Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Windows - ogólnie

Polecane posty

Kolejne generacje procesorów Intela, AMD i Qualcoma będą wymagały Windowsa 10. Skylake będzie wspierany w starszych systemach do 17 lipca 2017 - potem dostaną tylko te poprawki związane ze Skylake'ami, które nie będą niosły ze sobą ryzyka, że coś się zepsuje.

Szczegóły na blogu MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki był zamysł Windowsa 10 - mieli zrezygnować z wypuszczania kolejnych systemów i co jakiś czas wrzucać większe aktualizacje.

Szkoda tylko, że jednocześnie zarzucają jakiekolwiek wsparcie dla starszych systemów, ale w sumie obecne procki mają w sobie tyle różnych kontrolerów, że nikt normalny nie chciałby tego utrzymywać. No nic, zobaczymy jak im to wyjdzie, ale jednak wolałbym, żeby użytkownik miał wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ale nie pamiętam czy to w cd action czy Formacie jak była premiera że darmowe aktualizacje będą przez 10 lat potem trzeba będzie przedłużyć licencję opłatą żeby mieć dostęp do aktualizacji następnych.Powinni zrobić coś z możliwością wyboru aktualizacji bo nawet wersja pro ma tylko odsuniecie na rok a potem koniec i ciągnie cały syf zbędny jak i w home.

Jak to wyszło finalnie czy wszyscy dostali 10 za darmo nawet piraci bo na początku MS chciało tak zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam MS wyjaśniał to wielokrotnie - aktualizacje będą darmowe tak długo, jak sam system oraz sprzęt będą wspierane. Plotki z subskrypcjami, z tym, że system jest darmowy tylko przez rok itp. to niczym niepotwierdzone informacje, które przeczą informacjom podawanym przez MS. Odsyłam do wpisu na blogu MS, który został popełniony przez T. Myersona, a konkretniej do tego fragmentu:

This is more than a one-time upgrade: once a Windows device is upgraded to Windows 10, we will continue to keep it current for the supported lifetime of the device ? at no cost. With Windows 10, the experience will evolve and get even better over time. We?ll deliver new features when they?re ready, not waiting for the next major release. We think of Windows as a Service ? in fact, one could reasonably think of Windows in the next couple of years as one of the largest Internet services on the planet.

Microsoftowi naprawdę nie jest na rękę fragmentacja rynku i konieczność utrzymywania wielu systemów, bo to generuje koszty (trzeba aktualizować wiele systemów, które często mocno się różnią - Windows 7 został wydany ponad 6 lat temu) oraz problemy, bo twórcy oprogramowania muszą pisać aplikacja pod różne systemy. Dlatego tak długo jak to możliwe będą starali się, by wszyscy mieli mniej więcej ten sam system, niestety na zasadzie - czy tego chcą, czy nie.

Aktualizacje to nie jest zbędny syf. Współczesne oprogramowanie nie jest idealne i wymaga aktualizacji. Omijanie i unikanie ich to proszenie się o kłopoty.

Co do pirackiej wersji Windowsa - z tego co czytałem, to aktualizacja jest możliwa i nie wiąże się z jakimś szczególnym "naznaczeniem". MS od dawna wychodzi z założenia, że lepiej, żeby piraci mieli dostęp do krytycznych aktualizacji, bo w innym przypadku stanowią oni punkt zapalny dla wielu ataków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o syf typu jakieś gry,aplikacje od MS z których w ogóle nie korzystam i muszę usuwać jak jest większa aktualizacja bo na nowo to instaluje się. To trochę nie fer jak ktoś kupił oryginalny i jest traktowany na tych samych warunkach co pirat to jest nie halo. MS widać chce monopol mieć czysty marketing tylko żeby im bokiem to nie wyszło jak w nowej wersji win mobile bo lecą gromy na ten system że aplikacje które działały na początku po jakimś czasie w ogóle nie dadzą się teraz uruchomić i nie ma żadnych poprawek i słychu że kiedy zostanie to zrobione.Ostatnio słuchałem testera to od grudnia ludzie czekają i nic a nie którzy powracają do androida.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft robi dokładnie to, co Apple zrobiło wraz z wejściem OS X-a (i odcięciem sprzętu na PPC). Jeśli ktoś nie pamięta, to ekosystem Apple'a był jeszcze bardziej rozczłonkowany niż rodzina Windowsa.

