się gdy powiększyłem: te najmniejsze (najciemniejsze) kropki niepotrzebnie psują cały efekt i klimat, a obraz przez to brzydko się rozmazuje :(

Hmm zobacz teraz zmienjszylem ich liczbe. Thx za podpowiedz na poczatku nie zwrocilem na to uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um. Mnie się w dalszym ciągu nie podoba przejście planeta-kosmos.

No i te macki dla mnie jakoś nienaturalnie leżą ;< IMO lepiej by było gdyby całkowicie objęły planetę. Jedna na środku, jak jest, a te dwie wzdłuż tej "atmosfery"

http://img530.imageshack.us/img530/8560/sp...oktorjoiee3.png

Tu jest zaznaczone to przejście nieładne... A co do macek, zrobisz jak uważasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...