Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Ghost Recon (seria)

Polecane posty

Siema. Mam pytanie: Czy opłaca się kupić GRAW? Chodzi o to, czy ta produkcja jest grywalna.

Cień ci odpowiada - kupuj GRAW2. Grałem w jedynkę demo i dwójkę full. 2jka zrobiła na mnie nieporównywalnie lepsze wrażenie niż 1ka. Poprawiona grafika, nie zacinała mi się na moim sprzęcie, jest bardziej taktyczna niż w wersji konsolowej i czerpałem z niej o wiele większy fun ;)

ale to moja prywatna opinia... nie sugeruj się opinią jednej osoby :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie moge podzielic opinii inych graczy na temat GRAW'a. Dla mnie to juz nie jest zaden Ghost Recon, to jest jakas bajeczka o super komandosikach z US'a. To nie jest ten klimat, misje, uzbrojenie i teatr dzialan. To zupelnie co innego.

W Ghost Recon, Ghost Recon : Desert Siege, Ghost Recond : Island Thunder gram do tej pory. Mimo, ze przeszedlem kazdy z tych tytulow po ... tyle razy na kazdym poziomie, ta gra mnie nigdy nie znudzi. GRAW, po samym wlaczeniu, a co gorsze po pierwszej misji pozostawil taki niesmak, ze po calkowitym ukonczeniu gry nie mam ochoty do niej wracac.

W 1-ym Ghost Reconie byla mozliwa selekcja towarzyszy. Rozne imiona, nazwiska, rozny wyglad twarzy, rozne zdolnosci. Czulem sie jak maly element calej tej wielkiej wojny. Byly trzy druzyny : Alpha, Bravo, Charlie.. do niej zaleznie od misji wybieralem sobie ludzi. Rifleman, Sniper, Support, Saper. Potem wybor uzbrojenia, albo jakas mala modyfikacja i na akcje .

Moi zolnierze gineli, zostawali rozstrzeliwania, wysadzani.. oni gineli za cos. To bylo piekne, taka kruchosc zycia. Najpierw jest, a potem juz nie i nic sie na to nie poradzi.. tylko trzeba wybrac nowego zolnierza. W GRAW, sam czesto zabijalem swoich komandosikow, a i tak wracali w kolejnej misji.. Jakis cud!

GRAW jest sztuczny, tak jak CoD4. Na swiecie jest wiele konfliktow, wystarczylo cos podmienic i zrobic jakas dobra wojne, a nie amerykanski film o komando rambosach.

Ghost Recon mimo ze ma tyle lat, nadal jest fantastyczny. Mody jakie znajduje,na nowo pokazuja mi co ta gra ma do zaoferowania. Jeszcze z nikim nie gralem w internecie, bo chyba trzeba sie tam na ubi.com zarejestrowac.

Za to mam przedsmak po graniu na lanie. 1 na 1 :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost Recon mimo ze ma tyle lat, nadal jest fantastyczny.

I tutaj eXao całkowicie się z tobą zgadzam. Pierwszy Ghost Recon jest jedyny i absolutnie niesamowity a także nadal grywalny mimo upływu lat. GRAW poszedł w tą samą drogę co Rainbow - więcej akcji i naparzania niż taktyki i myślenia. Cóż, taka droga ewolucji. Ale mody nadal zapewniają świetną rozgrywkę - mam ich kilkanaście, łącznie 5GB i dziesiątki dodatkowych godzin :)

Jeżeli gdzieś widzicie w sklepach, kupować bez wahania :D Absolutny klasyk [pierwszy Ghost]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh GRAW jest świetny! Ale to jest gra dla ludzi którzy wolą bardziej taktyke niż bieganie i walenie "na chama". Pamiętam jak z bratem to przechodziliśmy xD. Niestety gry już nie mam. Musze kupić:P Tylko 25zl kosztuje to tanio jak na taką grę.

PS. Czy opłaca się kupić GRAW2? Czy raczej taka sobie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy opłaca się kupić GRAW2? Czy raczej taka sobie?

W moim odczuciu GRAW2 jest lepsze niż GRAW jedynka. Ale obie części Advanced Warfighter wysiadają przy pierwszym Ghost Recon'ie z oboma dodatkami oraz ogromną ilością modów :D

GRAWy to tylko lepsza grafika i odejście od taktyki na rzecz dynamizmu i akcji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem posiadaczem Ghost Recon Advenced WarFighter II.

I muszę powiedzieć, że jest to najlepsza strzelanka, w jaką grałem.

Najbardziej spodobał mi się multi-player w tej grze.

Jest to co prawda troszkę ściągnięte z Counter Strike, ale ma lepszą oprawę dźwiękową, a o grafice nie wspomnę.

