Skocz do zawartości
yojc

Telefony komórkowe - dyskusje ogólne

Polecane posty

Jakoś Google & producenci smartfone'ów się tak przed tym nie bronią nogami i zębami.

Android oparty jest na licencji GNU i jeśli dobrze pamiętam Apache License, tak więc w sumie niewiele mogą zabronić.

Układ dźwiękowy jest faktycznie bardzo dobry i nic mu nie można zarzucić, podczas gdy inni producenci wkładają w swoje smartphone'y cokolwiek byleby jakoś tam pierdziało tongue_prosty.gif (są wyjątki, np. seria Wave).

Cóż, a według mnie jest to trochę argument wrzucany "na siłę". Sklepowa cena iPhone'a 4S to 2644 zł (najtaniej jak znalazłem). W tej cenie spokojnie dostaje smartphone'a z wysokiej półki + odtwarzacz bijący na głowę jakością dźwięku iPhone'a + zostaje mi jeszcze kasa na jakieś słuchawy.

No właśnie, o dobrym dźwięku z pod Androida można co najwyżej pomarzyć.

Kup dobre słuchawki a nie będziesz narzekał na jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

:wallbash:

@politan

Cóż, a według mnie jest to trochę argument wrzucany "na siłę". Sklepowa cena iPhone'a 4S to 2644 zł (najtaniej jak znalazłem). W tej cenie spokojnie dostaje smartphone'a z wysokiej półki + odtwarzacz bijący na głowę jakością dźwięku iPhone'a

Owszem, iRiver ma w cenie tych 600zł interesujące pozycje - ale nie dorónują one funkcjonalnością iPod'owi (~600zł).

Więc, odliczając koszt takiego odtwarzacza, to 2000zł - aż tak dużo to też nie jest (bo niby ile kosztują Sensation, które są niby konkurentami iPhone'a? A zresztą, One kosztuje ~2000, to go też należy porównywać.

Kup dobre słuchawki a nie będziesz narzekał na jakość dźwięku.

Nie zrozumiałem pytania :P

Jeśli chodzi o jakiś przytyk dla moich Senków, to niestety muszę Cię zasmucić - są nadal dobre xD

Ale, chyba chodziło o głośnik - ja nie oceniam głośnika. Tylko wyjście słuchawkowe, bo tego pierwszego sensu jak dla mnie oceniać nie ma.

Nie używam go z reguły (ustawione na wibracje, praktyczniejsze to niż dzwonek IMO).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, iRiver ma w cenie tych 600zł interesujące pozycje - ale nie dorónują one funkcjonalnością iPod'owi

Przeczytaj całość tego co napisałem. Kupuje smartphone'a + odtwarzacz + słuchawki. Tak więc po co mi funkcjonalność iPoda skoro to wszystko mam zamknięte w smartphonie. Odtwarzacz jest od słuchania muzyki i tyle. Nie potrzebuje go do gier czy przeglądania internetu skoro oferuje mi to smartphone.

Ale, chyba chodziło o głośnik - ja nie oceniam głośnika. Tylko wyjście słuchawkowe, bo tego pierwszego sensu jak dla mnie oceniać nie ma.

Napisałeś : "...o dobrym dźwięku z pod Androida można co najwyżej pomarzyć.". Cóż, jest to nieprawda. Przy pchełkach z kiosku czy to iPhone czy SE Live! w wersji Walkman będą grały tak samo. Przy słuchawkach w miarę dobrych i odpowiednio droższych każdy sprzęt zagra na miarę swoich możliwości i Android akurat źle tutaj nie wypada. Jeśli ktoś jest "audiofilem" (a przynajmniej wydaje mu się, że nim jest) ma odpowiedni odtwarzacz muzyczny a jakością muzyki na Androidzie nie będzie się przejmował gdyż nie włączy tam nigdy żadnej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że android odtwarza normalne formaty (typu FLAC), co przykładowo przerasta bade, ale ten system to generalnie tragedia. Aplikacji ni ma, fajnych programików tyż ni. Nie powiódł się eksperyment... niestety.

Edytowano przez Hakken
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

Cóż, ja wymagam więcej, niż to, co oferują pchełki. A dodatkowy odtwarzacz, to dodatkowa rzecz w kieszeni.

@Hakken

Ale, co da przy takiej jakośc wyjścia FLAC? Raczej nic.

