Skocz do zawartości
RoZy

S.T.A.L.K.E.R. (seria)

Polecane posty

O, to nawet temat o S.T.A.L.K.E.R.ze jest, a dopiero teraz go zauwazyłem.Otóż...czego to ja oczekuję od Stalkera? Połączenia Fallouta z FPS. :) Przynajmniej w pewnym sensie(nie ma to jak wpakowac w mutanta z AK-47 i jeszcze expa dostac...). A co do daty wydania...dla mnie mogą to jeszcze robic z rok, byle by spełnił chociarz częśc moich oczekiwań. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż S.T.A.L.K.E.R.... Gra o której IMO usłyszałem dopiero pod koniec 2004 roku, twórcy wychwalali się pod niebiosa, że gra będzie świetna i złożona . No i z tej złożoności wynikły problemy z poskładaniem gierki... No, ale ważne, że w końcu są realne szanse na to, że S.T.A.L.K.E.R. w końcu wyjdzie, i to najlepiej w marcu. Gra oczywiście straciła wiele przez te lata, przebudowano ją całkiem bo wyobrażnia przerosła możliwości programistów, ale jak to się mówi "lepiej późno niż wcale". To teraz o grze, jedyne czego oczekuje to klimat i przyjazna rzeźnia na mutantach. Marzenia realne bo klimat po opuszczonej zonie dość łatwo chyba odtworzyć, a rzeźnia jak rzeźnia wystarczy dobra broń i dużo mutantów :wink: .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że jeżeli twórcy nie wydadzą jej w najbliższym czasie to ich dorobek zostanie bezpowrotnie zmarnowany. Już nawet nie błyskawiczna dewaluacja ma tu znaczenie, lecz pewna zależność :). Zazwyczaj genialne gierki są wydawane na czas i często pojawiają sie znikąd. Przekładanie terminu przez developerów zazwyczaj nie wróży zbyt dobrze :P.

Co do samej gierki to każd oczekuje czego innego. Ja przede wszystkim iczę na FPS-a pozostawiającego ogromną swobodę graczowi, oraz posiadającego świat żyjący własnym życiem. Zmieniający się bez ingerencji gracza i potrafiący nas zaskoczyć. Mam nadzieje, że twórcy nie zawiodą mnie w tym aspekcie. Potwierdzeniem jest informacja w artykule odnośnie zasiedlania terenu przez mutatny i ich walk z innymi stalkerami :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mimo wszystko mam nadzieję, że nie zapomną o tym co ma być PODSTAWĄ stalkera - rozbudowanym systemem RPG.

Raczej nie liczyłbym na takie luksusy. Z pierwszych zapowiedzi juz nie wiele zostalo. Takie mam wrażenie, że otrzymamy dosyc rozbudowanego FPSa z niezłą grafiką ale czy to wystarczy aby gra była hitem? Odpowiedz poznamy mam nadzieje już nie długo, wlaściwie dziś oczekuję od stalkera juz tylko premiery i porządnej rozgrywki na przelomy raczej się nie nastawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei liczę na realistycznego FPS'a z możliwością mi. strzelania przez drewno, zestrzeliwanie helikopterów, realistyczne zachowanie wrogów po strzeleniu (np w kolano, w rękę).

Jednak żałuję tych pojazdów których nie będzie, kto grał w boiling point'a wie jak fajnie wygląda coś takiego w hybrydzie RPG i FPS'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Na tę grę czekam już...No właśnie kto by to zapamiętał. Prawdę mówiąc już się pogubiłem, bo wszystkie zapowiedzi i newsy które przeczytałem na ten temat zrobiły mi mętlik w głowie. Człowieka krew zalewa gdy po raz kolejny czyta że premiera odbędzie się w późniejszym terminie niż faktycznie planowano. Mam nadzieję że twórcy tej gry wymyślą coś naprawdę dobrego aby zrekompensować mam to długie i z chwili na chwilę coraz bardziej monotonne czekanie. Bo jeśli nie to tylko zmarnują swój czas i nasze nerwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Z pierwszych zapowiedzi juz nie wiele zostalo. (...)

Tak? Na przykład co nie zostało z pierwszych zapowiedzi?

Ot chocby "pełna interakcja" ze światem, czy własny "charakter" każdej postaci(czy coś w tym stylu).Oprócz tego kilka żeczy uproszczono w stosuku do pierwszych zapowiedzi(jak chocby system rpg-już nie tak rozbudowany jak miał byc).

Co nie zmienia faktu,że wciąż warto czekac na STALKERa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Sirius)

(...)Ot chocby "pełna interakcja" ze światem, czy własny "charakter" każdej postaci(czy coś w tym stylu).Oprócz tego kilka żeczy uproszczono w stosuku do pierwszych zapowiedzi(jak chocby system rpg-już nie tak rozbudowany jak miał byc).