Microsoft chce mieć jak najmniejszą rodzinę OS-ów do łatania, bo to:
a) oznacza oszczędności w kosztach i wsparciu
b) więcej roboczogodzin spędzonych przez programistów na R&D

---

Edit - ku przestrodze kuszonych tanimi Windowsami / programami z bliżej nieznanych źródeł:

http://twojkurierolsztynski.pl/12143,2016,03,26,sprzedawali-pirackie-windowsy-na-allegro-zarobili-miliony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

W obliczu powoli zbliżającego się ostatecznego terminu aktualizacji do Win10 zastanawiam się jak to jest z jego kondycją aktualnie, ponieważ przez około 6 miesięcy korzystania z niego miałem tyle problemów z nim, że dwa razy laptop wylądował na gwarancji. Chodzi mi tu o rzeczy typu: niedziałający pasek start, częste bluescreeny (HDP_WATCHDOG_VIOLATION), problemy ze sterownikami Nvidii, zawieszający się system, oraz dziwne rzeczy które wydawały by się problemem sprzętowym np. wyłączający się dysk. Co więcej kilku moich kolegów borykało się z podobnymi problemami. Panowie z serwisu Lenovo dwukrotnie stwierdzili problem z systemem i stawiali nowy, a wszystkie podzespoły mają być dobre (trochę im nie wierzę). 

Zastanawiam się, czy ktoś z was ma podobne problemy i czy warto jest na tę chwilę próbować aktualizować?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje osobiste doświadczenia, to na używanych przeze mnie sprzętach, nie miałem z Windowsem 10 problemów. Większość znanych mi osób, które uaktualniły system też się raczej nie skarży.

Większość problemów, z którymi spotykałem się w przypadku Windowsa 10 dotyczyła archaicznych konfiguracji/egzotyczynych peryferiów, ale w tym wypadku to już kwestia zabytkowego sprzętu, przygotowania odpowiednich sterowników przez producentów (a`le z tym dla starszego sprzętu zawsze był problem).

PS To co Sevard napisał jest wciąż aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu więc zapytam tutaj, gdyż łączy się to z systemem Windows.

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy da radę w systemie Windows 8 zmienić układ klawiatury? Chodzi mi o to że nie działają mi dwa klawisze (1 i 2 te nad literami a nie z klawiatury numerycznej) i chciałbym w jakiś sposób, o ile istnieje, zamienić ustawienia gdyż podczas gry w Risen nie mam jak wyjąć broni gdyż skróty klawiaturowe są zablokowanie i nie mogę sobie ich przestawić jak zrobiłem w innych grach. wystarczy mi ogólna informacja jak to zrobić lub gdzie szukać tych ustawień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam tej gry, więc nie wiem czy to zadziała:

1. Zainstalować AutoIt.

2. Uruchomić poniższy skrypt.

 

HotKeySet('-',"Send1")
HotKeySet('=',"Send2")

While 1
   Sleep(1)
WEnd

Func Send1()
Send("{1}")
EndFunc
Func Send2()
Send("{2}")
EndFunc

Jak nietrudno się domyślić minus zostaje zastąpiony przez jedynkę, a znak równości przez dwójkę i łatwo sobie wyobrazić, co zmienić na wypadek, gdyby te przyciski były w tej grze potrzebne...

 

Wiem, że jest to bardzo brzydkie rozwiązanie...

(Jak zwykle prowokuję mądrzejszych od siebie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić format W10, ale nie mam dysku z systemem. Warto bawić się w Resetowanie ustawień komputera do stanu początkowego, które wbudowane jest w Windowsa? Czy coś to poprawi? Bo wszystkie dyski mam zapełnione tak naprawdę nie wiem czym, system też trochę zwolnił, więc nie widzę innej opcji jak format.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś już aktywowany Windows 10, to jak zainstalujesz bez podawania klucza powinien się również sam aktywować.

U siebie na poprzednim laptopie zrobiłem upgrade Windows 7 -> 10, aktywowałem, następnie przeinstalowałem bez podawania klucza. System aktywował się sam. Ale na wszelki wypadek chyba da się wyciągnąć klucz z obecnej instalacji Windowsa: https://www.techadvisor.co.uk/how-to/windows/find-windows-10-product-key-3632749/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do bezpieczeństwa - Windows 10 jest dosyć dobrze zabezpieczony przed rootkitami (właśnie dlatego część zabezpieczeń DRM nie działa na Dziesiątce - działają one podobnie do rootkitów). Windows 7 oraz 8/8.1 przed rootkitami w ogóle nie są zabezpieczone. Innymi słowy - to nie jest tylko straszenie, to jest fakt, że Windows 10 jest bezpieczniejszym systemem " - gry z DRM typu Securom czy Safedisc nie uruchamiają się przez blokadę tych zabezpieczeń w systemie i nie jest to zaleta Windows Defendera tylko następuje blokada plików bez certyfikatów dla danej wersji systemu. Tego typu DRM działają w tym systemie co sprawdzałem poprawnie tylko wymagają pewnych plików i dodania certyfikatów dla windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...