Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

http://pccentre.pl/article/show/chieftec-c...00-80p/id=17758

Recenzja zasilacza Chieftec CTG-500-80P. Muszę przyznać, że podchodziłem do niego wcześniej z rezerwą... ale, jak się okazuje, to naprawdę porządna jednostka. Powiedziałbym nawet, że jak na swoją cenę - bez wad ;) Bardzo dobre wyniki elektryczne, 2 wtyczki PCIe, wtyczka EPS 8pin, długie kable... Żyć nie umierać ;)

W paru aspektach przebija OCZ StealthXStream2 500W (choć nie we wszystkim jest lepszy), i raczej stanowi lepszą ofertę od okrojonego XFX Core 450W V2.

http://pccentre.pl/article/show/ocz-modxst...-600-w/id=17752

A tu test OCZ ModXStream 600W. Cóż, widać że ta konstrukcja ma swoje lata. Mógłby OCZ w końcu zdecydować się na następcę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie CTG wykonuje Sirtec więc bez obaw o tego Chieftec'a ;)

O Qulotecu pierwsze słysze, jakieś cudo. Nie podałeś żadnych szczegółów więc nie da się odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Skad dane, ze Antec EA podserie Platinum robi Fortron?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten Qoltec nie prezentuje się źle:

Filtry:

- przeciw zwarciowe (SOC)

- przed zbyt wysokim prądem (OCP)

- przed zbyt wysokim napięciem (UVP)

- przed przegrzaniem (OTP)

- przed zbyt niskim napięciem (UVP)

Tablica znamionowa:

+3.3V - 30A

+5V - 32A

+12V - 19A

-5V - 0.5A

-12V - 0.5A

5Vsb - 2.0A

Jestem dośc pozytywnie zaskoczony ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tylko tego ile z tym zabezpieczeń jest naprawdę w zasilaczu i czy działa. A po tabliczce widać, że to zasilacz rodem z czasów gdy się głównie 5V liczyło, a nie 12V ;)

No i jeszcze pytanie, czy potrafi oddać tyle ile twierdzi tabliczka (po Huntkeyu tego bym nie był pewien).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bebechów nie ma złych, z tego co po elektrodzie wypatrzyłem.

Co do linii o ile się nie mylę, (też nie podano modelu fortrona), to znamionowo Hutnkey akurat prezetnuje się lepiej. O spalonych Qoltec'ach nic nie znalazłem, no moze 2 tematy na elektrodzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V: Wiadomo, Funshy tego wprost nie napisał ;)

W każdym razie... HardwareSecrets się swojego czasu "bawił" Huntkeyami, praktycznie wszystkie z nich nie trzymały się norm ATX, część nawet potrafiła wybuchać. Stąd też moja niechęć do marki.

--- 13 I 2012 ---

Kolejna firma poszerza swoją ofertę zasilaczy. Tym razem jest to EVGA, kojarzona głównie z kartami graficznymi i płytami głównymi. Nowa seria nosi nazwę NEX i na chwilę obecną niewiele o niej wiadomo. Ciekawostką jest natomiast fakt że to będzie prawdopodobnie pierwsza konstrukcja na rynku bazująca na najnowszych Fortronach Aurum Pro. Ciekawe, czy Fortronowi uda się zrobić skok do ultra high-endu... choć ponoć testy próbek przedprodukcyjnych nie wypadły rewelacyjnie.

Inną ciekawostką jest fakt, że wersja 1500W (która może być czymś innym niż Aurum Pro) posiada... rączkę, uchwyt, czy jak to inaczej nazwać. Pomysł ciekawy, choć przydatność w typowych zastosowaniach raczej znikoma. Jeszcze bardziej intrygujący jest fakt że ten zasilacz posiada tryb OC, w którym powstaje linia 12V o mocy... 1596W.

http://www.techpowerup.com/158439/EVGA-NEX...s-Pictured.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto pierwszy zrobi zasilacz w formie transformatora przypinanego bezpośrednio do wysokiego napięcia? Szczerze powiedziawszy to nie bardzo rozumiem po co zasilacz 1,5kW... chyba tylko po to by pokazać że my mamy najwiekszy :D Do OC i benchmarków lepiej wszak uzyć konfiguracji z dwoma czy trzema.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie wiem, na szybko nie znalazłem mocniejszych niż 1600W.

//edit: przecież michi93 wyżej pisał o Ultrze 2000W... lol :P

Chodzą plotki, że w środku tej EVGI 1500W siedzi jakiś typowo serwerowy zasilacz. W sumie to by wyjaśniało tę rączkę. Zapowiada się intrygująco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...