Skocz do zawartości
Gość Razomak

Dark Souls (seria)

Polecane posty

Chciałbym abyśmy dostawali jak najwięcej gier RPG od Japończyków. Marzy mi się seria FF na pieca... (nie musiał bym kupować konsoli).

Mam nadzieję, że checkpointy są rozmieszczone w odpowiedni sposób. Bo poziom trudności swoją drogą. Źle rozmieszczone czekpointy lub ich brak (gta iv w które teraz gram, pożal się boże...) to katastrofa. Odbijam się od takich pozycji jak kauczuk od ściany. Raz po raz rozgrywanie tego samego przydługawego etapu to nuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=n8-q3iiBBX4...c8bFAAAAAAAAEAA

Trailer wersji pecetowej z prezentacją kilku (ciekawe czy wszystkich) nowych bossów. Mają mnie w kieszeni.

Odnośnie piractwa. Jeżeli Gra Online będzie wymagała oryginalnej wersji/Pirat nie będzie jej umożliwiał, to sprzedaż powinna być w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogliby pójść śladami twórców Alana Wake'a. Ten na konsolach nie sprzedał się wybitnie, ale niska cena wersji pecetowej pozwoliła twórcom nieźle na niej zarobić. Gdyby dark souls też kosztowało z granicą jakieś 25$ a u nas ok.70zł, to nie wydaje mi się, by jakiekolwiek GfWL grze zaszkodziło. Choć nie powiem...wolałbym chociaż Steama. Konto GfWL mam, ale średnio to lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GfWL? Nie lubię tego, wolę juz Steam, ale i tak nie przeszkodzi mi to w zakupie gry. Za bardzo na nią czekam. Może się i mylę, ale może do wydania DS na PC zachęciła właśnie sprzedaż Alana Wake'a na PC? Czuję, że jak Dark Souls dobrze sprzeda się na blaszaki, to czeka nas więcej konwersji na PC...przynajmniej mam taką nadzieję :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GfWL - dobry program dla gry, której mottem jest "Prepare to Die!" :D

Ciekawe jak będzie z polonizacją. Jeśli będzie tylko angielska to fajnie, staroangielski dodaje grze klimatu. Jeśli spolszczą niech zrobią tak jak w Thief: Deadly Shadows - staroangielski tłumaczony na staropolski.

Aż chyba skrobnę maila do Cenegi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GfWL - dobry program dla gry, której mottem jest "Prepare to Die!" :D

Ciekawe jak będzie z polonizacją. Jeśli będzie tylko angielska to fajnie, staroangielski dodaje grze klimatu. Jeśli spolszczą niech zrobią tak jak w Thief: Deadly Shadows - staroangielski tłumaczony na staropolski.

Aż chyba skrobnę maila do Cenegi.

Nie będzie polonizacji, tam nie ma co polonizować. Łącznie jest może strona, czy dwie tekstu + menusy/ekwipunek. Ahh, byłbym zapomniał, intro początkowe jeszcze jest i tam mówią całkiem sporo jak na Dark Souls:

Zresztą gra od Namco, sporo japońskiego klimatu i "Nowa gra", "Wczytaj grę" albo "Surowy miecz czarnego rycerza +10"?

Nie ma takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto nie chce games for Windows live w Dark Souls na PC niechaj podpisze petycję, skoro sprawiliśmy, że gra wyjdzie na blaszaki, to może uda się wyrzucenie tego shitu z gry?

Jestem zdecydowanie przeciwny gfwl i zdecydowanie bardziej wolałbym steam (który uniemożliwia sprzedaż gry) czy nawet Origin, bo nie sprawia takich problemów.

Co do 2 dodatkowych bossów to ani mnie oni ziębią, ani grzeją, gra nie jest krótka z tego co wiem, więc dwóch baddasów do oklepania różnicy wielkiej nie robi ;). Aczkolwiek miło, że o tym pomyśleli. Mam nadzieję, że pojawi się limitka z artbookiem, bo sporo dobrego czytalem o lokacjach w Dark Souls.

Edytowano przez pankamilek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widzę problem w GFWL. Sam mam na PC kilka gier pod tą platformą (Section 8 Prejudice, Dead Rising 2, Batman: Arkham City) i jeszcze problemów nie miałem, a same gry można podpiąć pod Steam. IMO nieuzasadnione narzekanie. Zresztą może gra pojawi się na gog.com, skoro rozszerzają oni ofertę? W tym przypadku DRM by nie było.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro:

Widocznie nie sprawił Ci nigdy problemów ten gfwl, że nie masz do neigo zastrzeżeń ;) a uwierz mi, masa ludzi ma z tą aplikacją problemy. Ja uświadczyłem masę kłopotów z tym badziewiem i jestem jak najbardziej za steamem. Tylko 1 zaletę ma gmwl - przypisanie gry do konta nie ogranicza sprzedaży gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Problemów nie miałem, ani ze Steamem, ani z GFWL. Tylko ostatnio przy ME3 miałem kilkuminutowe starcie z Originem. Jestem dzieckiem szczęścia widocznie. Tak swoją drogą to wygląda to niezwykle zabawnie. Nie chcemy DRM X, akceptujemy tylko DRM Y i DRM Z. :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Autorzy petycji są po prostu realistami i wiedzą, że brak DRM właściwie nie wchodzi w grę. Dlaczego więc nie podrzucić twórcom przy okazji jakiejś alternatywy? Istnieją jakieś skromne szanse powodzenia tej akcji, w końcu w ten sam sposób Namco udało przekonać się do wydania gry na PC.

