Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fredos2001

Peryferia: Głośniki, słuchawki, karty dźwiękowe.

Polecane posty

Z tego co wiem, A4Tech jakością słuchawek nie grzeszy - zwłaszcza że te wyglądają mi na podróbę creative fatal1ty.

Lepsze będą Philips SHP 1900, 2000 i 2100. A jeśli możesz jednak więcej wydać, to do gier dużo lepsze będą HD201 (ale nie do muzyki).

EDIT:

Sennheiser HD201 oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że jestem posiadaczem wymienionych słuchawek, a wcześniej miałem przez krótki czas (miesiąc) HD201 :)

Ogólnie korzystam dość sporo, bo po kilka/kilkanaście godzin dziennie, głównie do słuchania muzyki, gry rzadziej, ale zdarza się. Jeśli chodzi o ich krótką charakterystykę, to jak na swoją cenę dają radę. Nie jestem zadnym audiofilem, ale jak dla mnie bassy brzmią całkiem fajnie, a i na wyższych partiach nie ma nad czym płakać. Jedyne co czasem jest zauważalne, to to, że nie grają zbyt głośno. Zależy czasem od kawałka, ale bywają utworów w których chciałoby się dorzucić do pieca i głośności nieco brakuje.

Używam, jak już wspomnialem dość intensywnie, a posiadam jakieś pół roku i widzę, że za kilka kolejnych miesięcy materiał w muszlach będzie powoli pękał, ale raczej w sposób umożliwiający dalsze użycie :)

To co dla mnie na plus to rozmiar muszli i to, że się solidnie łba trzymają oraz całkiem nieźle izolują. Te parametry były dla mnie dość ważne i dlatego pozbyłem się szybko HD201. IMO były pod tym względem tragiczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że kabel od słuchawek różni się konstrukcją od tego z głośników. Ma 3 żyły - kanał lewy, prawy i masa. Jeśli słuchawki mają wysoki opór, to nie każda karta dźwiękowa może je napędzić. HD201 stosunkowo łatwo napędzić, a Superlux'y nie. Dlatego, jeśli te słuchawki nie otrzymają odpowiedniej mocy z karty dźwiękowej, to nie zabrzmią na miarę swoich możliwości (gorzej).

Jeśli mogę się spytać, to jaką masz kartę dźwiękową?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie to miałem napisać, co kolega wyżej. Sennheisery HD201 mają mniejszą impedancję (24 Ohm), a superluxy większą (32 Ohm). Wiem, że teoretycznie różnica jest mała, ale integra raczej nie podoła takiemu oporowi. Oczywiście kupić Ci nie zabraniam, ale wiedz, że jeżeli chcesz naprawdę "słuchać(xD)" tych słuchawek, to musisz kupić dobrą kartę muzyczną, a najtańsze sensowne przebijają (może i dwukrotnie) wartość słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym tak nie powiedział, Philips SHP5401 ma taki sam opór, a potrzebuje dobrej karty.

2. Bez obrazy, ale Twoja odpowiedź jest jak dla mnie trochę niezrozumiała. W punkcie 1 piszesz, że na integrze radzą sobie lepiej, niż HD201. W punkcie 2 piszesz, że Xonar DG je spokojnie napędzi. Jakbyś się czepiał, to dopiszę, że w poprzednim poście napisałem ,,Oczywiście kupić Ci nie zabraniam, ale wiedz, że jeżeli chcesz naprawdę "słuchać(xD)" tych słuchawek, to musisz kupić dobrą kartę muzyczną, a najtańsze sensowne przebijają (może i dwukrotnie) wartość słuchawek."

MOŻE lub TROCHĘ robi dużą różnicę, to jedno z moich ulubionych powiedzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprubowałem właśnie hd201 w Dj Max Portable 3 i jak ktoś powie, że te słuchawki nie są "uniwersalne" to jak widać nie grał w to. Ta gra doskonale miesza muzykę z grą, co prawda trudno ją zdobyć, ale warto. Jest też wersja na PC, ale ze względu na cenę, raczej się na nią nie skuszę. http://www.ebay.pl/itm/DJ-Max-Trilogy-NEW-...4#ht_1768wt_922

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania:

- czy kabla zasilającego od głośników da się użyć do transmisji audio (nie mówię to o nawet dobrej jakości dźwięku)? Mam stare kino domowe z pogryzionymi (nie przeze mnie ;)) kablami, więc pomyślałem żeby je wstawić do swojego pokoju, a idealnie mam parę kabli na zbyciu (od zepsutego zasilacza z T300 i od lewego głośnika z T300 [odpadł od głośnika kabel])

- i czy da się w prosty sposób przerobić otwarte słuchawki douszne na zamknięte?

na pewno można używać kabla głośnikowego (ale ze średniej półki) do prądu. Jak kupowałem w sklepiej elektrycznym kabel żeby se zawiesić lampe pod sufitem, koleś mi polecił kable, takie jak do głośników, że bardzo dobre, i bez problemu wytrzymają napięcie :)

Dyskusje na temat głośników, słuchawek, kart dźwiękowych. Jak i inne kwestie na ten temat.

Głośniki

dla mnie nie warto kupować komputerowych pierdziawek - to nie są głośniki. Można na nich co najwyżej słuchać dźwięków z windowsa.

Dobre głośniki zaczynają się od 100 zł. Zależnie jakie mamy wymaganie lubimy dużo basu - to warto kupić zestaw 2.1 lub 5.1, czyli że mamy osobny głośnik basowy - subwufer. Takie głośnik możemy trzymać w dowolnym miejscu (nawet pod łóżkiem), bo niskie fale rozchodzą sie kuliście i w każdą stronę, takze zawsze będzie słychać dobry bas. A głośniczki satelitarne świetnie uzupełniają brzmienie.

Dla mnie głośniki np. 2.1 iBoxa Dublin, świetnie łączą klasyczne rozwiązanie 2 głośników, ale zwiększąją potencjał przez głośnik basowy. Dobrdzo dobre do gier, słuchania muzyki czy oglądania filmów. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj :laugh: ale żeby pod łóżkiem ? Dość odważne stwierdzenie. Subwoofer warto postawić na "otwartej przestrzeni", nie pod żadnym biurkiem a tym bardziej pod łóżkiem. ( tym bardziej jakby ktoś chciał chować go w skrzyni/pojemniku na pościel )

Co do głośników aby był to opłacalny zakup jakby nie patrzeć na głośniki 2.1 potrzeba mieć te 180zł. Na 5.1 zaś 350zł. Zaś 2.0 można już od tych 140 wyrwać. Ostanie te są chyba najbardziej rozchwytywane. Co z resztą jest spowodowane tym że 2.0 w cenach zestawów 2.1 tak i tak zagrają lepiej ( chociaż to nie sprawdza się zawsze )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszewski007

Dzisiaj, to już nie aktualne, bo mam HD380 Pro, i ani myśli, mi się na takie coś przesiadać :P

Na razie, nie potrzebuje głośników (no i, grały by w 2.1, bo mam FiiO).

BTW, kabel do lampy, to równie dobrze samemu można zrobić (drut + taśma izolacyjna) :P

IBOX dublin? Właśnie, to jest zapewne typowa "pierdziawka".

A zwiekszenie potencjału, to nie jest tak - satelitki nie grają niższych tonów, wiec to zestaw gorszy do gier niż 2.0 (lepsze pozycjonowanie w 2.0), a do muzyki też raczej nie, bo niezbyt wierne jest 2.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...