Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sevard

Systemy operacyjne - co wybrać?

Polecane posty

Siemka pisze prace do szkoły na temat Rodzaje systemów operacyjnych jakie systemy powinienem wybrac i opisać i na czym sie skupić dzieki za pomoc

Weź linuksa (dziś wydano Ubuntu 12.10), BSD, Maca i Windows. A co opisać? To już żalezy od tego, na jaki konkretnie temat pracę piszesz. Bo "Rodzaje systemów operacyjnych" to raczej tytuł pracy, nie temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregorem

Linux to prędzej jądro systemu (GNU/Linux to system, a np. Ubuntu, Bridge Linux, Arch Linux do dystrybucje), Mac to komputer Apple'a (chyba Ci o OS X chodziło), Windows też nie kwalifikuje się do rodzaju systemu raczej.

@ere17PL

A ze względu na co podział na rodzaje?

Jądro?

Język w którym było ono pisane?

Czy może ze względu na zastosowanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć za odkop ale poszukuję jakiegoś systemu operacyjnego na stacjonarkę siostry (Duron 700MHz, 256 RAM, 10GB HDD, integra S3 8MB). Do netu, YT, filmów i muzyki. XP SP1 się nie sprawdza (zamula się przy przeglądaniu sieci).

Myślę nad Lubuntu i Xubuntu (nie wiem jakie mają wymagania, więc mam dylemat między LXDE, a XFCE). A może coś innego. Tylko to musiałbybyć system od razu ze środowiskiem graficznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ubuntu 12.04 LTS ale na silniejszym sprzęcie czyli Pentium IV 3,0Ghz i 768ram i śmiga ale jak to pójdzie na durku 700mhz i 256mb ram to coś czuję, że nie bardzo.

Mi yt tylko na 240p i mało skomplikowane obrazy na 360p płynnie chodzi czyli przy durku będzie załamka po porstu flash ma swoje wymagania i durek tego nie pociągnie.

Użycie ramu jak dzisiaj odpaliłem chromium i paręnaście tabów z cdaction forum to już ~440MB ramu było zajęte (mam swappiness ustawiony na 1 więc wszystko idzie do ramu dopiero później do swapu) Więc przy 256MB ram będzie masakra bo jak ubuntu zaczyna korzystać ze swapu to można ze śmiećami wyjść i wrócić a jeszcze się komp nie ocknie wink_prosty.gif (takie wyolbrzymianie z mojej strony ale system staje się "ładnie mułowaty").

Ten komp już ani do yt ani do netu się nie nadaje jedynie jakis stary office, słuchanie muzyki oglądanie czegoś w jakości dvd i to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,mam problem bo nie jestem pewny co bardziej mi się opłaca.Mam Windowsa 7 ale nie jestem pewny czy opłaca mi się go zmieniać na Windowsa 8.Pomurzcie.

pomóżcie*

A i mam 64-bitowy system i nie wiem co się opłaca bardziej,co lepsze 64-bitowy czy 32-bitowy system.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A AMD zabraniało i nawet pakiet poprawek wydało tongue_prosty.gif *

I nie - XP nie daje rady, nawet na sprzęcie teoretycznie pod niego krojonym. Windows 7 o niebo lepiej pracuje na netbooku, nie wypija tak baterii i w ogóle Linux jest lepszy tongue_prosty.gif

Nie chodzi o to, że XP nie działał na wielu rdzeniach AMD, a o to, że firma ta wydała kiedyś pakiet poprawek dla XP, dzięki którym miało to działać lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...