Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Zasilacze

Polecane posty

Jakbyś był ciekaw - jego recka.

Na plus - jakość, odpinane kabelki oraz tryb półpasywny (czyli po polsku cisza), na minus - słaba jak na zasilacz tej mocy linia 12 V (tylko 432 W) i co za tym idzie cena (dla tych, którym nie zależy na ciszy - mocy ma tyle co dobre zasilacze 500 W kosztujące zwykle ponad 100 zł mniej). Z podanym konfigiem powinien sobie poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enermaxy Platimaxy są w sklepach, ale ceny zabijają... 850 zł za 750W... Zastanawia mnie jedno: mocy im na pewno nie można odmówić, ale czy są ciche? Bo nie wiem, czy istnieje jakikolwiek racjonalny powód kupowania platynek... oprócz szpanowania w sygnaturze :P A cisza jest zawsze mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując test z kitguru (dla wersji 1200W):

Noise (dBA)

330W 29.4

620W 30.7

918W 33.2

1204W 34.5

Dla porównania OCZ ZX 1250W:
Noise (dBA)

330W 28.7

620W 29.3

918W 31.5

1249W 35.7

I świeżutki, pachnący jeszcze XFX Pro 1250W (Seasonic X-1250):
Noise (dBA)

330W 28.0

620W 28.0

918W 30.8

1249W 33.5

Ogółem... głośność jest w normie i nic ponadto.

A jak się okazuje Seasoniki M12II raczej nie będą dobrą propozycją... w Niemczech wersja 650W stoi od 500zł... :/ Dla porównania Corsair AX650 zaczyna się od... również 500zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki - test Anteca HCP-1200. Co by się stało, gdybyśmy zaczęli przeładowywać ten zasilacz? I to tak porządnie?

http://www.chiphell.com/article-2153-1.html

Co tu dużo mówić... Jak Delta jest w formie, to nie ma na nią mocnych :ok: Wyniki są po prostu oszałamiające. Zasilacz obciążony w 150% (!!!), a przy tym zachowuje praktycznie idealną stabilność napięć. Tętnienia na poziomie 20mV @12V przy takim obciążeniu? Żaden problem dla tego zasilacza. To już byłby świetny wynik przy normalnym obciążeniu, a co dopiero przy takim overloadzie...

Szkoda, naprawdę szkoda że Antec ma takie chore ceny w Polsce. W USA HCP-1200 jest nawet tańszy od Corsaira AX1200, w Polsce nie za bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, naprawdę szkoda że Antec ma takie chore ceny w Polsce. W USA HCP-1200 jest nawet tańszy od Corsaira AX1200, w Polsce nie za bardzo.

Mnie tam nie szkoda bo wolałbym Corsaira... ze wzgledu na w pełni modularne okablowanie.

Swoją drogą teraz zauważyłem że wentyl 80mm przy 150% osiąga prawie 5000RPM. Cichutki :P

Hehe kolejna dyskwalifikująca cecha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, choć z drugiej strony takiemu np. Thermaltake nie przeszkadza to oferować zasilaczy w całkiem atrakcyjnych cenach (u nas są tańsze w porównaniu do konkurencji niż w USA). A nie sądzę byśmy byli dla TT sporym rynkiem zbytu. Ogółem - dość sporo zależy tu od polityki firmy, jak widać.

@RoZy: w sumie hałas to nie do końca dyskwalifikuje... chyba żaden zasilacz przy obciążeniu 1500-1600W cichy nie będzie ;) Reszta komputera przy takim obciążeniu zapewne też będzie hałasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???????????????????????1200

W??

????????????????

???????PCI-E X4?????????????3????????????

Przypomnialem sobie lekcje chinskiego i szybko przetlumaczylem na polski. Sorki za ewentualne koslawe tlumaczenie, ale raz, ze robilem to w pospiechu, a dwa, ze wciaz nie mowie plynnie po mandarynsku. ;)

Wahania są bardzo male, zrownowazone przeciazenia nie wiem jak dlugo udzwignie, ale na 1200 W lub więcej mocy w chwili obecnej, przeciazenia sa znaczne. W zasadzie nadaje sie do udzwigniecia dwoch polaczonych kart high-endowych lub nawet trzech.

A juz tak na powaznie, to co sadzicie o zasilaczu Enermaxa EMG900EWT (pomijajac kwestie cenowa)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to nie zawsze jest tak, że Enermaxy wypadają słabo pod względem cena/moc. Przykładowo taki MaxRevo 1350W - co prawda kosztuje te 1300-1400zł, ale jak na zasiłki o tej mocy to aż dużo nie jest (inna sprawa że wielkiego wyboru nie ma).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grona producentów oferujących zasilacze z certyfikatem 80plus Platinum dołącza kolejny producent. Jest nim Antec.

Na pierwszy rzut w ofercie znajdą się zasilacze EarthWatts Platinum o mocy 450W, 550W, 650W. Przewidywana cena to kolejno $110, $120 i $130.

http://web.antec.com/Believe_it/Informatio...latinum_SCN.pdf

http://web.antec.com/Believe_it/Informatio...latinum_SCN.pdf

http://web.antec.com/Believe_it/Informatio...latinum_SCN.pdf

Warto zauważyć, że producentem tych zasilaczy jest... nie Seasonic, nie Delta, a Fortron. Ciekawe, jak wypadną w praktyce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...