Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ThePanda

Kiedy kupić?

Polecane posty

No fakt, ale np. procesory to masakra.

A zresztą, jak ktoś kupuje tylko w Polsce, to źle aż tak w zasadzie nie jest, ale np. w moim przypadku (wybór pewnego komponentu ogranicza się do sklepów w USA, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Austrii).

Ogólnie, na razie tak źle nie jest. Może być gorzej, więc lepiej kupić teraz.

No, ale z zakupami, o bądź co bądź, dużej wartości, jest jak z walutami, bo to przecież one kształtują w duży m stopniu cenę.

BTW, możliwe, że jeszcze sklepy nie zaktualizowały cen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tego nie pojmuję, tych pytań kiedy kupić :D

Dzwonię do sklepu, mówię co chce i , że oczekuje zniżek i płacę :D

Chyba nigdy nie czekałem na jakiś specjalny okres dobry do zakupów.

Jedyna na co czekałem to ustabilizowanie się cen po premierze jakiegoś podzespołu xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do faktu, kiedy kupować kompa, ma to sens jeszcze w jednym przypadku.

Czasami zdarza się, że wychodzi fajny model (np. laptopa) za fajna cenę. Ludzie się na niego rzuacają i na podstawie prawa poputy, cena idzie w gore. Warto taki moment wyczuc, zanim cena wzrosnie ;) Ja jak poszukiwalem laptopa to jeden model tak wlasnie drożał - normalnie z dnia na dzień o 200zł.

Podobno też przed świetami bożonarodzeniowymi ceny idzia w górę kompów.

Ahaaa... i ceny dysków idą do góry po powodziach w Tajlandii ;);)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedzającego posta w całości. ~y

no własnie, nie warto kupować sprzętów zaraz po premierze bo wtedy ceny zazwyczaj są sztucznie podnoszone, dopiero jak minie szał warto się wybrać do sklepu. a co do tej różnicy w cenie dysków to jest naprawdę spora, ja jakoś rok temu kupowałem dysk za niecałe 300zł 500gb a teraz nie można dostać poniżej 300zł dysku z żadnej firmy praktycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Cóż... z dyskami zostanie, ale, co tam HDD - można przeżyć na SSD, gorzej jak procesory i karty graficzne drożeją, zwłaszcza, w przypadku drogich konfiguracji.

Ja spokojnie umiałbym korzystać z samego SSD, ale bez procesora/z dużo wolniejszym, ciężko by było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale nie Polska waluta.

Bo co inwestorów bojących się ryzyka na Polskim rynku obchodzi decyzja przywódcy plemiennego Tadżykistanu o podwyższeniu stopy procentowej ;) ?

A tak na serio - owszem, ceny produktów (niektórych), ale na szczęście nie waluta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące kupna komputera przed premierą nowej generacji konsol. Chodzi mi o to, czy po premierze nowych konsol komputer , który kupiłem nie okaże się za mało wydajny. Czy jest sens kupowania nowego PC pod koniec wakacji , czy lepiej się wstrzymać? Zastanawiam się nad tym, ponieważ wymagania mogą wtedy sporo podskoczyć. Jednak z drugiej strony nie każdy po premierze nowej generacji będzie kupował komputer i twórcom gier nie będzie się zwyczajnie opłacało podnosić wymagań, bo produkt ten kupi wtedy mniej osób. A wy co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica, czy kupisz po, czy przed?

Ceny się nie zmienią, raczej więcej kasy z powodu nowej generacji konsol nie będziesz miał.

Nie będzie premier super-wydajnego sprzętu (poza Radeonem HD7990, ale kto chciał, to już kupił sobie GTX'a 690).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejcia, Ja mam pytanko, czy opłaci mi sie w przyszłym roku we wrześniu kupić Iphone 4S? Czy lepiej Samsunga Galaxy S III ? Chodzi mi o cene czy się opłaci, wiem będzie 5 ale na prawde ona będzie za pare tysiący a mało rzeczy lepszych. Bajery takie , te systemy itp.. ale ok wole 4 S lub galaxy S III ale galaxy to taka duża cegiełka. No nie wiem co lepsze bo samsungi ciągle nowe a wiecie Iphone to taki TOP i wgl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie telefonów tylko ze względu na ich popularność i/lub rozleklamowanie nie jest dobrym pomysłem. Każdy lubi w telefonach co innego, więc najlepiej sama wczytaj się w opisy, wady i zalety obydwu kandydatów i na ich podstawie zdecyduj co jest lepsze. Ja personalnie wybrałbym Samsunga G S III, ze względu na system, bebechy, większą wielofunkcyjność i otwartość.

Najlepiej powiedz nam z jak najwiekszą ilością szczegółów, czego oczekujesz od nowego telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiedz nam z jak najwiekszą ilością szczegółów, czego oczekujesz od nowego telefonu.

No ja bym chciała taki wiesz top nie że duzo osob zna ale zeby nie był jakiś słaby itp... Żeby miał androida lub to co ma Iphone :3 Ale ogólnie to za rok chce kupic to może coś nowego będzie no i najpierw musze dobrze zdać z paskiem itp... I to za rok no będą nowe moze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będą nowsze :) Skoro dopiero za rok to spokojnie, możesz już teraz co prawda rozglądać się mniej więcej, ale skoro decyzja właściwa będzie odłożona aż tak w czasie, to może to być tylko rozglądanie, żeby rozpoznać aktualne trendy. Ja z 4S vs. SIII wziąłbym jednak mimo wszystko SIII, który ma większe możliwości, podobną płynność działania, a Android to już mniejsza, jakoś bym przemęczył :) Jeśli masz małe dłonie to weźmiesz pewnie iPhone'a, który nie jest tak potężnym telefonem jak Samsung.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...