zajacaction

Router do internetu radiowego

Witam.

Poczytałem o różnorakich już routerach. Twoja rada dla usera KM7StyleR dotyczy routera ADSL.

Weź TP-Linka. D-Link podany przez ciebie to dość leciwy model, AirLive jest używany a routerami firmy Tenda nie ma co sobie zawracać głowy.

Ja mam taki plan: Sygnał - Internet radiowy od lokalnego dostawcy (2 Mega).

Router (tylko właśnie jaki? Czy może być ten z cytatu TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G?)

Odbiorcy - Stacjonarny (po kablu), laptop (po WiFi), telefon komorkowy (po WiFi) oraz drugi stacjonarny, z tym że po kablu

od routera (dodatkowo dzielenie łącza po równo w przypadku dwóch korzystających i więcej)

I najważniejsza sprawa - Drukarka WiFi. Chciałbym korzystać z niej zawsze (nie tylko kiedy jest włączony pierwszy

stacjonarny). Tak, żeby wydrukować z pierwszego stacjonarnego, z laptopa, z drugiego stacjonarnego. Słyszałem od Pana w

sklepie, że do takiego czegoś potrzebny mi router z Print serverem czy coś podobnie brzmiącego. Jak to wszystko połączyć

na kompach i czy to trudne do samodzielnego podłączenia. Mam świadomość stale włączonej drukarki.

Oczywiście przykładowy router pewnie się nie kwalifikuje, ale czy w przypadku zbyt skomplikowanych kombinacji to ten wystarczy? To znaczy kiedy daruję sobie drukarkę WiFi w domu, na rzecz standardowego drukowania na komputerze z podłączoną fizycznie drukarką.

Dzięki za rady.

0

Ten router nie nada się do internetu radiowego. Na ten moment w jaki sposób masz dostarczony internet do komputera ? Kablem z końcówką RJ-45 czy do bezprzewodowej karty sieciowej kablem z końcówką RP-SMA ?

Ogólnie do takich rzeczy jakie wymieniasz znajdziesz router za ~300 zł.

Nie podpinaj się z własnymi problemami pod cudze tematy. Post wydzieliłem z tematu: http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=173687&st=0.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.