Szkoda jednak, że do idealnego grania w tą grę (bez przycinania się) trzeba mieć niestety bardzo dobrego kompa.

Minimum 2 GB RAM, grafika GeForce 7600, uważam że w zupełności wystarczy.

Ja niestety posiadam tylko 1 GB RAM, przez co dochodzi nawet do większych przycięć, co psuje cały "czar" tej pięknej gry. :angry: :angry: :angry:

cenił bym ją, w skali od 1 do 10 na 9, za te nieziemskie wymagania sprzętowe. (przynajmniej dla przeciętnego człowieka, są to nieziemskie wymagania sprzętowe)

W pierwszą część serii, nie miałem okazji grać, więc nie mogę ocenić, czy jest lepsza, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przypadkiem dorwałem tą grę. I powiem szczerze że bardzo mi sie spodobała. Dla wyjaśnienia jest to GRAW2. Cenię ją za to że nie ma nudnego dla mnie planowania każdego ruchu przed misją lecz można wygodnie ustawiać swoich ludzi podczas gry. Świetny pomysł z "mulem" czyli pojazdem w którym możemy zmieniać uzbrojenie oraz pełniącym funkcję zasłony. Mógłbym wymieniać jeszcze wiele plusów ale bolą mnie palce :smile: . Szkoda że nie miałem okazji zagrać wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w GRAW i GRAW 2 wrażenia mam pozytywne ciekawe lokacje poziom trudności jak dla mnie w sam raz z niektórymi misjami musiałem się troszeczkę pomęczyć. Ogólnie lubię dobre FPS a seria ta bez wątpienia się do nich zalicza. Jedno co mnie w tej grze wkurzało to sterowanie tą drużyną ja w ogóle grałem bez niej nie wysyłałem na zwiady itp. moim zdaniem w ogóle jej tam nie powinno być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna czasem potrafi nas uratować. Ja wystawiam ją na pierwszy ogień, potem sam idę. Najlepsza sprawa jest z ''mulem''. Często uzywam tego pojazdu jako zasłony. A raz miałem ciekawą przygodę w taj grze. Musiałem w jednej misji zniszczyć czołg. Nie mogłem jednak tego zrobic gdyż zawsze zdążył mnie trafić zanim namierzyła go wyrzutnia. Raz jednak gdy stałem na budynku pocisk mnie nie zabił lecz wyrzucił na dach. Czołg nie mógł mnie trafić a ja miałem dość czasu aby go wysadzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe pod jakimi nickami gracie?? Moze sie okazac ze z jednym w klanie jestem :D. Ja gram jako Leonidas. Przez rok byłem w klanie =POL=. Po 8 miesiacach objąłem stanowisko lider'a ale niestety klan liczył juz tylko 6 osob i stracilismy 1 miejsce wsrod polskich zespołów. Klan podratowała troche fuzja z =PK= ale niestety doszło do rozwiązania POL po 3 miesiącach od fuzji. W tym samym czasie co była fuzja z =PK= powstał klan =GROM=, do którego wraz z częścią POL'i (po rozwiązaniu pol'a oczywiscie...) dołączyłem. Ci którzy zostali załozyli mało liczacy sie klan PDF. Liderem wsrod polskich klanow obecnie jest =PL= (Pro Leet). Po dwóch miesiącach bycia członkiem GROMu, część załogi zdenerwowała się na jednego GROM'a i ogłosilismy odejscie z gromu - konkretnie ci co doszli z POL'a (po szczegóły odsyłam na www.graw2.ubf.pl. wszystko jest w dziale "moga zostac wyrzuceni". Bardzo lubimy GROMow ale ten pan nas zdenerwował). Przywróciliśmy dobre stosunki z PDF i zabralismy 5 najlepszych z ich klanu. Tak oto powstał nowy klan =AG= Armaty Grunwaldzkie (powstał równo na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego), który dzień po powstaniu liczył już 12 członków. Serdecznie zapraszamy!

P.S. Ci co doszli do GROM z POL to było 5 osob z mojej klasy i 2 inne. Niestety z tej 7 tylko moja klasa jeszcze gra.

Pro Leet - www.ghostrecon.org - najlepszy polski klan. Ich przywódca był kiedyś w =POL=, ale wtedy kiedy ja nie byłem szefem tylko prawą ręką.

GROM - www.graw2.ubf.pl

Armaty Grunwaldzkie - www.armatyg.page.tl (strona w budowie!!)