Źle się chyba zrozumieliśmy - ja pisałem o tym, jako zalecie iPhone'a, ale nie takiej, która usprawiedliwiała jego zakup.

BTW, Hejter Apple, chwali iPhone'a :E

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowy odtwarzacz, to dodatkowa rzecz w kieszeni.

Cóż, ja wymagam więcej, niż to, co oferują pchełki.

Jedno z drugim się kłóci po części. Jeśli wymagasz wysokiej jakości dźwięku to wiadomym jest, że musisz liczyć się z tym iż w jednym urządzeniu nie otrzymasz dobrego audio, wideo + internetu, rozmów i możliwości smsowanie. Cóż, dla mnie muzyka jest ważna dlatego mam w kieszeni i smartphone'a i odtwarzacz. Uwierz, nie robią mi dużej różnicy.

Ale, co da przy takiej jakośc wyjścia FLAC? Raczej nic.

Przy dobrych słuchawkach zauważysz różnice, dajmy na to jakość mp3 vs. FLAC przy twoich Sennheiserach będzie słyszalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do dyskusji o muzyce:

Niestety wszystkiego mieć nie można, dlatego osobiście używam zestawu smartfon + iPod nano (nie, nie będę lansował tutaj Apple, prostsze iPody to akurat jedyne, co u nich mi się podoba). A powód to nawet nie jakość dźwięku (bo ten jest stosunkowo dobry w telefonie), tylko bateria - mój Blade od słuchania muzyki pada po jednym dniu, iPoda ładuję nie częściej niż co trzy. Do tego jak się rozładuje to nie ma dramatu, jeśli nie miałbym działającego telefonu to już byłoby utrudnienie. To samo tyczy się zresztą większości smartfonów.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego chcesz wykorzystywać to urządzenie?

Internet (również poza domem), youtube, wszelkiego rodzaju komunikatory, facebook, twitter, wszelakie gry, standardowe rzeczy:dzwonienie, smsy. Sporadycznie muzyka (jak sie ipod rozladuje, awaryjnie) ;) z grubsza to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 3d.

Po pierwsze i najważniejsze: jest 3d :D

Desire Z ma jedną zaletę - klawiaturę qwerty. Czterorzędową, ale zawsze coś. Prawda jest jednak taka, że przydaje sie ona tylko do programowania/używania konsoli, bo zwykłe sms-y i tak szybciej i wygodniej pisze się używając swype.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@politan

Przy iPhonie odczuje, przy jakichś słabszych, niekoniecznie, skoro i układ dźwiękowy i tak nie zapewni takiego zakresu częstotliwości (co innego, to szumy).

Chociaż dobry smarton z Androidem + osobny player, to też dobre rozwiązanie (dla wielu najlepsze).

@razor

Ja bym poczekał na Galaxy SIII i wziął go w Play'u.

Nie nabijaj postów.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zbocze nieco z tematu bo chcialbym zapytac co sadzicie o Nokii X3 02(touch and type)? Pytam bo zastanawiam sie nad zmiana telefonu a ten jest w dosc przystepnej cenie(obecnie mam nokie X3 00). Chyba ze macie jakies pomysly inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Androidzie zależy to w dużej mierze od umiejętności dostosowania telefonu pod swoje potrzeby i, że tak powiem, stuningowania go, by działał szybko i płynnie. Jeśli dobierze się dobry ROM i wgra modyfikacje, których pełno na różnych forach, urządzenie będzie działać sprawnie. Takiej możliwości praktycznie nie ma w symbianie, są jedynie cfw, ale one niewiele dają w przypadku syfiastej N97, której żadne cfw nie pomoże, ponieważ ma zdecydowanie za słabe, nie dostosowane do systemu hardware, tak samo zresztą, jak inne nokie z S^1.

Oczywiście dużo zależy też od tego, do czego będziesz wykorzystywał smartfona. Jeśli do podstawowych zastosowań, typu dzwonienie, sms, muzyka, zdjęcia itp, to i nokia się nada (choć i przy tych czynnościach czasem potrafi doprowadzić do szału), ale do poważniejszych zadań niestety nie. Zresztą, właściwie to samo tyczy się Xperii, o którą pytałeś. Dlatego najlepiej zastanów się do czego chcesz używać telefonu, bo jeśli do zabawy, to lepiej wybierz coś innego

Edytowano przez koorchuck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...