Skocz do zawartości

Polecane posty

Wygląda nadzwyczaj ciekawie bym rzekł :) Bodajże inny mod o obcych doczekał się wyróżnienia na ModDB... zwał się chyba Alien Invasion? Ja jeszcze na chwilę co do nowego XCOMa - nie tyle boli mnie wykorzystywanie nazwy zacnej serii w nowej formie, bo starych "xków" na oczy nie widziałem :P, ale to, że autorzy zbytnio napatrzyli się na BioShocka. Po tej zapowiedzi tylko miejsce akcji oraz - jak zauważył sam autor - brak plazmidów odróżniają ją od przygód w Rapture.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z pierwszymi wrażeniami z bety TTS - po (bardzo komfortowym) zaimportowaniu brakujących plików jest to praktycznie stary, dobry X-Com z wyraźnie poprawioną grafiką i nieco ulepszonym interfejsem, ale także z garścią niedoróbek i nieoszlifowanych krawędzi. Pomijając sprawy estetyki, miło jest wreszcie widzieć procentową szansę na trafienie we wskazane pole, wyświetlaną na bieżąca koło kusora, a nie tylko ogólną, jak również zapas paliwa w każdym pojeździe; ciekawy w sumie jest też pomysł wspólnych projektów (choć to może sprawa bety bo wciąż uparcie mi pokazywało 0 wolnych miejsc w laboratorium). Boli trochę brak ufopedii, a znacznie bardziej uciążliwy jest brak automatycznego centrowania na ufo i innych popupów - teraz trzeba nacisnąć tab i przeczytać z okienka konsoli, co się zdarzyło (jak jest ufo to przynajmniej gra zwalnia do 1 sek.). Nie ma też info, że ufok zniknął z radaru, więc już dwa razy interceptor leciał pół globu na darmo. Ogólnie ta strona geoscape potrzebuje jeszcze trochę pracy. Co do samej walki to w tej chwili nie mam konkretnych zastrzeżeń (no, animacja "pufnięcia" po trafieniu jest dziwnie powolna w kontraście z resztą), ale z czasem to może się zmienić - ważne jest natomiast to, że ufoki zdają się być cokolwiek sprytniejsze niż wcześniej, właśnie podczas łapania małego ufo ostatni sectoid rzucił granatem pod nogi żołnierzy schowanych za rogiem, na podstawie pozycji zapamiętanej przez ufoka ustrzelonego turę wcześniej - w gołym X-Comie takie zagrywki się nie zdarzały, więc od razu straciłem trzech luda :]

Tak czy siak, polecam nawet ową betę TTS, IMO warto choć trochę popróbować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cdaction.pl/news/21565

Ponad dwudziestominutowy materiał pewnie nie przekona wyjadaczy klasycznego X-COMa, ale w moim wypadku podwyższył notowania gry o te parę punktów ;] Na dobry początek nie wnoszę już postulatów o to, żeby zmienić czasy w jakich dzieje się akcja i nie dlatego, że i tak by nie posłuchali, ale wierzę, że lata 60. dadzą autorom okazję do podkręcenia klimatu samej gry a może nawet wplotą elementy znane z historii powszechnej z inwazją UFOków ^_^ Walka wygląda smakowicie a przede wszystkim pokazuje jasno, że podejście na Rambo bez pomocy agentów skazane będzie na porażkę a w niektórych wypadkach niezbędne będzie wykorzystanie specjalnych zdolności jak w wypadku pokazanego obejścia pola ochronnego. Poza tym liczę na przeciwników jeszcze cięższej wagi niż pokazany Titan ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFO: Enemy Unknown jest jednym z tych tytulow, przy ktorych spedzilem lata temu dlugie tygodnie przechodzac te gre wciaz na nowo. Klimat gry, jej mechanika i budzaca poczucie zagrozenia muzyczka strasznie mi sie podobaly. Do tego stopnia, ze wyjezdzajac do dziadkow na wakacje i wiedzac, ze na 2 tygodnie bede sie musial rozstac z moja ukochana gra, wzialem ze soba numery Gamblera i Secret Service, w ktorych byly recenzje EU. Dzieki nim rozlaka z ta zacna gierka bla dla mnie mniej dotkliwa. ;) Musze sie zgodzic z Rankinem (tbh to dla mnie zupelnie nowe doswiadczenie :P), ze TFTD byl tylko kalka pierwszego UFO - praktycznie zero zmian, a tylko odrobine inny wyglad ufokow, zolnierzy czy broni. NIe liczac oczywiscie wiekszych mapek, na ktorych toczylismy nasze boje i nowych bugow. Pomimo tego Terror from the Deep byl, przynajmniej dla mnie, niesamowicie grywalna produkcja, w ktora tez dosc dlugo gralem. I w sumie na tym seria UFO/X-COM sie skonczyla moim zdaniem. Zaden kolejny tytul wydawany pod szyldem tej marki czy tez proba nasladownictwa w postaci gry UFO: Decydujace Starcie itp. nie potrafily dorownac staremu hitowi. Nowy X-COM nie bedzie tu wyjatkiem, bo oprocz tytulu i tematu ufokow praktycznie nic go nie laczy z pierwszym X-COM. Bedzie to zupelnie odrebna produkcja, ktora zeruje na slynnym tytule, zupelnie jakby jej tworcy obawiali sie, ze bez tego ich gra nie da sobie rady...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznaję bez bicia...podobał mi się mocno krytykowany X-Com:Apocalypse. Nie był tak doskonały jak Enemy Unknown i Terror from the Deep, ale też (moim zdaniem) dawał radę. Ehhh...znając życie w nowego X-Coma zagram choćby z czystej ciekawości, ale żal za dawnymi turówkami pozostanie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tbh to dla mnie zupelnie nowe doswiadczenie )

