Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ThePanda

Kiedy kupić?

Polecane posty

smile_prosty.gif Jeśli masz małe dłonie to weźmiesz pewnie iPhone'a, który nie jest tak potężnym telefonem jak Samsung.

Nie wiem chyba Samsunga bym wolała, przyzwyczaiłam się już bo jak miałam 8 lub 9 lat ... (szłam do 3 klasy) dostałam coś troche mniejszego od Iphone i jest spoko, heh wtedy kupiłam za 900 coś, a teraz jest wart zaledwie 200-300 :( więc sprzedawać nie ma sensu bo używany by ze 100 kosztował. Bo w sumie Iphone jest troche gorszy od Samsunga a Samsung mi sie wydaje że jest tańszy o to pare stów od Iphone 5 czy 4s... Czemuu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie można instalować "domowych" wersji programów na komputerach kupionych na firmę, ale jak się ma sprawa z komputerami częściowo kupionymi na firmę tzn. sam procek, grafa i ew. monitor?

Jak zły temat to przepraszam, ale nie znalazłem lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm?

Chodzi Ci, o wliczanie podzespołów w koszty prowadzenia firmy?

O ile się nie mylę, o ile komputer jest używany w domu, to można bez problemu.

W każdym razie - lepiej jednak przestawić się na programy, które można używać w firmie (np. Comodo Internet Security), zamiast Dr.Web CureIT, używać Comodo Cleaning Essentials.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy kupować komputer pod koniec roku czu poczekać do wiosny na premiere nowych procesorów Intel Haswell, nowych kart seri HD 8000 i być może GTX 700.

A to zależy jaki masz komputer obecnie. Jeśli ciągle ciągnie, ale chciałbyś po prostu odświeżyć konfig, to jak najbardziej czekać. Jeśli komp już zupełnie nie daje rady w grach albo się zepsuł, to też zależy jak bardzo potrzebujesz komputera. Ivy Bridge był tylko o kilka procent szybszy niż Sandy Bridge, ale Haswell to zupełnie nowa konstrukcja i wszyscy spodziewają się wzrostu wydajności podobnego jak przy przejściu z Nahalema na Sandy Bridge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie tematu. Planuje sobie kupić nowy komputer , bo ten już ma ponad 5 lat. Planowałem zakupić go w grudniu i tu nasuwa się pytanie. Czy na przełomie listopada-grudnia ceny podzespołów pójdą w górę? Wiem, że ostatnia odpowiedz była rok temu, ale nie chce zakładać nowego tematu. Czekam na odpowiedż^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobne pytanie jak wyżej. Mam fundusze na zakup pc i mógłbym to zrobic w najblizszym czasie, jednak póki co wstrzymuję się z tą decyzją. Ostatnio sporo się dzieje na rynku jeśli chodzi o karty graficzne, czy do grudnia/stycznia coś się zmieni w temacie?

Czy przez 2 miesiące mozna sie spodziewac spadków cen?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na polski rynek weszła kolejna firma gamingowa Ravcore zaczynają się już pierwsze testy sprzętu mają fajny wygląd czerwono czarne. Ceny nie są małe jak myślicie warto interesować się ich sprzętem zwłaszcza obudowy(Ravcor Goliath 625zł),zasilacze(Ravcor Rock 750w 500zł) spodobały mi się ich wyglądy ale nie chce kupować w ciemno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to, że półmodularny zasilacz za 500 złotych to nie jest szczyt marzeń, a ich peryferia są średniej jakości (membranówkę miałem w ręce i jest co najmniej o 80 złotych za droga), to bez szczegółowych testów zakup jest nieco bezsensowny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem rozpakowanie membranówki Valravn ciekawy wygląd metalowa ale wysoko profilowa takich nie lubię,mechanik Edge na Kailh Blue zwyczajnie wygląda,słuchawki Zen też ciekawe.Jest też rozpakowanie obudowy jest ciężka ma podświetlany 200mm wentylator w komplecie ale śledzie krzywo wkręcone i po wylatywały zaślepki z sanek dysków ciekawe czy to wada tego egzemplarza czy więcej tego będzie bo za 625zł jest to nie wybaczalne trza czekać na testy.To ciekawe w każdym produkcje producent daję otwieracz do piwa i zawieszkę smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obudowa Cougar Challenger jest lepiej wentylowana,lepiej wykonana,czy można zdemontować klatkę na dyski i ma lepszej jakości plastik od Mojego Gladiusa X60 bo bardzo mi się podoba ten pomarańcz i kształt i ma fajną cenę? Czy ktoś ja macał albo miał z nią do czynienia?

http://www.komputronik.pl/product/274222/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Cougar_Challenger.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Sypie się mój staruszek więc myślę o zakupie nowego. Jednak biorąc pod uwagę obecnie wysokie ceny walut (słaba złotówka), oraz inne perypetie, dodając do tego informacje (gdzieś wpadły w oko) o nowych grafikach, które zapewne wymuszą spadek cen obecnych, zastanawiam się czy to dobry czas na zakup. Może poczekać do lipca (zwykle wówczas ceny spadają, wg moich obserwacji, ale to trochę długo). Proszę fachowców (zwłaszcza siedzących w dziale Dobór Sprzętu) o pomoc. Nie mam obecnie wiele czasu na granie, więc trochę mogę poczekać. Planuję wyskoczyć z 5kzł więc byłoby przykro, gdyby np. 3m-ce po zakupie sprzęt był już przestarzały... pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowych grafikach, które zapewne wymuszą spadek cen obecnych
To tak nie działa - kiedy pojawią się nowe karty, to stare zaczną po prostu znikać ze sklepów, a na obniżki ich cen nie masz się co nastawiać.

Trochę ciekawiej może być natomiast na allegro - bezpośrednio po premierze dużych Maxwelli (GTX 970/980) można było znaleźć krótko używane modele z poprzedniej generacji w cenach znacznie ciekawszych niż zazwyczaj.

Poczekać niby możesz, ale z drugiej strony nikt Ci nie zagwarantuje, że przez pół roku złotówka nie osłabnie jeszcze bardziej. Jakbyś chciał, to możesz kupić porządny zestaw z przeciętną (nawet używaną) kartą graficzną, którą byś za te kilka miesięcy wymienił.

Sypie się mój staruszek więc myślę o zakupie nowego.
Staruszka? smile_prosty.gif Z czystej ciekawości - co siedzi w obecnej skrzynce?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa - kiedy pojawią się nowe karty, to stare zaczną po prostu znikać ze sklepów, a na obniżki ich cen nie masz się co nastawiać.

Tu może być różnie. AMD zapowiedziało dwa nowe rdzenie, a to nie wystarczy do zapełnienia wszystkich przedziałów cenowych, więc istnieje spora szansa, że w niższych segmentach cenowych będą odświeżone karty obecnej generacji. nVIDIA również w niższych segmentach może postanowić umieścić coś z obecnej linii, bo przy obecnej jakości kart zintegrowanych ładowanie kasy w opracowywanie budżetowych kart średnio ma sens. Innymi słowy - jest szansa, że część obecnych kart będzie odświeżona w następnej linii, przy czym mogą one mocno odstawać od swoich nowszych braci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...