Na razie jest tyle polskich klanów liczących się. Jest jeszcze jeden [PTS*], ale zal mi nawet ich strony podawać (ich szef takze był w pol, ale wydaliłem go)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że studio Grin padło, trzecią część chciałbym bardzo zobaczyć, pierwsze dwie do dziś wspominam jako jedna z bardziej satysfakcjonujących shooterów, brak save w dowolnym momencie może trochę irytować ale z takim rozwiązaniem gra nie była by już tak emocjonująco bo to jednakmotywuje do bardziej ostrożnych zachowań, szkoda że pojawianie się pzreciwników w koknkretnych miejscach aż tak mocno oskryptowane jest. Na szczęście za wytrzymali nie jesteśmy więc nawet i to za dużo nie pomaga :kiss:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi go szkoda, ich inne gry może nie były super, ale seria Ghost Recon AW już tak, bardzo dobra i efektowna odmiana dla Call of Duty - tutaj nie jest jakoś niebotycznie trudno, ale 4 naboje i się leży. Polecam fanom nowoczesnych militariów i taktycznych shooterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.Mam problem.Pierwsza część GRAW.W 3 misji,trzeba dotrzeć do punktu zbiórki.Sam początek misji.Trzeba z transportera zabrać c4 którym ma się wysadzić 2 bunkry.Ok,spoko.Ale jak podchodzę do transportera to nie ma opcji żeby uzupełnić zapas C4!Ogólnie nie ma opcji żeby wybrać takie narzędzie destrukcji! Czy ja coś przeoczyłem?Wydaje mi się że chyba nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odkopać ten temat z czeluści forumowych jako, że pojawił się pierwszy zwiastun najnowszej odsłony Ghost Recona :-) I jako, że już dawno seria przestała być tym samym co z jej początków tak nadal liczę na udany tytuł z ciekawą fabułą, zadaniami, sprzętem oraz klimatem :D I rzeczywiście - gdzieś tam Warszawa miga, ale nie zakładałbym się o to, że coś będzie się działo na terenie naszego pięknego kraju. Tak czy inaczej, stay tuned.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszedłem daleko w drugiej części tej taktycznej strzelaniny. W część pierwszą nie grałem. Gra mi chodziła powoli, mimo zmian w konfiguracji grafiki. Świadczy to o tym,ze grafika jest szczegółowa i dobra. Potwierdzam. Na dobrym komputerze wybuchy będa mogły zachwycić. Fabuła nie odbiega od standardów, jakie Ubisoft serwuje nam co jakiś czas, wypuszczając na rynek nowe odsłony Rainbow Six czy właśnie Ghost recon. Ogólnie - motywy z książek Toma Clancy'ego sprawdzają się w takich grach. Po raz kolejny zwalczamy terroryzm na ulicach miasta, w którym przyszło mi mieszkać (czy to zaszczyt?...), tyle że trochę lat później. Tak jak Spilner, zauważyłem, ze sztuczna inteligencja ma wady. Nie dość, że wrogowie albo stoją jak wryci, gdy bitwa trwa, to najgorsze jest dopiero wtedy, kiedy po długim skradaniu się i rozpatrywaniu terenu przychodzi nam przywołać do siebie swoją drużynę.

Gra ma całkiem duży realizm, zwłaszcza na najwyższym poziomie trudności, ale to i tak pierwiastek z tego, co oferuje Operation Flashpoint.

Gra warta polecenia zwłaszcza fanom militariów i tym, którzy zamiast biegania Garym Sandersonem, bliskim kuzynem Rambo, preferują taktykę i coś trudniejszego. I coś dłuższego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trójeczki to mam nadzieję że jej zbytnio nie 'ucasualizują' w poprzednikach zawsze lubiałem to że są wymagające i sprawiają wrażenie 'realistycznych' na swój sposób. Ja to będzie coś ala RS Vegas to dla mnie mogłoby być. Tymczasem w końcu udało mi się zdobyć GRAWA 1 i 2 w angtieskich wersjach, pełnego spolszczenia tych gier nie trawię i chyba se przypomnę całą serię od początku... :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje,mam nadzieje że bez kodów bo jak z kodami to się nie liczy :dry: . A GRAW 2,tak samo dobra jak jedynka,grałeś ?. Zamierzam kupić a niewiem czy warto zainwestowac ok 50,-zł.

Tak, bez kodów ani innych "wspomagaczy" na poziomie Normal i Hard.

w GRAW 2 też grałem, ale zdecydowanie mniej niż w GRAW - niemniej, jeśli podoba ci się pierwszy Warfighter to drugi też przypadnie Ci do gustu. Dodano trochę usprawnień względem jedynki.

Mnie jednak na mniejszą ilość godzin przyciągnął do monitora, zdecydowanie bardziej wolę pierwszą odsłonę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zpoczątkiem,Misja 05 czyli Mayday! Mayday!,wie ktoś gdzie jest ta stacja zagłuszania i jak Ją zniszczyć ?

Otwórz mapę, to ją znajdziesz. Wystarczy potem podejść i w odpowiednim miejscu podłożyć ładunek C4 i zwiewać zanim wybuchnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...