:trollface:

Nowy X-COM

Jaki X-COM? Chyba że chodzi ci o tego FPSa z XCom, bez myślnika, w tytule :P

Ja się przyznaję bez bicia...podobał mi się mocno krytykowany X-Com:Apocalypse.

Ten RTSowaty? Parę razy już się do niego zabierałem, ale odrzucił mnie nieco interfejs i ilość rzeczy które trzeba już na starcie ogarnąć. Relacje z gry brzmią bardzo apetycznie, nie powiem.

Ale ja przyszedłem z inną rzeczą - mój ulubiony remake pierwszego X-Coma, The Two Sides, został zlikwidowany i zamknięty ze względu na prawa autorskie i własność intelektualną, nawet starszej wersji pobrać nie można. Nic więcej w tym miejscu nie powiem, bo musiałbym sam sobie wystawić ostrzeżenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten RTSowaty? Parę razy już się do niego zabierałem, ale odrzucił mnie nieco interfejs i ilość rzeczy które trzeba już na starcie ogarnąć. Relacje z gry brzmią bardzo apetycznie, nie powiem.

Właśnie o tego mi chodzi. Co prawda RTSowatym bym go nie nazwał (a przynajmniej nie bez oporów), ale faktem jest że zakres zmian w stosunku do EU i TftD jest ogromny. Jeśli ktoś odpalając Apocalypse nastawiał się na doznania podobne do tych z poprzednich części, mógł przeżyć potężny szok. Zwłaszcza po rozpoczęciu "bitwy" z ufokami :/. Nie pamiętam szczerze jak grę przyjęli recenzenci, ale ze strony fanów można było usłyszeć wiele niezbyt miłych słów. Właściwie nie wiele słów, a prawdziwy ich potok :D.

Edytowano przez Dexter666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rankin

Z myslnkiem czy bez i tak zakladam, ze kazdy wypowiadajacy sie w tym temacie zajarzy, o co mi chodzi. :P Zreszta innego X(-)COMa nie zapowiedziano chyba. Chcialbym sie mylic, ale pewnie nowa gra nawiazujaca do starego Syndicate tez raczej bedzie luzna adaptacja wybranych motywow oryginalu... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: UFO Enemy Unknown jest jedna z moich ulubionych produkcji (Terror from the Deep też był niezły ale na dłuższą metę zaczynało wiać nudą). Jak usłyszałem, że powstaje kolejna gra pod szyldem X"-"COM a jednocześnie jako FPP to mina lekko mi zrzedła... Sądziłem, że będzie to zwykła strzlenka pod skrzydełkami legendarnego tytułu. Na szczęście się pomyliłem. Owszem kamera FPP jednak została ale po tym filmiku prezentacyjnym wygląda to całkiem nieźle. Fajnie, że twórcy akcję gry usadowili w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku (w sumie bardziej by tu pasowała II poł. czterdziestych - Roswell i te sprawy). Okres zimniej wojny opływa wręcz w całą masę teorii spiskowych na temat kontaktów Obcych z Ziemią i wykorzystania przez mieszkańców naszej planety (czyt. US Army) kosmicznej technologii celem udoskonalenia własnego arsenału. Moim zdaniem taka narracja buduje specyficzny klimat. Na plus również zasługują różnorakie analogie do w/w Enemy Unknown - pozyskiwanie obcej technologii i prowadzone badania na nią, Elerium czy Skyranger (tym razem to śmigłowiec). Dodatkowo cała zabawa ukazana na tym filmiku momentalnie przywiodła mi na myśl poczynania Smoker'a, jednego z głównych czarnych charakterów serialu X-Files; pojawili się Obcy, ekipa wyrusza, zlokalizować cel, pozbyć się świadków, zwinąć to co z kosmosu i zatuszować sprawę :D Mi to odpowiada.