Co nie zmienia faktu,że wciąż warto czekac na STALKERa.

Nie bardzo rozumiem, możesz podnosić wszystkie przedmioty (HL2), możesz przenosić zwłoki, większość obiektów można zniszczyć/zdeformować, poruszyć; interakcja jest imo przynajmniej wystarczająca.

Indywidualny charakter NPC, szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę (albo nie kojarzę). W każdym razie nadal istnieją zależności w stylu przynależności do klanu, NPC będą cię postrzegać przez pryzmat twoich działań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalker kiedyś zapowiadał się genialnie - swoboda, elementy rpg, strzelanki, świetna grafika, fizyka, klimat, itd. Teraz po zmianach będzie (miejmy nadzieję że nieznacznie) uboższy ale i tak - moim zdaniem - będzie to gra świetna. Co do zubożenia gry to w sumie nawet dobrze że twórcy postanowili na ten zabieg się zdecydować i wydać grę dopracowaną jak Oblivion a nie jak Boiling Point, bo wrzucić wszystko co wpadnie do głowy nie jest trudno, trudno jest połączyć to w sensowną całość o czym idealnie świadczy Boiling Point. Oby Stalker był grą godną tak długiego czekania :wink: życzę tego sobie i wszystkim osobom które z niecierpliwością czekają na jego premierę :D pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ta powstaje wiele lat, ale mysle, ze i tak bedzie bardzo dobrą (ale nie celującą) produkcją. To co pisze w najnowszym CDA o Stalkerze, jesli okaze się prawdą... :D Oj, chyba jak Stalker się ukaze w Polsce to sie skusze na jego oryginalna wersję. ;)

Ponad 30 godzin gry? Bardzo duzo, w porownaniu do np. Prey'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba jak Stalker się ukaze w Polsce

Z tego co się orientuję to grę w Polscy wyda CDP.

A sama produkcja zapowiada się ciekawie, ale powstaje już tyle czasu.....

Ciekawi mnie czy twórcy postawią nacisk bardziej na elementy RPG czy też może zwykłego FPS'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem naprawdę wyjdzie?! O.O

A co do:

Ciekawi mnie czy twórcy postawią nacisk bardziej na elementy RPG czy też może zwykłego FPS'a

Jak by nie patrzeć gra od początków była tworzona jako FPS z elementami RPG, i prawdopodobnie już tak zostanie. W każdym bądź razie nie oczekiwał bym po Stalkerze wydarzenia roku w dziedzinie RPG. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym razem naprawdę wyjdzie?! O.O

Jak by nie patrzeć gra od początków była tworzona jako FPS z elementami RPG, i prawdopodobnie już tak zostanie. W każdym bądź razie nie oczekiwał bym po Stalkerze wydarzenia roku w dziedzinie RPG. xD

No, ale jak z elementami :) Właśnie oryginalność stalkera w jego pierwotnych założeniach bazowała na tym, że to nie będą tylko elementy RPG, ale coś o wiele bardziej złożonego, co w połączeniu z FPP miało dać niespotykane dotąd rozwiązania... No, ale niestety wycofali się z paru rzeczy i faktycznie pozostały jedynie elementy RPG. A szkooooda.. ale i tak będzie dopsz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWWWOOOOOOOOOOWW!!!!!!!!!!!!!! :D :twisted: :shock: :shock: Drugiej tak wyglądającej gry nie ma, przepiękna grafika, przepiękna. Premiera w marcu, :?: hmmm... będzie się grało pół roku to minimum :D tylko trzy miechy :twisted: nie moge się doczekać,a wie ktoś może jakie wymaganie będzie to miało :?: :?: pozdro :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie może się doczekaj, to na zachętę wersja alfa-beta tejże gry:

ciach! - CRD

Sam ściągnąłem i jestem pod dość sporym wrażeniem silnika, choć po HL 2, czy FarCry nie robi takiego wrażenia o jakim marzyliśmy (na screenach prezentuje się lepiej niż w rzeczywistości). W becie kilka mapek, bez wrogów, do obejrzenia =).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie może się doczekaj, to na zachętę wersja alfa-beta tejże gry:
chlast! - CRD

Sam ściągnąłem i jestem pod dość sporym wrażeniem silnika, choć po HL 2, czy FarCry nie robi takiego wrażenia o jakim marzyliśmy (na screenach prezentuje się lepiej niż w rzeczywistości). W becie kilka mapek, bez wrogów, do obejrzenia =).

to legalne :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...