Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

yojc

Monitory, projektory

Polecane posty

No, kupiłem tego LG IPS234V-PN i jestem mega zadowolony. Kolory są żywe i ostre, kąty widzenia lepsze, no i sam fakt 23 calowego monitora przy grach daje radochę. Udało mi się go wyrwać za niezłą cenę (500 zł po odliczeniu vatu z faktury na firmę), i nie żałuje, nie ma nawet porównania do starej "dziewiętnastki". Nurtuje mnie tylko jedna rzecz. W pudełku nie było kabla DVI, tylko zwykły D-SUB. Podłączyłem go do komputera przez przejściówkę DVI (w karcie nie mam wyjścia D-SUB) i wszystko działa tak jak należy. Tylko zastanawiam się, czy jest różnica jaki kabel stosuje? Czy skoro działa, to jest sens kupować kabel DVI, czy zostawić to tak jak jest?

Druga rzecz, to zauważyłem że w monitorze jest wejście HDMI. Czy to znaczy że mogę do niego podpiąć np. PS3? Będzie to normalnie działać z takim sprzętem? Byłoby fajnie, bo może w lecie dorobię się konsoli, to zaoszczędziłbym na telewizorze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kaszek: tylko wielkością się różni z tego co wiem.

@b3rt: teoretycznie na DVI/HDMI powinna być nieco lepsza jakość obrazu, jako iż jest on przesyłany cyfrowo, a nie analogowo. Różnica nie będzie duża, ale jak dorwiesz tanio kabel to czemu nie ;) Swoją drogą to przysiągłbym, że dawali kabel...

Tak, możesz podłączyć konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem oba przed zakupem, i z tego co widziałem to różnią się tylko wielkością. Parametry są te same, ta sama rozdzielczość, kontrast, złącza itd. Tyle że IPS234 jest większy i minimalnie droższy. Ale IMO warto dopłacić, bo korzysta się z niego doskonale :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to przysiągłbym, że dawali kabel...

Właśnie nie ma, co też mnie zdziwiło. W zestawie był tylko zasilacz i kabel D-SUB. Nawet przejściówki nie było, dobrze że przy karcie graficznej miałem. Patrzałem w instrukcje to było napisane że jest albo DVI albo D-SUB, w zależności od regionu w którym monitor jest sprzedawany. Widocznie LG doszło do wniosku że Polacy mają przedpotopowe komputery i nie są im potrzebne takie "nowoczesne" kable cheesy.gif

da rade zawiesic ten monitor na scianie?

Tak, tylko musisz uważać przy doborze uchwytu. Ja mam w domu uchwyt od TV, praktycznie nieużywany, taki który zawiesza monitor zaraz przy ścianie, niczym obraz. I się okazało że nie mogę go na nim zawiesić, bo wejścia w monitorze są ustawione prostopadle do samego monitora, i wtyczki nie mieszczą się pomiędzy ścianą a monitorem. Musisz znaleźć uchwyt który zapewni odpowiednią odległość od ściany. Albo taki który pozwoli ustawiać monitor pod różnymi kątami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie muszę zadać, bo już nie ogarniam tego wszystkiego :P. Jaki dokładnie kabel muszę kupić? Z tego co widzę, to w monitorze jest wyjście DVI-D, a w specyfikacji karty graficznej pisze tylko DVI. Czy to znaczy że musze kupować jakiś specjalny kabel z takimi dwoma wtykami? Czy to są jakieś dodatkowe specyfikacje, i będzie pasował każdy kabel, czy to DVI-D-DVI-D, czy DVI-DVI (bo taki i taki widziałem w sklepie). Jaki to musze przewód kupić, bo już się pogubiłem w tym wszystkim :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, okazało się że miałem kabel DVI-DVI w domu, chyba od telewizora. Podpiąłem i działa. Dwie zauważalne różnice to trochę lepsza jakość kolorów (widać zwłaszcza przy jaskrawych odcieniach zieleni i czerwieni) oraz to że ekran automatycznie dostosowuje się do monitora. Nic nie wyłazi poza ekran i nie trzeba poprawiać/stosować autoustawiania. Także ogólnie moje zadowolenie jest szczytowe, na razie zostawiam temat monitorów smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie. Otóż przymierzam się do wymiany monitora. Obecnie mam rozdzielczość 1280x1024. Np. Wiedźmin 2 chodzi mi na wysokich średnich detalach. Jeśli przesiądę się 1920x1080 to o ile będę musiał je zmniejszyć? W jednym sklepie powiedzieli mi że nawet mogą być problemy z samym uruchmieniem gry.

reszta mojego sprzętu to: proc AMD Athlon 2x2.8GHz, karta GF GTS 250 512MB i 2GB RAMu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie powiedzieli mi że nawet mogą być problemy z samym uruchmieniem gry.

Tacy "spece" to niestety wciąż norma. Spadek klatek będzie duży, ale gra oczywiście się odpali bez problemu. Jeżeli wcześniej grałeś na wysoko-średnich, to teraz licz na średnie (a w niektórych momentach byćmoże trzeba będzie coś jeszcze obniżyć). Nie powiem Ci ile dokładnie spadnie wydajność, ale z pewnością znacząco. Niemniej Full HD to już tak naprawdę standard, więc jeśli chcesz zmieniać monitor, to w grę powinien wchodzić właśnie ten format (rozdzielczość) obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem gdzie zadac to pytanie takze z gory przepraszam jesli jest w zlym temacie :)

mam w monitorze tylko jedno wejscie DVI, a chce podlaczyc i komputer i xboxa. na razie jest podlaczony komputer kablem HDMI->DVI, czy jesli kupie 2 przedluzacze HDMI i jeden podlacze do komputera, a drugi do xboxa i po prostu bede przekladal kabel (wtyczki ulokuje sobie w wygodnym do tego miejscu) to wszystko bedzie dzialac ok?

+ jaki bylby koszt kupienia monitora zeby bylo widac poprawe obrazu i mial 2wejscia dvi/hdmi (teraz to juz chyba standard?) lub wiecej? moj monitor to BenQ G2220HD

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o radę: Mam aktualnie monitor HP 2025 (nie zapomnijcie dopisać w wyszukiwarce "monitor" bo znajdzie wam drukarki :P) - staary, kilkuletni LCD, jeszcze w formacie 4:3. Nie mam szczególnego porównania pod ręką (same laptopy), natomiast wciąż wydaje mi się niezgorszym ekranem (1600x1200, matowa matryca). Warto go wymieniać na nowy zakładając, że planuję modernizację komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym kupic monitor do grania, na jakie parametry patrzec kupując takowy ?? oczywiscie w full hd i powyzej 24 cali.......rodzaj matrycy, odsiwiezanie, kontrast, jasnosc ........co jest najistotniejsze ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na czas reakcji matrycy. Gamingowe monitory mają max 2ms. Zależy też jaki rodzaj gry. Jak FPS to patrz też na odświeżanie. 120hz to max (chyba ,że są juz 144). Zależy też jakiego masz kompa. Jak nie jest w stanie uciągnąć gry na powyżej 100fps'ów to nie warto brać monitora z 120hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...