Mam tylko nadzieję, że w najnowszym XCOM będą występować różne rasy ufoków oraz takowe ich statki. Ciekawi mnie tylko co jest celem tej gry. Znów wyprawa na Marsa? Eee, to już było ;)

Co do "nowego" Syndicate to mam podobne wrażenia jak Tesu. Prawda jest niestety taka, że 2D oraz rzut izometryczny poszedł chyba w ślady ptaka dodo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również od początku byłem sceptycznie nastawiony do XCOM. Po obejrzeniu gameplaya przyznaję że może moje zdanie było nazbyt krytyczne, i gra wcale nie musi być tak słaba jak przypuszczałem (nie zmienia to faktu że oczekiwałem i ciągle oczekuję turówki). Jedno tylko nie przypadło mi do gustu. Chodzi mianowicie o wygląd obcych i wszystkiego co z nimi związane. W połączeniu z klimatem lat 60 oczekiwał bym klasycznego "latającego spodka" i szaraków/sectoidów. To co widać na filmie (ze szczególnym naciskiem na cudaczne pole siłowe) jakoś strasznie "gryzie się" z resztą otoczenia. Rozumiem że to kosmiczna technologia, i kontrast uzasadniony, ale jednak coś tu moim zdaniem nie gra :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ten gameplay zachwycił. Autentycznie nie mogę się doczekać aż położę łapy na tym tytule. Ma w sobie wszystko, co najważniejsze: klimacik, ciekawą rozgrywkę, dobre (na pierwszy rzut oka) sterowanie i interesujący setting.

Spodziewałem się po tym tytule kolejnego C&C Renegade, czyli FPSa, którego główną zaletą jest licencja (z czego autorzy świetnie zdają sobie sprawę). Okazuje się, że ta gra miałaby szansę na bycie hitem nawet bez głośnego tytułu. Trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego główną zaletą jest licencja

...licencja? Z tego co pamiętam, jedyne nawiązanie do starych X-Comów, to tytuł (minus myślnik). Czy coś więcej zostało zostało pokazane na gameplayach, czy też cała "licencja" gry to nadal trollujący tytuł? Koncept jednostki rządowej walczącej z obcymi ma mniej więcej tyle wspólnego z serią co X-Files.

@down - jestem kolejną ofiarą sarkazmu w sieci D:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie to był sarkazm, Rankin... : ) Chodziło o to, że IMO Renegade to był kiepski shooter, którego jedyną "siłą przebicia" była nazwa popularnej serii w tytule. Bałem się, że tutaj będzie analogicznie, a tymczasem jest dokładnie na odwrót - to będzie świetny taktyczny shooter z bajerami + kojarząca się nazwa (mam nadzieję...). : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna strzelanka fajną strzelanką, ale ja dalej czekam na Xenonauts.

Ogólnie odczuwam pewien przesyt od oglądania świata zza pleców jakiejś napakowanej konserwy albo zza muszki karabinu przez 90% gry (bo inaczej trafić nie idzie). Tego nowego X-Coma może spróbuję, jak będzie jakaś poważna wyprzedaż na Steamie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy chyba już słyszeli dobrą, miłą nowinę o nowym X-Com od Firaxis? Turowa gra w świecie X-Com może być - powinna być dobra, nawet jeśli nowa ekipa ma z X-Comem tylko tyle wspólnego, że kiedyś pracowała dla Microprose. Pożyjemy, zobaczymy :)

Ja tymczasem ostatnio "odkryłem" UFO: Aftershock. Szczerze mówiąc, po niezbyt wymagającym Aftermath nie spodziewałem się zbyt wiele, no i się miło zaskoczyłem. Zostało wprowadzone całe mnóstwo zmian, zarówno w sferze taktycznej (chociażby ogłuszanie, powalanie, czy nawet trywialny fakt, że nie można już strzelać sojusznikom przez plecy), jak i strategicznej - bazy są już czymś więcej, niż abstrakcyjnymi punktami na mapie, można, ba, trzeba je rozbudowywać, utrzymywać różne profile, infrastrukturę... Znalazło się nawet miejsce dla prostej dyplomacji.

