Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

Nie wiem gdzie zadać to pytanie, a to jest chyba najodpowiedniejszy temat.

Załóżmy, że mam do pobrania coś przez Steam albo prawie 2-gigowe demo jakiejś gry. Nie mogę tego ściągać w dzień (bo mam internet od sąsiada i zamula każdemu w okolicy jak się coś ściąga), więc musi to być w nocy. Czy jest możliwe, aby pobieranie normalnie trwało w STANIE WSTRZYMANIA, czy musi być komputer normalnie włączony? Mam Windows XP Home jakby coś.

Pytam, bo zapewne w stanie wstrzymania komp ciągnie znacznie mniej prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew powszechnym opiniom, jakoby Windows 8 był porażką, to jednak okazuje się być systemem o wiele szybszym i wydajniejszym od 7 - jeśli chcesz, zawsze możesz przetestować anglojęzyczną, 90-dniową wersję testową. Kontrowersyjny interfejs Modern (kafelki) to wyłącznie menu start, z którego w zasadzie można wcale nie korzystać. Wydajność w grach jest niemal identyczna, co pokazują testy wydajnościowe, ale sam system i poruszanie się po aplikacjach powinno być szybsze. Start systemu i zamykanie również trwają zauważalnie krócej.

Sam byłem mocno uprzedzony do "8", ale wersja testowa rozwiała moje wątpliwości. Bodajże do stycznia 2013 obowiązuje jeszcze niższa cena (jest nawet nieco taniej niż Win 7). Ja za swojego Win 8 OEM zapłaciłem 345 zł. Oczywiście sensu przesiadania się z 7 na 8 nie ma żadnego, ale jak ktoś musi kupić nowy system albo ma Vistę / Xp, to jak najbardziej polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zapoznaj ze zmianami jakie MS poczynił w licencjach...

Przekręcanie nazw firm/spółek/produktów jest zabronione. - Hakken

Jakiś punkt w regulaminie? Zapisek prawny czy coś dostanę na to "wykroczenie" ? Było by miło

Polecam regulamin. Punkt 10. Jeśli masz dalsze uwagi to napisz w "Uwagi i pytania do moderatorów III". - Hakken

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zmienił nieco postanowienia licencyjne od premiery Windows 8. Teraz uznaje się, że OEM można instalować nie tylko na tzw. "gotowcach" ale i na komputerach złożonych samodzielnie przez prywatną osobę. Mówiąc najkrócej: kupisz go wszędzie (sklepy internetowe, allegro).

Można go instalować na 1 PC, ale jak koledzy wyżej pisali nie powinno być problemów z przeniesieniem systemu w razie upgrade'u. System przypisuje się rzecz jasna do płyty głównej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w teorii kupując OEM i instalując go na samodzielnie złożonym (lub też złożonym przez sklep/serwisanta/znajomego - to bez znaczenia) zrzucało się obowiązek udzielania sobie pomocy technicznej, infolinii... na samego siebie ^^

Możesz wrzucić zapis z licencji który tak stwierdza ? Przyznam się, że nie czytałem tej umowy (cóż za zdziwienie ;)), ale to dość dziwne....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe.

A co do tych wersji, to rozumiem, że jest tylko jeden OEM, czy jakieś jego różne odmiany - lepsze lub gorsze z licencyjnego puktu widzenia?

Wcześniej BladyPiter napisał, że wystarczy się skontaktować z Microsoftem i cofają aktywacje klucza, jakbym chciał inny system zianstalować. Jak dokłądnie skontaktować się z MS? Jest jakiś tel do dezaktywacji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Stwierdzała, że OEM jest dla firm które instalują na sprzedawanych komputerach Windowsa, a BOX dla zwykłych użytkown ików domowych.

Niestety źródła co do dalszej części posta nie podam, bo to było bodajże w zeszłym roku i przekopanie się przez tysiące newsów było by dosyć czasochłonne.

Ale ma to sens - jak kupujesz laptopa z Windowsem, to zdarza się, że Microsoft przekieruje Cię do producenta sprzętu. A w przypadku kiedy instaluje się na własnoręcznie złożonym komputerze Windowsa OEM, jest się "producentem" tego sprzętu i MS może odmówić pomocy (ale robi to baaardzo rzadko).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...