Braku problemów z Gfwl pozostaje pozazdrościć, osobiście ścierałem się z nim bardzo mocno w przypadku przy okazji gry w Bioshock i Batman:AA. Do żadnej z tych gier nie wróciłem po jednokrotnym przejściu, bo zawsze kiedy miałem zamiar, odkładałem na półkę po ujrzeniu paska z GfWL na pudełku. Gta 4, zakupionego na steamie nawet nie dotknąłem jak zobaczyłem, że muszę zainstalować dodatkowo GfWL, securom i logować się na R*club za każdym razem.

Dobrze, że gra wychodzi w okolicach wakacyjnej posuchy, więc istnieje duża szansa na dobrą sprzedaż. Osobiście pewnie się skuszę nawet jeśli wyjdzie z tym przeklętym GfWL.

Edytowano przez Spender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że twórcy nie planowali wydania gry na PC nie specjalnie się nią interesowałem, trochę ostatnio nadrobiłem i jestem zachwycony. Jeśli tylko dam radę oderwać się wtedy od Diablo III, z pewnością kupię, o ile cena mnie nie przerośnie. I tak, tak.. Też wolałbym żeby wyszła na steamie, ale szczerze mówiąc wątpię żeby zmienili zdanie co do zmiany z gfwl.

Edytowano przez Bodder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że ta gra nie wszystkim podpasuje. Tak naprawdę jest ona dla ograniczonej liczby odbiorców. Wątpię by sprzedała się w mega nakładzie (choć po takiej reklamie, kto wie). Nawet jeśli, wiele osób rzuci ją w kąt po spotkaniu pierwszej ściany-bosa (jak to było w poprzedniczce) lub zacznie jechać na kodach. Nie tędy droga. Gra jest wymagająca a levele nie lecą z prędkością nadświetlną. Jednym słowem dużo grindu. Bardzo dużo. Za to wysokiej jakości. Choć i właśnie ten problem może odrzucić graczy. Tutaj nawet w pełnej zbroi płytowej i mega olbrzymim mieczem oburęcznym jesteś w stanie zginąć od zwykłego kościotrupa. Z prostej przyczyny, walczą w grupie i są zwinniejsza, a zbroja i miecz swoje ważą. Tej gry trzeba się nauczyć. Grania się trzeba nauczyć. Właśnie tu widzę ten problem. Jednakże dla mnie to gra must have. Jeżeli mój PC będzie dawał radę. Jeżeli nie pozostają pozostałe konsole ( i czekanie na niższą cenę :) )

Edytowano przez Malva
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej można obawiać się spiracenia gry z tego właśnie prowizorycznego powodu: większość ściągnie, bo będzie chciało przetestować ten mityczny poziom trudności. A jak się gra spodoba, to większość wiadomo, że nie kupi, tylko skończy pirata, a jak się nie spodoba, to siup do kosza i nie ma. To może być właśnie ogromna strata dla producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda. Możliwe, że na tydzień przed premierą wrzucą na torrenty, seedów będzie miliony i w dniu premiery mało kto to kupi. A szkoda. To naprawdę dobra gra. Niestety w tych dniach, gdzie liczy się głównie poziom casua (co nie oznacza, że jestem nie wiadomo jakim hardkorem)l, takie gry nie mają wielkiego rynku zbytu. Nawet jeśli, to ludzie zaraz chcę się pozbyć takiej gry i wprowadzają ja na rynek wtórny (co też jest pewną stratą mimo popularności). Z drugiej strony Xbox też jest piracony na potęgę, a jednak wydano go i na tą konsolę (po exclusive dla PS3 Demon's Souls). Skoro to ich nie zniechęciło to może będzie lepiej niż nam się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie gadajcie na razie o piractwie, bo te jak wiadomo się nie zmieni i będzie trwało wiecznie, a poza tym - denerwujecie się wszyscy, że jak gry na PC się nie sprzedają, to wydawcy zrzucają całą winę na piratów, a sami to insynuujecie. Tak wiec STOP powiadam, gra jeszcze nie wyszła, a ja dla przykładu zamierzam ją kupić i słusznie ktoś zauważył, że wakacyjna posucha może pomóc w sprzedaży.

Poza tym o ile casuale z konsol się moga od gry odbić, to hardkorów z PC raczej to nie wystraszy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym o ile casuale z konsol się moga od gry odbić, to hardkorów z PC raczej to nie wystraszy ;).

Święte słowa bracie :)

Racja zaczekajmy do wakacji. Wtedy wszystko się rozegra. Trzymam kciuki za serię. Kto wie, może pierwsza część też zaszczyci PC (a warto ją zaliczyć), może kolejna też zostanie wydana na wszystkie platformy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...