Jedynym minusem, jaki przynajmniej na razie widzę, jest grafika, która niewiele się zmieniła od Aftermatha, ale to mi nie przeszkadza, bo przynajmniej działa płynnie. A nawet tu znalazło się miejsce na parę pożytecznych bajerów typu widok PSI, czy zasięg wzroku.

Aftershock mocno swego czasu oberwał za Starforce'a i bugi. Starforce w wersji gog jest, rzecz jasna, nieobecny, a ja zainstalowałem oficjalny fanowski patch 1.3 i póki co dobrze jest :)

Na swoją kolej czeka zresztą i Afterlight, ale ostatnio trochę nie lubił się z moim sprzętem. Pewnie pozawracam głowę tech supportowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Firaxis?!...ja chyba jednak ową nowinę przespałem niechcący. Jeśli to potwierdzona informacja, to widzę w końcu światełko w tunelu (w przypadku gry o UFO powinienem chyba napisać "światełko na niebie"). Co jak co, ale Sid Maier to marka, której przedstawiać nie trzeba. Może tym razem uda się wskrzesić legendę?. Aż sobie jutro pierwszego Enemy Unknown odpalę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieść całkiem świeża:

http://www.cdaction.pl/news-24337/xcom-ene...ywilizacji.html

Premiera między kwietniem 2012 a marcem 2013, czyli całkiem blisko.

To IMO bardzo dobrze - mam nadzieję, że teraz, gdy nadchodzi bardziej sensowny sequel X-COM z myślnikiem, gracze oleją strzelankę zwaną Xcomem bez myślnika.

[edit]

Tak się teraz zastanawiam, czy w takim razie 2K wzięło nazwę bez myślnika, bo do oryginalnej nie mogli uzyskać praw? Bo już wtedy miało je Firaxis? Hm, marzenia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To IMO bardzo dobrze - mam nadzieję, że teraz, gdy nadchodzi bardziej sensowny sequel X-COM z myślnikiem, gracze oleją strzelankę zwaną Xcomem bez myślnika.

Myślnik - nie myślnik, grunt, że wreszcie ktoś oficjalnie postanowił wskrzesić tę zacną produkcję. Kto jak kto ale Firaxis raczej nie spierdzieli tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam za Firaxis kciuki i czekam na pierwszy konkretny gameplay. Taktyczne strategie turowe to gatunek zacny, ale praktycznie wymarly. Kto wie, moze przy odrobinie szczescia ten X-COM okaze sie udanym powrotem serii na ekrany monitorow. A gdyby tak jeszcze powstala nowa odslona Silent Storm, to bylbym juz wprost wniebowziety. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, tak coś czułem, że zrobi się ruch w temacie po zapowiedzeniu turowej strategii dla tego klasycznego cyklu :D A ja mam optymistyczną nadzieję, że będę się równie dobrze bawił przy obu tytułach niezależnie od gatunku oraz settingu (choć nie powiem, że okładka z Game Informera wskazująca na czasy współczesne bardziej do mnie przemawia ;])... spędzając wiele godzin tłukąc tyłki Obcym ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na te screeny na CDA i... Jakoś tak sceptyczny jestem. Nie podoba mi się interface, za bardzo przypomina ten z UFO: Aftercośtam. Niby fajnie się w tamte gry grało, ale... Coś było "nie tak", brakowało tego klimatu z UFO/X-COMów. No i błędów na potęgę tam napotkałem - ogólnie wspomnienia raczej średnie.

Chciałbym, żeby zrobili coś w stylu "remake'u", łącznie ze względnie podobnym interfacem. I, o dziwo, chciałbym aby akcja była umieszczona w tych samych latach, w których będzie FPS - czyli, o ile dobrze pamiętam jakieś lata '50-60.

Trzymam kciuki. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

ja też liczył bym bardziej na odświeżone X-Com, zamiast robionego od podstaw. Moim marzeniem jest taki "stary" Enemy Unknown, tyle że w nowej oprawie (bez zmian ogólnie pojętego designu otoczenia, postaci, przedmiotów itd.). Krótko pisząc "stary król w nowych szatach". Nie mniej to co widać na screenach też może w akcji wyglądać całkiem nie najgorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...